Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Teším sa Elenka s Tebou, že si sa dočkala iného zaobchádzania a správania. U nás veru návštevy povolené neboli, iba po výslovnom súhlase lekára. Môj príspevok vychádzal zo skúseností z posledných rokov a som veru poriadne sklamaná, ako sa dokázala vytratiť ľudskosť a ohľaduplnosť.
Mne sa napríklad stáva, že noví lekári v našej nemocnici ma už nepoznajú a občas sa nestačím čudovať nad ich aroganciou. A keď sestrička vidí tie moje nechápavé oči, tak len podotkne: "Pán doktor, to je naša bývalá sestrička." By si videla, ako sa hneď dá inak správať. Ale prečo až po upozornení? Prečo to neide hneď? Ja som sa čosi namordovala s ožranmi v delírkách, agresívnymi pacientami a napriek tomu som sa dokázala správať inak.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzka Pozri príspevok
.......Dotyčná sestrička za nimi po chvílke išla a medzi dverami nezabudla povedať: "veď som tu pred chvíľou bola a nič mu nebolo".
Veľmi s Tebou cítim a rozumiem Ti. Mňa osobne naozaj veľmi uráža, ak nejaká "sopľanda" s prepáčením za výraz, nazýva našich rodičov dedkom, babkou a podobne. Akým právom sa takto k nim chovajú? .... o zdravotníctve dobrú mienku nemám a veľmi ťažko si ju aj napravím. Vidím, že nič k tomu nenasvedčuje, pretože toto som prežila pred rokom a to je veru dosť dlhý čas nato, aby sa začali k nám správať ako im ich povolanie káže. ....
Zuzka, zažil som podobný prípad, keď som chodil so svokrom po vyšetreniach, arogancia a nevšímavosť zo strany personálu. V jednom prípade som to nevydržal a značne zvýšeným hlasom som setričke povedal, že ak ju práca nebaví, nech ide na pole okopávať alebo kopať kanále. A pri ďalšej návšteve bolo aj viac úslužnosti.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
účtovník 007 Pozri príspevok
Teším sa Elenka s Tebou, že si sa dočkala iného zaobchádzania a správania. U nás veru návštevy povolené neboli, iba po výslovnom súhlase lekára. Môj príspevok vychádzal zo skúseností z posledných rokov a som veru poriadne sklamaná, ako sa dokázala vytratiť ľudskosť a ohľaduplnosť.
Mne sa napríklad stáva, že noví lekári v našej nemocnici ma už nepoznajú a občas sa nestačím čudovať nad ich aroganciou. A keď sestrička vidí tie moje nechápavé oči, tak len podotkne: "Pán doktor, to je naša bývalá sestrička." By si videla, ako sa hneď dá inak správať. Ale prečo až po upozornení? Prečo to neide hneď? Ja som sa čosi namordovala s ožranmi v delírkách, agresívnymi pacientami a napriek tomu som sa dokázala správať inak.
Pri treťom porode som trpela od štvrtka do nedele. Dokonca v nedeu na mňa zabudlia vďaka lekárovi, ktorému zostala v ruke moja karta ma našiel na najvyššom poschodí samučičkú. Mala som napísané listy na rozlúčku a pod. Hneval sa, že som sa nehlásila ked som krvácala, ale sestrička mi povedala:čo sa čudujete po toľkých vyšetreniach"- nebola to mladá kočka.
Že som v župane ležala na vzdychárni a primár mi vynadal, či aj doma ležím v kabáte, že mi odtiekla už škaredá voda, ospravedlnil sa mi. Zobrali ma na pôrod a nešlo to a až ked som nič necítila /nohy a nič čo so mnou robili/, začali ma masírovať a povedali, že treba cisársky rez, ale primárke sa k jednému neoplatí prísť. V mdlobách som poprosila, aby zavolali moju tetu lekárku. Zistilo sa, že jeden lekár bol jej spolužiak a to boli fofry. Všetko dobre dopadlo aj synček bol našťastie v poriadku. Sestričkami zaviedla zle infúziu do žily, čo som necítila..to boli ofuky. Ked som povedala, či sa nedá rodiť bez protekcie iba kukali.Ani krv nepýtali od rodiny, poznamenala som, že ked urobí chybu personál, tak rodina nemusí. Ale napriek tomu som mala super izbového lekára a tvrdila som, že bude raz primárom aj sa stalo. Tie moje príbehy sú moje osobné a to som bola ešte mladá a v prvom aj malá, ale vždy si hovorím, že každé zlo je na niečo dobré a na tie zlé príhody zabúdam a pamätám si iba na toho super lekára. Ja by som skutočne mohla napísať knihu o zážitkoch v nemocnici od 5 rokov až do súčasných 58.
Ale hnev by mi určite na zdraví nepridal, takže asi všetko zľahčujem, aj to je liečebná procedúra.
Viete moja mamina sa presťahovala 200km od rodiny, aby mohla doopatrovať svoju maminu,/ktorá bývala so svojim synom a nevestou/ potom opatrovala svojho brata, potom manžela a ona žila iba deň po mozgovej príhode. Takže ja neviem ako je to so starými ľudmi v nemocnici iba so skúseností, ked s nimi ležím ja a viem, že tam ani nepatria.
Prepáčte, ale to je moja skúsenosť.
0 0
dráčik dráčik

dráčik je offline (nepripojený) dráčik

zdravím vás všetkých, smutných aj veselých,
ja by som chcela pridať jeden príspevok, ale trošičku veselší.
čo sa mi dnes stalo...a milo prekvapilo...takže ľudia nie sú až takí zlí...
tak mi to trošičku bicyklovalo a ako si tak idem, šnúrka od tenisky sa mi zamotala do pedálu. ja že zastanem a odmotám, ale nevyšlo to a ja zrazu na zemi a bicykel na mne... zabolelo... no a ako odmotávam šnúrku z bicykla, pribehla ku mne taká milá pani a začala ma ratovať... keď uvidela úsmev na mojich perách, spokojne, aj keď s takým trošku zvláštnym výrazom odišla...asi ten môj pád nevyzeral moc pekne, ...
takým ľuďom vďaka, že ešte existujú, a myslím, že ich je stále neúrekom.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa dnes rozčúlilo, keď som si budík zacvakla že už vstávam a vstala som o trištvrte hodinu neskôr lebo bol krátky víkend a teda som zaspala, nestihla sa ani naraňajkovať, že aj tak som bola prvá v práci!?
0 0
sadžika sadžika

sadžika je offline (nepripojený) sadžika



Zákon
o zákaze úradnej buzerácie


http://netri.blog.sme.sk/c/99854/Dok...sikanovat.html
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

Mna poteslo - ale uz davnejsie... vtedy, ked som prvy-krat objavila tuto stranku... ze este existuju normalni ludia, s ktorymi sa clovek moze poradit... a ktori sa mu snazia co najlepsie poradit....

Moja predchodkyna mi toho vela nevysvetlila... asi len to, co nevyhnutne musela... a potom som sa musela trapit sama...
Viem - bola (a stale aj je) chyba aj vo mne... pretoze nerada "obtazujem" cudzich ludi s mojimi problemami... a na odborne rady odbornikov zas nie su peniaze....
... a este mi vedenie vlozi doveru - vlastne radsej som mala povedat - ze sa vedenie zbavi zodpovednosti....
... a ked aj hladate ludi, s ktorymi sa chcete poradit... tak malokedy vedia spravne poradit... nakoniec zistite, ze ste jeden z mala, co sa vobec snazi najst spravnu odpoved ... ostatni len chcu, aby to "nejak" bolo....

Poradaci, velmi ste mi pomohli.... teraz len mat viac casu citat vsetky tie porady.... teda aspon tie, co mi pomozu...

RESP. sa chcem tejto roboty zbavit... a najst si inu... snad jednoduchsiu cestu zivotom....


A mozno som len prilis mlada a neskusena... a sklamana zo svojej prace...
Len si stale kladiem otazku ako mohli (a aj stale mozu) existovat ludia v jednej praci 20-30 rokov.... - asi ich to bavi.... Tak uz len najst taku pracu, ktora ma bude bavit....
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Mňa momentálne rozčulila POHODA a odpisy
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Totálne na vytočila zdrav. poisťovňa. Pri nahlasovaní zam. mám 2 firmy s rovnakým priezviskom. Ked podávam zmeny podávam ich súčasne a pracovníčka ich aj nahlásila do jednej firmy, nevšimla si, že majú iné krsné mená a IČO. Zistila som to náhodne ja po štyroch rokoch. Odpoveď zdr. poisť. bola, že iba pri náhodnej kontrole, pretože toho majú veľa by sa na to prišlo a peniaze a výkazy sú uložené /to mi odľahlo/ a teraz, čo ma dojalo, že vraj mám dať storná a prihlásiť ich do správnej firmy. Moja argumentácia, že nemôžem niečo stornovať, keď som sa nepomýlila bola, že sa to inak nedá..nemusím ani písať ako som reagovala, zistila s kým má do činenia a hneď ma požiadala o zoznamy prac. menovaných firiem a dá to do poriadku.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mňa dnes nerozčúlilo nič ale to som asi mimo témy.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Mňa dnes rozčuluje všetko a všetci, asi mám blbý deň :-( najradšej by som ľahla do postele a spala ...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Mňa v poslednom čase rozčuĺujú trhovníci v BA. Odkedy vymizli z Miletičovej pestovatelia nedá sa tam nakupovať. Títo "hypermarketoví" sú neskutočne arogantní.......Správanie niektorích vo mne vyvolá pocit že by som mala nakupovať štýlom"Dobrý deň. Prepáčte, že obťažujem. Mohla by som si kúpiť kilo jabĺk?"
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Mňa už asi rok rozčuľuje RZZP.
Nemám ani slov to komentovať, cítim sa takmer ako znásilnená - musím robiť niečo, čo nepokladám za správne, spravodlivé, čo nechcem a nepáči sa mi to. Len preto, že amatéri majú podpisové právo a vo svojej práci rozumejú akurát vlastnej výplate.
Nechce sa mi to učiť, chápať ani robiť, je to môj vnútorný boj proti agresii štátnej moci na občanoch. Vo svojom boji som taká dôsledná, že RZZP robím ZÁSADNE zadarmo, nie som schopná mať z toho akýkoľvek prospech. Aj tie kvantá jalového papiera a litre tonerov platím zaťato sama.
Už vlani som sa nezdržala a napísala som Vám svoj názor - ale z princípu nebudem hľadať ani ten link.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Nezúfajte treba sa tešiť z maličkostí. Že je pekný deň či už slnečný alebo upršaný ( mimochodom dážď mám rada a kamarát z Iránu ma v tom utvrdil, u nich sa tešia z každej kvapky dažďa ), že som zdravá, deti sú zdravé, mám priateľov na ktorých sa môžem spoľahnúť.......a dalo by sa písať donekonečna každému čo je milé.
.......to som ale optimista čoooo?
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

blcha Pozri príspevok
Mňa už asi rok rozčuľuje RZZP.
Nemám ani slov to komentovať, cítim sa takmer ako znásilnená - musím robiť niečo, čo nepokladám za správne, spravodlivé, čo nechcem a nepáči sa mi to. Len preto, že amatéri majú podpisové právo a vo svojej práci rozumejú akurát vlastnej výplate.
Nechce sa mi to učiť, chápať ani robiť, je to môj vnútorný boj proti agresii štátnej moci na občanoch. Vo svojom boji som taká dôsledná, že RZZP robím ZÁSADNE zadarmo, nie som schopná mať z toho akýkoľvek prospech. Aj tie kvantá jalového papiera a litre tonerov platím zaťato sama.
Už vlani som sa nezdržala a napísala som Vám svoj názor - ale z princípu nebudem hľadať ani ten link.
Mám pocit, že na tejto lodi nás pláva asi viac...
Bea
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Ja osobne som dlhodobo rozcarovany zo stranky porada.sk. Objavil som tento projekt, ked este nefungoval velmi dlho, prispevky vtedy boli vecne a hodnotne. Uzivatelia sa snazili odpovedat s odvolavkami na prislusne predpisy a riesenie bolo vzdy najdene. Vela uzivatelov, ktorych som "spoznal" v tej dobe, ma moju uctu.

Za poslednych niekolko mesiacov sa vsak situacia podstatne zmenila. Porada je plna otazok typu "ako sa zaokruhluje dan?" v teme, ktora ma nazov "surne!!!". Ja osobne som sa vzdy predtym, ako som naformuloval otazku, najprv snazil najst riesenie v predpisoch a az ked som si naozaj nevedel rady, napisal som sem. Zrejme su vsak tie moje otazky natolko tazke, ze na poslednych cca 4-5 som nenasiel ziadnu odpoved. Popravde, uz presli casy, ked som si mohol povedat "ked si neviem rady, skusim na porade"...

Porada je dnes pre mna diskusnym forom, relaxacnym kutikom, na ktory pridem, precitam si par novych otazok, ktore uz boli 100x zodpovedane, precitam si, ako liecit kurie oka, co navarit na obed a prilezitostne objavim aj nejaku zaujimavu otazku, spravidla vsak bez odpovedi. Pozriem si, ci mi niekto nieco napisal, vzdychnem si a zase odidem. Ahaaa - a este sa tesim na cas pred volbami, ked ocakavam dalsiu predvolebnu kampan...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ucetni_fantozzi Pozri príspevok
...a este sa tesim na cas pred volbami, ked ocakavam dalsiu predvolebnu kampan...
Aj ja .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nika Pozri príspevok
Mňa v poslednom čase rozčuĺujú trhovníci v BA. Odkedy vymizli z Miletičovej pestovatelia nedá sa tam nakupovať.
V BA sú asi dva rôzne trhy na Miletičke.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ucetni fantozzi máš 100% pravdu....
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Jozef Mihál Pozri príspevok
V BA sú asi dva rôzne trhy na Miletičke.
Je to možné.... . Ja tade chodím ráno o 7.00 a to ich je tam len "päť a pol" a ešte len vykladajú. ......Ak sa dobre pamätám , tak sa tam kedysi predávalo už o 6,00. ......A keď idem z práce o 17,15 tak už majú skoro všetci zbalené....... a zazerajú - že čo otravujem, keď už oni idú domov..... To si mám brať dovolenku, keď si chcem nakúpiť? Najlepšie bude tam nechodiť.........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať