Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marleau Pozri príspevok
Dobre by urobila.Lebo je to vzor dlaň.Zaujímavé ale,že ho neupozorní na to,že škaredo rozpráva,ale opraví mu gramatiku.Žeby profesionálna deformácia?
No, ôsmakom vyhadzovať na oči, že neslušne hovoria, je ako hrach na stenu hádzať. A tento jej krok mal väčší úspech ako keby ich zd.bala - už si dávali bacha na hubu
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

lenkak Pozri príspevok
no to ja som výnimka. Ja nehreším. Mne sa to nepáči, silné hrešenie až sa mi hnusí, proste nemám rada nadávky v hovorovej reči. Môj muž sa snaží s týmto pri mne krotiť. Dáva si pozor, ale keď je nahnevaný, tak mu je jedno, kto je pri ňom, také slová lietajú
Keď som sa zoznámila so svokrom nechcel veriť. Také vtipy začal rozprávať, že som sa usmievala tak nasilu, ja som im nerozumela. Manžel (v tom čase priateľ) mi ich musel preložiť do slušnejšej podoby. Nehovorím, že nikdy som nepočula hrešenie, ale polovicu z nich som nepoznala.
Moje neslušne použité slovo v bežnej reči je sr.ť. Nadávka: do r.ti.
Keby som si mala vybrať, či zahreším, alebo vypijem pohár vína, to víno by vyhralo, aj keď mne alkohol vôbec nechutí.
Niekedy je dobré si zanadávať, neverila by si ako sa ti uľaví
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam 200 bodoooooov... a ten bod c. 200 od tety Vlasticky.... dakujem!!!!! cenim si kazdy jeden
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Gratulujem ti, ja mam nieco vyse 100.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
truch Pozri príspevok
Niekedy je dobré si zanadávať, neverila by si ako sa ti uľaví
u mňa nie, ja mám svoj slovník, pár slovíčok sa ešte nájde, keď som s náladou na tom mizerne, ale ešte aj vtedy si poviem, fuj, ako škaredo som rozprávala. Môj muž mi neraz povie, zanadávaj si, keď sa neho zamračím ešte sa ma provokačne opýta či má zahrešiť za mňa, a hneď sa obaja smejeme.
Vo mne keď počujem neslušné slová, hrešenie, evokujú hnev, zlosť, agresiu až násilie. A toto ja nemusím, to nemám rada. Nemám rada ani keď môj muž nadáva, pokiaľ je to ale len občas, tak ok, ale ak často, tak to ja nemusím počúvať...
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Za čias, keď som ešte bol v "štátnych" službách, často som si pri práci slovne uľavil. Keďže ako podriadeného som mal farára pred vysviackou a huba mi uletela aj pred ním, cítil som sa trochu trápne. Lenže toto chlapčisko mi jednoducho povedal, že to chápe, že si musím takto uľaviť (niekedy sa to dialo v návale práce a stresu) a že aj ten hore to pochopí a nebude z toho robiť vedu . Ale potom som si dával trochu väčší pozor na jazyk (v rámci možností).
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...to mi odľahlo, že ten hore to chápe, uf...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

lenkak Pozri príspevok
u mňa nie, ja mám svoj slovník, pár slovíčok sa ešte nájde, keď som s náladou na tom mizerne, ale ešte aj vtedy si poviem, fuj, ako škaredo som rozprávala. Môj muž mi neraz povie, zanadávaj si, keď sa neho zamračím ešte sa ma provokačne opýta či má zahrešiť za mňa, a hneď sa obaja smejeme.
Vo mne keď počujem neslušné slová, hrešenie, evokujú hnev, zlosť, agresiu až násilie. A toto ja nemusím, to nemám rada. Nemám rada ani keď môj muž nadáva, pokiaľ je to ale len občas, tak ok, ale ak často, tak to ja nemusím počúvať...
Môj manžel tiež nadáva s obľubou a rád. Neznášam to, ale čo už. Raz maľoval a mal taký rozheganý rebrík, že som ho musela pridŕžať. Manžel bol akýsi mimoriadne nervózny a tie chlupané lietali ako ping-pongové loptičky. A keď už aj tých ku... bolo požehnane, tak ma to naštvalo, pustila som rebrík a išla preč. Manžel si skoro hubu rozbil a vreští po mne kde idem. Ja tak kľudne, vraj, idem preč lebo ma tie ku... tuná ušľapú. Keď chcel aby som ten rebrík držala musel byť ticho. Ľudkovia, tak rýchle ste ešte nikoho nevideli maľovať.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mňa dnes potešil môj kávovník..teda palma kávovník, čiže kvet..dokázal rásť iba na kuchynskom stole, prežil tam krásnych 7 či 8 rokov, kto by to rátal..minulý týždeň som ho vyniesla na balkón, robím mu tienik, aby ho nespálilo a on, kvetinka moja najkrásna, má 9 kávových bobuliek!!!..založím si z nich plantáž a za nejakých 50-60 rokov sa možno dopracujem aj k hrnčeku vlastnej kávy))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))..
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Mám pocit že budem trochu nakoľko rozoberáte nadávky, ale chcem sa pochváliť čo ma dnes potešilo:
1. moja 12 ročná dcéra dnes promovala, áno dobre čítate, ukončila Detskú
univerzitu a mali úplne identické promócie,len nebol diplom v knižke iba Diplom
o ukončení detskej univerzity. Bola nás plná aula, aj keď som mala obavy, že
naša rodina /ja, manžel, 2.synovia a dcéryna kamoška/ budeme pôsobiť ako
Hujerovci z filmu Marečku podejte mi pero. Ale opak bol pravdou. Bolo to pekné
keď stiahnem fotky priložím.
2. Staršej dcére dnes prišlo rozhodnutie zo soc. poisťovni, že jej priznávajú
materskú a to vo výške ktorá je maximálna. Potešilo ma to, lebo sme všetko
zariadili podľa rád tu na porade. Členovia porady sú naozaj profíci a dá sa na
Vás spoľahnúť.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Moja 9 ročná tiež dnes promovala na Detskej univerzite a bolo to veľmi pekné.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
potešilo - podarilo sa mi poslať súhrnný výkaz.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Kája. Pozri príspevok
Moja 9 ročná tiež dnes promovala na Detskej univerzite a bolo to veľmi pekné.
Boli ste v BB na Ekonom.fakulte, ak áno boli naše deti spolužiaci.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Vlastas Pozri príspevok
Boli ste v BB na Ekonom.fakulte, ak áno boli naše deti spolužiaci.

Nie my sme boli v Žiline.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Vlastas Pozri príspevok
Mám pocit že budem trochu nakoľko rozoberáte nadávky, ale chcem sa pochváliť čo ma dnes potešilo:
1. moja 12 ročná dcéra dnes promovala, áno dobre čítate, ukončila Detskú
univerzitu a mali úplne identické promócie,len nebol diplom v knižke iba Diplom
o ukončení detskej univerzity. Bola nás plná aula, aj keď som mala obavy, že
naša rodina /ja, manžel, 2.synovia a dcéryna kamoška/ budeme pôsobiť ako
Hujerovci z filmu Marečku podejte mi pero. Ale opak bol pravdou. Bolo to pekné
keď stiahnem fotky priložím.
2. Staršej dcére dnes prišlo rozhodnutie zo soc. poisťovni, že jej priznávajú
materskú a to vo výške ktorá je maximálna. Potešilo ma to, lebo sme všetko
zariadili podľa rád tu na porade. Členovia porady sú naozaj profíci a dá sa na
Vás spoľahnúť.
..

..tak gratulujem tvojej šikovnej dcére k promócii..nech sa jej podarí aj tá veľká, skutočná promócia...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kája. Pozri príspevok
Moja 9 ročná tiež dnes promovala na Detskej univerzite a bolo to veľmi pekné.
..

..tiež posielam gratuláciu a aj vám nech sa tá skutočná promócia podarí...
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Kája. Pozri príspevok
Nie my sme boli v Žiline.
Škoda.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tiež sa pripájam ku gratulácii, môj 10 ročný syn chodí v Bratislave a promuje až 25.8.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Milé 17-ky, Univerzita tretieho veku vás neláka ? Na budúci rok v máji ma čaká už druhá promocia na UTV ...
1 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Obdivujem všetkých, ktorí majú chuť,elán,snahu a hlavne čas a bunky učiť sa na univerzite tretieho veku. Držím palce aby si to zvládla v pohode. Ale podľa toho čo píšeš asi ti to nerobí žiadny problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať