Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Darina1234 Pozri príspevok
Mňa dnes zarmutilo, že moju priateľku dnes zbil manžel a nič sa mu nestalo, jednoducho sa vyjadril, že si to zaslužila, a tak to malo byť, že on využil tu svoju labu a bol by ju prizabil, keby ho nezastavil jej 15 ročný syn, ktory nabral odvahu a schytil ho a držal, kym priateľka neušla.
Hajzel
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

uct2007 Pozri príspevok
Dnes ma potešilo, že som dostala tu práve na Porade radu,ako správne zaúčtovať vrátené poistné zo SOCP, ďakujem Nutricii !!!!. Učíme sa fakt celý život.

A čo sa mi dnes nepodarilo, tak to je to, že som spravila chybu, otravovala som a otravovala,až som si nabila hubu ..... ale to už vôbec nesúvisí s účtom.
Neber to tak, že sa ti niečo nepodarilo. Ja som sa v živote najviac posunula vtedy, keď som si najprv nabila hubu.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dobre, ale kedy človek rozpozna kedy si tu hubu rozbije, a podotykam, že bitka je stašná vec, ktora potrebuje pomocť
Naposledy upravil Darina1234 : 10.12.09 at 19:37
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Darinka, nabiť sám sebe hubu je niečo úplne iné, ako dostať bitku od chudáka, ktorý si trúfne na ženu len preto, lebo na seberovného nemá odvahu.
A nabiť sám sebe hubu je taká zdravá škola života, určite si spomenieš, ak sa ti to v živote už stalo.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Darina1234 Pozri príspevok
Dobre, ale kedy človek rozpozna kedy si tu hubu rozbije, a podotykam, že bitka je stašná vec, ktora potrebuje pomocť
Tvoja priateľka potrebuje pomoc už je možno aj neskoro určite veľmi trpí
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ale ako jej pomocť, ako jej ukazať aj inu cestu
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Darina1234 Pozri príspevok
Ale ako jej pomocť, ako jej ukazať aj inu cestu
Hovoriť s priateľkou, nedovoliť jej odpúšťať fyzické útoky jej "manžela" ľudského odpadu.
A kde je teraz Tvoja priateľka so synom?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Teraz ráno si vedúci robil poriadok na stole. Občas sa to stane. No a ako obvykle objavil aj nejaké faktúry. Skoro som z nôh spadla (ešte štastie, že som sedela), keď mi podal faktúru počmáranú aj z jednej aj z druhej strany. Odôvodnil to tým, že to urobil ich Peťko, ktorý teraz chodí do 1. triedy takže niekedy sa potrebuje realizovať. Neviem, prečo zrovna na dokladoch (keby mával poriadok na stole, tak sa to nemuselo stať). Tak som mu povedala, že to hádam nemyslí vážne, že takúto faktúru mám založiť, on mi s kľudom povedal, že on by ju založil??!! Tak neviem, čo myslíte, mám ju založiť??
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Založ, aspoň bude sranda pri daňovej kontrole.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

JarkaL Pozri príspevok
Založ, aspoň bude sranda pri daňovej kontrole.
no veď, obrovská...
a to ešte je tak trošku pochopiteľné, malé dieťa nevie, čo robí, keď mu to rodičia nezakážu, ale čo s dokladmi, ktoré počmára sám veľký podnikateľ s tým, že: 1. nemal iný papier, kam by mohol písať, 2. musel si zapísať telefónne číslo kamaráta, ktorý zmenil mobil, 3. on sa pri vybavovaní nudil a len tak mimochodom čmáral... Tam už niet pomoci
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Hurá, hurá, prišiel mi preplatok na poistnom zo sociálnej poisťovne... sa bude hodiť na zajtrajšie vianočné trhy vo Viedni... hneď je deň krajší
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, dnes mi prišiel tento link, kopírujem:

[hore]Slovenský recept na integraci: Romové pomohou lidem uložit nákupy do tašky


Ve slovenských supermarketech budou zákazníkům skládat nákup do tašek asistenti, vyškolení budou i pro případ podezřívavých pohledů a arogantního odmítnutí. Projekt financovaný z evropských fondů má pomoci překonat předsudky vůči romské menšině.

Averze vůči Romům na Slovensku stoupá. Mnozí lidé pociťují sociální propad díky ztrátě zaměstnání a hledají pomyslné viníky. Nejjednodušší cestou je obrátit se proti těm, kterým pomáhá stát. Napětí mezi majoritním obyvatelstvem a romskou menšinou se tak nebezpečně zvyšuje.

Sdružení mladých Romů přišlo s nápadem, jak alespoň trochu nedůvěru prolomit. Inspirovalo se zahraničním. Chce, aby v obchodních řetězcích a jiných centrech pomáhali lidem s nákupy právě mladí Romové. Ti by jako asistenti u pokladen měli zákazníkům ukládat věci z nákupního vozíku do tašek.

[hore]Pečlivý výběr


„Romy lidé vidí většinou jen jako ty, kteří zneužívají stát, propíjejí sociální dávky, nechtějí pracovat a kradou. Ale tak to není. Chceme se pokusit zvýšit důvěru, aby si lidé uvědomili, že ne všichni Romové vám chtějí ukrást peněženku, ale naopak - pomohou vám, poděkují a popřejí hezký den! Asistenty budeme speciálně vybírat i školit,“ vysvětlil iHNed šéf sdružení a autor projektu Ivan Mako.

Přiznává, že ho na stáži ve Spojených státech zaujalo, že tuto práci vykonávají v nákupních centrech většinou přistěhovalci. A řekl si, že by to mohla být šance i pro slovenské Romy.

Na světě je projekt Vitamin Work, který jako první podpořil britský velvyslanec na Slovensku Michael Roberts. Zaujal ho do té míry, že se obrátil na vicepremiéra pro národnostní menšiny Dušana Čaploviče. Podle velvyslance je to jedna ze správných cest nejen ke zvýšení zaměstnanosti Romů, ale i překonávání vzájemných bariér. Peníze na realizaci projektu by měly být čerpány z evropských fondů.

zdroj: http://zahranicni.ihned.cz/c1-393792...akupy-do-tasky

myslím, že po kauzách -"múr" a podobne ranená hus zagágala...
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

No zbohom
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ZuzanaP Pozri príspevok
Hurá, hurá, prišiel mi preplatok na poistnom zo sociálnej poisťovne... sa bude hodiť na zajtrajšie vianočné trhy vo Viedni... hneď je deň krajší
Ideš na zájazd s TIKom?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rodina1 Pozri príspevok
Teraz ráno si vedúci robil poriadok na stole. Občas sa to stane. No a ako obvykle objavil aj nejaké faktúry. Skoro som z nôh spadla (ešte štastie, že som sedela), keď mi podal faktúru počmáranú aj z jednej aj z druhej strany. Odôvodnil to tým, že to urobil ich Peťko, ktorý teraz chodí do 1. triedy takže niekedy sa potrebuje realizovať. Neviem, prečo zrovna na dokladoch (keby mával poriadok na stole, tak sa to nemuselo stať). Tak som mu povedala, že to hádam nemyslí vážne, že takúto faktúru mám založiť, on mi s kľudom povedal, že on by ju založil??!! Tak neviem, čo myslíte, mám ju založiť??
trošku bolo pár rokov po revolúcii a naši sa rozhodli, že dajú do poriadku lesné spoločenstvá, ktoré kedysi u nás fungovali. K tomu potrebovali v mnohých prípadoch dedičské rozhodnutia - zvyčajne to bola x-tá kópia na preklepovom papieri.
A zároveň varovali dvojročnú vnučku, ktorá akurát objavila čaro večného pera. Aj sa čudovali, že je akosi dlho ticho. A potom pochopili - na stole mali kohosi dedičstvo a malá Adriana zobrala pero do ruky a zaguličkovala na modro väčšinu písmeniek - pracovala precízne, biele miesto nechala bielym, venovala sa iba tomu čiernemu

Potom bola celkom zábava znáňať znova to konkrétne dedičstvo
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Marianna01 Pozri príspevok
no veď, obrovská...
a to ešte je tak trošku pochopiteľné, malé dieťa nevie, čo robí, keď mu to rodičia nezakážu, ale čo s dokladmi, ktoré počmára sám veľký podnikateľ s tým, že: 1. nemal iný papier, kam by mohol písať, 2. musel si zapísať telefónne číslo kamaráta, ktorý zmenil mobil, 3. on sa pri vybavovaní nudil a len tak mimochodom čmáral... Tam už niet pomoci



Po kom to dítě je?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marianna01 Pozri príspevok
no veď, obrovská...
a to ešte je tak trošku pochopiteľné, malé dieťa nevie, čo robí, keď mu to rodičia nezakážu, ale čo s dokladmi, ktoré počmára sám veľký podnikateľ s tým, že: 1. nemal iný papier, kam by mohol písať, 2. musel si zapísať telefónne číslo kamaráta, ktorý zmenil mobil, 3. on sa pri vybavovaní nudil a len tak mimochodom čmáral... Tam už niet pomoci
a ubudlo z toho dokladu povinných náležitostí ????
Inak, niekedy je fakt švanda, čo všetko sa dostane do rúk s dokladmi...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
JarkaL Pozri príspevok
Založ, aspoň bude sranda pri daňovej kontrole.
To je celkom dobrý nápad Aspoň by nebola taká napätá atmosféra. Možno by pre pretrvávajúci smiech daniari aj ukončili prípadnú kontrolu skôr.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dáša_ Pozri príspevok
Ideš na zájazd s TIKom?
áno Dáška...aj ty?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ZuzanaP Pozri príspevok
áno Dáška...aj ty?
ja, ja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať