Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Mňa včera zaskočili vety mojej mladšej dcéry. Išli sme autom okolo cintorína a ona povedala, mamka keby som zomrela, chodila by si za mnou každý deň? A to má 6 rokov. Ja som jej na to odpovedala, že to sa nemôže stať,lebo mamky by mali zomrieť skôr ako ich deti, ale keby, tak by som určite každý deň chodila. A ona mi na to odpovedala. "A ako by si chodila, keď máš teraz toľko práce, nie si ani teraz s nami veľa pre prácu, tak ako by si stihala za mnou tak ďaleko chodiť? "
Pravdu povediac mi vyhrkli slzy a táto veta mojej dcéry ma prinútila viac rozmýšľať nad hodnotami života.
Naposledy upravil EMILY04 : 15.03.10 at 15:29
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Rozalka Pozri príspevok
Keď si taký super slovenčinár, prečo dávaš medzi slovo a čiarku medzeru, háááá?
Tak toto ma riadne vytočilo,vraj prečo medzi čiarku dávaš medzeru ...

Toto ja pokladam , nie za radu k pravopisu, ale zádrapčivosť najhrubšieho zrna.

Preto tam dávam medzeru, lebo čítam po sebe text , a keď zistím, že niekde chýba čiarka,tak tam kliknem myškou.
Samozrejme,že sa presne netrafím, a tak posuniem text medzerovníkom aby to vyzeralo aspoň trochu symetricky.

Preto dávam do textu medzery a odseky,lebo bez medzier a odsekov,by text vyzeral veĺmi neprehľadne a zle by sa to čítalo.

Inak žasnem nad tým a som zhrozený,z toho,čo tu niektorí dokážu vyprodukovať za excesy....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
EMILY04 Pozri príspevok
Mňa včera zaskočili vety mojej mladšej dcéry. Išli sme autom okolo cintorína a ona povedala, mamka keby som zomrela, chodila by si za mnou každý deň? A to má 6 rokov. Ja som jej na to odpovedala, že to sa nemôže stať,lebo mamky by mali zomrieť skôr ako ich deti, ale keby, tak by som určite každý deň chodila. A ona mi na to odpovedala. "A ako by si chodila, keď máš teraz toľko práce, nie si ani teraz s nami veľa pre prácu, tak ako by si stihala za mnou tak ďaleko chodiť? "
Pravdu povediac mi vyhrkli slzy a táto veta mojej dcéry prinútila viac rozmýšľať nad hodnotami života.
Ja Ti vyčarím úsmev , aby si nebola smutná z toho rozhovoru.

Každý víkend ku nám chodieva vnúčik. Príde v piatok a odchádza v nedeľu.Včera som ho balila domov a vravím mu,strašný bordel vždy po sebe zanecháš, teraz zasa budem do pol noci upratovať,to by si si doma určite nedovolil .A teraz sa nemôžem ani venovať dedkovi , lebo ja vždy v nedeľu do pol noci upratujem...však ako inak,keď môj miláčik tu porozhadzuje .

Pokiaľ som šomrala a pobehovala, vnuk utekal za dedom a vraví mu,dedko prepáč mi.Dedko ...
a prečo synáčik môj ?Čo sa stalo ?
Ale vieš ..narobil som bordel,babka sa hnevá a teraz bude do polnoci upratovať , tak sa Ti nebude môcť venovať ....ale až po pol noci . Manžel nevedel o čo sa jedná , ale dobre si potom zo mňa robil srandu ,až do pol noci .
Naposledy upravil Zita5 : 15.03.10 at 19:41
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Zitka, vďaka. Výroky tvojho vnúčika ma rozveselili. Deti sú samé prekvapenie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Mňa dnes vyšokovala cenová ponuka z firmy Kros. Tak veľmi chcem ten program až sa bojím toho, že urobím blbosť. Zdá sa Vám primeraná ponuka kompletného balíka JU, PU, mzdy všetko v multiverzii za 3 tis. € ?
Zatiaľ to predýchavám.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To je strašne veľa. Za Pohodu som platila okolo 12 tis.Sk (tiež kompletný balík), dali mi aj zľavu, keďže mám v predmete činnosti vedenie účtovnítva. Ročný popl. za servis platím okolo 150 €.S programom som spokojná.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

JarkaL Pozri príspevok
To je strašne veľa. Za Pohodu som platila okolo 12 tis.Sk (tiež kompletný balík), dali mi aj zľavu, keďže mám v predmete činnosti vedenie účtovnítva. Ročný popl. za servis platím okolo 150 €.S programom som spokojná.
Robí Ti originálne tlačivá, súvaha, výsledovka, DPPO, poznámky, výkaz ziskov a strát, výkaz o majetku a záväzkoch, DPFO, výpis z daňového priznania a pod.? Nezdá sa mi, že toto všetko má program za 12.tis. Sk. To je v tom prípade lacnejší ako ten môj súčasný šrot money S3 a nič také ako mám, poprípade horšie kúpiť nechcem. Ak môžeš tak mi prosím napíš čo všetko Tvoj soft dokáže, okrem samozrejmých vecí..
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

cathyc Pozri príspevok
Mňa dnes vyšokovala cenová ponuka z firmy Kros. Tak veľmi chcem ten program až sa bojím toho, že urobím blbosť. Zdá sa Vám primeraná ponuka kompletného balíka JU, PU, mzdy všetko v multiverzii za 3 tis. € ?
Zatiaľ to predýchavám.
koľko??? nemysleli 300,0 €??? to je nenormálna cena
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

cathyc, píšem ss, nebudem robiť reklamu.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
cathyc Pozri príspevok
Mňa dnes vyšokovala cenová ponuka z firmy Kros. Tak veľmi chcem ten program až sa bojím toho, že urobím blbosť. Zdá sa Vám primeraná ponuka kompletného balíka JU, PU, mzdy všetko v multiverzii za 3 tis. € ?
Zatiaľ to predýchavám.
Ako sa pozerám na stránku Krosu, podvojné účto pre účtovné firmy je za cenu cca 565 €..... Možno na začiatok by ti stačila verzia pre 5, či 10 účtovných jednotiek, načo hneď multiverziu? To isté platí pre Alfu, i Olymp.....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Tu: http://www.kros.sk/11028 sa dá namodelovať, čo potrebuješ a koľko to bude stáť.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
cathyc Pozri príspevok
Mňa dnes vyšokovala cenová ponuka z firmy Kros. Tak veľmi chcem ten program až sa bojím toho, že urobím blbosť. Zdá sa Vám primeraná ponuka kompletného balíka JU, PU, mzdy všetko v multiverzii za 3 tis. € ?
Zatiaľ to predýchavám.
čo je komplet balík??? ... robím s krosáckymi programami... JU/Alfa ... PU/Omega... Mzdy/Olymp... a všetky výstupy ktoré potrebujem kamkoľvek odovzdať, mi jednotlivé programy umožňujú ... čo vnímam ako maximálny komfort (tohtoročný bonus omegy na kontrolu saldokonta je fascinujúci)... tak ako si dostala poradené tu http://www.porada.sk/1338143-post9912.html namodeluj si u každého programu čo potrebuješ ku svojej práci a spočítaj si ich ceny... ...
cenovú ponuku za komplet balík z tohto "uhlia" vnímam za plný záber všetkých troch programov...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja len tolko, ze prechadzame z Pohody na Kros, po dlhej dobe pochopil majitel, ze to fakt nie je v POHODE, skusala som demo na mzdy a neda sa to porovnat
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Timka1 Pozri príspevok
koľko??? nemysleli 300,0 €??? to je nenormálna cena
nepomýlili sa, mám kompletný rozpis, len mzdy vychádzajú na cca 1500 €
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

domenico.office Pozri príspevok
Tu: http://www.kros.sk/11028 sa dá namodelovať, čo potrebuješ a koľko to bude stáť.
pred mesiacom mali zľavu 50 % a to som o tom ešte nevedela, brala by som so všetkými desiatimi. Teraz je to hrozne veľa. Idem pozrieť na Tvoj link, ale predpokladala som, že ak má niekto záujem kúpiť všetko moduly v plnej verzii, tak by sa slušilo dať cenové zvýhodnenie. Nemám však pocit z tej ceny čo mi narátali, že ma nejako zvýhodnili. Ja ten program naozaj veľmi chcem....skúšala som už demo, preto sa nad tým tak trápim.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Možno bude na jar zase nejaká akcia, je tam i Coneco, výstava, možno bude aj nejaká zľava-
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
cathyc Pozri príspevok
nepomýlili sa, mám kompletný rozpis, len mzdy vychádzajú na cca 1500 € ...
...ale to už je od 95-100 zamestnancov... ...v takýchto číslach si program veeeľmi rýchlo zarobí sám na seba... (detto u Alfy a Omegy)

cathyc Pozri príspevok
pred mesiacom mali zľavu 50 % a to som o tom ešte nevedela, brala by som so všetkými desiatimi. Teraz je to hrozne veľa. Idem pozrieť na Tvoj link, ale predpokladala som, že ak má niekto záujem kúpiť všetko moduly v plnej verzii, tak by sa slušilo dať cenové zvýhodnenie. Nemám však pocit z tej ceny čo mi narátali, že ma nejako zvýhodnili. Ja ten program naozaj veľmi chcem....skúšala som už demo, preto sa nad tým tak trápim.
...tie zľavy zvyknú dávať viackrát do roka... (profesionál účtovná firma oproti profesionálu je o cca 1000€ lacnejšia)
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ajuška Pozri príspevok
...ale to už je od 95-100 zamestnancov... ...v takýchto číslach si program veeeľmi rýchlo zarobí sám na seba... (detto u Alfy a Omegy)


...tie zľavy zvyknú dávať viackrát do roka... (profesionál účtovná firma oproti profesionálu je o cca 1000€ lacnejšia)
no jasné už som si to všimla, oni mi tam rátali profesional a nie účtovnú firmu a tam je parádny rozdiel. Teraz som to skresala na nejakých 2100 €. Keď si vyrátam z tejto sumy platiť každý rok 20 % , prechádzajú ma mrákoty, ale čo už, keď sú takí dobrí?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

domenico.office Pozri príspevok
Možno bude na jar zase nejaká akcia, je tam i Coneco, výstava, možno bude aj nejaká zľava-
Coneco je kedy? Najradšej by som začala účtovať už tento rok na novom sw, aj keď ma to bude stáť množstvo hodín navyše. Len ak to bude okolo júna, tak to už nezvládnem všetko prehádzať nanovo.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

No neviem, či je to na rozčúlenie alebo pobavenie, ale dnes som reklamovala v poradí už druhú z dvoch faktúr od O2. Áno dobre čítate, prvá faktúra, ktorú som od "kyslíka" obdržala bola reklamovaná a aj tá druhá. No ako sa vraví do tretice všetko dobré . Čerešničku dnes tomu nasadila mladá pipinka z call centra, ktorá mi na otázku prečo mi do druhej faktúru nezahrnuli sumu z dobropisu, tak mi povedala, že oni to v systéme vidia, a že ak mi nafakturovali 7,65 EUR tak nech zaplatím nižšiu sumu po zohľadnení sumy z dobropisu. Som jej povedala, že na toto jej nenaletím, že zaplatím len to, čo je uvedené na faktúre. Jasné a mne potom pošlú upomienky, že im dlhujem peniaze. A kto bude mať pravdu? Ja určite nie, lebo bolo by to slovo proti slovu. Otázka na dotyčnú expertku z O2:"Cica moja a základy účtovníctva ti vravia niečo?" Ako by si po tvojej odbornej rade napárovali faktúru a moju platbu ujovia a tety vo vašej učtárni hááá moja?"
Naposledy upravil monika74 : 15.03.10 at 19:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať