Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Jarka pekne sa dopĺňate...a ako v nemocnici?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mňa dnes potešil pohľad z okna kuchyne do záhrady, keď som popri domácich prácach sem-tam očkom mrkla na deti v bazéne - susedovie vnukov - jeden z Nórska, druhý z Ameriky a môjho syna, ako sa v tej horúčave dosýtosti vybláznili /teraz majú pauzu/. Druhí platia za medzinárodné tábory v anglickom jazyku ťažké prachy - a mne príde tábor rovno pod kuchynské okno... Dúfam, že to syn aj patrične využije a pochytí zopár nových slovíčok...
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zvalik Pozri príspevok
áno mala si pravdu bolo to v auparku, andelom sa páčilo fotili sa ostošesť! ale tá cesta, my s okresnej dedinky ideme do blavy... najskôr sme zabudli odbočiť k auparku tak sme sa dostali skoro až k českým hraniciam a naspať od čiech sme znovu nestihli zareagovať tak sme sa zas previezli skoro k rakúskym hraniciam a potom konečne po vyše 35 km a trištvrte hodiny strávenej vozením sa po ceste z jednej strany na druhú sme sa dostali do auparku.... ale už sme mysleli že to vzdáme. čo už možno na budúce trafíme na jeden šup
A neboli tie hranice náhodou maďarské? Lebo české sú až za Kútami
Ja som sa raz dávnejšie tiež neskoro zbadala a neodbočila som do Petržalky. Kľudne som išla ďalej, však voľakedy sa dalo na konci Petržalky vrátiť ale oni medzitým tú cestu dorobili a vrátiť sa už nedalo. Došla som až na rakúsku colnicu, colníci sa už chystali ja som im len zakričala cez okienko "K vám nejdem, ja idem do Petržalky", otočila som sa colníkovi rovno pod nosom, prešla na druhú stranu, zamávala našim colníkom a pádila hľadať výjazd z tej novučičkej cesty smerom na Petržalku. My, dedinčania, to nemáme v takom veľkom svete veru ľahké
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

JarkaL Pozri príspevok
Dnes ma potešil môj syn (15r), keď namiesto mňa navaril obed - cestoviny s tvarohom a cibuľkou - musím ho pochváliť, chutili lepšie ako moje. V tej horúčave som sama nevládala.
Kľudne si to mohla dať aj do témy Čo dnes na obed? Vďaka za tip!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Dnes som sa musela nahlas smiať, mám problémy s chrbticou (bolesti) a potrebujem vyšetrenie neurológa, keď som mu zavolala sestrička mi dala termín na 11.2.2011 , šokovalo ma to , ale sestrička pokojne skonštatovala "každý má bolesti" musíte počkať do februára prednostne berieme len akútne stavy mozgové príhody a pod. No ďaleko som od nej nemala srandistka
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

A ešte k tomu tvarohové domáce slíže popolievať trochou kyslej smotany, osoliť a omastiť opraženou údenou slaninkou. Na sladko je toho škoda.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

dušinka Pozri príspevok
A ešte k tomu tvarohové domáce slíže popolievať trochou kyslej smotany, osoliť a omastiť opraženou údenou slaninkou. Na sladko je toho škoda.
presne tak...domáce slížiky treba spraviť a nie tie všelijaké éčkové potvory. Tá chuť sa nedá ani porovnať a vôbec to netrvá dlho. Ja som raz dostala od kamarátky kartičku s jednotlivými éčkami, sú rozdelené na 5 skupín. Priaznivo pôsobiace látky, látky prijateľné, látky menej vhodné, nepriaznové látky a látky s výrazne škodlivými účinkami. Kontrolujem podľa tejto kartičky jednotlivé potraviny. Zistila som, že sa už nedá kúpiť takmer nič, aby v tom neboli aj škodlivé látky. Väčšinou sa tam nachádza mix, všetkého možného. Takže treba používať čo najmenej polotovarov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dušinka Pozri príspevok
A ešte k tomu tvarohové domáce slíže popolievať trochou kyslej smotany, osoliť a omastiť opraženou údenou slaninkou. Na sladko je toho škoda.
Tak s týmto prudko nesúhlasím Mak, lekvár a cukor - to je ono! A ešte, keď mi to má kto spraviť (v najhoršom prípade poslúži aj mikrovlnka).

cathyc Pozri príspevok
presne tak...domáce slížiky treba spraviť a nie tie všelijaké éčkové potvory. Tá chuť sa nedá ani porovnať a vôbec to netrvá dlho...
Súhlas aj na 1.000.000 %. Domáce slíže od maminky a kupované - to je niečo úplne iné. Vždy spoznám, keď sú slíže kupované (čo je asi tak 1x za rok )
Pred pár rokmi som kúpila strojček na cestoviny, takže to máme také trochu "zautomatizované" - na ručný pohon Mama keď robí slíže, tak z 10 vajec (pri troche šťastia ja domácich, keď jej niekto prinesie) a hrubej múky (ja cesto nerobím, robila som ho len raz - mama povedala, že má byť tuhšie, tak som tuhšie urobila - také tuhšie, že aj hlavu by som s ním rozbila ). Ešte dobre, že máme 2 sušiaky na prádlo - super na rozkladanie strojčekomv vyvaľkaného cesta.
Naposledy upravil Llívia : 15.07.10 at 17:06
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja radsej sladke, do tvarohovych slizov by som este pridala hrozienka vopred namocene v horucej vode. A samozrejme vela cukru.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zvalik Pozri príspevok
áno mala si pravdu bolo to v auparku, andelom sa páčilo fotili sa ostošesť! ale tá cesta, my s okresnej dedinky ideme do blavy... najskôr sme zabudli odbočiť k auparku tak sme sa dostali skoro až k českým hraniciam a naspať od čiech sme znovu nestihli zareagovať tak sme sa zas previezli skoro k rakúskym hraniciam a potom konečne po vyše 35 km a trištvrte hodiny strávenej vozením sa po ceste z jednej strany na druhú sme sa dostali do auparku.... ale už sme mysleli že to vzdáme. čo už možno na budúce trafíme na jeden šup

my sa s manželom nehádame, len občas sa stane, že niekto vypne. Boli sme v bratislave pri avione a ja som si dovolila mu v aute niečo povedať ohľadom cesty. Veľmi sa mu to nepáčilo. Tak som vypla zrovna bola nejaká výluka a k auparku sa išlo trochu inak. Ale nechcel moje rady, tak som mu nepovedala, že prehliadol odbočku ... nechala som ho. Aj mu bolo jasné, že tadeto sa veru už k auparku nedostane, ale išiel a išiel. Ale keď už bola tabuľa RAJKA, tak som sa vypla a odporučila okamžite otočiť auto Po pravde, dnes už netuším, či sme do toho auparku z druhej strany trafili ...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nenávidím cigarety,fajčenie a všetko s tým spojené.Každý deň ma to vytáča.Všetkých fajčiarov som prepustil a teraz,pri nábore nových zamestnancov je prvou podmienkou NEFAJČIAR.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marleau Pozri príspevok
Nenávidím cigarety,fajčenie a všetko s tým spojené.Každý deň ma to vytáča.Všetkých fajčiarov som prepustil a teraz,pri nábore nových zamestnancov je prvou podmienkou NEFAJČIAR.
Súhlas. Dnes, keď som stála po práci na zastávke, tak tam nejaký blbec v tom horku fajčil, no hnus. Aj keď som sa postavila 10 m od neho, stále som ten dym cítila. A keď nejaký fajčiar na mňa dýchne, no fuj!
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marleau Pozri príspevok
Nenávidím cigarety,fajčenie a všetko s tým spojené.Každý deň ma to vytáča.Všetkých fajčiarov som prepustil a teraz,pri nábore nových zamestnancov je prvou podmienkou NEFAJČIAR.
A fajčiar Poraďák Ti tiež prekáža?
...tak sa len pýtam, že keby náhodou potrebuješ poradiť a fajčiar by aj vedel, či by smel ?
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Dáša_ Pozri príspevok
my sa s manželom nehádame, len občas sa stane, že niekto vypne. Boli sme v bratislave pri avione a ja som si dovolila mu v aute niečo povedať ohľadom cesty. Veľmi sa mu to nepáčilo. Tak som vypla zrovna bola nejaká výluka a k auparku sa išlo trochu inak. Ale nechcel moje rady, tak som mu nepovedala, že prehliadol odbočku ... nechala som ho. Aj mu bolo jasné, že tadeto sa veru už k auparku nedostane, ale išiel a išiel. Ale keď už bola tabuľa RAJKA, tak som sa vypla a odporučila okamžite otočiť auto Po pravde, dnes už netuším, či sme do toho auparku z druhej strany trafili ...
Neviem, či to dať sem alebo skôr medzi "výroky detí", ale keď už si spomenula ten Avion...
Tak som si spomenula, ako sme tam boli prvýkrát s deťmi a keď sme šli druhýkrát do Blavy, syn sa pýta: Oci a pôjdeme aj do Paviónu? Zrejme si návštevu Avionu, pavilónu ako ho pozná z výstavy Agrokomplex a pavilónu opíc v ZOO spojil do jedného...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Llívia Pozri príspevok
Súhlas. Dnes, keď som stála po práci na zastávke, tak tam nejaký blbec v tom horku fajčil, no hnus. Aj keď som sa postavila 10 m od neho, stále som ten dym cítila. A keď nejaký fajčiar na mňa dýchne, no fuj!
Takých fackám.Doslova.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

marleau Pozri príspevok
Nenávidím cigarety,fajčenie a všetko s tým spojené.Každý deň ma to vytáča.Všetkých fajčiarov som prepustil a teraz,pri nábore nových zamestnancov je prvou podmienkou NEFAJČIAR.
Fakt je, že práca fajčiara i nefajčiara je hodnotená rovnako. Kde sú prestávky v práci, ktoré fajčiar prefláka húlením dymu za mesiac zohľadnené na výplatnej páske? A tiež som nepočula, že by sa niekto pri pracovnom pohovore zaujímal o tento zlozvyk, ale pýtať sa ženy, či má deti, koľko a aké malé, sa pokladá za samozrejmosť - aj keď to zákon zakazuje...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

danushka Pozri príspevok
A fajčiar Poraďák Ti tiež prekáža?
...tak sa len pýtam, že keby náhodou potrebuješ poradiť a fajčiar by aj vedel, či by smel ?
To je o inom.Ale pravda je,že nefajčiarov radím v hierarchii hodnoty osobnosti o čosi vyššie ako fajčiarov.Tým nechcem nikoho uraziť,mne ubližujú viac ako ja im tým,kde ich radím.Bohužiaľ.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Oliwa Pozri príspevok
Fakt je, že práca fajčiara i nefajčiara je hodnotená rovnako. Kde sú prestávky v práci, ktoré fajčiar prefláka húlením dymu za mesiac zohľadnené na výplatnej páske? A tiež som nepočula, že by sa niekto pri pracovnom pohovore zaujímal o tento zlozvyk, ale pýtať sa ženy, či má deti, koľko a aké malé, sa pokladá za samozrejmosť - aj keď to zákon zakazuje...
Aj ja by som sa pýtal,aby som vedel,kto akú pomoc može potrebovať,koľko Mikulášov kúpiť atď.Lenže ženy nezamestnávam.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marleau Pozri príspevok
To je o inom.Ale pravda je,že nefajčiarov radím v hierarchii hodnoty osobnosti o čosi vyššie ako fajčiarov.Tým nechcem nikoho uraziť,mne ubližujú viac ako ja im tým,kde ich radím.Bohužiaľ.
Dosť diskutabilné...
Slušný fajčiar vie, že si cigaretu nezapáli kdekoľvek, už vôbec nie v otvorenom priestore napríklad na zastávke MHD.
Preto sú miesta pre fajčiarov vyhradené a nefajčiar má voľbu sadnúť si tam, kde sa nefajčí a fajčiar má povinnosť fajčiť len tam, kde je to dovolené.

Ako zamestnávateľ nemôžeš dikriminovať niekoho pretože fajčí.
Pokiaľ si zapáli cigaretu v čase svojho voľna, je to jeho vec.

Vyššie si písal o nenávisti k fajčiarom a všetko s tým spojeným.
Ja slovo nenávisť nepoznám, to je dosť silná slabosť, možno silnejšia ako závisloť na nikotíne.

Ale beriem to, každý máme svoj rebríček hodnôt, máš na to právo
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marleau Pozri príspevok
Takých fackám.Doslova.
Ja sa bojím, že by som dostala jednu naspäť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať