Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bobino38 Pozri príspevok
to si žiješ lepšie ako minister ak máš len pre seba 2000 €
Manželka tiež niečo donesie ...čo už s managerkou v hypermarkete ...do tých 5.000 € v priemere to hodí ....
danushka Pozri príspevok
Juraj, ty tankuješ do tanku?, tak Vám doma chutí papať, že 2000,-€ je eltete?
Lebo ten môj keby každý mesiac položil na drevo takú plácu, hajajááj, čo ja by som z toho všetko vykúzlila, ešte by aj zvýšilo do ponožky každý mesiac 500 € a to by som ani do práce nechodila
...a kto vraví , že chodím ????
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

V súčasnej hospodárskej kríze je tej práce v zahraničí tiež menej, už som v inom príspevku písala, že mi manžel pracuje v zahraničí - piaty rok, jeho tohtoročná skúsenosť je taká, že v súčasnosti berú Angličania z dôvodu krízy aj takú prácu, ktorú by v minulosti robili iba cudzinci. Tých cudzincov je tam stále menej a menej, veľkú smolu majú aj vysokoškoláci, ktorí leto využívali na brigády. Myslím, že štát je zlý investor ak to čo si doma vychová posiela do zahraničia,namiesto toho, aby im dali prácu doma, a aby za vykonanú prácu aj zaplatili. Ľudia v produktívnom veku majú vycestovať do zahraničia, platiť dôchodkové poistenie v cudzine. ..... Je to začarovaný kruh. Bývam na východe, hľadám prácu pre manžela, lebo by som bola rada,keby bol s nami s rodinou. Do práce bude musieť dochádzať. Nie je ľahko nájsť prácu. Ak nemáte známosti prácu nezoženiete. Ak aj niečo nájdete, ponúkajú minimálnu mzdu.Ak odpočítam cestovné, ďalšie nutné výdaje spojene s prácou, nechce sa mi počítať lebo mu ostane ........ Alebo prácu poisťováka, dealerstvo a podobné veci - nie každý ma na to však žalúdok robiť takúto prácu.
Naozaj sa ľahko hovorí nájsť prácu.
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
buchač Pozri príspevok
Ozaj ...ja mám niečo do tých 2.000 € a ledva z toho vyjdem ...

Nejaký ten šek zaplatím , natankujem 4 x do mesiaca , niečo do chladničky ...
Podotýkam , že nefajčím , nepijem , noviny nekupujem ...ešte tak na kávu mi ostane ...
myslím, že väčšina slovenského národa má príjem do 2000 €.
žiaden minister by z toho nevyžil, preto ani závidieť nemusí....

Juraj, jedna taká intímna otázka: tebe koľko chýba do tých 2000 ?

alebo to necháme na posúdení každého?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Ozaj ...ja mám niečo do tých 2.000 € a ledva z toho vyjdem ...

Nejaký ten šek zaplatím , natankujem 4 x do mesiaca , niečo do chladničky ...
Podotýkam , že nefajčím , nepijem , noviny nekupujem ...ešte tak na kávu mi ostane ...
buchač Pozri príspevok
Manželka tiež niečo donesie ...čo už s managerkou v hypermarkete ...do tých 5.000 € v priemere to hodí ....

...a kto vraví , že chodím ????
...to slovíčko ...." DO " je podstatné , vážení ...
Hm , keby tie príjmy boli také ....do tých do X.XXX

P.S.:
Už sa polepším , nebudem zbytočne dráždiť v takejto oblasti ...
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buchač Pozri príspevok
Ozaj ...ja mám niečo do tých 2.000 € a ledva z toho vyjdem ...

Nejaký ten šek zaplatím , natankujem 4 x do mesiaca , niečo do chladničky ...
Podotýkam , že nefajčím , nepijem , noviny nekupujem ...ešte tak na kávu mi ostane ...
Prestaň kupovať kávu a vyjdeš z toho v pohode

buchač Pozri príspevok
Manželka tiež niečo donesie ...čo už s managerkou v hypermarkete ...do tých 5.000 € v priemere to hodí ....
Aj ja chcem takú manželku! Nepodelíš sa?

Nechcem moc rýpať, ale kto je to ten minister práce?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hneď by som bral príjem, kde by bolo X.XXX€. Žiaľ, ja tam mám 0.XXX€. A spolu s manželkou je to tiež len 0.XXX€
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft Pozri príspevok
Hneď by som bral príjem, kde by bolo X.XXX€. Žiaľ, ja tam mám 0.XXX€. A spolu s manželkou je to tiež len 0.XXX€
Z čoho na tom východe vlastne žijete (zo vzduchu?)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Z exhalátov a dobrého pocitu, že tí druhí sa majú lepšie ako tí prví.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Mna práve pobavilo " :-(" .....


zo stránky DRSR :
Výška mesačného daňového bonusu podľa § 33 zákona o dani z príjmov poskytovaného na vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom platná do 30.6.2010 v sume 20,00 eura sa s účinnosťou od 1. júla 2010 zvyšuje na sumu 20,02 eura mesačne t.j. zvýšenie o sumu 0,02 eura (20 x 0,1 % = 0,02).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Z čoho na tom východe vlastne žijete (zo vzduchu?)
Vieš že naša vláda nevie kde vziať peniaze naviac. Špekulujú nad dph.
Tak ma napadlo, že by som im poradil zdaniť ten vzduch na východe a tak som si to chcel len overiť.
Dobre že som si to overil. Poradím im zdaniť vám to dýchanie exhalátov a neskôr sa uvidí.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No veď každý mesiac dostanú navyše






Poradím im zdaniť vám to dýchanie exhalátov a neskôr sa uvidí.
Tie sú už zdanené (poplatkami za lieky), zostáva len ten vzduch (i keď aj ten v pneumatikách je zdanený)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vážený pán MINISTER!
Mám solídny plat, ktorý je 852,EUR čistého mesačne. Aj napriek tomu Vás žiadam o zvýšenie platu o 28,40 EUR (čistého) mesačne. Svoju žiadosť zdôvodňujem takto:

Mám ženu, ktorá nepracuje a dve deti. Bývame v jaskyni, nábytok a koberce nevlastníme. Pracie prostriedky a mydlo nekupujeme, lebo perieme v potoku. Za vodu, plyn a elektrickú energiu neplatíme, lebo nevlastníme elektrické spotrebiče. Obuv a oblečenie nekupujeme,lebo si ich sami vyrábame z jelených koží. Na príspevky do odborov nám nezostávajú peniaze. Na dovolenku, do divadla a do kina nechodíme. Aj tak náš denný rozpočet na 4 ludi vyzerá takto:

Raňajky -3 rožky a voda z potoka 1,20 EUR

Desiata -3 rožky a voda z potoka 1,20 EUR


Obed -v bufete polievka po 1,20 a guláš za 1,80 a rožok k tomu spolu 12,40 EUR

Olovrant -3 rožky a voda z potoka 1,20 EUR

Večera -v bufete polievka po 1,20 a guláš za 1,80 a rožok k tomu spolu 12,40 EUR

---------------------------------------------------------------------------

Na 4 osoby na deň 28,40 EUR

Na 4 osoby na mesiac 30 DNí 852,00 EUR
Na 4 osoby na mesiac 31 DNí 880,40 EUR

V mesiaci, ktorý má 31 dní sa jeden deň postíme. V mesiaci, ktorý má menej dní šetríme, a čiastku venujeme nadácií, ktorá podporuje bývanie našich rómskych spoluobčanov.

Za zvýšenie platu čo najsrdečnejšie ďakujem.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vážený pán ANONYM,

aj na základe Vášho podnetu vláda prijeme zákon, podľa ktorého s účinnosťou od 1.1.2011 bude mať každý mesiac 30 dní. Po tejto úprave bude Váš rodinný rozpočet vyrovnaný. Váš vyrovnaný rodinný rozpočet dáme za príklad aj vláde pri schvaľovaní štátneho rozpočtu.

S pozdravom

Váš MINISTER
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Súhlasím s tými, ktorí píšu, ako je ťažko si nájsť vhodnú prácu. A nemyslím len na východe, ale aj tu, na Strednom Slovensku. Do roku 2005 (lepšie upresnenie je do 30.6.) som nemala problém s prácou. Naposledy som pracovala v štátnej správe. Potom sa "tí hore" rozhodli, že treba porušiť expozitúry, a tak z 8 expozitúr, zostali dve. Smola bola, že medzi tie dve tá trenčianska nepatrila. Zostala som "na ulici". Márna bola moja snaha zohnať si prácu. Najskôr nedostatkom bola moja "nevedomosť" nejakého cudzieho jazyka, potom to bol môj vek. Každý by chcel najradšej dvadsaťročnú "slečnu" s dvadsaťročnou praxou. Ako na potvoru, spĺňala som len tú druhú podmienku. Po deviatich mesiacoch "nedobrovoľného" pôsobenia doma som sa zamestnala u súkromníka. Za minimálnu mzdu. Bola som rada, ako malé dieťa, že mám konečne prácu. Do práce som dochádzala, takže po odpočítaní cestovného mi na "slušné" živobytie moc nezostávalo. Miesto toho, aby sa mi už pomaly začal príjem zvyšovať, aby môj výpočet dôchodku bol aspoň na prežitie, môj príjem rapídne klesol. Ako sa hovorí: "mládi v pr..li a do duchodu daleko". Po dvoch rokoch pôsobenia u tohto súkromníka, bola som opäť nútená hľadať si prácu. Tentokrát som vošla z "kaluže pod odkvap". Zas súkromník, lepšie povedané súkromníčka (tým sa vôbec nechcem dotknúť tých slušných živnostníkov, ktorým okrem zisku ide aj o zamestnancov), ktorej išlo a ide predovšetkým len a len o jej blaho. Zamestnanci boli a sú pre ňu len ľudia, ktorí jej pomáhajú zvýšiť jej blahobyt. Ak si človek chce udržať prácu, a myslím tým akúkoľvek prácu, musí znášať "maniere" tých, od ktorých je závislý. Ako sa hovorí: "musí držať h..u a krok". Ak niekto chce, aby s ním bolo jednané ako s človekom, v ten moment mu je oznámené, že ak sa mu nepáči, môže ísť, na jeho miesto čakajú ďalší. A to je tá veľká chyba! Je málo práce, takže tí, ktorí tú prácu ponúkajú, sú si toho vedomí a podľa toho sa aj správajú.
Chcela som tým všetkým povedať, že aj napriek tomu, že sa mi veľmi ťažko hľadá práca, ešte si stále sama seba vážim, a nie som ochotná robiť akúkoľvek prácu za akýchkoľvek podmienok!
7 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft Pozri príspevok
No veď každý mesiac dostanú navyše



Tie sú už zdanené (poplatkami za lieky), zostáva len ten vzduch (i keď aj ten v pneumatikách je zdanený)
Asi nestačí percentuálna sadzba.
Treba navrhnúť mesačný paušál.
Zhruba 350 až 380 € spodná hranica a na vyššie príjmové skupiny odpočítateľnú položku 20 až 50 € mesačne a ostatné paušálne odovzdať.
-------------------------------------------------------------
Veď nemôžeme dopustiť, aby sme žili v chudobnom štáte.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

jar88 Pozri príspevok
Z čoho na tom východe vlastne žijete (zo vzduchu?)
Vidíš to Jardo, my na východe sme Ti tak sprostí, že aj zo vzduchu vyžijeme.
A teraz nech to nik z vlády nečíta, lebo budú chcieť, aby sme to naučili aj Vás na západe.
Nie dosť, že Vám tam kultúru robíme, ešte aj toto aby sme Vás učili !

...hoľem toto by nam ešči hybovalo ...
Naposledy upravil danushka : 27.07.10 at 14:31
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jar88 Pozri príspevok
Z čoho na tom východe vlastne žijete (zo vzduchu?)
Napr. aj zo zavarených čučoriedok, však Buchač?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jar88 Pozri príspevok
Z čoho na tom východe vlastne žijete (zo vzduchu?)
No samo, predsa zo stlpa, ako zhrňajová nevesta.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nedajte sa východniari teraz, ukážte to západu
Inak z vlastných skúseností viem, že keď mám prázdny alebo poloprázdny žalúdok, tak som kreatívnejšia. S plným bruchom mi to nemyslí.
Možno nás tu chcú vyhladovať všetkých Slovákov a počkajú si, koľkú kreativitu z nás vypučia, hm...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať