Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Mňa včera zarmútilo že sa v našom meste strielalo a prišiel o život nevinný človek.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Maruška54 Pozri príspevok
Mňa včera zarmútilo že sa v našom meste strielalo a prišiel o život nevinný človek.

Tam sa strílalo , nie strieľalo.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To ale nič nemení na situácii.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

rodina1 Pozri príspevok
Nepotešilo ma to, že ráno som sa pozerala na výpis z banky a ešte tam nemám preplatok z DP.
nám prišli preplatky dane a bonus už minulý týždeň, som milo prekvapená
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

sito Pozri príspevok
To ale nič nemení na situácii.

Na zaplakanie , je skvor to, že hocijaky spratok si dnes zmyslí, že pojde vylupiť banku, lebo sa mu nemože nič stať !

Som za tvrdy postih, lupežnikov hneď zastreliť ,

dotyčny SBS-kar bol určite statočný človek , lenže nebol profesional,

a neprofesionalita ho stala život !
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

dnes zránky som sa pobavila na jednej faktúre, poslala nám istá firma novú opravenú o jeden cent vyššiu s odkazom, že im zblblo zaokrúhľovanie a ekonóm trvá na doplatení jedného centa - čo je v poriadku, ale v konečnom dôsledku, keď zaplatili 40 centov za poštovné, pretože im chýbal jeden cent, prerobili na tom 39 centov ...... hmmm - čo je to za ekonóm???
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Pedant, musí to sedieť. Nejakých 39 centov ho nemôže rozhádzať.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
misoft Pozri príspevok
Už zháňam brokovnicu

A ĎAKUJEM aj za ňu.

KAZU, ako si to uhádol?
Kazu je žena, naša Zuzka!!!!!!!!!Ale uhádla i tak
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Timka1 Pozri príspevok
dnes zránky som sa pobavila na jednej faktúre, poslala nám istá firma novú opravenú o jeden cent vyššiu s odkazom, že im zblblo zaokrúhľovanie a ekonóm trvá na doplatení jedného centa - čo je v poriadku, ale v konečnom dôsledku, keď zaplatili 40 centov za poštovné, pretože im chýbal jeden cent, prerobili na tom 39 centov ...... hmmm - čo je to za ekonóm???
To je spravny UČTOVNÍK !

Všetko musí "sedieť" a postupy musia byť dodržané !

Čo na tom, že vysledkom je nezmysel .
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som sa dne dobre zasmiala ......................

Sociálne zariadenia
The Food Safety (General Food Hygiene) Regulations 1995 contain the rules on hygiene.
Úrad pre bezpečnosť potravín (General hygieny potravín) Regulations 1995 obsahujú pravidlá o hygiene.
The regulations state that employers must provide appropriate facilities for their employees to maintain adequate personal hygiene.



Predpisy uvádzajú, že zamestnávatelia musia poskytovať vhodné priestory pre svojich zamestnancov na udržiavanie primeranej osobnej hygieny.
In particular, this means washbasins and hand-dryers.
Najmä to znamená, umývadlá a ruka-sušičky.

Employers must provide sufficient toilet facilities, detailed in the Workplace (Health, Safety and Welfare) Regulations 1992.
Zamestnávatelia musia poskytnúť dostatočné sociálne zariadenie, podrobne na pracovisku (zdravie, bezpečnosť a pohodlie) Regulations 1992.

·
·
There must be at least one single sex toilet for every 25 males in the business and another for every 25 females.



Tam musí byť aspoň jeden záchod pre sex každých 25 mužov v podnikaní a ďalšie pre každých 25 žien.
·
·
The toilets can be unisex providing that they are in a separate room and the door can be locked from the inside.
Toalety môže byť unisex za predpokladu, že sú v oddelenej miestnosti a dvere je možné zamknúť zvnútra.
·
·
The toilets must not open directly onto a food room.
Toalety sa nesmú otvárať priamo do jedla miestnosti.
·
·
The legal requirement is to only provide soap or detergent, but it is good practice to provide bactericidal detergents and hot and cold running water for the basins.
Zákonný požiadavka je len poskytnúť mydlom alebo detergentom, ale je dobré praxe, aby baktericídne čistiace prostriedky a tečúcou teplou a studenou vodou pre povodia.
·
·
Drying facilities must be hygienic.
Sušenie zariadenia musia byť hygienické.
It is best not to provide towels that can be re-used by different people as these can harbour bacteria.
To je najlepšie, aby neposkytovali uteráky, ktoré môžu byť re-používať rôzni ľudia, pretože tieto môžu prístav baktérií.
Hand air dryers or disposable paper towels are better for hygiene.
vysúšače vzduchu ručné alebo jednorazové papierové uteráky sú lepšie pre hygienu.
·
·
In addition, employers must provide adequate changing facilities for staff.
Okrem toho zamestnávateľ musí poskytovať primeranú meniacom zázemie pre personál.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

rodina1 Pozri príspevok
Nepotešilo ma to, že ráno som sa pozerala na výpis z banky a ešte tam nemám preplatok z DP.
A ja som už dostala a aj minula.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Žabinka Pozri príspevok
A ja som už dostala a aj minula.
Si šťastný človek, a ja stále nič ...
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

dnes som náhodou našla túto slohovú úlohu, je to realita a takto nás vidia naše detičky , naozaj prečítajte si to, mňa to rozosmialo:
Toto je slohová úloha žiaka ZŠ na tému "Moji rodičia"

Rodičia sa delia na dve časti: matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky... ostatné si nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia. Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery. Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu potajme obzerám.
Mama má naozaj len dve ruky... a predsa, keď príde domov z roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v tretej ... nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.
Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy: roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Pán učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa, dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.
5 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zužu Pozri príspevok
dnes som náhodou našla túto slohovú úlohu, je to realita a takto nás vidia naše detičky , naozaj prečítajte si to, mňa to rozosmialo:
Toto je slohová úloha žiaka ZŠ na tému "Moji rodičia"

Rodičia sa delia na dve časti: matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky... ostatné si nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia. Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery. Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu potajme obzerám.
Mama má naozaj len dve ruky... a predsa, keď príde domov z roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v tretej ... nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.
Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy: roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Pán učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa, dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.
geniálne, perfektné
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

rodina1 Pozri príspevok
Nepotešilo ma to, že ráno som sa pozerala na výpis z banky a ešte tam nemám preplatok z DP.
Mne prisiel vcera, aj bonus. Zalezi od DU. Nebojte urcite v najblizsich dnoch pride.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
nika.sum Pozri príspevok
Mne prisiel vcera, aj bonus. Zalezi od DU. Nebojte urcite v najblizsich dnoch pride.
Nebojím sa. len si dávajú načas! DP som podávala už 27.1., takže aj oni by sa mohli trošku posnažiť
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

rodina1 Pozri príspevok
Nebojím sa. len si dávajú načas! DP som podávala už 27.1., takže aj oni by sa mohli trošku posnažiť
Oni to nemozu riesit skor ako 1.4. nakolko dovtedy sa moze podat opravne, ale naozaj by si mohli svihnut.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
nika.sum Pozri príspevok
Oni to nemozu riesit skor ako 1.4. nakolko dovtedy sa moze podat opravne, ale naozaj by si mohli svihnut.
Áno, ale podľa zákona by mi mali byť peniaze pripísané na účet najneskôr 10. 5.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

rodina1 Pozri príspevok
Áno, ale podľa zákona by mi mali byť peniaze pripísané na účet najneskôr 10. 5.
Ja by som si tam zavolala, či mám všetko v DP v poriadku, lebo naozaj podľa zákona máš mať peniaze na účte najneskôr 10.5.
3 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

babi2 Pozri príspevok
Ja by som si tam zavolala, či mám všetko v DP v poriadku, lebo naozaj podľa zákona máš mať peniaze na účte najneskôr 10.5.
Dnes si pozriem účet a som zvedavá, či mi už zaplatili preplatok na dani. Som prekvapená, lebo čo som robila známym, tak už majú dávno preplatok na účte a mne nie a nie vyplatiť Podľa akého metra idú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať