Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

abel Pozri príspevok
Ja som to teda ešte nepočula ani nečítala ani nevidela, ale nemalo by sa slovíčko On písať s veľkým písmenom ?
To sme už zas tak hlboko klesli?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

babi2, čo sa čuduješ. Mám na mysli toho "zákonodarcu" čo to navrhol. Kedysi to bol LenOn, teraz už On.

Ale ja som ešte zo starej školy a som z toho zmätená, nám ešte hučali voľačo, že ... a nikdy inak. Pokiaľ viem, v cirkevných školách sa žiaci modlia, a aby sa teda polovička vyučujúceho času na školách neprekecala, asi to bude znieť napr. takto:
V mene otca prisahám vernosť zástave Európskej únie a republike, ktorú predstavuje, až na večné časy, a nikdy inak. Amen.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

abel Pozri príspevok
babi2, čo sa čuduješ. Mám na mysli toho "zákonodarcu" čo to navrhol. Kedysi to bol LenOn, teraz už On.

Ale ja som ešte zo starej školy a som z toho zmätená, nám ešte hučali voľačo, že ... a nikdy inak. Pokiaľ viem, v cirkevných školách sa žiaci modlia, a aby sa teda polovička vyučujúceho času na školách neprekecala, asi to bude znieť napr. takto:
V mene otca prisahám vernosť zástave Európskej únie a republike, ktorú predstavuje, až na večné časy, a nikdy inak. Amen.
Ja sa nečudujem, ja som to úplne pochopila, aj keď to tak asi nevyznelo
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tak už sa mi podarilo voľačo vygúgliť a stačila mi len prvá veta:
Zachovávať úctu prezidentovi, premiérovi, poslancom... To akože tým starým ujom? Ak si máme z nich brať príklad v zachovávaní úcty, Boh ochraňuj Slovensko
http://www.plus1den.sk/politika/2009...republike.html
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

babi2 Pozri príspevok
Ja sa nečudujem, ja som to úplne pochopila, aj keď to tak asi nevyznelo
Vieš, my čo sme zažili v škole aj modlenie, aj pionierske šatky, aj rok 1968, 1989, si už dosť pamätáme a pri pomyslení, že by On mal byť v tomto prípade veľkým písmenom, tak mám z toho zimomriavky. Len dúfam, že tú hymnu budú musieť potom povinne spievať všetci poslanci pred zasadnutím NR. A to dúfam že každý osobitne.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Rozalka Pozri príspevok
[/COLOR]
Zitka, čo ti nesedí?
Najviac tu bolo prítomných 23.9.2009, to neznamená, že dnes je 23.9.2009
Rozalka ďakujem pekne za vysvetlenie, ale naozaj som si myslela že to má byť dnešný dátum

abel Pozri príspevok
tak ma dnes potešilo, keď som náhodou zablúdila do doby spred 2 rokov, ako málo nám stačilo ku šťastiu - a nikto nerýpal... http://www.porada.sk/t30550-p729-ak-sa-citis-zle.html
Elenka môžeš mi poradiť? ...ako si sa dostala k téme sped dvoch rokov? Ja som chcela ukázať malému chorému vnúčikovi predošlú tému CCCC - poraďácka kaviareň a nedalo sa. Hlavne sa mu páčili obrázky a preklikal už Welnes ale z dola v archíve sa mi už nezobrazia obrázky, iba písaný text.
Prosím hlavne Terezku, aby si nemyslela, že som jej niečo svojím príspevkom chcela vytknúť alebo čosi iné....prosím nič vo zlom, príspevok som dala bez bočákov v myslení.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

wagner Pozri príspevok
Vieš, my čo sme zažili v škole aj modlenie, aj pionierske šatky, aj rok 1968, 1989, si už dosť pamätáme a pri pomyslení, že by On mal byť v tomto prípade veľkým písmenom, tak mám z toho zimomriavky. Len dúfam, že tú hymnu budú musieť potom povinne spievať všetci poslanci pred zasadnutím NR. A to dúfam že každý osobitne.
Modlenie, priamo v škole som nezažila, ale pionierske šatky áno.Spievať hymnu, každý osobitne, dúfam že nebudú, lebo to by sa im predlžoval pracovný čas a kto by to platil, myslím že nám je jasné
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zitulda Pozri príspevok
Rozalka ďakujem pekne za vysvetlenie, ale naozaj som si myslela že to má byť dnešný dátum
inak je tam dátum 23.3.2009 a nie 23. 9. 2009, ale to len tak chcem povedať, aká som bystrozraká...

Elenka môžeš mi poradiť? ...ako si sa dostala k téme sped dvoch rokov? Ja som chcela ukázať malému chorému vnúčikovi predošlú tému CCCC - poraďácka kaviareň a nedalo sa. Hlavne sa mu páčili obrázky a preklikal už Welnes ale z dola v archíve sa mi už nezobrazia obrázky, iba písaný text.
Prosím hlavne Terezku, aby si nemyslela, že som jej niečo svojím príspevkom chcela vytknúť alebo čosi iné....prosím nič vo zlom, príspevok som dala bez bočákov v myslení.
Zitka, neuveríš, ako som sa k tomu dostala. Pohar sa pýtala na nejakú báseň na Hollého pamätník a ja som si spomenula na jednu, čo som recitovala pred 35 rokmi, ale pamätám si z nej len : .....penzionovaný učiteľ dejepisu z Ľvova. Tak som to hodila do Google, či tú báseň nenájdem, no a hľa - už aj som bola na Porade, kde som ju hľadala pred 2 rokmi . A potom som už na báseň aj zabudla a ponorila som sa do príspevkov...
Naposledy upravil abel : 21.11.09 at 21:43
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Celkom sa mi v hlave rozsvietilo..predsa vždy pred začiatkom vyučovania sme postojačky spievali ..znej pieseň slávna vznešená.. bez toho sa učiť nezačalo a ani sme nevedeli o čom spievame..ako roboti
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

abel Pozri príspevok
Tak už sa mi podarilo voľačo vygúgliť a stačila mi len prvá veta:
Zachovávať úctu prezidentovi, premiérovi, poslancom... To akože tým starým ujom? Ak si máme z nich brať príklad v zachovávaní úcty, Boh ochraňuj Slovensko
http://www.plus1den.sk/politika/2009...republike.html
ja som si prave precitala a sanka mi padla tak dolu az mi skoro klavesnicu oklepala
a to ze zas co za " akcia" ?
co tymito vyhlaseniami zase potrebuju zakryt? vzdy ked pustia nejaku "perlu" z "narodnej srandy" tak treba za tym volaco hladat.............
ze by tam boli este nejake milioniky na zhabkanie do volieb?
ono je pekne zasmiat sa v teme " ludia pamatate sa" a bavit sa o minulom rezime uz s nadhladom a usmevom, ale zopakovat si to, tak to hadam nie?
a " cvicme v rytme" alebo " ika tika gymnastika" pred vyucovanim a pred sichtou v praci takto nic? tak to som hodne sklamana
Naposledy upravil marina8 : 21.11.09 at 22:48
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

wagner Pozri príspevok
Vieš, my čo sme zažili v škole aj modlenie, aj pionierske šatky, aj rok 1968, 1989, si už dosť pamätáme a pri pomyslení, že by On mal byť v tomto prípade veľkým písmenom, tak mám z toho zimomriavky. Len dúfam, že tú hymnu budú musieť potom povinne spievať všetci poslanci pred zasadnutím NR. A to dúfam že každý osobitne.
...to je dobrý nápad. kým všetci zaspievajú skončí zasadnutie.... aspoň nič nepokazia.....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

No a predpokladám, že aby sa neporušili práva menšín, tak na niektorých školách sa bude spievať slovenská hymna napr. v maďarčine Ja teda proti nim nič nemám, len aby to SNS domyslela hneď na začiatku, aby nemuseli po týždni novelizovať.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

babi2 Pozri príspevok
Modlenie, priamo v škole som nezažila, ale pionierske šatky áno.Spievať hymnu, každý osobitne, dúfam že nebudú, lebo to by sa im predlžoval pracovný čas a kto by to platil, myslím že nám je jasné
Vieš, oni majú poslanecký plat tak, či tak. Či tam sedia, alebo nie, tak plat im ide. Tak nech nám aspoň ukážu, ako vedia spievať a potom nech zasadajú. Lebo aj tak zasadajú raz za dva mesiace, aspoň si to trochu v NR užijú. Potom dúfam, že prídu na to, aké zákony schvaľujú.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

wagner Pozri príspevok
Vieš, oni majú poslanecký plat tak, či tak. Či tam sedia, alebo nie, tak plat im ide. Tak nech nám aspoň ukážu, ako vedia spievať a potom nech zasadajú. Lebo aj tak zasadajú raz za dva mesiace, aspoň si to trochu v NR užijú. Potom dúfam, že prídu na to, aké zákony schvaľujú.
a budeme moct hlasovat, kto spieva najkrajsie? tak ako v superstar
zasadacku maju dost velku, Inchebu im netreba, zniet im to bude dobre
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

marina8 Pozri príspevok
a budeme moct hlasovat, kto spieva najkrajsie? tak ako v superstar
zasadacku maju dost velku, Inchebu im netreba, zniet im to bude dobre
A poslanecký plat im pôjde s SMS-iek
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Dav Pozri príspevok
A poslanecký plat im pôjde s SMS-iek
to by bolo super
a ak ich niektori z nich dostanu malo, tak ich nechame na minimalnej mzde alebo aj tu im vezmeme?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Večer nás dala Rozalka do práčky, naprogramovala odložený štart. Potom sme sa kúpkali a teraz sa sušíme .........
Mackovia_po_kupaniaa.jpg  
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Večer nás dala Rozalka do práčky, naprogramovala odložený štart. Potom sme sa kúpkali a teraz sa sušíme .........
Hore nohami, to dlho nevydrrrržíímeee.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Najprv sme si po sediačky sušili chrbátiky, ale sušiť brušká inak nejde.
Naposledy upravil Rozalka : 22.11.09 at 10:49
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozalka Pozri príspevok
Večer nás dala Rozalka do práčky, naprogramovala odložený štart. Potom sme sa kúpkali a teraz sa sušíme .........
Super záber!!! , ani komentár nemá chybu!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať