Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jozka56 Pozri príspevok
Poprosila by som preložiť, lebo tu vložím niečo napr. v ruštine/azbukou/ Diskriminácia
..

....mojuš, na googli je celkom fajn prekladač, preloží ti všetko, čo mu rozkážeš..teda, ak chceš byť "honest""..
..akurát, teda len čo ja viem, ľudia, ktorí bežne používajú angličtinu, nepíšu " I am", ale I´m...ale prekladač to nerobí, ten je nastavený na " I am""...

..preklad:
Som úprimný!

Že to nie je pravda, o mě!

Nedělám vtip, niekoho.

Tiež mi nie je potrebné robiť akýkoľvek vplyv na niekoho.

Som nezávislý na všetkých zradcovia!

Ospravedlňujem sa, prosím.
/podľa prekladača)

..a bežne sa používa:..I´m sorry.......tak by to napísal normálny Slovák, keby sa chcel ospravedlniť v angličtine...možno ešte "excuze me"....ale ospravedlniť- za čo?..že je hulvát?..

..nuž, ako je to s tou angličtinou?..tak, ako aj s ...

..prečítala som kopu strán dozadu,ale, ruku na srdce, nedám ruku do ohňa ani sama za seba, v niektorých prípadoch človek nikdy nevie, ako bude reagovať, tak mi je čudná tá obhajoba a tá silná dôvera v človeka, ktorého nepoznám, nikdy som ho nevidel"...
..ale , nakoniec, je to jedno, aký je, sem sa nechodí nakúkať do zrkadla, ale ...časom sa to prejaví, kto to v skutočnosti je...
Naposledy upravil pepsikova : 14.02.10 at 21:41
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

pepsikova Pozri príspevok
..

....mojuš, na googli je celkom fajn prekladač, preloží ti všetko, čo mu rozkážeš..teda, ak chceš byť "honest""..
..akurát, teda len čo ja viem, ľudia, ktorí bežne používajú angličtinu, nepíšu " I am", ale I´m...ale prekladač to nerobí, ten je nastavený na " I am""...
Pepsi viem, ale sa mi nechce počkám
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pepsi ďakujem za dodatočné preloženie. Teda, veľmi si to vážim.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

No, pepsikova,

veĺmi si u mńa pokazenú reputáciu nenapravila

,ale vieš sa vynájsť .

a prečo meníš význam textu ?

Nemá byť "zradcovia" ale ....zradcoch.

A ešte sa mi páčilo , že I'm a že prečo mi to prekladač nechce pustiť ?

vypisuje len I am .

Lebo I am je 1.osoba od slovesa "to be" -byť , Teda ja som

I'm je skrátený hovorový tvar.

Angličtina je veĺmi zaujímavý jazyk,sú tam aj také slová a slovné spojenia,ktoré sa v bežnej hovorovej reči nepoužívajú

ale v písomnej ano , dokonca veĺmi často.
Naposledy upravil Laco-monter : 14.02.10 at 22:13
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Nemuselo byť, lebo.... hlavne, Ty si mi to nepreložil, bol to Tvoj text, tak nevŕtaj do toho, kto to preložil. Ale to už je výchovné, deformácia
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

jozka56 Pozri príspevok
Nemuselo byť, lebo.... hlavne, Ty si mi to nepreložil, bol to Tvoj text, tak nevŕtaj do toho, kto to preložil. Ale to už je výchovné, deformácia
Pozor !

preložil to google , nie pepsikova .

Aspoň je na tomto preklade vidno,prečo je stále potrebný ľudský faktor ,

aj keď je taká vyspelá technika.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ale Ty si to nepreložil, nekomentuj iných!!!! Vyčítať chyby je ľahké
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

to jozka56

nemalo vyznam to prekladať

kto si to mal prečítať si prečítal a pre ostatných to nemalo žiadnu výpovednu hodnotu.

Akurat sa ukazuju charaktery a duševná vyspelosť diskutujúcich

v týchto diskusiach. /bez urážky/
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Laco-monter Pozri príspevok
to jozka56

nemalo vyznam to prekladať

kto si to mal prečítať si prečítal a pre ostatných to nemalo žiadnu výpovednu hodnotu.

Akurat sa ukazuju charaktery a duševná vyspelosť diskutujúcich

v týchto diskusiach. /bez urážky/
Zaujímavé, to poloanglické strašenie zradcami a prísaha nevinnosti bolo asi posolstvo vyslané do vesmíru, aby Ťa ochraňovali všetci svätí . Byť na tvojom mieste o charaktere mlčím a o duševnej vyspelosti tiež. Ale je možné, že sa časom prešaltuješ z montéra do role milého polyhistora, až nám budú sánky padať, a bude všetko OK. Bez urážky.
Len daj pozor, aby s tebou nezačal niekto konverzovať v angličtine.
Naposledy upravil Petra Nová : 14.02.10 at 23:00
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ale Petra, pokojne
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Češi majú zlato na olympiáde
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jozka56 Pozri príspevok
Ale Petra, pokojne
Jožka56, čo je na tom nepokojné? Nevyvolávaj zas duchov. To len bola reakcia na láskavé upozornenie Laciho, ohľadne charakterov a duševnej vyspelosti druhých.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aby nám to netrhalo žily
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dnes mi začína audit, tak myslite na mňa.
Naposledy upravil Gabi03 : 15.02.10 at 11:14
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Gabi03 Pozri príspevok
Dnes mi začína audit, tak myslite na mňa.
...vždycky lepšie, ako daňová kontrola
...audítor by Ťa mal utvrdiť, že účtuješ správne, resp. by mal pomôcť
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Dnes mi začína audit, tak myslite na mňa.
A už mi našli prvú chybu. Nevyradila som zriaďovacie náklady z dlhodobého majetku. Tak idem prerábať závierku a daňové 3. krát.

PS: Ako to robíte, aby vám neušiel žiaden nový predpis týkajúci sa vašej práce? Otvárate si každý deň zbierku zákonov?
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Nachtigal Pozri príspevok
ahojte, konečne doma, včera som prišla domov. Ako viete, robím opatrovateľku v Rakúsku. V decembri som dostala ponuku a tak som po 7 mesiacoch maródky vyštartovala. Ľudia moji, služba to bola ťažká. 20 nocí som dobre nespala, 5-6 krát za noc vstávala, cez deň tiež nespala a bola som brutálne unavená. Ale zostala som kľudná, s rodinou sa nehádala, lebo som už vedela, že sa nevrátim a nepotrebovala som sa naťahovať s rodinou, ešte by ma nevyplatili ako to skúšali pri mojej kamarátke. Moja kamarátka, ktorá mi toto miesto dohodila, tam bola predo mnou a psychicky to nevydržala a s rodinou sa pohádala. Povedali jej, že oni Slovenky nepotrebujú, že majú dosť aj Rakúšaniek. A tak mi rodina s radosťou oznámila, že mňa príde vystriedať už rakúska opatrovateľka. Keď príde tak príde, mne je to fuk. Celé poobedie pred mojím odchodom som počúvala len Monika sem Monika tam, tak sa totiž volá nová rakúšanka. Večer o 7 prišla nová opatrovateľka. Mierne teľnatá, trošku štrbavá asi 56 ročná pani. No moc ste sa teda nevytiahli, myslela som si a šou sa začala. Milá pani nevedela narábať so zdravotnou posteľou, mykala zábradlie na posteli, posteľ sa celá triasla a mne už mykalo ústami lebo starká chcela cikať. Tak som jej ukázala ako to funguje. Potom jej strčili do ruky papier s pokynmi, čo starká môže, čo nemôže aké alergie má. Monika chytila papier priložila na nos, trošku vykrútila hlavu, urobila grimasu, zaškúlila a čítala. Starkej dcéry i ja sme len oči vyrútili, že čo to je. Vraj je krátkozraká. Povedali jej, že večer o 21.30 má dať starkej tablety, ale akosi jej neverili, že to splní, tak zobrali dvojhárok a tam konským písmom napísali: 21.30 dať tablety a položili pohárik s tabletkami do stredu. Ukázali jej ako funguje Cafémašina. Monika položila spredu nos na Cafémašinu a točila gombíkom aby videla kde je preso a kde veľká káva. Situáciu zhodnotila, to budem vedieť a sadla si na lavicu v kuchyni. Vytrčila nohy v ponožkách a zadrela: Ani neviem, či mám obuté rovnaké ponožky, ja som farboslepá od narodenia. To ma dostalo, vyletela som starkej do spálne a tam som sa zvíjala od smiechu. Božie mlyny melú pomaly ale iste. Pevne verím, že budú mať teraz peklo na zemi. Predstavte si, že táto osoba má merať cukor, tlak a pichať insulín. Starká si potrpela aj na oblečenie, každý deň iné. Určite sa poteší keď ju oblečie ako papagája. Ľudia moji, neuveríte ale ja som sa tak prebrala a v takej nálade som išla domov. Na stanici som rozosmiala všetky Slovenky a ako nám bolo veselo vo vlaku. Bruchá nás boleli od smiechu. A verte neverte ešte teraz sa rehocem keď si nato spomeniem. Nepatrí to náhodou do témy "srandičky". No povedzte, nepotešilo by toto každého z vás? Inak všetko dobré do Nového roku.
no ľudkovia moji, mám novinu, ktorá ma veľmi šokovala a zarmútila. Milá Monika bola u rodiny tri dni! Po troch dňoch ju dcéry starkej vyhodili a do týždňa starká zomrela. Neviem, čo sa tam odohralo ale muselo to byť niečo, čo skrátilo Pavle život! Slovenské opatrovateľky ďakujú Pánu Bohu, že sa to nestalo za našej služby .... každá má pocit, že keby sa to stalo pri nej citujem: rodina by nás aj do basy posadila!!!! Dcéry boli presvedčené, že mama bude opäť zdravá!!!! Akosi sa neviem z toho spamätať, takýto koniec nikto nečakal!!!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nachtigal Pozri príspevok
no ľudkovia moji, mám novinu, ktorá ma veľmi šokovala a zarmútila. Milá Monika bola u rodiny tri dni! Po troch dňoch ju dcéry starkej vyhodili a do týždňa starká zomrela. Neviem, čo sa tam odohralo ale muselo to byť niečo, čo skrátilo Pavle život! Slovenské opatrovateľky ďakujú Pánu Bohu, že sa to nestalo za našej služby .... každá má pocit, že keby sa to stalo pri nej citujem: rodina by nás aj do basy posadila!!!! Dcéry boli presvedčené, že mama bude opäť zdravá!!!! Akosi sa neviem z toho spamätať, takýto koniec nikto nečakal!!!
Neviem, nechcem sa vám opatrovatelkám miešať do kšeftu, ale nebolo by lepšie sa preorientovať na opatrovanie detí???
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, nechcem sa vám opatrovatelkám miešať do kšeftu, ale nebolo by lepšie sa preorientovať na opatrovanie detí???
opatrovanie cudzích detí je ešte väčšia zodpovednosť ako opatrovanie starcov!!!!!!
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Nachtigal Pozri príspevok
opatrovanie cudzích detí je ešte väčšia zodpovednosť ako opatrovanie starcov!!!!!!
No ja vas teda obdivujem, to by som urcite nezvladla. Tak drzim palce na lepsiu rodinu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať