Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mňa dneš šokovalo, keď som zistila, čo sa učia tretiaci na základnej.
Syn vytiahol prírodovedu a začal mi rozprávať, čo je to mramor, z čoho sa skladá sľuda, pieskovec... Bola som šokovaná (no moc tie jeho knihy neskúmam) Vôbec netuším, či sme sa na zdš niečo také učili. Ve´d má ešte iba deväť
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak ma pamäť neklame, toto sme brali v 9. triede ZDŠ.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Ak ma pamäť neklame, toto sme brali v 9. triede ZDŠ.
no ve´d práve. Jemu to sice nejaký problém nerobí, ale čo deti trochu slabšie? Niektoré ešte majú celkom problém s čítaním. Vôbec to nechápem, prečo ich už teraz zaťažujú takýmito vecami. A čo sa budú učiť neskôr???
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Čo sa budú učiť neskôr?

O kvantovej fyzike, hadrónovom urýchľovači, o teórii relativity, rozpínaní vesmíru, o Orthovom mračne .....
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Dáša_ Pozri príspevok
mňa dneš šokovalo, keď som zistila, čo sa učia tretiaci na základnej.
Syn vytiahol prírodovedu a začal mi rozprávať, čo je to mramor, z čoho sa skladá sľuda, pieskovec... Bola som šokovaná (no moc tie jeho knihy neskúmam) Vôbec netuším, či sme sa na zdš niečo také učili. Ve´d má ešte iba deväť
jémine, ako som to čítala hneď sa mi vybavila tvár môjho profesora z gympla /Hlohovec/ , ten sa nás čosi natrápil s týmito kameňmi, možno tu niekoho oslovím touto spomienkou,
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Moja u nás na ZŠ by si okamžite dostala 5 - ak by si povedala, že kamene! Budď horniny alebo nerasty! - to zas napadne mňa
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som sa musela nedavno smiat. Synator sa pripravuje na monitor a vramci opakovania zo SJ im dala p.ucitelka zhrnute materialy. Toto sa tykalo konkretne muzskeho rodu. Uz existuje vzor Kuli (asi ten kto to vymyslel ma rad Desmond). Potom sklonovanie v mnoznom cisle od slova päta, mäso : z piat, mias a dobre aj mnozne cislo slova kakao - kakaí.
Mam pocit, ze sa uci cudzi jazyk:-)
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

po prečítaní "školských" príspevkov ma potešilo, že už nechodím do školy
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Akurát čítam ,že pri havárke v Humennom zomreli traja colníci- smutná sobota pre ich rodiny...
Nikdy nikto nevie dokedy tu ešte bude...
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

ja sa chcem pochváliť, že včera som úspešne za A urobila poslednú skúšku zimného semestra a tým som sa dostala do polovice štúdia. Takže "B" už mám, ešte treba dorobiť "c" a Bc (bakalár) je hotový.Verili by ste, že som na seba hrdá?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Mám radosť z malej vnučky, 1,5 ročnej, dnes mi prvýkrát povedala babka, doteraz som bola "baba" a podarilo sa jej aj povedať dedo, neviete si predstaviť aký bol muž pyšný / je to naša prvá a zatiaľ jediná vnučka/
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

môj prvý domáci výtvor... Prebaľovací pult sme už museli odložiť, lebo drobec už sedí, vstáva a snažil sa z neho dostať preč. Ale musela som vyriešiť, kam dať plienky, aby neboli na zemi položené, lebo pes by si z toho urobil pelech....
DSC00548.jpg  
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nie je to nepohodlné, takto bokom či nebodaj na plafone?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Rozalka Pozri príspevok
Nie je to nepohodlné, takto bokom či nebodaj na plafone?
foťák bol otočený a ja som bola lenivá to v počítači otočiť...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Práve som si prečítala túto správu
http://www.topky.sk/cl/15/670887/Slo...-nesmel-chybat

a stratila som reč
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rodina1 Pozri príspevok
Práve som si prečítala túto správu
http://www.topky.sk/cl/15/670887/Slo...-nesmel-chybat

a stratila som reč
Neprial by som nikomu z vás robiť účto týmto ľuďom-tam musí ísť o hlavu asi...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Stve ma jedna "klientka". Vidim ju raz za rok - uz bol s nou problem minuly rok, zial, zabudla som na to, ked som jej slubila, ze jej urobim ucto aj za 2009. Stretli sme sa: Nemala pripravene vsetky doklady, mala pocit, ze februar je idealny cas na siahodlhe posedenie pri kave s recami o nicom, este hodinu hladala chybajuce doklady, tazko sa s nou viedol akykolvej vecny dialog, nakolko nema sajnu o charaktere dokladov, zakladnych pojmoch a vztahoch a pod. - a strasne jej to (spracovanie ucta) ponahlalo. Medzitym ma xkrat bombardovala telefonatmi a mailami uplne o nicom.

Pracovala som pod tlakom, a lutovala som, ze som sa na to dala - nakolko mam aj ine zalezitosti, a svojich klientov, s ktorymi mam efektivnejsiu spolupracu. Na zaver mala problem s cenou (myslela asi, ze moja hodina ma cenu 5 Skk) - ok, vysla som jej v ustrety a cenu sme upravili.

Ked mi do lehoty splatnosti neprisla platba na ucet, dovolila som si jej napisat mail a poziadat ju o stanovisko. Nakolko nechcem s touto organizaciou uz mat nic spolocne, navrhla som 3 sposoby riesenia:
- nech zaplatia, kolko uznaju za vhodne - v tomto zmysle upravim aj fakturu,
- nech nezaplatia, ked teda nechcu - pouvazuje, ci si budem pohladavku vymahat alebo najdem iny sposob, ako ju dostat z uctovnictva von,
- uvitam akykolvek ich dalsi navrh.

Ake bolo moje prekvapenie, ked mi poslala urazeny mail, ze co si to dovolujem, aky ton to pouzivam, ze ona mi predsa uhradit chcela ( - a kedy?) a pod.

V pisomnej komunikacii pouzivam zvacsa formalny styl (som slusna, ale ziadne "budte taky laskavy", "ponizene prosim o uhradu mojej faktury" a pod.) a zrejme vdaka tomuto si to niekto dokaze vysvetlit osobne a urazi sa, hoci ta urazena by som mala byt predsa ja . Takyto ludia mi zbytocne beru energiu, skoda casu, ktori som im venovala.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda nieže som rozčúlená len dnes..ale bola som pre tento problém nas--tá už viackrát...chcem dať bodík za odpoveď, ktorá sa mi zdala vyčerpávajúca, múdra a osožná-systém mi však napíše, že musím dať bod najprv niekomu inému, až potom tomu, komu som bola rozhodnutá..jasné, pohľadám múdru odpoveď, dám bodík, a systém znova-musíte blablabla.,pritom nedávam jednému dva body,ale dvom odlišným po jednom bode..už ma toto jeden čas jedovalo, nedávala som body, a neviem, či takéto blokovanie dávania bodov je múdre..lebo ma to akurát nasss- a to sa nepodarí len tak hocikomu...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
pepsikova Pozri príspevok
..teda nieže som rozčúlená len dnes..ale bola som pre tento problém nas--tá už viackrát...chcem dať bodík za odpoveď, ktorá sa mi zdala vyčerpávajúca, múdra a osožná-systém mi však napíše, že musím dať bod najprv niekomu inému, až potom tomu, komu som bola rozhodnutá..jasné, pohľadám múdru odpoveď, dám bodík, a systém znova-musíte blablabla.,pritom nedávam jednému dva body,ale dvom odlišným po jednom bode..už ma toto jeden čas jedovalo, nedávala som body, a neviem, či takéto blokovanie dávania bodov je múdre..lebo ma to akurát nasss- a to sa nepodarí len tak hocikomu...
Presne, toto štve aj mňa. V jednej téme som chcela dať tomu istému človeku za dve odpovede bod a presne to isté mi vypísalo, že musím dať bod ... atď. Neviem, prečo by som to nemohla urobiť?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Akurát čítam ,že pri havárke v Humennom zomreli traja colníci- smutná sobota pre ich rodiny...
Nikdy nikto nevie dokedy tu ešte bude...
..

..a vraj šoféroval 20-ročný chlap..pýtam sa, koľko mal praxe na také cesty, ako boli včera..nebál sa?..a aké boli cesty, boli posypané?..lebo ten ľad, čo bol včera u nás na ceste, bol iste aj na jeho ceste...a u nás cestári okolo 8-večer sladko spali...lebo mám doma dvoch šoférov, čo majú dlhoročnú prax a obaja sa zhodli, že včera ísť na cestu-tak len a len pre záchranu života,aj to s rizikom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať