Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gapo Pozri príspevok
Dnes dostala manželka z DÚ rozhodnutie o uložení pokuty za podanie DP po termíne. Tak dobre som sa dlho nenasmial. Keď prišla domov povedal som jej, že je daňový kriminálnik. Takže v médiách sa rozbehla kampaň ako môže dôchodca získať späť strhnutú daň z úrokov a tak ako aj mnoho iných, sme podali za minulý rok a aj za predminulý DP z úrokov.Tri dni po podaní už prišla pokuta, vedel som, že bude udelená v zmysle zákona, ale nie je to nezmysel? V odôvodnení sa píše, že daňovníkovi vznikla daňová povinnosť vo výške 2355 Sk a pokuta je vo výške 33,19 Eur. To vyzerá ako keby tá daň nebola strhnutá resp. odvedená štátu. Veď banky to robia automaticky. A predsa keby sa daňovník nebol opovážil tie dane pýtať späť, na ktoré mimochodom štát nemá nárok podľa všetkého, inak by ich nevracal, urobili z dôchodcov ťažkých daňových kriminálnikov. Veď to zneje priam hrozivo: Na základe vyššie uvedených skutočností a s prihliadnutím na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu podľa § 35 ods.16......atď. Chápal by som to, ak by nebola daň odvedená, ale takto by mal štát ešte zaplatiť úroky za narábanie s cudzími peniazmi. Je to postavené na hlavu, mne to nevadí, ja ešte na tom získam, ale čo taký starší dedkovia a babky čo tam majú menej ako pokuta a nevedia o tom, budú musieť ešte doplatiť a nie že získajú.
Xanti Pozri príspevok
Ja absolútne nerozumiem tomu príspevku. Pokuta? DP po termíne? Nie je termín na podanie DP 31.3. ? Ako čumím do toho ako puk a nechápem.

Prosím kto mi to vysvetlí.
Tiež nechápem. Si si istý, že to prišlo z DÚ. Si si istý, že to je na smiech? Si si istý, že jej chcú 2355 Eur vrátiť, a nie pýtať si späť?
A si si istý, že si uviedol správne údaje?
Mám pocit, že buď z teba si niekto vystrelil, alebo ty si strielaš z nás.

PS: Na základe toho, že daňový úrad posiela takéto výzvy doporučene do vlastných rúk. T.z. pokiaľ nemáš splnomocnenie aj na takéto zásielky, nemôžeš preberať v mene manželky. Alebo poštárka je známa.
0 1
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Zita5 Pozri príspevok
Si robíš srandu ? Ale nevadí, v mojom prípade je to postupné zdokonalovanie sa na stránke Porada .


P.S. Bóžinku , ale za to mi nedávajte body , ja sa rada podelím s Vami o nové poznania aj zadara.Vidíte toto je nevýhoda nového bodovania .Nuž čo , tak musím napísať jedno veľké Ďakujem.
Zitka jak čumím, tak čumím, ja na to ani po takom kopanci neviem prísť, že kde je tá spinka.
0 1
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Je to v tom "chlieviku", kde je názov témy - v pravom rohu.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

JarkaL Pozri príspevok
Je to v tom "chlieviku", kde je názov témy - v pravom rohu.
heuréka, mám to. Ďakujem
0 0
Pisica Pisica

Pisica je offline (nepripojený) Pisica

ja som bola nielen stara ale aj blba a nemala som cas vykecavat sa s nim. Tak mi ho poslal a v konencnom stadiu ma to stalo nieco okolo 25 E na poplatkoch z omeskania za neuhradenie postovneho. Tak mi treba
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Gapo Pozri príspevok
Dnes dostala manželka z DÚ rozhodnutie o uložení pokuty za podanie DP po termíne. Tak dobre som sa dlho nenasmial. Keď prišla domov povedal som jej, že je daňový kriminálnik. Takže v médiách sa rozbehla kampaň ako môže dôchodca získať späť strhnutú daň z úrokov a tak ako aj mnoho iných, sme podali za minulý rok a aj za predminulý DP z úrokov.Tri dni po podaní už prišla pokuta, vedel som, že bude udelená v zmysle zákona, ale nie je to nezmysel? V odôvodnení sa píše, že daňovníkovi vznikla daňová povinnosť vo výške 2355 Sk a pokuta je vo výške 33,19 Eur. To vyzerá ako keby tá daň nebola strhnutá resp. odvedená štátu. Veď banky to robia automaticky. A predsa keby sa daňovník nebol opovážil tie dane pýtať späť, na ktoré mimochodom štát nemá nárok podľa všetkého, inak by ich nevracal, urobili z dôchodcov ťažkých daňových kriminálnikov. Veď to zneje priam hrozivo: Na základe vyššie uvedených skutočností a s prihliadnutím na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu podľa § 35 ods.16......atď. Chápal by som to, ak by nebola daň odvedená, ale takto by mal štát ešte zaplatiť úroky za narábanie s cudzími peniazmi. Je to postavené na hlavu, mne to nevadí, ja ešte na tom získam, ale čo taký starší dedkovia a babky čo tam majú menej ako pokuta a nevedia o tom, budú musieť ešte doplatiť a nie že získajú.
Pokuta bola uložená oprávnene v prípade, že ste daňové priznanie napr. za rok 2008 nepodali v termíne do 31.3.2009 ale až tento rok.
Ak chcete od štátu späť daň z úrokov, môžete podať DP, ale pokiaľ to nebude v zákonom stanovenom termíne, musí vám DÚ uložiť pokutu v min. výške 33,19 EUR, resp. 1000 Sk.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
Pokuta bola uložená oprávnene v prípade, že ste daňové priznanie napr. za rok 2008 nepodali v termíne do 31.3.2009 ale až tento rok.
Ak chcete od štátu späť daň z úrokov, môžete podať DP, ale pokiaľ to nebude v zákonom stanovenom termíne, musí vám DÚ uložiť pokutu v min. výške 33,19 EUR, resp. 1000 Sk.
....mááálo , veľmi máááálo .....

Daně v USA - jedny z nejnižších
http://www.mesec.cz/clanky/dane-v-us...-z-nejnizsich/

Al Capone je dnes považovaný za typického predstaviteľa mafiánskeho bossa, je symbolom americkej mafie v 20. rokoch 20. storočia. Capone však vstúpil do už zavedenej organizácie, ktorú sám nevybudoval a jeho moc nebola taká veľká, ako sa mu často prisudzuje. Paradox je, že Al Caponeho odsúdili za daňové podvody a nie ze všetky vraždy a zločiny, ktoré spáchal, pretože naňho nedokázali nájsť poriadne usvedčujúce dôkazy.
http://web.souplevoca.sk/view.php?na...nku=2007100021
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som dnes zažila šok .Mali sme rodinných priateľov , no bohužiaľ osud to zariadil inak .Moja kamarátka ako mladá 43 ročná žena zomrela 23.1.2003.Jej manželovi robíme účtovníctvo , takže vzťahy sa nepretrhli a dnes prišiel za mnou a hodil mi na stôl obálku a vraví pozri čo som dostal .
Otvorím obálku a tam Výzva ako hrom na 23,76 euro .Nejaká firma kúpila pohľadávku zo sociálnej poisťovne a ako tak prechádzam očami a dostala som sa na adresáta vykríknem , ale preboha však to nie je Tvoje , ale to nebohej Alenky .....čítam lepšie a vo výzve sa píše , že vymáhajú dlh zo sociálnej poisťovne v horeuvedenej výške a táto čiastka sa vymáha za obdobie január 2003.
Nakoľko na druhej strane výzvy sa nachádzali mená na koho sa má obrátiť , tak sa vybral za nimi , že ide sa spýtať o čo sa jedná .
Tak zistil, že SP poslala platobný výmer v auguste 2003 , aby nebohá doplatila do SP .List bol do vlastných rúk , adresátka bola už pol roka bola pochovaná , jej manžel tvrdí ,že on nedostal od poštárky žiadny oznam o uložení zásielky .Keď firme ktorá sumu vymáha povedal , že manželka 23.1.2003 zomrela , tak apelovali tým , že neodovzdal úmrtný list .Kamarát vraví , ako som ho neodovzdal , však som dostal vdovské a sirotské pre syna .Však to vyplácala sociálna poisťovňa .Potom sa ho pýtajú a dedičské konanie máte ukončené ? On na to , áno , už sme aj zabudli .Firma na to , ako je možné, že v dedičskom konaní nebola uplatnená pohľadávka zo SP ......a takéto otázky a doťahovačky........človeku až rozum stojí .
Táto nebohá bola 6.1. 2003 prijatá do nemocnice a dňa 23.1.2003 zomrela .Všetko bolo SP oznámené , dokonca poberala aj opatrovateľské , lebo sa starala o svoju matku .

No bola som dnes zdesená z celej záležitosti .
Neviem, ja zrejme na jeho mieste by som tých pár euro vyplatila a nenaťahovala by som sa s nimi .Dohodli sa , že aby priniesol úmrtný list a dedičské konanie a že to nejakým spôsobom zrušia ... neviem aké to bude mať dôsledky .Stále na to myslím , že sa môže také niečo stať v socialnej poisťovni , kde do jedných dverí človek odovzdá všetky dokumenty a druhé dvere začnu vymáhať .
2 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

NEUVERITEĽNÉ... špinavosť najhrubšieho zrna!
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Gabi03 Pozri príspevok
Tiež nechápem. Si si istý, že to prišlo z DÚ. Si si istý, že to je na smiech? Si si istý, že jej chcú 2355 Eur vrátiť, a nie pýtať si späť?
A si si istý, že si uviedol správne údaje?
Mám pocit, že buď z teba si niekto vystrelil, alebo ty si strielaš z nás.

PS: Na základe toho, že daňový úrad posiela takéto výzvy doporučene do vlastných rúk. T.z. pokiaľ nemáš splnomocnenie aj na takéto zásielky, nemôžeš preberať v mene manželky. Alebo poštárka je známa.
Tak toto by som si nedovolil, strieľať si z vás, je to pravda, manželka išla do mesta a vo dverách sa zrazila s poštárkou, tak to prebrala a odišla, ja som to doma otvoril a smial som sa až mi slzy tiekli, ja som totiž vedel, že bude pokuta, veď to bolo za rok 2008 a tešil som sa ako manželke poviem, že je daňový podvodník No a ja som nenapísal 2355 Eur ale Sk. Údaje sú správne. Mne sa to ale aj tak oplatilo podať, napriek pokute ešte dostane manželka viac ako polovicu.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Monika Kováčová Pozri príspevok
Pokuta bola uložená oprávnene v prípade, že ste daňové priznanie napr. za rok 2008 nepodali v termíne do 31.3.2009 ale až tento rok.
Ak chcete od štátu späť daň z úrokov, môžete podať DP, ale pokiaľ to nebude v zákonom stanovenom termíne, musí vám DÚ uložiť pokutu v min. výške 33,19 EUR, resp. 1000 Sk.
Veď to je v poriadku, zákon je zákon, ja to viem, ale tá absurdita, masívna kampaň v médiách aby si dôchodcovia prilepšili a vybrali zrazenú daň a niektorým sa to nemusí vyplatiť, na to som poukazoval. Ja ám vždy daňovú povinnosť splnenú v predstihu, aby som ma čas na prípadnú korekciu.
P.S Ešte, keby si to nežiadali naspäť pokuta by nebola a nikomu by to nevadilo, takto je to ako pomsta za to, že to chce vrátiť od štátu.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
cathyc Pozri príspevok
ja by som sa voči tomu rozhodnutiu každopádne odvolala. Oni tam často súkajú pokuty ako na bežiacom páse bez rozmyslu. Kto sa ozve tomu prehodnotia a kto nie...má smolu. Zdôvodnila by som to tým, že podľa zákona som nebola povinná podať DP nakoľko išlo o zrážkovú daň, ktorá sa považuje za daň vysporiadanú. Takže v ramci toho nemôžu požadovať pokutu za neskoré podanie DP, ktoré bolo len na mojej dobrej vôli či podám, alebo nie.
Presne tak, oni postupujú ako keby to nebolo daňovo vysporiadané a ako keby sa tie peniaze až teraz priznali, trestajú za niečo čo sa nestalo, v tomto prípade by podanie DP nemalo byť porušením daňových predpisov. Vlastne je to trest za podanie daňového priznania a nie za daňový únik.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Dnes večer ma vôbec, ale vôbec nepotešilo, že do nás nabúralo auto, keď sme sa vracali z nákupu z Baumaxu. Tá dubová kôra a muškáty ma vyšli dosť draho... A najlepšie na tom je, že do nás buchol zamestnanec Baumaxu na služobnom aute... To nevymyslíš - to je život. Takže pekne nám ten víkend začal. A to išli okolo práve policajti... Mali sme ísť radšej do Tesca na potraviny... Má niekto z Vás lepší začiatok víkendu???
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja zostávam v T-mobile a to kvoli jednej veci a to je internet v mobile-ide mi pekne rýchlo, kým napr. O2 nejde na 3G sieti,hmhm-preto ma má t-mobile istého,hmhm
Inak mám aj O2 fer- mám tam 150eur ale nevolám z toho, len to dobíjam každého polroka-neviem síce načo mi to je, ale mám...
Až na to , že Tmobile prevadzkuje 3G sieť len v niekoľkých veľkých mestách na Slovensku.

To je dovod,prečo mnoho ľudí preferuje mobilny internet od Pomaranča,ma ďaleko lepšie pokrytie uzemia 3G sieťou /HSDPA/.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
Zitka jak čumím, tak čumím, ja na to ani po takom kopanci neviem prísť, že kde je tá spinka.

"Spinka" sa bežne používa v zobrazení prijatých správ v mailovej schránke, že ku sprave je prisponkovaná nejaká príloha.

Nedostávate maily ???
0 2
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Zita5 Pozri príspevok
Ja som dnes zažila šok .Mali sme rodinných priateľov , no bohužiaľ osud to zariadil inak .Moja kamarátka ako mladá 43 ročná žena zomrela 23.1.2003.Jej manželovi robíme účtovníctvo , takže vzťahy sa nepretrhli a dnes prišiel za mnou a hodil mi na stôl obálku a vraví pozri čo som dostal .
Otvorím obálku a tam Výzva ako hrom na 23,76 euro .Nejaká firma kúpila pohľadávku zo sociálnej poisťovne a ako tak prechádzam očami a dostala som sa na adresáta vykríknem , ale preboha však to nie je Tvoje , ale to nebohej Alenky .....čítam lepšie a vo výzve sa píše , že vymáhajú dlh zo sociálnej poisťovne v horeuvedenej výške a táto čiastka sa vymáha za obdobie január 2003.
Nakoľko na druhej strane výzvy sa nachádzali mená na koho sa má obrátiť , tak sa vybral za nimi , že ide sa spýtať o čo sa jedná .
Tak zistil, že SP poslala platobný výmer v auguste 2003 , aby nebohá doplatila do SP .List bol do vlastných rúk , adresátka bola už pol roka bola pochovaná , jej manžel tvrdí ,že on nedostal od poštárky žiadny oznam o uložení zásielky .Keď firme ktorá sumu vymáha povedal , že manželka 23.1.2003 zomrela , tak apelovali tým , že neodovzdal úmrtný list .Kamarát vraví , ako som ho neodovzdal , však som dostal vdovské a sirotské pre syna .Však to vyplácala sociálna poisťovňa .Potom sa ho pýtajú a dedičské konanie máte ukončené ? On na to , áno , už sme aj zabudli .Firma na to , ako je možné, že v dedičskom konaní nebola uplatnená pohľadávka zo SP ......a takéto otázky a doťahovačky........človeku až rozum stojí .
Táto nebohá bola 6.1. 2003 prijatá do nemocnice a dňa 23.1.2003 zomrela .Všetko bolo SP oznámené , dokonca poberala aj opatrovateľské , lebo sa starala o svoju matku .

No bola som dnes zdesená z celej záležitosti .
Neviem, ja zrejme na jeho mieste by som tých pár euro vyplatila a nenaťahovala by som sa s nimi .Dohodli sa , že aby priniesol úmrtný list a dedičské konanie a že to nejakým spôsobom zrušia ... neviem aké to bude mať dôsledky .Stále na to myslím , že sa môže také niečo stať v socialnej poisťovni , kde do jedných dverí človek odovzdá všetky dokumenty a druhé dvere začnu vymáhať .
Toto je žalostný príklad nedostatku agilnosti, či dokonca zanedbavania pracovných povinnosti zo strany uradníkov.
Ja som zažil prípad,že v istej veľkej inštitucii,nemali ochotu preposlať moj mail, na konkretne oddelenie...
Inštitucia ako taká za to nemože, aj keď..... firemná kultura....
všetko je v ľuďoch, ich ochote, či neochote, a.. "hraní sa na vlastnom piesočku"...
Možno aj kvoli spoločenskej atmosfere, je na tom cele Slovensko , na čom momentalne je....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

cathyc Pozri príspevok
Zitka jak čumím, tak čumím, ja na to ani po takom kopanci neviem prísť, že kde je tá spinka.
Tiež som to našla po upozornení
Pozri v prílohe, napr. pri téme tretia sadzba dane
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Dav Pozri príspevok
Tiež som to našla po upozornení
Pozri v prílohe, napr. pri téme tretia sadzba dane
Ďakujem ja som len nevedela nájsť tú spinku, ale už mi vysvetlili kde ju hľadať.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Veľmi ma zarmútila smrť dobrého človeka. Zomrel náhle, minulý mesiac mal 60 rokov. Bol pracovne dosť vyťažený, každý víkend robil kurz v inom meste, raz Praha, potom BA, potom KE a zas sa to opakovalo. Medzi tým zas príprava na kurzy, písanie kníh - poriadne vyťažený človek. A v piatok srdce povedalo dosť a zastavilo sa. Dnes mal pohreb vo Fiľakove. Stále to neviem stráviť, stále rozmýšľam nad tým. A to som chcela tento víkend ísť ku nemu na opakovanie kurzu, už sa kurz nekonal. Zostali nám iba oči pre plač a pekné spomienky. A pri takejto smutnej príležitosti si človek uvedomí pominuteľnosť všetkého, nepomôže nám nič.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Mńa cez víkend prekvapila jedna informácia - na chalupe mi susedka,
ako to už na dedine býva,oznámila, že sa ide vydávať naša susedka..., no to by nebolo nič, keby mi hneĎ jedným dychom neoznámila, že bola tu polícia a pýtala sa po susedoch na mladú nevestu ako sa správa, atd..., že to asi preto, že robí na vysokom poste, že to sa robí.
ĹUDIA moji môže mi k tomu niekto niečo povedať?????
Nevesta pracuje V SPPK - slov.poľnohosp. a potravinárska komora-
To v akom štáte žijeme? Nie je vydaj súkromná vec?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať