Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
S týmto nemôžem nesúhlasiť. Len musím dodať, že každá minca má dve strany. Poznám svojich klientov a verte či nie, nerobím účto ľuďom s nie práve kóšer praktikami. Práve preto môžem tvrdiť, že by som sa u týchto ľudí aj pokojne zamestnala. Nájsť však dobrého zamestnanca je priam heroický čin. Buď prestanú chodiť do práce v skúšobnej dobe, alebo sa na pracovisku opíjajú, poprípade okradnú firmu v priebehu pár týždňov o značné sumy peňazí. Takúto situáciu si veru nepamätám. Netvrdím, že je to 100 % prijatých zamestnancov, ale je to dosť veľka časť. Možno máte iné skúsenosti, toto je takmer moja.
Ja by som povedal,že ani nie 5 % je takých zamestnancov,čo priamo škodia firme,alebo sa preukážu ako nespoľahliví.

Oveĺa viac je zamestnancov,ktorí sú povrchní a priemerní,naoko dodržuju
predpisy a prac.čas, na pracovisku su pritomní 10 min pred začatím pracovnej doby,no zámerne pracujú neefektívne ,imitujú pracovnú zaneprazdnenosť , no vzhľadom k tejto zaneprázdnenosti nie sú výkonní,
na úlohe,ktorá sa dá zvládnuť za 1 hodinu pracuju 3 hodiny ,
spoznať ich podĺa toho,že sa nikam neponáhľajú,nikdy nie sú z ničoho rozčúlení,vždy sú perfektne upravení a nemajú ten tvorivý zápal pre prácu človeka zainteresovaného priamo do veci,ktorého práca dokáže pohltiť tak,že nevníma čas ani seba.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Laco-monter Pozri príspevok
Ja by som povedal,že ani nie 5 % je takých zamestnancov,čo priamo škodia firme,alebo sa preukážu ako nespoľahliví.

Oveĺa viac je zamestnancov,ktorí sú povrchní a priemerní,naoko dodržuju
predpisy a prac.čas, na pracovisku su pritomní 10 min pred začatím pracovnej doby,no zámerne pracujú neefektívne ,imitujú pracovnú zaneprazdnenosť , no vzhľadom k tejto zaneprázdnenosti nie sú výkonní,
na úlohe,ktorá sa dá zvládnuť za 1 hodinu pracuju 3 hodiny ,
spoznať ich podĺa toho,že sa nikam neponáhľajú,nikdy nie sú z ničoho rozčúlení,vždy sú perfektne upravení a nemajú ten tvorivý zápal pre prácu človeka zainteresovaného priamo do veci,ktorého práca dokáže pohltiť tak,že nevníma čas ani seba.
ja len doplním, že niekedy sú títo ľudia neefektívni aj kvôli prístupu zamestnávateľa. Ak by zamestnávateľ dokázal oceniť práve zapálenie pre prácu, zamestnanec by mal o to lepší dôvod snažiť sa čím ďalej, tým viac. Ak však zamestnanec vidí, že nech sa snaží akokoľvek, odozva veškerá žádná - prestane zo seba vydávať maximu. Presne ako sa písalo - každá minca má 2 strany...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mňa teda dosť zarmútilo-nie je to správny výraz, ale iný ma nenapadá-správanie jedného Pána Slováka na nedeľnej lyžovačke. Ako ináč, deti sa predbiehali v rade na vlek, no mali tú smolu, že to boli maďarské deti. Deti ako deti, či maďarské, poľské alebo slovenské, vždy sa predbiehali, a aj sa budú. Majú radosť z lyžovania. Pán Slovák mal zrejme potrebu riešiť maďarskú otázku aj s nimi. Hanbila som sa ako pes, a čaro z peknej slnečnej lyžovačky sa stratilo.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Myslím si, že 3-mesačná skúšobná doba je dostatočne dlhý termín na "prekuknutie" zamestnanca. Sú aj takí, čo sa hneď, keď majú v ruke PZ "vrhnú" na PN, nevediac, že ani to ich pred skončením PP v sk. dobe neochráni. Takže, už sa rozčuľovať nebudem a počkám, čo ma dnes naopak poteší.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Marianna01 Pozri príspevok
ja len doplním, že niekedy sú títo ľudia neefektívni aj kvôli prístupu zamestnávateľa. Ak by zamestnávateľ dokázal oceniť práve zapálenie pre prácu, zamestnanec by mal o to lepší dôvod snažiť sa čím ďalej, tým viac. Ak však zamestnanec vidí, že nech sa snaží akokoľvek, odozva veškerá žádná - prestane zo seba vydávať maximu. Presne ako sa písalo - každá minca má 2 strany...
Prístup zamestnanca a zamestnavateľa je poznačený istým javom z minulosti,ktorý sa volá rovnostárstvo v odmeňovaní.

Dodnes si niektorí myslia,že ich kolega,či kolegyňa na pracovisku jednoducho nemože mať vyšší plat .

Platová otázka,by mala byť riešená v prísnej diskretnosti, tak aby nikto nevedel,kto má aký plat.

Otázka pracovného nasadenia by sa týmto vyriešila ak by najlepší pracovník za smenu zarobil povedzme 2000 Sk a najhorší 200 Sk.

Zámerne som použil starú menu aby bolo vidno ten rozdiel.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Mňa dnes skôr pobavilo, než rozčúlilo, že si DU IV.KE dal takú námahu, aby volal konateľa na opravu nadpisu v podanom tlačive DPH, pretože som tam napísala s.r.o., namiesto spol. s r.o. ako to má zapísané v OR. Je to síce pravda, ale na pobavenie ... Dúfam, že ho teraz nebudú volať spätne to poopravovať od roku 1994?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

m.hladka Pozri príspevok
Mňa dnes skôr pobavilo, než rozčúlilo, že si DU IV.KE dal takú námahu, aby volal konateľa na opravu nadpisu v podanom tlačive DPH, pretože som tam napísala s.r.o., namiesto spol. s r.o. ako to má zapísané v OR. Je to síce pravda, ale na pobavenie ... Dúfam, že ho teraz nebudú volať spätne to poopravovať od roku 1994?


xi xi xi, tak to je fakt na pobavenie
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dnes mi volala znama, robim jej JU, v r. 2008 dostala dotaciu z UP, volala na UP kvoli nejakym informaciam ohladne kalkulacie, a pani jej povedala, ze ked to potrebuje do DP, dotacia je predsa nedanova a nema ist do DP (ale aspon nezabudla podotknut, ze sa velmi v uctovani nevyzna). Aspon toto by si mali zistit a nie zavadzat drobnych zivnostnikov, kt. sami nevedia co je co...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

nika.sum Pozri príspevok
Dnes mi volala znama, robim jej JU, v r. 2008 dostala dotaciu z UP, volala na UP kvoli nejakym informaciam ohladne kalkulacie, a pani jej povedala, ze ked to potrebuje do DP, dotacia je predsa nedanova a nema ist do DP (ale aspon nezabudla podotknut, ze sa velmi v uctovani nevyzna). Aspon toto by si mali zistit a nie zavadzat drobnych zivnostnikov, kt. sami nevedia co je co...
minimálne by mala ovládať svoju problematiku aj s dopadom na iné odvetvia. Takže informácia, ktorú podala je vrchol drzosti. Keď už niečo nevie, nemá sa k tomu vôbec vyjadrovať. Okrem toho veď sa nič nedeje v štátnej správe sú nedotknuteľní, viď lapsus SP.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

dnes ma celý deň teší táto pesnička .........

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes ma už poriadne na***l sused. Týždeň "prerába" kuchyňu - mení obkladačky. Pretože tie predchádzajúce idú "ťažko" dolu, tak používa zbíjacie kladivo, pričom sa všetky steny strasú ako pri zemetrasení 5° Richterovej stupnice. No a najhoršie je, keď prídu domov moji synovia po nočnej a nemôžu sa ani vyspať, lebo ten trubiroh pracuje. Nereaguje ani na to, keď mu oznámim, aby aspoň dopoludnia na 5 hodín "pracoval" tichšie, nech sa trochu vyspia.

Pred rokom takto prerábal kúpeľňu - MESIAC sme od rána od ôsmej až do večera do dvadsiatej počuli buchot, klepot, pílenie a rôzne stavebné zvuky. Dokonca aj cez víkend. Už to bolo na nervy a keď prestal to bola úľava. A teraz opäť toto.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

misoft Pozri príspevok
Dnes ma už poriadne na***l sused. Týždeň "prerába" kuchyňu - mení obkladačky. Pretože tie predchádzajúce idú "ťažko" dolu, tak používa zbíjacie kladivo, pričom sa všetky steny strasú ako pri zemetrasení 5° Richterovej stupnice. No a najhoršie je, keď prídu domov moji synovia po nočnej a nemôžu sa ani vyspať, lebo ten trubiroh pracuje. Nereaguje ani na to, keď mu oznámim, aby aspoň dopoludnia na 5 hodín "pracoval" tichšie, nech sa trochu vyspia.

Pred rokom takto prerábal kúpeľňu - MESIAC sme od rána od ôsmej až do večera do dvadsiatej počuli buchot, klepot, pílenie a rôzne stavebné zvuky. Dokonca aj cez víkend. Už to bolo na nervy a keď prestal to bola úľava. A teraz opäť toto.
tiez mame takeho kutila pod nami... pred 3 rokmi sa pristahovali a prerabali byt cca 3-4 mesiace... ale keby aspon v beznom pracovnom case ale nie, od 16-22 ... na zabitie... teraz pre istotu robili kupelnu mesiac... nechapem potom co robili tie tri mesiace ale budis... a teraz kazdy tyzden nieco vrta... a vzdy k veceru alebo v nedelu... total magor... uz len cakam kedy sa ku nam prevrta... takze ti plne rozumiem... ps:nehovoriac o bordeli v celom panelku pocas prerabky... ani to ich netrapilo a ako bonus vsetok stavebny odpad skoncil v spolocnych smetiakoch... ale uz sa nerozculujem, uz sa len modlim aby sme mohli co najskor odist...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
cathyc Pozri príspevok
ale čo a za čo? Nevšimla som si, že by ti bolo za čo dávať čierne bodíky.
Nepochopil som, že v jednej téme sa vysvetľujú skratky používané na www.porada.sk a ja som tam dal jednu všeobecne používanú. Videl som tu aj horšie výrazy, bez čiernych bodov. Na vysvetlenie toľko a už sa k tomu nechcem vracať a dovysvetlovávať, zaslúžil som si ho. Len ma mrzí že ho nejde zmazať. Nejde urobiť výmaz trestu.
Naposledy upravil erzet : 23.02.10 at 13:31
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dav Pozri príspevok
Moderátorské upozornenie :
Na Poradu nepatria vulgarizmy a politika.
Vymazala som príspevky, ktoré neboli v súlade s Etiketou a reakcie na ne.
Na Poradu nepatria vulgarizmy a politika.

Súhlasím, ale to tak nie je a hlasoval by som všetkými desiatymi, aby to tak bolo.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

erzet Pozri príspevok
Timka1, mňa potešil tvoj avatar
a mňa potešilo, že si si ho všimol ......
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Timka1 Pozri príspevok
a mňa potešilo, že si si ho všimol ......
To aby som si ja nevšimol, aj som si ho chcel zväčšiť.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Timka1 Pozri príspevok
a mňa potešilo, že si si ho všimol ......
No nie je to príjemnejšia téma? Dal som ti za pravdu, poďme na inú tému
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

erzet Pozri príspevok
No nie je to príjemnejšia téma? Dal som ti za pravdu, poďme na inú tému
a vieš čo ma nepotešilo??? že až teraz si si všimol???? hnevám sa erzetik vôbec si ma nevšímaš, pekne
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fuj, ale som sa narobil pokiaľ som to prečítal: "ja na bráchu, brácha namě"
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tina1 Pozri príspevok
skus 1:34 pocujes to co ja?
http://www.topky.sk/cl/15/664156/Kri...y-?hl=kristina
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať