Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Toto sa nestalo dnes, ale včera... Pri nakladaní uhoriek mi volal nejaký pán s evidentne americkým prízvukom, ktorý sa predstavil ako XY, 30 r. žil vraj Amerike a zisťoval, či môj manžel nie je náhodou človek, o ktorom počul v slovenskom rozhlase v nejakej relácii a chcel by sa s ním skontaktovať z takého a takého dôvodu - kvôli nejakej knihe o Francúzsku, histórii a svojim vnúčatám atď. Keď som sa ho spýtala, odkiaľ má moje číslo, povedal, že zo Zlatých stránok /manžel žije v utajení /. Dovolal sa mi na 3 pokus z nejakého bratislavského čísla.
Tak som mu odovzdala manžela, ktorý s tým síce nemal nič spoločné /iba mňa / a medzi rečou zistil, že pán žil na Floride, v New Yorku a dávnejšie sa vrátil na Slovensko.

Tak sa mi čosi rozsvietilo v hlave v súvislosti s jeho priezviskom a povedala som mužovi, nech sa ho spýta, či náhodou na tej Floride nevlastnil reštauráciu. A on, že áno... Ďalej som mu prostredníctvom manžela položila niekoľko doplňujúcich otázok /ja som medzitým v rámci "rehabilitácie" zlomenej ruky nakladala uhorky do pohárov ďalej / a výsledkom mojej indukčno-dedukčnej metódy bolo zistenie, že:

1. sme rodáci z jedného mesta
2. po 89 bol dokonca u nás doma /to keď som mala možnosť ísť ako ešte slobodná pracovať k nemu do tej reštaurácie/
3. vtedy u našich obdivoval farebné Napoleonky - to vraj vraj v Amerike nevidieť, návšteve dajú väčšinou plastový pohár...
4. keby som bola vtedy odišla za veľkú mláku, určite by som sa nebola zoznámila s mojím mužom

Záver:
Myslím, že po mojom "odhalení identity" dotyčný pán stratil reč. A môj muž ani netušil, že chýbalo málo a mohol tie uhorky zavárať bezo mňa...
Svet je naozaj malý. No neviem, prečo mi nejaký Američan, resp. americký Slovák musí volať práve vtedy, keď mi môj muž prvýkrát v živote pomáha pri zaváraní... - väčšinu času totiž pretelefonoval...

Poučenie:
Ak sa Vám naskytne možnosť ísť do Ameriky, využite ju.
Nedvíhajte mobil, keď spracovávate slovenské uhorky.
Naposledy upravil Oliwa : 19.07.10 at 21:18
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mňa večer nas-ala predpoveď počasia...nezasneží a nezasneží...doporazenia, táto zima))))...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...no ale ako sa dostal dotyčný k tomu Vášmu telefónu Oliwa, Ty nám niečo tajíš, nepovedala si určite všetko
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Včera som jednému mačaťu zachránila život, dnes som skoro pošla ja: šmykla som sa na guličke, z kvetináčov vyhádzaná zem aj s kvetinami, obžralo všetky umelé trávy vo váze, kotúč hajzláku na cimpr-campr, o biely koberec si utrelo riťku, ušlo mi cez balkón k susedom a mám na krku konflikt, doškriabaná som ako po sado-maso...... nechcete niekto mačiatko?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...pepsi, že Ty točíš o počasí, keď ja si tu hlavu lámem nad Oliwou a jej uhorkami a nad tým Američanom a ešte mi tu aj hubatá hubuje
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

tak to ťa ľutujem. Ja mám síce dvor plný mačiek, ale o jednu viac by nebol problém.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Oliwka ....
možno dnes by si sa hrabala z Floridy na Slovensko ako on a obdivovala ako slovenskí muži vedia strkať uhorky do pohárov !!!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
hubatá Pozri príspevok
Včera som jednému mačaťu zachránila život, dnes som skoro pošla ja: šmykla som sa na guličke, z kvetináčov vyhádzaná zem aj s kvetinami, obžralo všetky umelé trávy vo váze, kotúč hajzláku na cimpr-campr, o biely koberec si utrelo riťku, ušlo mi cez balkón k susedom a mám na krku konflikt, doškriabaná som ako po sado-maso...... nechcete niekto mačiatko?
To je prídavok za http://www.porada.sk/1457533-post12842.html
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Oliwa Pozri príspevok
3. vtedy u našich obdivoval farebné Napolenky - to vraj vraj v Amerike nevidieť, návšteve dajú väčšinou plastový pohár...

Poučenie:
Ak sa Vám naskytne možnosť ísť do Ameriky, využite ju.
Nedvíhajte mobil, keď spracovávate slovenské uhorky.
Áno, využite, ak chcete piť koňak z plastikových napoleoniek ...


Mňa dnes vystrašil - a to riadne, až som odskočila od monitoru - tento pohľad z budúcnosti
303062.jpg  
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Rozalka Pozri príspevok
Inak, ja som si už viackrát všimla, že hubatá opakovane dáva 2x súhlas, to preto, že má taký nick ?
Čo toto sú za poriadky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danushka Pozri príspevok
Inak, ja som si už viackrát všimla, že hubatá opakovane dáva 2x súhlas, to preto, že má taký nick ?
Čo toto sú za poriadky?
Keby len to, ale som si všimla, že niektorí sú stále VIP a mne to vzali.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Danushka, všimla si si aj ten počet súhlasov? tu: http://www.porada.sk/1456489-post12814.html
Tweety, ty si sťažuješ? nie si VIP, ale si stále zelená a čo my ostatní?
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Danushka, všimla si si aj ten počet súhlasov? tu: http://www.porada.sk/1456489-post12814.html
Nie, toto som si nevšimla, len to, že dáva 2x súhlas, tak ako dávnejšie Vlado Ozimý.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tweety Pozri príspevok
Keby len to, ale som si všimla, že niektorí sú stále VIP a mne to vzali.
Ale aspoň sme zelené, to teraz neviem ako, či to mám chápať tak, že zelené - skazené a tie modrice - studnice čisté...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danushka Pozri príspevok
Ale aspoň sme zelené, to teraz neviem ako, či to mám chápať tak, že zelené - skazené a tie modrice - studnice čisté...
To, že sme zelené, vrta v hlave aj Richardovi, nevie, síce stále prečo, ale aspoň to nám zostalo.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Rozalka Pozri príspevok
Danushka, všimla si si aj ten počet súhlasov? tu: http://www.porada.sk/1456489-post12814.html
Tweety, ty si sťažuješ? nie si VIP, ale si stále zelená a čo my ostatní?
Práve som odpadla...tá hubatá sa mi akosi nezdá , nie je to Kamil ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
danushka Dnes, 09:55 PM
...pepsi, že Ty točíš o počasí, keď ja si tu hlavu lámem nad Oliwou a jej uhorkami a nad tým Američanom a ešte mi tu aj hubatá hubuje..


...mojuš, no však keby je zima, Oliw nemá boľačku, ani tégle s uhorkami a dnes nám môhlo byť veselo pri stavaní snehuhuláka..no..a Američana stretne dnes na každom kilometri a to sa o snehu povedať nedá..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danushka Pozri príspevok
Práve som odpadla...tá hubatá sa mi akosi nezdá , nie je to Kamil ?
On je tu pod iným nickom.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Asi nie, ten má farebné písmo ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
pepsikova Pozri príspevok

...mojuš, no však keby je zima, Oliw nemá boľačku, ani tégle s uhorkami a dnes nám môhlo byť veselo pri stavaní snehuhuláka..no..a Američana stretne dnes na každom kilometri a to sa o snehu povedať nedá..
Mojuš, môj takto hovorí, že čo máš napísané vo veľkej knihe, stane sa.
A keby bol sneh, Oliwa by sa isto pošmykla na ňom.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať