Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

JAJA11 Pozri príspevok
No tak to by bolo veľmi zlé riešenie, i keď za našich čias to bolo tak dosť často, lebo po pol roku to bola tiež len almužna. Ja som sa vtedy rozhodla zostať s deťmi doma až do troch rokov, ale jednoduché to nebolo Lenže vtedy pomohli rodičia - chovalo sa, boli veľké záhrady. Dnes mladým nemá už kto pomôcť tak ako vtedy.
záhrady sú aj teraz, len sa akosi stratila chuť priložiť ruku k dielu. Keď pozerám len u nás koľko záhrad je neobrobených, len samá tráva. A to sme v oblasti, kde sa všetkého urodí nadostač. To, že sa to neoplatí je len výhovorka pre tých, ktorým sa nechce robiť.
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja neviem ake novoty sa chystaju, verte, ze uz mi lezie cela politika na nervy, aj tak sa vzdy bude robit len tak aby to vyhovovalo tym majetnejsim. Ale to ze nam skoncili rady od p. Mihala bolo prve co ma napadlo ked som pocula, ze bude minister.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Llívia Pozri príspevok
No, ak rodí, tak to musí byť hroznééééééééé asi pre maminu, nie pre ostatných čakateľov na príchod krstnátka.

Ale je to hrozné aj pre ostatných čakateľov, ale tá radosť, keď je maličké už na svete...
Presne pred troma rokmi sme to prežívali a dnes sme pozvaní na oslavu narodenín manželovej krstnej dcéry Natálky.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

nika.sum Pozri príspevok
Ja neviem ake novoty sa chystaju, verte, ze uz mi lezie cela politika na nervy, aj tak sa vzdy bude robit len tak aby to vyhovovalo tym majetnejsim. Ale to ze nam skoncili rady od p. Mihala bolo prve co ma napadlo ked som pocula, ze bude minister.
Ale on sem ešte chodí, aj včera niekomu odpovedal.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tam kde bývam, konečne došlo k prerábaniu ciest v celej obci.
Heuréka, dočkali sme sa, že aj u nás to nebude vyzerať ako v stredoveku.

Už dva - tri týždne sledujem chlapíkov, čo to sa tvária, že pracujú. Povaľujú sa po ulici pod orechmi, popíjajú pivko, keď je čas obedu, húfne idú na obecný úrad na obed, lebo im vytrávilo.
Valašia nám pod oknami ako stredovekí kočiši a normálne ma premkol posledné dni pocit, že aspoň v našej obcienke nastal socialzmus. Presne tento obraz si pamätám z čias mladosti, keď robotníci museli tráviť za peniaze čas ničnerobením pri lopatách...
Ja mám z toho zmätok, budú aj byty lacnejšie, aj ROH pobyty, aj pionierske tábory?
...a možno tak o týždeň v našom obchodníku kúpim aj PEDRO žuvačku

Nuž ale teraz neviem, či to je dôvod na radosť, či si sťažujem...
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

JarkaL Pozri príspevok
Ale on sem ešte chodí, aj včera niekomu odpovedal.
Ano odpovede, typu nemôžem odpovedať A zmeny budú od 1.1.2011 čo som postrehla pár príspevkov
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

danushka Pozri príspevok
Tam kde bývam, konečne došlo k prerábaniu ciest v celej obci.
Heuréka, dočkali sme sa, že aj u nás to nebude vyzerať ako v stredoveku.

Už dva - tri týždne sledujem chlapíkov, čo to sa tvária, že pracujú. Povaľujú sa po ulici pod orechmi, popíjajú pivko, keď je čas obedu, húfne idú na obecný úrad na obed, lebo im vytrávilo.
Valašia nám pod oknami ako stredovekí kočiši a normálne ma premkol posledné dni pocit, že aspoň v našej obcienke nastal socialzmus. Presne tento obraz si pamätám z čias mladosti, keď robotníci museli tráviť za peniaze čas ničnerobením pri lopatách...
Ja mám z toho zmätok, budú aj byty lacnejšie, aj ROH pobyty, aj pionierske tábory?
...a možno tak o týždeň v našom obchodníku kúpim aj PEDRO žuvačku

Nuž ale teraz neviem, či to je dôvod na radosť, či si sťažujem...
aj ja chcééém PEDRO
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

rodina1 Pozri príspevok
Teda, dievčence, vôbec neviem z ktorej časti TN kraja ste? Ja som tiež z tohto kraja, ale u nás nepršalooooo už strááášne dlho Naposledy v utorok okolo nás stále len hrmelo a blýskalo sa , ale dažďa nikde
Kecáš! To fakt ani v utorok u vás nepršalo?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Xanti Pozri príspevok
Ano odpovede, typu nemôžem odpovedať A zmeny budú od 1.1.2011 čo som postrehla pár príspevkov

Fundovaná odpoveď bola daná v DRAKOVI
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

JarkaL Pozri príspevok
Ale on sem ešte chodí, aj včera niekomu odpovedal.
Teraz dostanem asi po hube, ale neviem prečo som si stále myslela, že páni ministri nemajú čas ani "žiť", keď musia riešiť makroproblémy spoločnosti. Na druhej strane uznávam, že aj miniproblém jednotlivca, pre neho samého môže byť makroproblémom. A tak je to služba spoločnosti.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tuta Pozri príspevok
Ale je to hrozné aj pre ostatných čakateľov, ale tá radosť, keď je maličké už na svete...
Presne pred troma rokmi sme to prežívali a dnes sme pozvaní na oslavu narodenín manželovej krstnej dcéry Natálky.
Gratulujem všetkým zúčastneným! Prajem veľa šťastia a zdravia prckovi!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

cathyc Pozri príspevok
záhrady sú aj teraz, len sa akosi stratila chuť priložiť ruku k dielu. Keď pozerám len u nás koľko záhrad je neobrobených, len samá tráva. A to sme v oblasti, kde sa všetkého urodí nadostač. To, že sa to neoplatí je len výhovorka pre tých, ktorým sa nechce robiť.
S týmto nemôžem súhlasiť, lebo sa to vážne neoplatí, keď si pozriem ceny v obchodoch v porovnaní s vynaloženou drinou na záhumenke. Keď sa dotrepem po pol piatej z práce domov, viem si nájsť ďaleko lepšiu zábavu ako hrdlačenie na roli. A vôbec sa kvôli tomu necítim a ani nemienim cítiť ako človek, ktorému sa nechce robiť.
(Oplatilo sa to možno ešte tak pred nejakými 15 rokmi - keď sa nám okotilo na družstevnej záhumenke zemiakov vyše hlavy, aj nová sedačka bola.)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cathyc Pozri príspevok
záhrady sú aj teraz, len sa akosi stratila chuť priložiť ruku k dielu. Keď pozerám len u nás koľko záhrad je neobrobených, len samá tráva. A to sme v oblasti, kde sa všetkého urodí nadostač. To, že sa to neoplatí je len výhovorka pre tých, ktorým sa nechce robiť.
No ja si nemyslím, že to je výhovorka. Keď si pozriem ceny za semená, priesady, hnojivo, vodu a keď mi to už v záhrade narastie, tak to je v obchode za babku
Možno to domáce je čistejšie- BIO, ale keď má človek stíhať prácu, tak má čo robiť. V dnešnej dobe je skôr záhrada koníčkom, len na relax. Ale to sa častejšie pestujú kvety a nie zelenina.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

pepsikova Pozri príspevok
..

..nezabudni napísať, keď sa Emuška narodí..budeme dobré sudičky a budeme jej priať šťastie, lásku, hojnosť a krásny a veselý život...
naša vytúžená EMKA, narodená 13.30 hod. , 48 cm a 2,8 kg a dlhé čierne vlásky
zajtra pridám foto
Naposledy upravil janaGT : 22.07.10 at 13:11
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
naša vytúžená EMKA, narodená 13.30 hod. , 48 cm a 2,8 kg a dlhé čierne vlásky
Blahoželám, nech sa jej na tomto svete darí, veľa lásky pre ňu, zdravíčka obidvom.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To je radosť, gratulujem. Nech Vám v zdraví rastie do krásy slečna.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Llívia Pozri príspevok
S týmto nemôžem súhlasiť, lebo sa to vážne neoplatí, keď si pozriem ceny v obchodoch v porovnaní s vynaloženou drinou na záhumenke. Keď sa dotrepem po pol piatej z práce domov, viem si nájsť ďaleko lepšiu zábavu ako hrdlačenie na roli. A vôbec sa kvôli tomu necítim a ani nemienim cítiť ako človek, ktorému sa nechce robiť.
(Oplatilo sa to možno ešte tak pred nejakými 15 rokmi - keď sa nám okotilo na družstevnej záhumenke zemiakov vyše hlavy, aj nová sedačka bola.)
áno je to pohodlnejšie kúpiť si tú otravu zo supermarketu. Míľovými krokmi spejeme k tomu čo dnes dusí vyspelý svet. Civilizačné choroby, ktoré zabíjajú už nie len nás, ale aj naše deti. Hranica na získanie infarktu a podobných radostí sa závratne posúva smerom nadol. O pár rokov budeme behať na opustené ostrovy, aby sme sa naučili opäť žiť, tak ako to dnes robia Angličania a budeme sa učiť variť, veď kúpiť si hotové je jednoduchšie ako variť, no nie? Apropó a energia sa lepšie vydáva vo fitku, kde nás odťažia o zopár bubákov, ako na takej záhradke. Prihodíme zopár nadčasov, aby sme na to zarobili a s pokojným svedomím môžme zas vzlýkať nad tým, aký sme zaneprázdnení. No bodaj by nie, keď treba zarábať na vyspelosť.
3 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

JAJA11 Pozri príspevok
No ja si nemyslím, že to je výhovorka. Keď si pozriem ceny za semená, priesady, hnojivo, vodu a keď mi to už v záhrade narastie, tak to je v obchode za babku
Možno to domáce je čistejšie- BIO, ale keď má človek stíhať prácu, tak má čo robiť. V dnešnej dobe je skôr záhrada koníčkom, len na relax. Ale to sa častejšie pestujú kvety a nie zelenina.
Pracujem tiež a nie málo, lebo rodinu živím sama, za to na záhradku si čas nájdem, semená ani priesady nekupujem, lebo si ich dopestujem sama z rôznych pôvodných odrôd, hnojivo mi vyprodukujú sliepky a okrem neho aj žltučké vajíčka a kompost tiež nie je na zahodenie. Naozaj by ma zaujímalo čo robia s pokosenou trávou ľudia, ktorí majú len ozdobné záhradky. Stavím sa, že ju vyhodia do kontajnera a aká super zemička sa z toho dá vyprodukovať. Takže naďalej budem tvrdiť, že sú to výhovorky a vôbec sa za to nehanbím.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

cathyc Pozri príspevok
áno je to pohodlnejšie kúpiť Nie pohodlnejšie, ale lacnejšie.si tú otravu zo supermarketu. Míľovými krokmi spejeme k tomu čo dnes dusí vyspelý svet. Civilizačné choroby, ktoré zabíjajú už nie len nás, ale aj naše deti. Hranica na získanie infarktu a podobných radostí sa závratne posúva smerom nadol. Vieš, čo dýchaš? Vieš, čo piješ? Vieš, čo ti prší na "osadenstvo" záhradky a čo potom ty zješ? A aj tak si nedopestuješ všetko. Mäso ješ? Máš šajnu, čím sa kŕmia zvieratá? Všetko si tiež nedochováš.O pár rokov budeme behať na opustené ostrovy, aby sme sa naučili opäť žiť, tak ako to dnes robia Angličania a budeme sa učiť variť, veď kúpiť si hotové je jednoduchšie ako variť, no nie? Apropó a energia sa lepšie vydáva vo fitku, kde nás odťažia o zopár bubákov, ako na takej záhradke.Na to mám bike a svoje vlastné domáce fitko, takže na mne fitnescentrá nezarobia. Prihodíme zopár nadčasov, aby sme na to zarobili a s pokojným svedomím môžme zas vzlýkať nad tým, aký sme zaneprázdnení Môžeme vzlykať nad nadčasmi a súčasne ďakovať, že vôbec máme robotu, akú máme.. No bodaj by nie, keď treba zarábať na vyspelosť. Jedlo je vyspelosť? Energie sú vyspelosť? Teplo je vyspelosť? Pitná voda je vyspelosť? Oblečenie je vyspelosť (niektorým by sa určite viac páčili figové listy, ale u nás v zime pre - 15 by to bohvieaké oblečenie nebolo)? Lieky sú vyspelosť? Vzdelanie je vyspelosť?...
Tak to ja radšej budem na nadčase zarábať ťažké prachy, za ktoré si kúpim jedlo a nebudem musieť drieť ďalšie hodiny na roli, ale si budem môcť užívať relax a pohodu ďaleko príjemnejšími spôsobmi.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Llívia Pozri príspevok
Tak to ja radšej budem na nadčase zarábať ťažké prachy, za ktoré si kúpim jedlo a nebudem musieť drieť ďalšie hodiny na roli, ale si budem môcť užívať relax a pohodu ďaleko príjemnejšími spôsobmi.
Je mi Ťa naozaj úprimne ľúto.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať