Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Žabinka Pozri príspevok
Dnes mám deň-blbec. Ráno som dostala poštu do vlastných rúk -pozdrav z DÚ. To som aj tušila, nemala som akú inú poštu do VR dostať. A samozrejme, každoročný problém-doloženie dokladu preukazujúceho nárok na daňový bonus. No nie som idiot, doklad každý rok priložím, a na DÚ mi ho každoročne stratia. Keď som pani slušne upozornila, aby to k daňovému priznaniu pevne pripla, ubezpečila ma, že sa to určite nemôže stratiť. Aj som nahnevaná, aj mi je z toho do smiechu, čo všetko je možné.
Druhá vec-faktúra od oranžového telefónu. Predĺžili sme zmluvu s bonusom nekonečné hovory zadarmo na 9 mesiacov. Už druhá faktúra prišla aj s naúčtovanými nekonečnými hovormi.
Ale nesťažujem sa, daňovú a účtovnú prácu mám už hotovú, veľké upratovanie ešte nemám v pláne(Veľká noc je ďaleko), a nakoniec, má sa otepliť, tak pobehám po čerstvom vzduchu po pár inštitúciách, a dám všetko do poriadku.
v podstate Ti nesmierne závidím to, že už máš dane v suchu a môžeš plánovať upratovanie. Ja asi stihnem pred veľkou nocou akurát pozametať stavebný bordel. Mne totiž na začiatok roka nestačili dane, RZZP, hlásenia a mesačné DPH, mzdy atď. Ja som si k tomu ešte vymyslela aj prístavbu. Takže k tomu každoročnému zhonu pribudlo zháňanie stavebného materialu a varenie robotníkom. Čo už? Komu neni zhúry dáno v apatéce nekoupí.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mna potesili bodiky vobec som necakala ze to spusti taku lavinu vdaka!

a netesi ma, ze nas krpec stvornohy v noci nespal... stale chodil hore dole, s cimsi suchotal a nevedel sa ulozit... som taka unavenaaaa...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

cathyc Pozri príspevok
v podstate Ti nesmierne závidím to, že už máš dane v suchu a môžeš plánovať upratovanie. Ja asi stihnem pred veľkou nocou akurát pozametať stavebný bordel. Mne totiž na začiatok roka nestačili dane, RZZP, hlásenia a mesačné DPH, mzdy atď. Ja som si k tomu ešte vymyslela aj prístavbu. Takže k tomu každoročnému zhonu pribudlo zháňanie stavebného materialu a varenie robotníkom. Čo už? Komu neni zhúry dáno v apatéce nekoupí.
Pri tom veľkom zhone predsa musíš myslieť trošku aj na seba. čo tam po daniach, hlavne, že budeš mať pekne.
Ja sa od rána pokúšam dovolať na DÚ, lebo slnko zašlo a nechce sa mi tam ísť, ale stále nikto nedvíha. Žeby tak usilovne pracovali? Chcela som ich presvedčiť, aby trošku pohľadali. Po minulé roky sa im to nakoniec podarilo. Prídavky sú na manželovo meno, ktoré je na tlačive aj uvedené, a neviem prečo, vždy to našli v jeho papieroch, aj keď som si bonus uplatňovala ja a odovzdala som tlačivo v mojich papieroch.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Žabinka Pozri príspevok
Pri tom veľkom zhone predsa musíš myslieť trošku aj na seba. čo tam po daniach, hlavne, že budeš mať pekne.
Ja sa od rána pokúšam dovolať na DÚ, lebo slnko zašlo a nechce sa mi tam ísť, ale stále nikto nedvíha. Žeby tak usilovne pracovali? Chcela som ich presvedčiť, aby trošku pohľadali. Po minulé roky sa im to nakoniec podarilo. Prídavky sú na manželovo meno, ktoré je na tlačive aj uvedené, a neviem prečo, vždy to našli v jeho papieroch, aj keď som si bonus uplatňovala ja a odovzdala som tlačivo v mojich papieroch.
Ešte dobre, že ti za neúplné tlačivo DP nedali pokutu. Všade sa tento rok vykrikuje, že stačí, aby človek zabudol dodať nejaký doklad potrebný k DP, alebo, aby bola iná chyba v DP a budú ho považovať za nepodané. Už som uvažovala či si s odstraňovaním chýb počkajú na apríl, aby neboli možné opravy v zákonnej lehote. Veď korunky do štátneho rozpočtu treba. Niekto musí zacvakať to plýtvanie.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

cathyc Pozri príspevok
Ešte dobre, že ti za neúplné tlačivo DP nedali pokutu. Všade sa tento rok vykrikuje, že stačí, aby človek zabudol dodať nejaký doklad potrebný k DP, alebo, aby bola iná chyba v DP a budú ho považovať za nepodané. Už som uvažovala či si s odstraňovaním chýb počkajú na apríl, aby neboli možné opravy v zákonnej lehote. Veď korunky do štátneho rozpočtu treba. Niekto musí zacvakať to plýtvanie.
Je to proste Kocúrkovo. Veď keď som to podávala, pani to skontrolovala, aj daňový bonus a s tým súvisiace tlačivá, všetko bolo v poriadku, dostala som potvrdenie o podaní DP. Keby to nebolo v poriadku, pani by ma upozornila (aspoň predpokladám, lebo to pri iných daňovníkoch robili). Nejde o to, doložiť nové tlačivo. Ale ten systém.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Žabinka Pozri príspevok
Je to proste Kocúrkovo. Veď keď som to podávala, pani to skontrolovala, aj daňový bonus a s tým súvisiace tlačivá, všetko bolo v poriadku, dostala som potvrdenie o podaní DP. Keby to nebolo v poriadku, pani by ma upozornila (aspoň predpokladám, lebo to pri iných daňovníkoch robili). Nejde o to, doložiť nové tlačivo. Ale ten systém.
u nás a systém??? A to je vlastne čo ten systém? .
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

mám takú naivnú otázku:

a kto pokutuje daňovákov za to, že stratia príslušné tlačivá?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

ja sa teším, lebo som nakoniec v tom mojom probléme našla kompromis. Rozhodla som sa pre začiatok kúpiť omegu. Olymp a alfu si nechám na 50 % zľavu. Aj tak nie som schopná prehádzať všetko účto od začiatku roka. A z Krosu mi oznámili, že ak si objednám sw na výstave mám 25 % zľavu.
Ešte raz ďakujem všetkým za rady, ktoré mi pomohli rozhodnúť sa.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

monika74 Pozri príspevok
mám takú naivnú otázku:

a kto pokutuje daňovákov za to, že stratia príslušné tlačivá?
áno máš pravdu, naivná otázka. Kto vytkne levovi, že zožral gazelu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
cathyc Pozri príspevok
ja sa teším, lebo som nakoniec v tom mojom probléme našla kompromis. Rozhodla som sa pre začiatok kúpiť omegu. Olymp a alfu si nechám na 50 % zľavu. Aj tak nie som schopná prehádzať všetko účto od začiatku roka. A z Krosu mi oznámili, že ak si objednám sw na výstave mám 25 % zľavu.
Ešte raz ďakujem všetkým za rady, ktoré mi pomohli rozhodnúť sa.
Určite neoľutuješ....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

monika74 Pozri príspevok
mám takú naivnú otázku:

a kto pokutuje daňovákov za to, že stratia príslušné tlačivá?
Tak toto by aj mňa zaujímalo.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

no, keď to takto chodí na DÚ, tak mnohí z vás už dávno máte za sebou 100 jarných km...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dnes som bola odovzdat hlasenia, pekne som si obisla du 3,2,6 no a ked som pani na 6 poprosila, ci by mi to potvrdenie okrem peciatky aj nepodpisala, tak sa na mna oborila, ze to nerobia, ze sa podpisuju len pri odovzdavani DP, unika mi logika toho co povedala a tej casti na potvrdeni, kde je napisane - podpis pracovnika DU, ktory tlacivo hlasenia prijal. ked som jej povedala, ze na ostatnych DU mi to podpisali, bez toho, aby som nieco povedala, tak mi neverila, ze jej to mam doniest.... ale hlavne, ze uz o chvilu bude jar...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

no zrejme sa z tejto diskusie zrodí nová téma - perličky z daňového úradu
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Economic Pozri príspevok
Určite neoľutuješ....

teraz 23-ho, bude coneco, minuly rok na nom daval kros 50% zlavy, tak treba skusit
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Toto ma dnes trochu..
http://www.porada.sk/t109234-zahradn...ml#post1339180
(všimnite si dátumy, nicky)

Niekedy mi je fakt ľúto, že ľudia ochotní poradiť nemajú nejakú vešteckú guľu, aby vedeli,komu majú poradiť a komu nie...

...Blbá náhodička, že niekto po roku opäť naďabil na poradu
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes som mala mať daňovú kontrolu na DPH (firma, ktorú účtujem). Prišli 2 konatelia a 1 spoločník ku mne a čakali sme na daniarov. Prišiel len jeden, že vraj kolegyňa ochorela, tak len zahájil daňové konanie s konateľmi a prídu o týždeň. Keď som mu povedala, že mám kopec roboty na DzP, odpovedal, že oni ma rušiť nebudú a môžem si robiť svoje. Mrzí ma to, lebo som si myslela, že to dnes urobia a bude pokoj.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

korduľa Pozri príspevok
dnes som bola odovzdat hlasenia, pekne som si obisla du 3,2,6 no a ked som pani na 6 poprosila, ci by mi to potvrdenie okrem peciatky aj nepodpisala, tak sa na mna oborila, ze to nerobia, ze sa podpisuju len pri odovzdavani DP, unika mi logika toho co povedala a tej casti na potvrdeni, kde je napisane - podpis pracovnika DU, ktory tlacivo hlasenia prijal. ked som jej povedala, ze na ostatnych DU mi to podpisali, bez toho, aby som nieco povedala, tak mi neverila, ze jej to mam doniest.... ale hlavne, ze uz o chvilu bude jar...
Toto rozčuľuje aj mňa, že nepodpisujú Potvrdenie o podaní DP k DPH, napriek tomu že je tam kolonka Podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal. My keby sme odovzdali DP nepodpísané, tak to vraj budú považovať ako nepodané, tzn. že asi aj pokuta, asi určite
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

babi2 Pozri príspevok
Toto rozčuľuje aj mňa, že nepodpisujú Potvrdenie o podaní DP k DPH, napriek tomu že je tam kolonka Podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal. My keby sme odovzdali DP nepodpísané, tak to vraj budú považovať ako nepodané, tzn. že asi aj pokuta, asi určite
ja som raz zabudla podpísať prehľady, klienti si ich podpísali, ale ja som tam mala len svoje meno bez podpisu. Pekne si ma zavolali, aby som to popodpisovala. Keď som oponovala, že klienti tlačivo správne parafovali a že ja som predsa len účtovníčka a meno tam bolo, som dostala vysvetlenie, že keď je raz na tlačive meno a podpis, tak tam mám to meno a podpis dať a nezamýšľať sa nad tým....a basta fíkom pod rebríkom
Tak to tej tete na DU treba vysvetliť, že keď tam je raz napísané pečiatka a podpis tak to tam aj má byť a nech sa nad tým nezamýšľa.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tak sa mi konečne podarilo dovolať na DÚ, a čuduj sa svete, tlačivo sa našlo. Tak ako som predpokladala, v manželovom DP. Ako sa tam dostalo, to je záhada. Bola som slušne upozornená, aby som to nabudúce dala do správneho daňového priznania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať