Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova Pozri príspevok
..


...kdeže sponzorovať...čarovať budú a miešať zelinky..ako kedysi, keď ešte nebolo zdravotníctvo..
No vieš, len debata bola o tom, kto to má platiť
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

buchač Pozri príspevok
Chalupu mám v takom kraji ...
Bohatá na lesné plody ...zverinu ...
Ale priznám sa bez mučenia ...nezbieral som ja , nezvládol by som to v tých kopcoch s mojím diabetesom ...
Dal som objednávku a doniesli mi ...cena ? ...primeraná za ten výkon ...
kdo umí, tem umí...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pepsikova Pozri príspevok
..


...kdeže sponzorovať...čarovať budú a miešať zelinky..ako kedysi, keď ešte nebolo zdravotníctvo..
Nepochopila si.Myslím si,že to maju robiť lekári,tak ako doteraz,ale platiť sa to má z iného sudka.Neviem z akého,to je vec dohody politikov.Nie je to liečenie,ani zachranovanie života,tak treba nájsť inú kapitolu ako zdravotníctvo,aby sa to riešilo.Osobne si myslím,že zdravotníctvo platí neskutočné množstvo aktivít,ktoré mu nepatria a potom nie je na to,aby sa riešili skutočné zdravotné problémy ľudí a vy čakáte neskutočný čas na vyšetrenia.Všetci ste nespokojní,ale ked sa niekto čo len slovne dotkne zdravotníctva,letíte z kože.Lenže zdravotníctvo ide dole vodou a to rýchlo,takže niečo určite treba robiť.Na začiatok by možno pomohol aj tlak na rezorty sociálnych vecí a zdravotníctva,aby sa dohodli ohľadom sociálnych lôžok a hospicovej starostlivosti,napríklad.
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

buchač Pozri príspevok
Chalupu mám v takom kraji ...
Bohatá na lesné plody ...zverinu ...
Ale priznám sa bez mučenia ...nezbieral som ja , nezvládol by som to v tých kopcoch s mojím diabetesom ...
Dal som objednávku a doniesli mi ...cena ? ...primeraná za ten výkon ...
Z fotky nie je zrejmé či ide o marmeládu, alebo o ovocie v sladkom náleve. V každom prípade ak máš diabetes, tak by ma zaujímalo či sladíš umelým sladidlom a ak robiš marmeládu, tak čím? Ja síce diabetes nemám, ale všetky nálevy robím umelým sladidlom aj do uhoriek a nemá to chybu. Do lekvárov však dávam cukor. Tam nepoznám inú alternatívu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

cathyc Pozri príspevok
Z fotky nie je zrejmé či ide o marmeládu, alebo o ovocie v sladkom náleve. V každom prípade ak máš diabetes, tak by ma zaujímalo či sladíš umelým sladidlom a ak robiš marmeládu, tak čím? Ja síce diabetes nemám, ale všetky nálevy robím umelým sladidlom aj do uhoriek a nemá to chybu. Do lekvárov však dávam cukor. Tam nepoznám inú alternatívu.
Ako robíš nálev do sladkých kompótov? Lebo u nás sa to robí tak, že dáme do pohára s ovocím tabletky umelého sladidla (odhad od oka, veď kto by si pamätal z predchádzajúceho roka, že koľko sme tam dávali ) a zalejeme to prevarenou vodu a vysterilizujeme. Uhorky sme už tiež robili so sladidlom, ale to si nepamätám, či sladidlo dala mama rozpustiť do nálevu, alebo či ho hodila priamo do pohárov. Doteraz bola len jedna "sťažnosť" - švagor naučený na sladké - že máme málo sladké kompóty, ale nám to stačí, sme tak doma zvyknutí (mama aj pri pečení koláčov vždy uberala cukor oproti tomu, čo bolo v receptoch). A odkedy zavárame so sladidlom, tak nám stačí 10 kg kryštálového cukru na rok
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Llívia Pozri príspevok


Ako robíš nálev do sladkých kompótov? Lebo u nás sa to robí tak, že dáme do pohára s ovocím tabletky umelého sladidla (odhad od oka, veď kto by si pamätal z predchádzajúceho roka, že koľko sme tam dávali ) a zalejeme to prevarenou vodu a vysterilizujeme. Uhorky sme už tiež robili so sladidlom, ale to si nepamätám, či sladidlo dala mama rozpustiť do nálevu, alebo či ho hodila priamo do pohárov. Doteraz bola len jedna "sťažnosť" - švagor naučený na sladké - že máme málo sladké kompóty, ale nám to stačí, sme tak doma zvyknutí (mama aj pri pečení koláčov vždy uberala cukor oproti tomu, čo bolo v receptoch). A odkedy zavárame so sladidlom, tak nám stačí 10 kg kryštálového cukru na rok
Tiež dávam do pohára sladidlo, cca 5 tabletiek do 720 ml, zopár klinčekov a zalejem studenou vodou. Do uhoriek dtto, namiesto klinčekov korenie čierne aj nové, soľ a ocot. Do koláčov som tiež vždy uberala cukor a tuk, teraz keď som na nútenej diete, tak už radšej ani nepečiem, ale robila som žemlovku a dávala som extrémne málo cúkru a stačilo. Mám dojem, že máme v normálnom režime poriadne pokazené chuťové bunky.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

S tými pokazenými chuťovými bunkami máš pravdu.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
buchač Pozri príspevok
Chalupu mám v takom kraji ...
Bohatá na lesné plody ...zverinu ...
Ale priznám sa bez mučenia ...nezbieral som ja , nezvládol by som to v tých kopcoch s mojím diabetesom ...
Dal som objednávku a doniesli mi ...cena ? ...primeraná za ten výkon ...
Škoda, že neprezradíš. Chcela som si rozšíriť zberačské teritórium. Chodím aj s deťmi na čučoriedky každý rok v okolí BB do vzdialenosti 50 km. Zaujímala by ma aj cena, v BB na trhu stojí 7dcl pohár 2,-Eur.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Vlastas Pozri príspevok
Škoda, že neprezradíš. Chcela som si rozšíriť zberačské teritórium. Chodím aj s deťmi na čučoriedky každý rok v okolí BB do vzdialenosti 50 km. Zaujímala by ma aj cena, v BB na trhu stojí 7dcl pohár 2,-Eur.
Vzhľadom na to, že Buchač je z KE, tipla by som KS, TV alebo max PO
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Tak to by bolo veľmi ďaleko. Nechám ich pre Buchača aby si narobil viac zásob.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
cathyc Pozri príspevok
Z fotky nie je zrejmé či ide o marmeládu, alebo o ovocie v sladkom náleve. V každom prípade ak máš diabetes, tak by ma zaujímalo či sladíš umelým sladidlom a ak robiš marmeládu, tak čím? Ja síce diabetes nemám, ale všetky nálevy robím umelým sladidlom aj do uhoriek a nemá to chybu. Do lekvárov však dávam cukor. Tam nepoznám inú alternatívu.
Ovocie ...
Do každej fľaštičky jedna kávová , nie plná , lyžička cukru . Zaliať vodou do 3/4 fľašky a sterilizujem cca 3 -5 minút...MAXIMUM , len aby sa vrchnák "chytil "...
Do uhoriek cukor ????.......nikdy , neexistuje ...ale to za seba vravím .
Vlastas Pozri príspevok
Škoda, že neprezradíš. Chcela som si rozšíriť zberačské teritórium. Chodím aj s deťmi na čučoriedky každý rok v okolí BB do vzdialenosti 50 km. Zaujímala by ma aj cena, v BB na trhu stojí 7dcl pohár 2,-Eur.
Cena ?
2 € za liter ...donáška až do chalupy ...
Dal som objednávku ...v sobotu by mala byť ďalšia várka , ale tá už má svojich koncových odberateľov .
calawen Pozri príspevok
Vzhľadom na to, že Buchač je z KE, tipla by som KS, TV alebo max PO
Tak veru , Lucia sa trafila ...okres Košice , od baráku to mám cca 50 km .
Naposledy upravil buchač : 12.07.10 at 10:53
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Llívia Pozri príspevok
Budeš sa rovnako biť aj za úhradu operácie v zahraničí alkoholikovi, ktorý má poškodenú chrbticu a len zahraničná operácia mu môže vrátiť schopnosť postaviť sa na vlastné nohy, aby z neho nebol doživotný kripel závislý na štáte? Argument, že si za to môže sám, neobstojí. Veď aj tie "ženské problémy" spojené s neplodnosťou si žena mohla spôsobiť sama: tangá, holé brucho v zime, sedenie na studených schodoch. Alebo chlap: notebook má položený na intímnych miestach, ktoré sa prehrievajú, a potom spermie nefungujú tak, ako majú, alebo jazdí na biku na tvrdej sedanke - tiež škodí reprodukčným orgánom, alebo fajčí, zle sa stravuje, alebo alebo alebo...
Nehnevaj sa, ale mám z teba zmiešané pocity. Neberiem tvoj názor. Dokonca sa mi zdá, že až tak proti umelému oplodneniu by si nebola, keby si aj ty mohla mať silikóny zadarmo. Len jedno mi stále vŕta hlavou.... Kto bude rozhodovať o tom, kto si môže za svoje problémy a kto nie? Ty?!
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

cathyc Pozri príspevok
Tiež dávam do pohára sladidlo, cca 5 tabletiek do 720 ml, zopár klinčekov a zalejem studenou vodou. Do uhoriek dtto, namiesto klinčekov korenie čierne aj nové, soľ a ocot. Do koláčov som tiež vždy uberala cukor a tuk, teraz keď som na nútenej diete, tak už radšej ani nepečiem, ale robila som žemlovku a dávala som extrémne málo cúkru a stačilo. Mám dojem, že máme v normálnom režime poriadne pokazené chuťové bunky.
1 kg sacharinádu sodného(umelého sladidla)= 450kg cukru
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Gabi03 Pozri príspevok
Nehnevaj sa, ale mám z teba zmiešané pocity. Neberiem tvoj názor. Dokonca sa mi zdá, že až tak proti umelému oplodneniu by si nebola, keby si aj ty mohla mať silikóny zadarmo. Len jedno mi stále vŕta hlavou.... Kto bude rozhodovať o tom, kto si môže za svoje problémy a kto nie? Ty?!
Vieš, keby si čítala viac mojich príspevkov dozadu než len ten jeden, ktorý ti zrovna prišiel pod oko, tak by si zistila, že o tom vôbec rozhodovať nechcem. Práve naopak, tiež som sa pýtala, kto a ako bude o tom rozhodovať (ježišmária, asi by som mala utekať k doktorovi, začína ma bolieť v podbrušku, tangá nenosím, len klasické bavlnené, na studenom nesedím - no mala by som to využiť, kým je liečba zápalu močového mechúra zadarmo, lebo až zmenia zákon, kto sa potrepe k doktorovi so svojím spodným prádlom ako dôkazom, že tangá nenosí, a teda za ochorenie si nemôže?).
A KDE PRESNE SOM PROTI UMELÉMU OPLODNENIU? Som len proti tomu, aby sa platilo zo spoločnej kasy, keďže nejde o ohrozenie zdravia a života.
A na moje silikóny sa vykašli - moje prsia sú úplne perfektné, vôbec by som ich nemenila, ani nezväčšovala, ani nezmenšovala, sú super také, aké sú. To som dala len taký provokatívny príspevok na porovnanie a zamyslenie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

pavol54 Pozri príspevok
1 kg sacharinádu sodného(umelého sladidla)= 450kg cukru
ja viem, preto som sa rozhodla, že už budem používať len trstinový cukor aj na zaváranie. Je to lepšia alternatíva ako ten biely, plný ničoho.Ani hnedý nie je to čo kedysi. Teraz ho vyrábajú tak, že prifarbujú biely. Niečo podobné ako tmavý chlieb.....zafarbené nič.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
Chalupu mám v takom kraji ...
Bohatá na lesné plody ...zverinu ...
Ale priznám sa bez mučenia ...nezbieral som ja , nezvládol by som to v tých kopcoch s mojím diabetesom ...
Dal som objednávku a doniesli mi ...cena ? ...primeraná za ten výkon ...
Ej veru, dobre to máš "zmanažované". Nebudeš predsa riskovať stretnutie s macom...
Nad Tvojím zaváračským umením skladám klobúk, ale...
Neviem, ako sa vyrovnávaš s pocitom, keď si otvoríš pri telke jeden z tých kompótov a v správach ukážu macov, ako prehrabávajú kontajnery, lebo ich maškrty im zbaštili ľudia...
Myslím, že viem, čo odpovieš...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kašlite na čučoriedky, tie nechajte medveďom.-potom nemajú čo jesť a chodia k ľudským obydliam prehrabávať koše...

Ale sú potom aj iné čučoriedky- o ktorých často rozprával majster Satinský...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kašlite na čučoriedky, tie nechajte medveďom.-potom nemajú čo jesť a chodia k ľudským obydliam prehrabávať koše...

Ale sú potom aj iné čučoriedky- o ktorých často rozprával majster Satinský...
To zaváranie čučoriedok je zrejme jednoduchšie.
A keď mu ich prinesú ešte rovno do chalupy...
S tými inými čučoriedkami - to by bolá iná robota...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
To zaváranie čučoriedok je zrejme jednoduchšie.
A keď mu ich prinesú ešte rovno do chalupy...
S tými inými čučoriedkami - to by bolá iná robota...
-je to fakt dosť tažké s nimi,preto sa už pár rokov tomu nevenujem...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Llívia Pozri príspevok
Vieš, keby si čítala viac mojich príspevkov dozadu než len ten jeden, ktorý ti zrovna prišiel pod oko, tak by si zistila, že o tom vôbec rozhodovať nechcem. Práve naopak, tiež som sa pýtala, kto a ako bude o tom rozhodovať (ježišmária, asi by som mala utekať k doktorovi, začína ma bolieť v podbrušku, tangá nenosím, len klasické bavlnené, na studenom nesedím - no mala by som to využiť, kým je liečba zápalu močového mechúra zadarmo, lebo až zmenia zákon, kto sa potrepe k doktorovi so svojím spodným prádlom ako dôkazom, že tangá nenosí, a teda za ochorenie si nemôže?).
A KDE PRESNE SOM PROTI UMELÉMU OPLODNENIU? Som len proti tomu, aby sa platilo zo spoločnej kasy, keďže nejde o ohrozenie zdravia a života.
A na moje silikóny sa vykašli - moje prsia sú úplne perfektné, vôbec by som ich nemenila, ani nezväčšovala, ani nezmenšovala, sú super také, aké sú. To som dala len taký provokatívny príspevok na porovnanie a zamyslenie.
Občas sa mi môj sedliacky rozum pozastaví Llívia, keď čítam Tvoje príspevky...
Evidentne nevieš, čo je močiť krv, keď Ťa behom pár hodín pochytí zápal močového mechúra a nastred leta sa nestačíš diviť, čo tá pliaga zase stvára v Tvojom tele....
A evidentne nevieš ani to, čo je neskonalá túžba po dieťati...
Zatiaľ čo Ty máš možno predsavzatie nabehať v lete na bicykli 1000 km, niekto sa venuje svojej závislej práci a popritom aj SZČO, odvádza z toho nekresťanské peniaze štátu od odvodov pre SP a ZP nielen ako zamestnanec, ale aj ako živnostník, aj DÚ pýta svoje....

A takýto človek napríklad si už nebude môcť ani dovoliť s povolením nového ministra zdravotníctva ochorieť....
No veď každý pracant ani nechorie, lapí ho čosi, čo porieši rýchlo na pohotovosti, natrepe sa ATB - tými najúčinnejšími, aby mohol makať, lebo si nemôže dovoliť vylyhovať doma v posteli.

Keď chce tento štát urobiť nejaký poriadok v zdravotníctve, tak by mal v prvom rade dať úplne najzákladnejšiu zdravotnú starostlivosť tým, čo nikdy nerobili, nerobia a ani robiť nebudú po ukončení štúdia.
Každý nový človiečik, ktorý sa narodí aj vďaka umelému oplodneniu je potencionálny daňovník pre tento štát !
Zdravotníctvo má dbať na prevenciu a štát by mal robiť všetko preto, aby populácia nevymierala a neutekala od neho a ten istý štát by mal prevenčne rozmýšľať minimálne 50 rokov dopredu...

Ale ak má byť prístup nášho zdravotníctva založený na /ne/nosení tangáčov, tak v tomto štáte je poriadny BORDEL a štát sa chová ako pasák.
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať