Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes ma naštvali z DÚ. Príspevok som dala k inej téme, ale citujem, lebo je to svinstvo
"Podávala som mame -dôchodkyni DP za rok 2008. Daň z úrokov jej DÚ už vrátil. Včera ijej však došla vyrúbená pokuta 50€. Keď som na DÚ telefonovala, bolo mi povedané, že pokuta je vždy 33.33€,tak sme DPpodali aj spätne za rok 2008.
Neviem z akého dôvodu dali dôchodcovi vyššiu pokutu, môžem
sa odvolať??
Veď pokuta je skoro vyššia ako zrazená daň"
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dáša, úradník najprv koná, niekedy sa zamyslí aj nad tým, čo spravil. Ak spravil zlé, omluvu od neho nečakaj. Ale sú aj výnimky, ktoré majú charakter.

Keby ho mali a tie orgány?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sito
Tie "orgány" nemajú niektoré dôležité orgány: rozum a srdce. Miesto toho majú len kalkulačku.

Ale sú aj výnimky, ktoré majú charakter.
Tí sú "postihnutí" .
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stíhaním?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera sme zabránili nehode na ceste. Išli sme v ľavom pruhu povolenou rýchlosťou. Zrazu z pravého pruhu ,vodič auta EVČ NO ... nepočkal ,kým pred ním nákladné auto odbočí z cesty a ho rozhodol obísť a vbehol nám do nášho pruhu. Nepozrel sa do zrkadiel a tým pádom nás nevidel .Ešte že manžel dupol na brzdy. Dobrzdil asi tak1- 2 metre za ním. Dá sa povedať, že sme sa včera druhý krát narodili, a to sme išli aj s deťmi. Srdce som mala až v krku. Vodič išiel potom 300 m za nami a robil kolonu, asi sa bál, aby sme ho nazastavili.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Takých hajzlíkov chodí po cestách veľa a mnohokrát sa stane, že na to doplatia nevinní. Ešte že to dobre dopadlo.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Zdenka175 Pozri príspevok
Včera sme zabránili nehode na ceste. Išli sme v ľavom pruhu povolenou rýchlosťou. Zrazu z pravého pruhu ,vodič auta EVČ NO ... nepočkal ,kým pred ním nákladné auto odbočí z cesty a ho rozhodol obísť a vbehol nám do nášho pruhu. Nepozrel sa do zrkadiel a tým pádom nás nevidel .Ešte že manžel dupol na brzdy. Dobrzdil asi tak1- 2 metre za ním. Dá sa povedať, že sme sa včera druhý krát narodili, a to sme išli aj s deťmi. Srdce som mala až v krku. Vodič išiel potom 300 m za nami a robil kolonu, asi sa bál, aby sme ho nazastavili.
mali sme včera podobný prípad..išli sme 90-kou, cesta prázdna, zrazu sa z bočnej cesty pred nami vytackala Fabia, tiež sme len-len ubrzdili...milý vodič si to pred nami ďalej šinul asi 15-kou ďalších asi 200 metrov.. no poty, tiež srdco malo čo robiť, nech tam všetci neskolabujeme.. tak sme ho predbehli, zastavili, samozrejme strach a nervy urobili svoje.. vystúpili dedko a babka, za volantom ich 20-ročný vnúčik, ktorý sa vraj učí šoférovať.. hádka jak hrom, oni si vraj môžu ísť po ceste aj 10-kou.. no nervy..hlavne, keď máš vzadu na sedačke ročné dieťa.. vodičáky by som takým nedala..
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ewita888 Pozri príspevok
mali sme včera podobný prípad..išli sme 90-kou, cesta prázdna, zrazu sa z bočnej cesty pred nami vytackala Fabia, tiež sme len-len ubrzdili...milý vodič si to pred nami ďalej šinul asi 15-kou ďalších asi 200 metrov.. no poty, tiež srdco malo čo robiť, nech tam všetci neskolabujeme.. tak sme ho predbehli, zastavili, samozrejme strach a nervy urobili svoje.. vystúpili dedko a babka, za volantom ich 20-ročný vnúčik, ktorý sa vraj učí šoférovať.. hádka jak hrom, oni si vraj môžu ísť po ceste aj 10-kou.. no nervy..hlavne, keď máš vzadu na sedačke ročné dieťa.. vodičáky by som takým nedala..
To nie je pravda, nemozu ist 10-kou, pretoze aj to je proti predpisom, zamerne zdrzovanie premavky. Vnucik sa mal ucit soferovat v autoskole a ak si nebol isty a mal vodicak, zaplatit kondicne jazdy alebo aspon ist niekde na nejaku odlahlu plochu tam si to trenovat (samozrejme ak uz mal vodicak)
3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nika.sum Pozri príspevok
To nie je pravda, nemozu ist 10-kou, pretoze aj to je proti predpisom, zamerne zdrzovanie premavky. Vnucik sa mal ucit soferovat v autoskole a ak si nebol isty a mal vodicak, zaplatit kondicne jazdy alebo aspon ist niekde na nejaku odlahlu plochu tam si to trenovat (samozrejme ak uz mal vodicak)
mal.. lenže asi ho deduško nahovoril, šak sa neboj synu, šak kde sa naučíš... najhoršie je, že ešte sa oni do nás obuli, že sme išli rýchlo, že oni zavolajú policajtov na nás.. mňa normálne triaslo.. som bola v stave, že bych im aj jednu pripiekla.. a to mám silu asi jak mucha..
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nedá mi, hanbím sa, keď toto vidím u nás, ťažko inde nájdete!!!!!
Včera po peknom preteku nás známy pozvali v NOvej Bani na obed ( nemali odskúšané) na obed- iný podnik ešte nebol otvorený.... Objednávka pitia- voda neperlivá - dobre ( zapísal)- a ja - dajte 2x ja ešte poprosím aby nebola ani jemne perlivá - odpoveď ale mi nemáme neperlivú vodu! ..... dobre poprosím grep džús ( podľa lístka) - nemáme..... tak ananás- ani ten nemáme ...... predýchala som....
Bolo nás 6 a tak sme sa rozhodli aj po počiatočných komplikáciách dať si aj obed- dali sme si 3x misa pre dvoch panenka, pečeň a kare.... cca 26eur- ale prílohu tam nemáte- OK .... prešla pol hodina, 3/4 a pýtame sa , kde je jedlo - čašníček motáčik, že o 8 minút to bude, čo čakáme , veď to je misa pre dvoch - hold boli sme tam len my 6 ľudí a nikde , nikoho!!!
Po hodine čakania nám priniesli letnú ryžu a skoro studené zemiaky..... na mäso sme čakali ešte 5 minút potom ...... a to čo priniesli nám vyrazilo dych- všetko obalené a vypražené - neviete čo tam je- mäso hrúbky 1mm - malý kúsok, obal 1cm!!!! panenka tam nebola žiadna , pečeň tiež nie - všetko mäso jedného typu o teple jedla by sme mohli ešte veľa hovoriť- katastrófa- bez akéhokoľvek informovania o zmene a od chutného jedla to malo strááášne ďaleko a to od nás chceli 90 eur - poviem úprimne , že by som bola iná harpya, keby som nevidela, ako to našich priateľov mrzí a pritom oni za to nemohli.....
Dali sme si zavolať kuchára- prišiel a vraj to bol aj majiteľ, povedal, že ak niečo chceme, máme prísť my za ním! On k nám ku stolu nepríde! Hádal sa s nami, že tam také mäso ako má byť, ale ukázať nám ho nechcel!.....
Kým na Slovensku budú takýto zdierači a klamári môžeme kľudne zabudnúť na zahraničných turistov, lebo toto má ďaleko od slušnosti !!!!
6 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

smutnéééééé
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
Nedá mi, hanbím sa, keď toto vidím u nás, ťažko inde nájdete!!!!!
Včera po peknom preteku nás známy pozvali v NOvej Bani na obed ( nemali odskúšané) na obed- iný podnik ešte nebol otvorený.... Objednávka pitia- voda neperlivá - dobre ( zapísal)- a ja - dajte 2x ja ešte poprosím aby nebola ani jemne perlivá - odpoveď ale mi nemáme neperlivú vodu! ..... dobre poprosím grep džús ( podľa lístka) - nemáme..... tak ananás- ani ten nemáme ...... predýchala som....
Bolo nás 6 a tak sme sa rozhodli aj po počiatočných komplikáciách dať si aj obed- dali sme si 3x misa pre dvoch panenka, pečeň a kare.... cca 26eur- ale prílohu tam nemáte- OK .... prešla pol hodina, 3/4 a pýtame sa , kde je jedlo - čašníček motáčik, že o 8 minút to bude, čo čakáme , veď to je misa pre dvoch - hold boli sme tam len my 6 ľudí a nikde , nikoho!!!
Po hodine čakania nám priniesli letnú ryžu a skoro studené zemiaky..... na mäso sme čakali ešte 5 minút potom ...... a to čo priniesli nám vyrazilo dych- všetko obalené a vypražené - neviete čo tam je- mäso hrúbky 1mm - malý kúsok, obal 1cm!!!! panenka tam nebola žiadna , pečeň tiež nie - všetko mäso jedného typu o teple jedla by sme mohli ešte veľa hovoriť- katastrófa- bez akéhokoľvek informovania o zmene a od chutného jedla to malo strááášne ďaleko a to od nás chceli 90 eur - poviem úprimne , že by som bola iná harpya, keby som nevidela, ako to našich priateľov mrzí a pritom oni za to nemohli.....
Dali sme si zavolať kuchára- prišiel a vraj to bol aj majiteľ, povedal, že ak niečo chceme, máme prísť my za ním! On k nám ku stolu nepríde! Hádal sa s nami, že tam také mäso ako má byť, ale ukázať nám ho nechcel!.....
Kým na Slovensku budú takýto zdierači a klamári môžeme kľudne zabudnúť na zahraničných turistov, lebo toto má ďaleko od slušnosti !!!!
..he , teraz ešte len na doplnenie ...

Mi nevrav , že ste zaplatili ......
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
idem dnes cez našu krásnu Žilinu na jednom nemenovanom sídlisku sa napojím na kruháč a čo to!..kamiónik sa z druhej odbočky rúti na kruháčik bez brzdenia, asi s pocitom však ja som väčší sa mi tam vsunul..poviem si múdrejší ustúpi a radšej brzdím..idem ďalej... napojím sa na druhý kruháčik a "hľa" babenka na feldičke nedajúc mi prednosť sa mi tam vterigala, ja na brzdy a milá osôbka si to zastaví v prostred kruháča rovno predtým ako ja odbočujem a púšťa autíčka z druhej odbočky...a to ma už skoro porazilo....hovorím si kľud, však ona sa raz pohne...a ona nič..autíčko jej asi zo stresu skapkalo, ako po nej viacerí trúbili...také pekné kolónky z každého smeru urobila....no neviem, ale myslím, že viacerí vodiči by si sem tam to preskúšanie zaslúžilo...
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://dnes.atlas.sk/showbiz/650623/...sa-predavkovalmája 2010 12:56
Telo Petra Muka našli v pondelok ráno. Smrť 45-ročného legendárneho českého speváka pre české médiá potvrdil jeho priateľ, producent a spoluhráč z kapely Oldřich Lichtenberg.
Vo štvrtok Petr Muk vydal nový album. Dnes nie je medzi živými.
Zdroj: Star

"Peter bol úžasný človek a táto nečakaná správa ma hlboko zasiahla Ešte v piatok som v Petrom hovoril a dával som mu vstupenky na nedeľný koncert Kiss. Bol plný energie. V nasledujúcich dňoch sa budem snažiť jeho rodine pomôcť, ako to len pôjde," vyjadril sa pre iDnes.cz Lichtenberg, ale odmietol špekulovať o príčinách umelcovho úmrtia.

Podľa agentúry ČTK sa ale údajne predávkoval liekmi.

Vo štvrtok spevákovi po piatich rokoch vyšiel nový album V bludisku dní, na ktorom sa chcel čiastočne vrátiť ku zvuku 80. rokov. Kritikou bol prijatý dobre.

Muk si v roku 2006 vzal Evu Hejčíkovú, bolo to jeho druhé manželstvo.

Otec troch dcér roky bojoval so zákernou a mnohými podceňovanou duševnou chorobou. Mániodepresvína psychóza mu prinášala neustále, chronické striedanie nálad ústiacich do depresívnych stavov a úzkostí.

S týmto ochorením zápasí aj Richard Müller či britský spevák Robbie Williams. Ťažkými depresiami trpeli aj herci Miloš Kopecký, Vlastimil Brodský a skladateľ Karel Svoboda.



P.S. Veľmi rada som ho počúvala .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
...
...
P.S. Veľmi rada som ho počúvala .
Nevysvetľuj si to blbo , že som za hyenu ...ale myslím si , že ho ešte budeš môcť aj naďalej počúvať ...či ...?
Niečo nové asi ťažko síce , ale inak ...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Bionda Pozri príspevok
Nedá mi, hanbím sa, keď toto vidím u nás, ťažko inde nájdete!!!!!
Včera po peknom preteku nás známy pozvali v NOvej Bani na obed ( nemali odskúšané) na obed- iný podnik ešte nebol otvorený.... Objednávka pitia- voda neperlivá - dobre ( zapísal)- a ja - dajte 2x ja ešte poprosím aby nebola ani jemne perlivá - odpoveď ale mi nemáme neperlivú vodu! ..... dobre poprosím grep džús ( podľa lístka) - nemáme..... tak ananás- ani ten nemáme ...... predýchala som....
Bolo nás 6 a tak sme sa rozhodli aj po počiatočných komplikáciách dať si aj obed- dali sme si 3x misa pre dvoch panenka, pečeň a kare.... cca 26eur- ale prílohu tam nemáte- OK .... prešla pol hodina, 3/4 a pýtame sa , kde je jedlo - čašníček motáčik, že o 8 minút to bude, čo čakáme , veď to je misa pre dvoch - hold boli sme tam len my 6 ľudí a nikde , nikoho!!!
Po hodine čakania nám priniesli letnú ryžu a skoro studené zemiaky..... na mäso sme čakali ešte 5 minút potom ...... a to čo priniesli nám vyrazilo dych- všetko obalené a vypražené - neviete čo tam je- mäso hrúbky 1mm - malý kúsok, obal 1cm!!!! panenka tam nebola žiadna , pečeň tiež nie - všetko mäso jedného typu o teple jedla by sme mohli ešte veľa hovoriť- katastrófa- bez akéhokoľvek informovania o zmene a od chutného jedla to malo strááášne ďaleko a to od nás chceli 90 eur - poviem úprimne , že by som bola iná harpya, keby som nevidela, ako to našich priateľov mrzí a pritom oni za to nemohli.....
Dali sme si zavolať kuchára- prišiel a vraj to bol aj majiteľ, povedal, že ak niečo chceme, máme prísť my za ním! On k nám ku stolu nepríde! Hádal sa s nami, že tam také mäso ako má byť, ale ukázať nám ho nechcel!.....
Kým na Slovensku budú takýto zdierači a klamári môžeme kľudne zabudnúť na zahraničných turistov, lebo toto má ďaleko od slušnosti !!!!
Andy poviem Ti, že si bola naozaj v nevýhode, že Vás pozvali priatelia. Ale i tak by som
sa asi nezdržala........

Škoda, že si nenapísala aj názov príslušnej reštaurácie, aspoň by si ostatní dávali
pozor a na kilometre sa jej vyhýbali.......

Viem, že tu sa všetko pokladá za reklamu, resp. antireklamu, ale toto je naozaj
" užitočné ", vedieť, kde Ťa zoderú za hrozné služby.
Naposledy upravil terezamaria : 24.05.10 at 14:11
5 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač Pozri príspevok
..Niečo nové asi ťažko síce , ale inak ...
.. práveže vydal nový album ... akurát dnes vyšla recenzia
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Mňa dnes potešila výhra u, neviem či som dobre počula, ale má to byť vraj Orange. Vyhrala som nákupné poukážky v sume 30 euro a dve 20 minútové masáže. Povypytovala som sa čo za to a pán ma presviedčal, že veru naozaj ničovaté nič. Iba prijať doma pani aby nám tú masáž urobila. Manžel nechcel veriť vlastným ušiam keď som súhlasila. Ešte má v čerstvej pamäti ako som odfajčila pána s holiacim strojčekom a teraz v kostiach cíti, že budem zase za prostorekú a bude sa musieť za mňa hanbiť. No som zvedavá, čo to bude za habaďura, pre istotu nechám pri dverách psa, ak by bola pani mooooc moc dotieravá Dúfam, že nechodí na Poradu lebo budem musieť manžela masírovať sama a cudzia je predsa len cudzia
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kazu Pozri príspevok
Mňa dnes potešila výhra u, neviem či som dobre počula, ale má to byť vraj Orange. Vyhrala som nákupné poukážky v sume 30 euro a dve 20 minútové masáže. Povypytovala som sa čo za to a pán ma presviedčal, že veru naozaj ničovaté nič. Iba prijať doma pani aby nám tú masáž urobila. Manžel nechcel veriť vlastným ušiam keď som súhlasila. Ešte má v čerstvej pamäti ako som odfajčila pána s holiacim strojčekom a teraz v kostiach cíti, že budem zase za prostorekú a bude sa musieť za mňa hanbiť. No som zvedavá, čo to bude za habaďura, pre istotu nechám pri dverách psa, ak by bola pani mooooc moc dotieravá Dúfam, že nechodí na Poradu lebo budem musieť manžela masírovať sama a cudzia je predsa len cudzia
....júúúúúúúúúúj , ako ma prsty svrbia ......ako by som si zmlsol na tomto príspevku , kua , to by bol zážitok ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kazu Pozri príspevok
Mňa dnes potešila výhra u, neviem či som dobre počula, ale má to byť vraj Orange. Vyhrala som nákupné poukážky v sume 30 euro a dve 20 minútové masáže. Povypytovala som sa čo za to a pán ma presviedčal, že veru naozaj ničovaté nič. Iba prijať doma pani aby nám tú masáž urobila. Manžel nechcel veriť vlastným ušiam keď som súhlasila. Ešte má v čerstvej pamäti ako som odfajčila pána s holiacim strojčekom a teraz v kostiach cíti, že budem zase za prostorekú a bude sa musieť za mňa hanbiť. No som zvedavá, čo to bude za habaďura, pre istotu nechám pri dverách psa, ak by bola pani mooooc moc dotieravá Dúfam, že nechodí na Poradu lebo budem musieť manžela masírovať sama a cudzia je predsa len cudzia
Zuzka, nemáš náhodou tými poukážkami zaplatiť masérke ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať