Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
-je to fakt dosť tažké s nimi,preto sa už pár rokov tomu nevenujem...
A čomu sa cez víkendy venuješ?
Tiež zaváraniu ako Buchač?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

danushka Pozri príspevok
Občas sa mi môj sedliacky rozum pozastaví Llívia, keď čítam Tvoje príspevky...
Evidentne nevieš, čo je močiť krv, keď Ťa behom pár hodín pochytí zápal močového mechúra a nastred leta sa nestačíš diviť, čo tá pliaga zase stvára v Tvojom tele.... Ty si čítala môj zdravotný záznam, keď máš také presné informácie?! Mimochodom, mám krv v moči stále, ale to kvôli inej diagnóze.
A evidentne nevieš ani to, čo je neskonalá túžba po dieťati...A ty evidentne nevieš, čo je to túžba po väčších/menších prsiach, rovnom nose, štíhlej postave - na toto všetko mám prispievať zo svojich peňazí? A prečo? Pretože niekto kvôli týmto nedostatkom trpí? A ako to ohrozuje jeho život, zdravie?! Nemôcť mať dieťa neohrozuje nikoho na živote, na rozdiel napr. od toho, ak si dievča/žena pripadá tučná a začne držať nejaké nezmyselné hladovky a celé to môže vyústiť do anorexie alebo bulímie, pri ktorých už skutočne ide o život. Aby k tomuto nedochádzalo, začneme plošne prispievať na liposukcie?!
Zatiaľ čo Ty máš možno predsavzatie nabehať v lete na bicykli 1000 km, niekto sa venuje svojej závislej práci a popritom aj SZČO, odvádza z toho nekresťanské peniaze štátu od odvodov pre SP a ZP nielen ako zamestnanec, ale aj ako živnostník, aj DÚ pýta svoje....Prosím ťa, ako si prišla na to, že ja si zdravotné poistenie neplatím, neplatím nič do sociálky, neplatím žiadne dane? Ak sa ti zdajú odvody vysoké, vyplakávaj niekomu inému, nie mne. Mimochodom, aké sú to kresťanské peniaze? To je tá vatikánska mena? Druhé mimochodom, o tom, ako platia/neplatia SZČO viem svoje - vždy sa dajú "vyrobiť" nejaké náklady, preto aj návrh na zrušenie minimálnych vymeriavacích základov pre odvody SZČO považujem za riadnu koninu. Toto mohol navrhnúť len človek úplne odtrhnutý od reality.

A takýto človek napríklad si už nebude môcť ani dovoliť s povolením nového ministra zdravotníctva ochorieť....Plačeš na nesprávnom hrobe. Alebo trpíš na dislexiu, lebo už som to písala, PREČÍTAJ SI MOJE PREDCHÁDZAJÚCE PRÍSPEVKY, NIELEN TO, ČO SA TI ZROVNA HODÍ, ABY SI MOHLA VYPLAKÁVAŤ NAD NIEČÍM, ČO EŠTE REÁLNE NIE JE.
No veď každý pracant ani nechorie, lapí ho čosi, čo porieši rýchlo na pohotovosti, natrepe sa ATB - tými najúčinnejšími, aby mohol makať, lebo si nemôže dovoliť vylyhovať doma v posteli.No jo, nikdy v živote som neprechodila žiadnu chrípku, iba každý rok 1-2, lebo tiež som si nemohla dovoliť vylihovať v posteli. No jo, nikdy som nebola u zubára len kvôli tomu, že by som si ošetrenie nemohla dovoliť uhradiť, a to si platím zdravotné poistenie už nejaký ten pátek a za nejakých 12-13 rokov som si dovolia byť chorá 2x - raz neuveriteľných 8 dní a raz 4, z čoho boli 2 dni sobota a nedeľa a aj tak si u zubára platím. Nemám nárok preventívnu mamografickú prehliadku, lebo ešte nie som v takom veku a (našťastie) v rodine nikto rakovinu nemal. Nemám nárok na vyšetrenie cholesterolu v krvi, lebo ešte nemám 40. Nemám nárok na vyšetrenie stolice na prítomnosť krvi, čo môže byť signálom rakoviny hrubého čreva, lebo ešte nemám 50 (či 54?). Nemám nárok na očné vyštrenie, lebo ešte nemám 40. ZATO MÁM NÁROK PLATIŤ JAK DEBIL A SKAPAŤ PRED DOSIAHNUTÍM 40-KY.

Keď chce tento štát urobiť nejaký poriadok v zdravotníctve, tak by mal v prvom rade dať úplne najzákladnejšiu zdravotnú starostlivosť tým, čo nikdy nerobili, nerobia a ani robiť nebudú po ukončení štúdia.
Každý nový človiečik, ktorý sa narodí aj vďaka umelému oplodneniu je potencionálny daňovník pre tento štát !Opakujem, nie som proti umelému oplodneniu. Nech sa rodia deti zo skúmavky, ale nech sa nerodia za moje. Aj tí, čo nerobia, sú potenciálnymi daňovníkmi pre tento štát, lebo veď čo ak začnú niekedy v živote robiť? Ale blbosť, oni už sú daňovníkmi, lebo zo vzduchu nežijú, ale kupujú tovary, aj cigarety, aj alkohol, platia DPH, spotrebné dane, vďaka ním platia firmy dane z príjmov.
Zdravotníctvo má dbať na prevenciu a štát by mal robiť všetko preto, aby populácia nevymierala a neutekala od neho a ten istý štát by mal prevenčne rozmýšľať minimálne 50 rokov dopredu...Toto som písala aj. Ale čo napr. keď štát investuje do prevencie, napr. povinné očkovanie, a objaví sa debílek, ktorý povie, že je to nebezpečné, lebo zrovna jeho decko bolo na očkovanie alergické? Aj také očkovanie proti chrípke - každý rok len počúvame, ako sme kdesi na chvoste, pritom vakcína je zadarmo (aspoň ja som ju vždy mala a to nie som žiadna "riziková" skupina). Tu by mala byť "sankcia", že ak sa nedám očkovať a ochoriem, môžem si za ochorenie sama a pekne si zacvakám, nie pri zápale mechúra, najmä nie u žien, keď je dokázané, že na rozdiel od mužov máme kratšiu močovú trubicu, "vďaka" čomu baktérie ľahšie preniknú dnu a to ani nepotrebujem k tomu tangáče a sedieť na studenom.

Ale ak má byť prístup nášho zdravotníctva založený na /ne/nosení tangáčov, tak v tomto štáte je poriadny BORDEL a štát sa chová ako pasák.
Keď si nájdeš prvý príspevok, ktorý tu dala ??? o tých tangáčoch, a budeš čítať príspevky písané za ním, tak zistíš (a nielen ty), že máme rovnaký názor. Napoviem, je to pár stránok dozadu pred príspevkom o tom, ako som si dala záväzok nabehať každý mesiac (nie v lete, zle si to prečítala) 1000 km na biku.
V texte.
Naposledy upravil Llívia : 13.07.10 at 07:10
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Aj tak sú malé prsia príťažlívejšie ako veľké...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mňa skor znepokojuje zámer vlády, znova povoliť zdravotným poisťovniam tvoriť zisk-to nieje bohviečo...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mňa rozčúlilo ,že keď som si po dlhšom čase kukol moj profil-videl som tam toto-


Mimo témy Neužitočné Nevhodné
17 9 17

Akože troška by ste sa mohli krotiť s tými "zlými" bodmi, nie?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mňa skor znepokojuje zámer vlády, znova povoliť zdravotným poisťovniam tvoriť zisk-to nieje bohviečo...
A mňa ešte viac znepokojuje, že sa objaví nejaká správa a nikto nevysvetlí/nikde sa nedajú nájsť informácie, čo to v dôsledku pre nás, obyčajných ľudí, znamená (viď "tangáče"). Ako napr. aj toto, čo píšeš. V čom je zlé, že ZP budú podnikať? V tom, že sú obavy, aby neprešustrovali peniaze určené na zdravotnú starostlivosť, príp. že budú viac vrážať do podnikateľských aktivít než do zdravotnej starostlivosti?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
A mňa ešte viac znepokojuje, že sa objaví nejaká správa a nikto nevysvetlí/nikde sa nedajú nájsť informácie, čo to v dôsledku pre nás, obyčajných ľudí, znamená (viď "tangáče"). Ako napr. aj toto, čo píšeš. V čom je zlé, že ZP budú podnikať? V tom, že sú obavy, aby neprešustrovali peniaze určené na zdravotnú starostlivosť, príp. že budú viac vrážať do podnikateľských aktivít než do zdravotnej starostlivosti?
samozrejme v tom sú obavy...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mňa rozčúlilo ,že keď som si po dlhšom čase kukol moj profil-videl som tam toto-


Mimo témy Neužitočné Nevhodné
17 9 17

Akože troška by ste sa mohli krotiť s tými "zlými" bodmi, nie?
Aj negatívna reklama je reklama A navyše zadarmo (odo mňa máš len jeden bodík "Nevhodné" a oprávnene a stále si sa mi neospravedlnil ).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Aj negatívna reklama je reklama A navyše zadarmo (odo mňa máš len jeden a oprávnene a stále si sa mi neospravedlnil ).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Aj negatívna reklama je reklama A navyše zadarmo (odo mňa máš len jeden bodík "Nevhodné" a oprávnene a stále si sa mi neospravedlnil ).
Lívia za tú exekúciu, či čo to bolo,že si chcela niekoho vysťahovávať,tak za to sa ti ani neospravedlním...,sa nehnevaj...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kašlite na čučoriedky, tie nechajte medveďom.-potom nemajú čo jesť a chodia k ľudským obydliam prehrabávať koše...

Ale sú potom aj iné čučoriedky- o ktorých často rozprával majster Satinský...
Aj medvede sú neďaleko chalupy ...aj vlka minule sused dal dole ...

Oliwa Pozri príspevok
To zaváranie čučoriedok je zrejme jednoduchšie.
A keď mu ich prinesú ešte rovno do chalupy...
S tými inými čučoriedkami - to by bolá iná robota...
Vieš Oli , to máš tak ...

Stano , chlapec z Pééétržky , videl čučoriedky / tie na zaváranie / len z rýchlika ...

A pokiaľ sa dobre pamätám / nechce sa mi hľadať / , v niektorej to téme vraj Stano nie je na " čučoriedky "/ podľa Satinského rozmedzie 14 -18 rokov cca / ...on radšej staré muchotrávky v obľube má ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Lívia za tú exekúciu, či čo to bolo,že si chcela niekoho vysťahovávať,tak za to sa ti ani neospravedlním...,sa nehnevaj...
Za to som ani ospravedlnenie nečakala, ale za tie tituly "mafia" a "hajzlík". OK, tvoja vec, veď 1. to chce fakt "veľkého" človeka, aby si priznal, že urobil chybu a nechápe/nerozumie všetkému, čo s daným problémom súviselo, 2. tie urážky nevadili ani moderátorom, keď som to nahlásila . A nechcela som ich vysťahovať ja, čo ani z mojej strany nie je možné, lebo nie som vlastník žiadneho bytu/nebytového priestoru v danom dome, bolo to rozhodnutie viacerých vlastníkov, nielen predsedu SVB (a čéče, mal si trochu pravdu, najviac ZA kričal vlastník, ktorý chcel ten byt neplatiča kúpiť - ale nebola som to ani ja, ani predseda).
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Mňa zatial dnes nič nerozčúlilo dokonca ani ešte nepotešilo, ale napriek tomu sa cítim pohodovo, lebo som ukončila polročnú uzávierku, zamkla kanceláriu a dovolenkujem. Vošla som do témy, na ktorú ja väčšinou nemám čas ani pozrieť. Po prečítaní niektorých príspevkov si tak v duchu myslím , mať tak vaše starosti. Trochu aj závidím, že máte čas aj na blbosti, aj ked niekedy ide samozrejme o vážne veci. Lívia Ty sa skús pozrieť na vec aj z inej strany. Populácia vymiera, kto nám bude robiť na dôchodky ? Bude dobrý každý človiečik, tak prečo by som nemohla prispieť aj ja z mojich daní na umelé oplodnenie a budeme spokojní všetci.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

susann2 Pozri príspevok
Mňa zatial dnes nič nerozčúlilo dokonca ani ešte nepotešilo, ale napriek tomu sa cítim pohodovo, lebo som ukončila polročnú uzávierku, zamkla kanceláriu a dovolenkujem. Vošla som do témy, na ktorú ja väčšinou nemám čas ani pozrieť. Po prečítaní niektorých príspevkov si tak v duchu myslím , mať tak vaše starosti. Trochu aj závidím, že máte čas aj na blbosti, aj ked niekedy ide samozrejme o vážne veci. Llívia Ty sa skús pozrieť na vec aj z inej strany. Populácia vymiera, kto nám bude robiť na dôchodky ? Bude dobrý každý človiečik, tak prečo by som nemohla prispieť aj ja z mojich daní na umelé oplodnenie a budeme spokojní všetci.
Na môj dôchodok nebude robiť nikto. Neplánujem sa dožiť 70.
Skús sa pozrieť na vec inak ty - prečo by som mala ja niekomu prispievať vo veci, keď mu nejde o zdravie a život? Chceš prispievať? Nie je problém - založ si nadáciu, občianske združenie alebo niečo podobné a môžeš prispievať, koľko chceš, nikto ti v tom nebráni. A tí, ktorí zo svojho prispievať nechcú, nebudú, nie ako teraz, že sú nútení zákonom. A to nie je len môj názor.
A spokojní všetci nikdy nebudeme
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Llívia radšej prispejem formou daní kočke alebo žene, ktorá nemôže mať dieťa, ako na ostatných vyžieračov sociálnych dávok a aj financií zo zdravotného poistenia pre osoby, ktoré do týchto dvoch kasičiek neprispeli okrem pôrodnosti ničím.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Za to som ani ospravedlnenie nečakala, ale za tie tituly "mafia" a "hajzlík". OK, tvoja vec, veď 1. to chce fakt "veľkého" človeka, aby si priznal, že urobil chybu a nechápe/nerozumie všetkému, čo s daným problémom súviselo, 2. tie urážky nevadili ani moderátorom, keď som to nahlásila . A nechcela som ich vysťahovať ja, čo ani z mojej strany nie je možné, lebo nie som vlastník žiadneho bytu/nebytového priestoru v danom dome, bolo to rozhodnutie viacerých vlastníkov, nielen predsedu SVB (a čéče, mal si trochu pravdu, najviac ZA kričal vlastník, ktorý chcel ten byt neplatiča kúpiť - ale nebola som to ani ja, ani predseda).
OK, nechaj tak fešanda, tak nie ste mafia ani hajzlíci- iba ten vlastník, čo to chcel kúpiť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Aj medvede sú neďaleko chalupy ...aj vlka minule sused dal dole ...



Vieš Oli , to máš tak ...

Stano , chlapec z Pééétržky , videl čučoriedky / tie na zaváranie / len z rýchlika ...

A pokiaľ sa dobre pamätám / nechce sa mi hľadať / , v niektorej to téme vraj Stano nie je na " čučoriedky "/ podľa Satinského rozmedzie 14 -18 rokov cca / ...on radšej staré muchotrávky v obľube má ...
No takže milý buchač- po 1.- pochvala- máš celkom dobrú pamať a zhruba som písal,čo si citoval a po 2.- to že som z petržky, neznamená,že som v živote nevidel čučoriedku - a prírodu detto- toľko prejdených štiavnickych vrchov, vrátane Sitna ako ja má málokto...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No takže milý buchač- po 1.- pochvala- máš celkom dobrú pamať a zhruba som písal,čo si citoval a po 2.- to že som z petržky, neznamaná,že som v živote nevidel čučoriedku - a prírodu detto- toľko prejdených štiavnickych vrchov, vrátane Sitna ako ja má málokto...
A mimochodom- choval som rok aj diviaky- čo chová už málokto v dnešnej dobe

No choval jak choval,aspoň som sa tak tváril...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

willma Pozri príspevok
Llívia radšej prispejem formou daní kočke alebo žene, ktorá nemôže mať dieťa, ako na ostatných vyžieračov sociálnych dávok a aj financií zo zdravotného poistenia pre osoby, ktoré do týchto dvoch kasičiek neprispeli okrem pôrodnosti ničím.
Radšej prispej "adresne" na nejakú organizáciu, ktorá sa bude zaoberať umelým oplodnením, lebo ak prispeješ formou daní, tak aj tak to skončí niekde inde (nemyslím tým len vyžieračov sociálnych dávok).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A mimochodom- choval som rok aj diviaky- čo chová už málokto v dnešnej dobe

No choval jak choval,aspoň som sa tak tváril...
Mimochodom ...keď už mám tú dobrú pamät ...

1. Neboli to diviaky , ale svine...

2. Rok , to si bol na vojenčine v Jelšave

3. Hej ...a máš pravdu , vojsko už nemá PRH - pomocné roľnícke hospodárstva ...lebo tam sa svine chovali ...

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať