Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bettylou Pozri príspevok
tak to tu sú čerešne z turecka po 8 euračov, shi..
cathyc Pozri príspevok
bodaj by nie, keď merali takú cestu a koľko ľudí sa na nich musí napásť. Len tí chudáci oberači zarobili ledva na chlieb a my ich kúpou podporujeme ďalšie ničenie planéty.
Čo z toho vyplýva?
...treba podporiť domácich a čerešničky s jahôdkami , ovocie, zeleninku kupovať od drobných pestovateľov na trhu
Tam je predpoklad, že to nebude preprskané a bio a tie tetušky sa potešia každému zarobenému centíku.

Ale to hovorím naozaj o tých domácich, čo to na nich vidno, že predávajú svoje prebytky.
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Čo z toho vyplýva?
...treba podporiť domácich a čerešničky s jahôdkami , ovocie, zeleninku kupovať od drobných pestovateľov na trhu
Tam je predpoklad, že to nebude preprskané a bio a tie tetušky sa potešia každému zarobenému centíku.

Ale to hovorím naozaj o tých domácich, čo to na nich vidno, že predávajú svoje prebytky.
No takých je už velmi málo- moj kamarát predáva na trhu aj s jeho babkou zeleninku a ovocie a minule mi vravel.že už sa neoplatí moc nakupovať vo veľkoskladoch ale v Tescu a Lidli...-to sa tak robí...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A niečo pre Líviu...-maj ty radšej malé...



http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavos...ide-uplne.html
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

cathyc Pozri príspevok
bodaj by nie, keď merali takú cestu a koľko ľudí sa na nich musí napásť. Len tí chudáci oberači zarobili ledva na chlieb a my ich kúpou podporujeme ďalšie ničenie planéty.
Tým sa aspoň chce robiť, ale u nás som pred pár rokmi oslovil zopár poberačov podpory, lebo som nutne potreboval nejaké čerešne ich odpoveď bola " čo ti je..., za 15 korún kilo si ich naoberaj sám".
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou Pozri príspevok
tak to tu sú čerešne z turecka po 8 euračov, shi..
to je správne tak to má byť, veď odjkaživa platí že cudzie je vždy lepšie, a najmä nevidíš akú má obchodník maržu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

danushka Pozri príspevok
Čo z toho vyplýva?
...treba podporiť domácich a čerešničky s jahôdkami , ovocie, zeleninku kupovať od drobných pestovateľov na trhu
Tam je predpoklad, že to nebude preprskané a bio a tie tetušky sa potešia každému zarobenému centíku.

Ale to hovorím naozaj o tých domácich, čo to na nich vidno, že predávajú svoje prebytky.
Veď aj bola možnosť obrať čerešne u jedného veľmi ochotného pána, ale čo z toho, keď kvôli počasiu boli celé dopraskané a väčšina už aj hnilých?
A jahody máme našťastie z domáceho "chovu" - aj keď aj na nich bolo tento rok vidieť, že priveľa pršalo - dosť ich zhnilo.
Chodila som nakupovať od drobných pestovateľov na tržnicu ešte minulý rok (boli odniekaľ z juhu a dokonca jedna predávajúca pani poznala môjho bývalého kolegu), ale tento rok už nejako nechodia. Určite je lepšie = chutnejšie ovocie a zelenina z domácej produkcie - najviac to cítim na rajčinách.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stormcatcher Pozri príspevok
dufam, ze s tym x-kom som ti nesposobil ziadnu fobiu. ak ano, ospravedlnujem sa. okrem vas si to nikto ani nevsima.
ten avatar ma troxu mrzi, nic skaredsie som nenasiel
ocenujem tvoju toleranciu
No tak to mi odľahlo. Ja som si doteraz myslel, že tam máš svoje foto.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

pavol54 Pozri príspevok
Tým sa aspoň chce robiť, ale u nás som pred pár rokmi oslovil zopár poberačov podpory, lebo som nutne potreboval nejaké čerešne ich odpoveď bola " čo ti je..., za 15 korún kilo si ich naoberaj sám".
No to si si ich naozaj mal naoberať. Nejde o tých 15 korún, ale o to, že poväčšinou ten kto dlhodobo nerobí už ani robiť nebude. Tiež tu u nás zopár takých poznám. Povedia, že za tých pár korún čo zarobia sa im neoplatí cestovať za prácou. Zaujímavé, že tým čo pracujú sa to oplatí. Veď sociálne dávky na ten chľast stačia. A to nehovorím o našej menšine, ktorá to už má akosi geneticky dané, že robiť zásadne nebudú. Takže hor sa do práce ľudkovia, aby naši dlhodobo nezamestnaní spoluobčania mali na sociálne dávky.
3 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
bola som minulý týžden, taká nejaká výstava bola v auparku.
áno mala si pravdu bolo to v auparku, andelom sa páčilo fotili sa ostošesť! ale tá cesta, my s okresnej dedinky ideme do blavy... najskôr sme zabudli odbočiť k auparku tak sme sa dostali skoro až k českým hraniciam a naspať od čiech sme znovu nestihli zareagovať tak sme sa zas previezli skoro k rakúskym hraniciam a potom konečne po vyše 35 km a trištvrte hodiny strávenej vozením sa po ceste z jednej strany na druhú sme sa dostali do auparku.... ale už sme mysleli že to vzdáme. čo už možno na budúce trafíme na jeden šup
1 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

marjankaj Pozri príspevok
No tak to mi odľahlo. Ja som si doteraz myslel, že tam máš svoje foto.
...keby som bol len s polovice tak pekny, dal by som si tam svoje foto...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stormcatcher Pozri príspevok
...keby som bol len s polovice tak pekny, dal by som si tam svoje foto...
Z ktorej?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

marjankaj Pozri príspevok
Z ktorej?
...nexavam na vyber...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

stormcatcher Pozri príspevok
...keby som bol len s polovice tak pekny, dal by som si tam svoje foto...
A poznáš tú rozprávku Panna a netvor?
...nevieš ako sa riešia takéto maličké nedostatky
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

danushka Pozri príspevok
A poznáš tú rozprávku Panna a netvor?
...nevieš ako sa riešia takéto maličké nedostatky
zeby ustup na samotu.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes ma potešil môj syn (15r), keď namiesto mňa navaril obed - cestoviny s tvarohom a cibuľkou - musím ho pochváliť, chutili lepšie ako moje. V tej horúčave som sama nevládala.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stormcatcher Pozri príspevok
...nexavam na vyber...
To ti nezávidím, keď ani ty nevieš, čo je lepšie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

JarkaL Pozri príspevok
Dnes ma potešil môj syn (15r), keď namiesto mňa navaril obed - cestoviny s tvarohom a cibuľkou - musím ho pochváliť, chutili lepšie ako moje. V tej horúčave som sama nevládala.
Pre mňa je toto zvláštna kombinácia. Keď kolienka s tvarohom, tak len na sladko - roky som iné nepoznala. Raz som tak trochu na moju nevedomosť doplatila, keď som si dala kolienka s tvarohom v reštaurácii a ony boli - slané!
Ale kolienka s tvarohom a cibuľkou - to som fakt ešte nepočula (ani nejedla )
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Llívia Pozri príspevok
Pre mňa je toto zvláštna kombinácia. Keď kolienka s tvarohom, tak len na sladko - roky som iné nepoznala. Raz som tak trochu na moju nevedomosť doplatila, keď som si dala kolienka s tvarohom v reštaurácii a ony boli - slané!
Ale kolienka s tvarohom a cibuľkou - to som fakt ešte nepočula (ani nejedla )
Nie kolienka, ale mašličky. My cestoviny vždy jeme naslano, keď som bývala na internáte a boli cestoviny s tvarohom, vždy som musela kuchárku zastaviť, aby mi tam nesypala práškový cukor, to by som nezjedla nasladko.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

JarkaL Tvoj synátor je šikovný, pekne Ti pomáha. A Ty Jarka sa hlavne opatruj, veľa zdravíčka prajem.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To mi vrátil za tie buchty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať