Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes sa mi stalo /nepotešilo, ale ani nerozčúlilo/.

Cez zimu som nejazdila autom a mala baterku vybratú. Nabila som ju a dobrý sused zapojil. Moja prvá tohoročná jazda dopadla tak, že auto mi skoro začalo horieť.
Auto odrazu stratilo otáčky, tak som zastavila a v tú chvíľu uvidela dymisko spod kapoty. Keď som otvorila kapotu, vyšiel štipľavý dym a po chvíli už bolo dobre, .... našťastie. Káble pri baterke boli obhorené, priškvarené o seba.
Ešteže som bola cca 1,5 km od mamy, takže pomoc na blízku.
Autíčko zostalo u mamy pred domom, opravár - elektrikár má čas až po V. noci.
Našťastie prišla k mame aj sestra a tá ma odviezla domov.
Keďže som mohla dopadnúť aj horšie, tak sa nehnevám, nerozčuľujem...ale ani neteším....vďaka Bohu ....
1 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Nebolo to dnes, ale včera... Bola som na pošte a posielala som dva doporučené listy 2. triedou/v jednom liste bola jedna A4 - 1 euro a v druhom tri A4 listy - 1,10 eur/ a dva veľkonočné pozdravy. Zaplatila som 3,40 eur... Niekedy to bolo možno 3,40 kčs...Boli tam ale letáčiky a na nich ceny poštovného, tak som do jedného mrkla a porovnala som, čo som posielala a koľko som platila...Listy doporučené do 50 g 1 euro, listy doporučené do 100 g 1,10 eur.Zistila som, že pani za okienkom mi však naúčtovala jeden list ako 1. triedu, tak som sa ozvala. Vrátila mi 10 centov s ospravedlnením, že vraj má veľa práce??? Boli sme tam traja ľudia pri dvoch okienkach!?... Ešte som sa však opýtala, že prečo jeden list bol drahší ako druhý o 10 centov. Povedala mi, že list by jej neprešiel šablónou. Opýtala som sa jej, ako to vie, má to vraj v oku. Že tam/ v hlave/ nemá ceny listov, je asi druhoradé. Ani nepovažovala za potrebné list odvážiť, na letáčiku neboli ceny podľa šablóny, ale podľa váhy, už som sa však nemienila s ňou dohadovať.Ten list s tromi A4-kami som posielala švagrinej, nejaké dokumenty, ktoré som jej vracala a tak som si pozrela obálku, koľko platila švagriná/15.3.10/. Platila 1 euro...Nabudúce si dám taký list odvážiť a nech mi ho aj prepustí cez tú ich šablónu. A potom sa človek nemá rozčuľovať??? Doma ma napadlo, že som to mala zapísať do knihy sťažností...
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Sedím doma a pením. Syna mám v Škótsku na ročnom pobyte na strednej škole, dostal sa do hroznej rodiny, tá matka, čo si ho vzala, sa oňho vôbec nestará, má tam ešte jedno dievča z Nemecka a urobila to asi len preto, že na každého prijatého študenta dostáva 300 libier (tú sumu prezradil jej syn). V Británii majú od piatku veľkonočné prázdniny, tak syn mal prísť domov na dva týždne. Keď sme zvažovali jeho cestu domov, žiadali sme o povolenie v agentúre a pýtali sme sa matky, či ho vezme na letisko do Edinburgu, povedala, že áno. Keď už sme mali lístky kúpené, zmenila názor a že sorry, ale bude musieť ísť autobusom, že ona naňho nemá čas. Tak reku dobre. Zo školy sa vypýtal na zajtra, bez problémov ho pustili. Lenže dnes, čo čert nechcel, je tam tá snehová kalamita a matka mu dnes škodoradostne oznámila, že je možné, že zajtra ani autobusy nebudú chodiť a že aj most cez záliv bude zavretý, a že do školy ísť musí, lebo aj jej syn tam ostane až do štvrtej, tak čo sa sťažuje. Aj napriek zúrivosti, ktorá mnou lomcovala, som jej napísala veľmi slušný, až priam pokorný mail, kde som ju prosila, aby ho nenútila ísť do školy, nech syn ide na to letisko pre istotu hneď ráno, ak by boli problémy s mostom alebo cestami, nech nezmešká let, lebo lístok mu prepadne a domov sa nedostane. Keď jej môj syn povedal, že tam má odo mńa mail, opýtala sa ho, o čom približne ten mail je a keď sa dozvedela, o čom, povedala mu, že zmenila názor, že syn bude musieť ostať v škole do jednej, potom príde domov a ona ho po pol druhej zavezie na autobus, ktorý ho odvezie na letisko. (Podľa pravidiel organizácie deti samy nesmú cestovať po Británii, takže vlastne porušuje pravidlá.) Tak to som zvedavá, či toto stihne, letí mu to o pol piatej. Volala som do tunajšej pobočky agentúry, cez ktorú syn šiel, tam mi nevedeli povedať, že v takom prípade, keď sa ja ako riadna matka a oná Škótka ako náhradná matka nezhodneme, kto má hlavné slovo. Poradili mi, aby si syn vzal do školy už kufor a hneď po príchode do školy odtiaľ vypadol a šiel na letisko autobusom bez jej vedomia!!! To je odborná rada. Keby na to matka prišla, dá ho hľadať políciou predsa, už len to by nám chýbalo. Sedím doma totálne bezradná, zúfalá a bezmocná. Mám pocit, že som dieťa poslala do polepšovne, lebo presne tak to vyzerá. Dcéra bola pred 12 rokmi takto v Nórsku na rok a mala perfektných starostlivých rodičov, ktorí sa s ňou rozprávali, venovali sa jej, zaujímali sa o ňu. Táto žena im spraví ráno bagetu do školy a večer zakričí "Večeraaaaaaaa!!!" a zdekuje sa do svojej izby, odkiaľ nevystrčí nos. Až v marci sme sa dozvedeli, že sa len pred rokom rozviedla, tak si viem predstaviť, aký stres musí teraz prežívať, neviem, na kieho onoho si brala na krk dve cudzie deti, keď sú jej očividne na príťaž a robí všetko preto, aby im znepríjemnila život. Je taká aj na svojho vlastného syna, ja sa nečudujem, že britské deti utekajú od rodičov v šestnástich, keď to tam majú také chladné ako psí čumák. Syn už bol štyrikrát chorý, tá žena ho ani raz nevzala k lekárovi, hoci pred odchodom sme museli uzavrieť drahú zdravotnú poistku, dokonca ho ani raz nenechala doma, vyhnala ho zakaždým do školy aj s horúčkou a tvrdila, že k lekárovi by ho musela objednávať a že to trvá aj týždeň. Tak nám tam syn temer ohluchol, týždeň nepočul na jedno ucho. Už spred Vianoc som naňho naliehala, že budeme žiadať o výmenu rodiny, ale on sa v škole dobre cíti a aspoň s tým bratom si rozumie, tak nechcel, povedal, že to tam už nejako vydrží... Aj by som žiadala o výmenu rodiny napriek synovmu želaniu, ale regionálna koordinátorka tej organizácie je matkina dobrá kamarátka, ktorá jej zrejme toto prihrala ako džob na prilepšenie, lebo syn povedal, že dom je v katastrofálnom stave, že je to tam ako na bojisku a to keď už on povie, že je niekde neporiadok, tak to už musí byť riadny!!! Na druhý deň po príchode to pofotil, len sme sa zhrozili, ale mysleli sme si, že rekonštruuje dom, aby to nejako vyzeralo. Ale vraj sa nezmenilo ničové nič, dom je v rovnakom stave. Bojím sa, že ak by sme aj žiadali o výmenu rodiny, že by ho tá koordinátorka, kamarátka to spomínanej škótskej krkavčej matky, prihodila do ešte horších podmienok, z pomsty, aj keď, úprimne povedané, už toto je des. (Je zaujímavé, že jedna moja žiačka tiež išla v septembri do Británie na ročný pobyt, ale od januára je už späť. Pýtala som sa jej, prečo, tak vraj o ňu tá rodina vôbec nejavila záujem. Aj ďalšia synova spolužiačka, ktorá bola pri Londýne, sa vrátila, dokonca už v decembri, prišli k nej nečakane rodičia a okamžite ju zbalili domov, keď videli, ako to tam vyzerá. Takže – NEPOSIELAJTE SVOJE DETI DO VEĹKEJ BRITÁNIE!!! )
Teraz mi už len ostáva sedieť doma ako na ihlách a dúfať, že zajtra už v Škótsku neprisneží, že cesty budú zjazdné, že syn stihne autobus, ten načas príde na letisko a môj syn stihne let. Len som zvedavá, ako ho po tých dvoch týždňoch doma napchám späť do lietadla...
No, vyliala som si dušu, idem si spraviť medovkový čaj a pokúsim sa zaspať. Manžel je od decembra na služobke, všetko je na mne a mám pocit, že sa z toho nevyhrabem...
Držte mi palce!
P.S. Prajem všetkým poraďákom pekné veľkonočné sviatky!

P.P.S.Keď tak pozerám na svoj podpis, no, neviem-neviem...
Naposledy upravil lavanda : 31.03.10 at 21:02 Dôvod: Preklepy. Pardón.
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Potešilo ma že nám v Dubnici PD Dubnica nad Váhom spustilo automat na mlieko, za účasti Ministra poľnohospodárstva, primátora, predsedu družstva. Boli aj syrčeky, osúšiky, aj družstevníčky. Prvý raz v živote som pil také mlieko.
2 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Idem rozprudiť upadajucu diskusiu,

dneska večer sa mi stalo, že v téme "Čo si myslite o politickej situacii na Slovensku?"
zautočili na mňa dve hyeny pod nickmi "ekopo" a "endrju", po sebe iducimi hodnoteniami "neužitočné" a "nevhodné" ma v priebehu niekoĺkých minut , oni dvaja obrali celkom o 10 bodov.

je toto normálne ???
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lavanda, držím palce a ver len v to najlepšie. Mladý sa isto v poriadku vráti. A späť by som ho už asi nepustila.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

willma Pozri príspevok
lavanda, držím palce a ver len v to najlepšie. Mladý sa isto v poriadku vráti. A späť by som ho už asi nepustila.
Zvažujem aj takú možnosť. Ale batožina mu tam ostáva temer všetka, Ryanair má nízke limity. Teraz je hlavné, aby zajtra došiel. Vďaka za podporu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lavanda Pozri príspevok
Zvažujem aj takú možnosť. Ale batožina mu tam ostáva temer všetka, Ryanair má nízke limity. Teraz je hlavné, aby zajtra došiel. Vďaka za podporu.
Daj vedieť ako ste dopadli. A mimochodom, tu na slovensku nie je nejaký zmluvný partner škótskej strany, s ktorým by si to mohla doriešiť?
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Pravdaže, posielali sme ho cez agentúru, ktorá má sídlo tu v Bratislave. Veď to oni mi radili, aby syn ušiel... Nechcem organizáciu menovať, ale keď sa syn na konci školského roka vráti, určite s ním spíšeme všetko, čo tá matka robila a nemala a nerobila a mala a pošlem to na všetky pobočky tej organizácie, u nás, vo Viedni, kde vraj majú centrálu, cez ktorú musia vždy všetko riešiť (nadobudla som pocit, že keby ma dnes z toho všetkého kleplo, tak kým by sa to syn konečne cez tie všetky preposielania dozvedel, už by som dávno bola rozptýlená na rozptylovej lúke...) a aj na všetky pobočky do Británie. Už keď sme dostali tú rodinu, nepáčilo sa mi, čo o sebe napísali, a chcela som , aby pohľadali niekoho iného, hlavne aby tam bol aj chlap, lebo môj manžel má tiež také povolanie, že viac je preč ako doma, tak nech chlapec má aj mužský vzor Brita, ale pracovníčka agentúry mi povedala, aby sme ju prijali zatiaľ a dali jej šancu, že určite, keď ju pre ten program vybrali, že musí byť veľmi starostlivá a že aj ju muselo niečo na našom synovi upútať, prečo chcela jeho a nie niekoho iného. Že veď ak sa synovi nebude dobre vodiť, rodina sa dá vymeniť hocikedy. Tak sme jej šancu dali.Vtedy na začiatku som ju aj obdivovala, že sa odváži ako samoživiteľka vziať si dve cudzie deti na starosť, ja by som sa asi od toľkej zodpovednosti zložila a pri každom sopli by som lietala po doktoroch a striehla by som na každý ich krok, ale teraz si myslím, že jej v očiach svietilo len tých 600 libier mesačne, čo dostáva ako príspevok na stravu (potvrdili mi v agentúre, ale až keď som s tým vyrukovala ja, predtým to popierali a tvrdili, že tí ľudia to robia z čistého srdca). Neviem, či je to veľa, ale ako prilepšenie to určite je, veď syn hovoril, že od nej dostáva na desiatu bagetu alebo hamburgery a potom až večeru, ale že tej je dosť a je chutná. A že ani kúrenie v dome na začiatku nezapínala, a to v auguste, keď tam prišiel, už bolo v jeho oblasti len 10 stupňov, neustále lialo a v dome bola taká zima, že keď prišiel domov zo školy, jediné teplé miesto bolo v posteli, tak tam zaliezol a pozeral na laptope nejaké filmy, lebo mama oňho nejavila najmenší záujem. Ležať v posteli a civieť do počítača mohol aj doma, a za lacnejšie peniaze. Netuším, ako pokročila jeho angličtina, aj keď on hovorí, že sa mu zlepšila pohotovosť a plynulosť a aj porozumenie, ale keď som ho počula párkrát komunikovať s matkou, keď sme akurát skypovali, tak si myslím, že to nie je celkom ono, v čo sme dúfali. Pamätám sa, keď dcéra bola v tom Nórsku, začínala cez angličtinu, lebo tej tam všetci rozumeli, ale už na Vianoce, keď sme s ňou telefonovali a vstúpil jej do toho otec, odpovedala mu plynulou nórčinou. Dcéra bola cez inú agentúru, ktorá už nefunguje a jej sa tí rodičia naozaj venovali, už sme ich tu aj na návštevu pozvali z vďačnosti a povozili ich po Slovensku a tento rok ich aj na jej svadbu pozývame. O tej Škótke viac nebudem chcieť počuť, len bude musieť syn ešte vydržať do konca pobytu. Povedal, že nechce prísť predčasne domov a chce tam kvôli angličtine ostať do konca, v škole patrí medzi najúspešnejších (čo doma nebol) a páčia sa mu aj predmety, tak ak sa vec podarí a zajtra príde domov, budeme musieť predebatovať ďalší postup. Len nech príde!
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
58vlasta Pozri príspevok
Nebolo to dnes, ale včera... Bola som na pošte a posielala som dva doporučené listy 2. triedou/v jednom liste bola jedna A4 - 1 euro a v druhom tri A4 listy - 1,10 eur/ a dva veľkonočné pozdravy. Zaplatila som 3,40 eur... Niekedy to bolo možno 3,40 kčs...Boli tam ale letáčiky a na nich ceny poštovného, tak som do jedného mrkla a porovnala som, čo som posielala a koľko som platila...Listy doporučené do 50 g 1 euro, listy doporučené do 100 g 1,10 eur.Zistila som, že pani za okienkom mi však naúčtovala jeden list ako 1. triedu, tak som sa ozvala. Vrátila mi 10 centov s ospravedlnením, že vraj má veľa práce??? Boli sme tam traja ľudia pri dvoch okienkach!?... Ešte som sa však opýtala, že prečo jeden list bol drahší ako druhý o 10 centov. Povedala mi, že list by jej neprešiel šablónou. Opýtala som sa jej, ako to vie, má to vraj v oku. Že tam/ v hlave/ nemá ceny listov, je asi druhoradé. Ani nepovažovala za potrebné list odvážiť, na letáčiku neboli ceny podľa šablóny, ale podľa váhy, už som sa však nemienila s ňou dohadovať.Ten list s tromi A4-kami som posielala švagrinej, nejaké dokumenty, ktoré som jej vracala a tak som si pozrela obálku, koľko platila švagriná/15.3.10/. Platila 1 euro...Nabudúce si dám taký list odvážiť a nech mi ho aj prepustí cez tú ich šablónu. A potom sa človek nemá rozčuľovať??? Doma ma napadlo, že som to mala zapísať do knihy sťažností...

Toto isté s poštou sa stalo aj mne. Vždy som zvykla posielať listy tak, že v obálke boli maximálne 3 x A4. Platievala som vždy rovnako. Len raz si panička za okienkom všimla, že obálka je trošku hrubšia - lebo tam bol o jeden papier viac. Samozrejme mi rátala vyššiu sadzbu a podľa oka tak rátala aj všetky ostatné. O nejakej šablóne alebo váhe nebolo ani vidu ani slychu. Tak som si dala námahu a ďalšíkrát som zobrala všetkých mojich sto obálok domov prevážiť a váhu som si ceruzkou písala na obálky. Samozrejme ani jeden z nich nemal ani zďaleka váhu takú, aby mi musela rátať vyššie poštovné a keď sa papiere dobre poskladajú, tak ani hrúbka toho listu nie je taká, aby neprešla šablónou.
Na pošte ma tá istá paňulka zdžubala, že kam nalepí svoju nálepečku, keď som tam popísala váhu, tak reku "kľudne tú váhu prelepte, len si skontrolujte, či to sedí s Vašou váhou, pretože minule ste mi rátali vyššie poštovné, ako malo byť."
Pozerala na mňa ako sova, urazená prevažovala všetky listy a prepchávala šablónkou. Po prvej dvadsiatke ju už trhalo, lebo všetko prechádzalo v poriadku a mňa za okienkom nadrapovalo od smiechu. Tak ,ale nech sa nehnevajú, pri väčších zásielkach, napr.tých mojich 100 listov, aj tých 10 centov je niečo... a keď to robia pravidelne, tak si slušne zarobia...
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mňa potešilo, že zajtra konečne odchádzame ne trojdňovú jarnú lyžovačku do Vysokých Tatier -takto sa teším. Už dlho sme to odkladali, raz pre nepriaznivé počasie, choré deti, potom dane. Podľa snehových správ to vyzerá, že to aj tento rok ešte stihneme.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Žabinka Pozri príspevok
Mňa potešilo, že zajtra konečne odchádzame ne trojdňovú jarnú lyžovačku do Vysokých Tatier -takto sa teším. Už dlho sme to odkladali, raz pre nepriaznivé počasie, choré deti, potom dane. Podľa snehových správ to vyzerá, že to aj tento rok ešte stihneme.

..do Tatier ??
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Žabinka a kde konkrétne by ste chceli ist? Zial ja viem o takych praktikach ze prevadzkovatelia hlasia napr 100cm snehu, podmienky velmi dobre a prtiom je 40cm snehu a podmienky dobre...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Laco-monter Pozri príspevok
..do Tatier ??
Áno, a dokonca Vysokých.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mpca Pozri príspevok
Žabinka a kde konkrétne by ste chceli ist? Zial ja viem o takych praktikach ze prevadzkovatelia hlasia napr 100cm snehu, podmienky velmi dobre a prtiom je 40cm snehu a podmienky dobre...
Chystáme sa na Štrbské Pleso, ak bude málo snehu, nevadí, budeme sa prechádzať so psíkom. A jemu stačí málo snehu pre radosť.
Chodíme aj na Lomnické sedlo, no vyzerá to, že tento rok tam asi nebudeme mať na čom lyžovať.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
No včera bol otec na čučoriedkach a nebol dva krát nadšený,,, Vraj "brečka"....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mpca Pozri príspevok
No včera bol otec na čučoriedkach a nebol dva krát nadšený,,, Vraj "brečka"....
No na čučoriedky chodia aj medvede, ešteže sa nestretli...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mpca Pozri príspevok
No včera bol otec na čučoriedkach a nebol dva krát nadšený,,, Vraj "brečka"....
Na brečku sme každoročne v tomto období zvyknutí, veď už sme sa nalyžovali dosť, toto bude len pre zábavu.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dneska som troška bezcieľne hladal mená na facebooku a našiel som tam kopu ľudí,čo si ich pamatám ešte ako bábatka,ked som bol pubiš a teraz už sú z nich dospelí ľudia...-pomaly to uteká teda...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Žabinka Pozri príspevok
Na brečku sme každoročne v tomto období zvyknutí, veď už sme sa nalyžovali dosť, toto bude len pre zábavu.
Ja som stál len raz v živote na lyžiach a to na lyžiarskom zo strednej školy ,ale zistil som že to nebolo nič pre mňa,tak sme radšej chodili so spolužiakmi do koliby pod svahom na čaj s rumíkom...( už je ten rumík premlčaný)-inak to bol lyžiarsky ako delo- na výcviku asi 50 ludí a na svah chodili asi 7-mi,hihi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať