Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Tiež som kedysi ešte v rokoch 1993 - 1994 účtovala ručne PÚ. Boli to spoločníci, ktorí mali viac firiem a všetky účtovníčky sme museli účtovať ručne. Ale hlavne, že boli financie na autá pre každého spoločníka samozrejme aj na PHL. Ja by som majiteľa posadila k stolu a ukázala mu, aké je to pracné. Vyčíslila by som mu náklady na upgrade a porovnala ich s nákladmi za moju prácu, ktorá je pri ručnom spracovaní omnoho náročnejšia a to aj finančne. Ak by ani po tomto rozumnom zdôvodnení nebol ochotný investovať do PC a programov, nech si to robí sám, lebo potom bude šetriť aj na inom, ale hlavne na tebe Vierka.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

vierka22 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa pridať do diskusie na tému čo ma dnes rozčúlilo. Chcem len vedieť Váš názor. Pracujem mesiac v dvoch nemenovaných firmách jedna JÚ a druhá PÚ majú aj zamestnancov. Používaju soft. MRP a nemali ho dosť dávno up grade. Takže sú platci dph jedna firma má cca 200 FA mesačne a druhá nemá toho toľko, ale o to zložitejšie. Všetko sa robí ručne mesačné výkazy dph sa počíta ručne súvaha sa robí ručne. Ja som skoro odpadla. Keď som chcela aby zaplatili up grade bolo mi povedané, že to je veľa peňazí a môže sa to robiť ručne lebo sa to tak robí 9 rokov a keď sa to nebude ručne rátať tak budú vznikať chyby. Čo by ste na to povedali? Vierka 22
Okrem "Preboha" nič publikovateľné Treba ich prehovárať, argumentovať, že výrobca programu ručí za správnosť výpočtov a všetky zmeny v zákone má v programe zapracované. Že daňová kontrola požaduje výstupy z programu, a pri neaktuálnej verzii automaticky zbystria pozornosť a budú silou-mocou hľadať chybu. Prípadne aj to, že ten up-grade je aj licencia za využívanie programu v príslušnom roku.....
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

kkllc Pozri príspevok
Dnes som bola s dcérou na detskej chirurgii. Operácia je naplánovaná o pol roka
Držím prsty a želám dobré výsledky.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V piatok ma opäť "vytočila" výchovná poradkyňa na škole, kde chodí moja dcéra. Dôrazne od nej žiadala, aby som okamžite doniesol do školy rozhodnutie o jej prijatí. Pritom na tomto rozhodnutí je, že aj škola dostáva to isté rozhodnutie. Odkázal som po dcére, že žiadne rozhodnutie odo mňa nedostanú a že si majú počkať na svoje. Včera prišla dcéra skoro s plačom, že na ňu tá poradkyňa kričala, vraj čo si to predstavujem, že oni to potrebujú. No a dnes - TO ROZHODNUTIE DOSTALI POŠTOU (doporučene), lenže nik to neprevzal na škole a museli si po to ísť na poštu. Pretože som nútený ísť na tú "prekliatu" školu pre jedno "tlačivo", tak asi popustím uzdu svojej výrečnosti a pekne im od srdca poviem, čo si o nich myslím.
Mám dojem, že niektorí pedagogickí pracovníci (nechcem urážať všetkých) - opakujem: niektorí - nie sú absolútne spôsobilí vykonávať toto povolanie, keď nevedia, ako sa postupuje v takýchto prípadoch. Buď sú sprostí, alebo chcú dokazovať rodičom, že oni sú lepší (možno najlepší) ako samotní rodičia a čo povedia, to platí.

BTW: tá poradkyňa má titul Mgr. - teda magister, ale pochybujem o tomto jej titule. Skôr by som ju nazval (s prepačením dámy-poraďáčky) -SPROSTÁ ŠIALENÁ KRAVA
Naposledy upravil misoft : 27.04.10 at 19:53
0 0
moriteru moriteru

moriteru je offline (nepripojený) moriteru

misoft Pozri príspevok
V piatok ma opäť "vytočila" výchovná poradkyňa na škole, kde chodí moja dcéra. Dôrazne od nej žiadala, aby som okamžite doniesol do školy rozhodnutie o jej prijatí. Pritom na tomto rozhodnutí je, že aj škola dostáva to isté rozhodnutie. Odkázal som po dcére, že žiadne rozhodnutie odo mňa nedostanú a že si majú počkať na svoje. Včera prišla dcéra skoro s plačom, že na ňu tá poradkyňa kričala, vraj čo si to predstavujem, že oni to potrebujú. No a dnes - TO ROZHODNUTIE DOSTALI POŠTOU (doporučene), lenže nik to neprevzal na škole a museli si po to ísť na poštu. Pretože som nútený ísť na tú "prekliatu" školu pre jedno "tlačivo", tak asi popustím uzdu svojej výrečnosti a pekne im od srdca poviem, čo si o nich myslím.
Mám dojem, že niektorí pedagogickí pracovníci (nechcem urážať všetkých) - opakujem: niektorí - nie sú absolútne spôsobilí vykonávať toto povolanie, keď nevedia, ako sa postupuje v takýchto prípadoch. Buď sú sprostí, alebo chcú dokazovať rodičom, že oni sú lepší (možno najlepší) ako samotní rodičia a čo povedia, to platí.

BTW: tá poradkyňa má titul Mgr. - teda magister, ale pochybujem o tomto jej titule. Skôr by som ju nazval (s prepačením dámy-poraďáčky) -SPROSTÁ ŠIALENÁ KRAVA
A riaditeľ bude potom vôl ??
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žiaľ - žiaden vôl - bude to rovnaký druh i pohlavie .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

misoft Pozri príspevok
Žiaľ - žiaden vôl - bude to rovnaký druh i pohlavie .
Asi jediná rada - strihať meter, kedy dcéra skončí školu. A dúfať, že jej škola nedá do posudku,ak sa ešte posudok posiela, že má otca, ktorý....a všetky komplexy si vyventilujú .
P.S. neurážaš zvieratá?
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď to. Zisťujem, že aj tie zvieratá sú múdrejšie. Príklad:
Zo seriálu Slovácko:
Tož, jak budeš pít, jako clověk, nebo jako vůl?
Ná, jako člověk!
Tak to ti už nenaliju!
A proč?
Protože i to zvíra ví, kedy má dost!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mňa dnes poriadne rozčúlil list od policajtov, kde nám oznamujú, že páchateľa krádeže nášho auta spred mesiaca nezistili, trestné stíhanie prerušujú ale naozajstná perlička, ktorá ma rozplakala, bolo vyčíslenie škody na základe zabezpečeného odborného vyjadrenia vo výške 5000 eur. Naše auto malo 3,5 roka, nové stálo takmer 400 tis. korún, cca 50 tis. km, rovnaké sa predávajú cez aaa auto za 6000 eur. Asi sa odvoláme, lebo poisťovňa nám dá ešte menej.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

misoft Pozri príspevok
V piatok ma opäť "vytočila" výchovná poradkyňa na škole, kde chodí moja dcéra. Dôrazne od nej žiadala, aby som okamžite doniesol do školy rozhodnutie o jej prijatí. Pritom na tomto rozhodnutí je, že aj škola dostáva to isté rozhodnutie. Odkázal som po dcére, že žiadne rozhodnutie odo mňa nedostanú a že si majú počkať na svoje. Včera prišla dcéra skoro s plačom, že na ňu tá poradkyňa kričala, vraj čo si to predstavujem, že oni to potrebujú. No a dnes - TO ROZHODNUTIE DOSTALI POŠTOU (doporučene), lenže nik to neprevzal na škole a museli si po to ísť na poštu. Pretože som nútený ísť na tú "prekliatu" školu pre jedno "tlačivo", tak asi popustím uzdu svojej výrečnosti a pekne im od srdca poviem, čo si o nich myslím.
Mám dojem, že niektorí pedagogickí pracovníci (nechcem urážať všetkých) - opakujem: niektorí - nie sú absolútne spôsobilí vykonávať toto povolanie, keď nevedia, ako sa postupuje v takýchto prípadoch. Buď sú sprostí, alebo chcú dokazovať rodičom, že oni sú lepší (možno najlepší) ako samotní rodičia a čo povedia, to platí.

BTW: tá poradkyňa má titul Mgr. - teda magister, ale pochybujem o tomto jej titule. Skôr by som ju nazval (s prepačením dámy-poraďáčky) -SPROSTÁ ŠIALENÁ KRAVA
nechcem sa tej vasej poradkyne zastavat, ale moj syn bol prijaty este v marci, tiez sme mali na rozhodnuti napisane, ze sa to posiela aj do ZŠ dietata, mali sme v aprili priniest zapisny listok. Lenze skola ten zapisny listok vyda, ked uvidi rozhodnutie do skoly do terminu neprislo. Ja som poslala kopiu nasho. Ked som bola na strednej skole zapisat syna, tak mi pani povedala, ze prijatie do skoly neposielali, lebo aj tak tam kazdy pride osobne, skoda penazi, poslali ho po synovi. Usetrili na postovnom, hoci pri prijimackach sme davali 2 prazdne obalky a 2 znamky (1EUR). Od stastia ze syna prijali, som to nekomentovala.. Preto mozno aj poradkyna reagovala ako reagovala, ked nie kazda stredna skola to posiela.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kto vlastne ma v tomto state vynimku, ze moze mat na aute majak jazdit po cestach bez obmedzení?

Cestou z bratislavy (isla som permanentne 130) ma na dialnici obehli 3 taketo auta. Z jedneho na cerveniku vystupil riaditel dialničnej. ostatnych som nepoznala.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Šokovala ma táto správa, ktorú som dnes ráno počula v rádiu: http://pravo.novinky.cz/p099a01b.php

0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

58vlasta Pozri príspevok
Šokovala ma táto správa, ktorú som dnes ráno počula v rádiu: http://pravo.novinky.cz/p099a01b.php

No chcela by som vidiet tu vzorku ludi, ktorych sa to pytali... Neverim takemu prieskumu...

I ked v porovnani s europskymi krajinami je nase danove zatazenie celkom nizke.... ale zas aj zivotny standard je ....... kdesi nizko.ň

Co su to "seniori", ved dnes je stastny clovek ked sa vobec dozije dochodku, a to iba na par rokov...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

58vlasta Pozri príspevok
Šokovala ma táto správa, ktorú som dnes ráno počula v rádiu: http://pravo.novinky.cz/p099a01b.php

Som len náramne zvedavá ako budú prevracať kabáty keď sa sami dostanú do veku, ktorý teraz tak zaznávajú. Teraz im prekažajú seniori a potom budú vyžadovať od mladej generácie, aby ich nosila na rukách. Bezcitnosť a arogancia dokážu dať o sebe vedieť veľmi hlučne a s pompou, neznamená to však, že vo svete prevládajú.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

cathyc Pozri príspevok
Som len náramne zvedavá ako budú prevracať kabáty keď sa sami dostanú do veku, ktorý teraz tak zaznávajú. Teraz im prekažajú seniori a potom budú vyžadovať od mladej generácie, aby ich nosila na rukách. Bezcitnosť a arogancia dokážu dať o sebe vedieť veľmi hlučne a s pompou, neznamená to však, že vo svete prevládajú.
Ja neverim takemu prieskumu... fakt by som chcela vidiet koho sa to pytali... Lebo kazdy aj stredne inteligentny clovek vie ze raz aj on bude "zavisly" na mladych ludoch ktori platia dane. A ja vekovo spadam do tej "vzorky", podla ktorych su seniori na obtiaz, ale takyto clanok ma uraza rovnako ako "seniorov".
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mna stale sokuje, ze budeme musiet poziciavat peniaze Grecku ako vsetky staty v EU. Sokuje ma na tom to, ze Slovensko si na to bude musiet pozicat. A pritom v Grecku maju vraj dochodky cca 1500 EUR a u nas kolko je priemer 400-500 EUR? Pripada mi to vsetko divne: akoby ja som mala na krku hypoteku, plat ledva na prezitie a musela by som pozicat susedovi, co si narobil dlhy rozhadzovanim a pritom jeho plat by bol 3x taky ako moj.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nika.sum Pozri príspevok
Mna stale sokuje, ze budeme musiet poziciavat peniaze Grecku ako vsetky staty v EU. Sokuje ma na tom to, ze Slovensko si na to bude musiet pozicat. A pritom v Grecku maju vraj dochodky cca 1500 EUR a u nas kolko je priemer 400-500 EUR? Pripada mi to vsetko divne: akoby ja som mala na krku hypoteku, plat ledva na prezitie a musela by som pozicat susedovi, co si narobil dlhy rozhadzovanim a pritom jeho plat by bol 3x taky ako moj.
Myslim ze sme od EU dostali viac ako do nej investujeme, nevadilo by mi ze aj SR musi pomoct, ale keby to nebolo tym sprostym grekom. Teda, nejde mi o narod, ale o vsetkych ich podvody a keby sa dalo hlasovat, som za ich vylucenie z EU.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zk24 Pozri príspevok
Myslim ze sme od EU dostali viac ako do nej investujeme, nevadilo by mi ze aj SR musi pomoct, ale keby to nebolo tym sprostym grekom. Teda, nejde mi o narod, ale o vsetkych ich podvody a keby sa dalo hlasovat, som za ich vylucenie z EU.
Ja chapem pokial treba pomoct pri katastrofach, ale toto sa mi nezda. Navyse a vraj je to aj tak zbytocne, pretoze to pomoze len nachvilu, pokial oni neznacnu setrit. A neviem ked strajkovali len pri zmienke ze maju setrit, tak co budu robit ak im vsetko poznizuju...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nas čaka za chvilu to iste, my si požiciavame aj z Činy a kto to splati a ako... len my asi a naše deti
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

zk24 Pozri príspevok
Myslim ze sme od EU dostali viac ako do nej investujeme, nevadilo by mi ze aj SR musi pomoct, ale keby to nebolo tym sprostym grekom. Teda, nejde mi o narod, ale o vsetkych ich podvody a keby sa dalo hlasovat, som za ich vylucenie z EU.
Najmä sme dostali nekonečnú možnosť kupovať ich výrobky na úkor našich, a to už nehovorím o možnosti využívania skazenej morálky a všetkého hnusu ktorý sem naimportovali v rámci otvoreného priestoru.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať