Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ondrejvla Pozri príspevok
Prikladám fotky našej malej Dianky. Priložené obrázky

Je nádherná, krásny začínajúci život. Želám jej krásny život a navždy milujúcu rodinku.
Vlastička naozaj je milulinká, krásna.......Blahoželám.....Aby boli celá rodinka zdravá, moc im to želám.
Naposledy upravil terezamaria : 28.07.10 at 17:44
10 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ondrejvla Pozri príspevok
Prikladám fotky našej malej Dianky. Priložené obrázky

Je nádherná, krásny začínajúci život. Želám jej krásny život a navždy milujúcu rodinku.
..


..stáva sa zo mňa závistlivá starena...ale ako dobrá sudička prajem Dianke zdravie, šťastie, lásku všetkých, ktorí ju s láskou čakali, aby bola ich láskou obklopená po celý svoj život...
5 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Je nadherna, milucka, vela stastia do zivota.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Prikladám fotky našej malej Dianky. Priložené obrázky

Je nádherná, krásny začínajúci život. Želám jej krásny život a navždy milujúcu rodinku.
Tak tu asi došlo k omylu, i keď by som takúto krásnu a malilinkú vnučku určite privítala. Jej starkou je tiež Vlasta, ale Vlastas...
Vlastička prepáč, že som si na chvíľku nechtiac privlastnila tvoju vnučku. Je nádherná, uži si radosti starej mamy.
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Taketo krasne vnucatko by som aj ja privitala. Aj moje bolo velmi pekne a podarene, ale uz ma 18 rokov. A na dalsie nadej asi uz nemam.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

durisovad Pozri príspevok
Taketo krasne vnucatko by som aj ja privitala. Aj moje bolo velmi pekne a podarene, ale uz ma 18 rokov. A na dalsie nadej asi uz nemam.
A čo pravnúča?...za pár rôčkov nám tu určite priložíš takéto nádherné fotečky voňajúce za mliečkom
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kiez by ta Pan Boh vyslysal, aby to o nejakych 5-6 rokov bola pravda. Dovtedy sa naucim sem aj fotky pridavat.
1 0
inguska08 inguska08

inguska08 je offline (nepripojený) inguska08

Čaute poraďáci,
mala som veľmi zlý deň, vlastne katastrofický, bola som na pohovore a pri testoch som miesto 2400 EUR ako hranicu pre odpisovanie nehm. majetku zadala 2600, DFA za materiál som dala 501/321 a nie 111/321 a ani za frasa som si nedokázala spomenúť na účet 231, všetko šlo celkom hladko, ale zrejme nezvládam stresové situácie a všetko mi z hlavy vyfučalo, som blb, alebo sa to stáva aj niektorým z Vás? Účtujem už niekoľko rokov a je pravda, že všetky účty v hlave nenosím, ale je mi dnes zo seba veľmi zle, prosím troška ma povzbuďte...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Inguška, to Tvoji strážni anjeli urobili, že si to takto pomotala
Oni vedeli, že v tej práci by si nebola spokojná a trápila by si sa tam a zariadili to takto, som o tom presvedčená !
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

inguska08 Pozri príspevok
Čaute poraďáci,
mala som veľmi zlý deň, vlastne katastrofický, bola som na pohovore a pri testoch som miesto 2400 EUR ako hranicu pre odpisovanie nehm. majetku zadala 2600, DFA za materiál som dala 501/321 a nie 111/321 a ani za frasa som si nedokázala spomenúť na účet 231, všetko šlo celkom hladko, ale zrejme nezvládam stresové situácie a všetko mi z hlavy vyfučalo, som blb, alebo sa to stáva aj niektorým z Vás? Účtujem už niekoľko rokov a je pravda, že všetky účty v hlave nenosím, ale je mi dnes zo seba veľmi zle, prosím troška ma povzbuďte...
To robí ten stres, nič si z toho nerob. Dnes keď máš v sw nastavené všetky predkontácie, tak nemusíš denne riešiť účty a preto sa potom samozrejme môže stať, že v strese to človek popletie. V kľude by sa Ti to nestalo. Tak to nerieš a ber to ako ruku osudu. Tak to malo byť.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ale, ale - taký silný človek a také slabé reči, Inguska 08 !
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

inguska08 Pozri príspevok
...DFA za materiál som dala 501/321 a nie 111/321 ...
Ak sa predkontácia týkala firmy účtujúcej zásoby spôsobom B, tak 501/321 je správne
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Moj dnešný príbeh. Ku 30.6.2010 som skončil pracovný pomer dohodou s tým že mi bude vyplatené 2 mesačné odstupné. K výplatnej páske za jún som sa dostal až včera a ako vždy "problém". Odrazu na výplatnej páske namiesto odstupného, ktoré sa len zdaňuje položka mimoriadna odmena, z ktorej sa odvádzajú aj odvody a potom sa ešte zdaní. Rozdiel "cca 200 Eur", ktoré dostane štát a nie ja. Je to na zaplakanie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

inguska08 Pozri príspevok
Čaute poraďáci,
mala som veľmi zlý deň, vlastne katastrofický, bola som na pohovore a pri testoch som miesto 2400 EUR ako hranicu pre odpisovanie nehm. majetku zadala 2600, DFA za materiál som dala 501/321 a nie 111/321 a ani za frasa som si nedokázala spomenúť na účet 231, všetko šlo celkom hladko, ale zrejme nezvládam stresové situácie a všetko mi z hlavy vyfučalo, som blb, alebo sa to stáva aj niektorým z Vás? Účtujem už niekoľko rokov a je pravda, že všetky účty v hlave nenosím, ale je mi dnes zo seba veľmi zle, prosím troška ma povzbuďte...
Si ťa musím zastať, to sa niekedy stáva- aj ja mám také momenty, keď si neviem spomenúť na nejakú vec a pritom za normálnych okolností som v tom hviezda a sypem to z rukáva- aj minule som sa niečo pýtal kolegu a on šokovaný z toho, vraví- "však ty si ma to učil"...,takže nič si z toho nerob...
I keď škoda pohovoru...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

armor1 Pozri príspevok
Moj dnešný príbeh. Ku 30.6.2010 som skončil pracovný pomer dohodou s tým že mi bude vyplatené 2 mesačné odstupné. K výplatnej páske za jún som sa dostal až včera a ako vždy "problém". Odrazu na výplatnej páske namiesto odstupného, ktoré sa len zdaňuje položka mimoriadna odmena, z ktorej sa odvádzajú aj odvody a potom sa ešte zdaní. Rozdiel "cca 200 Eur", ktoré dostane štát a nie ja. Je to na zaplakanie.
Tak to reklamuj- nenechaj to tak- keď odstupné, tak odstupné a nie nejaká mimoriadna odmena...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

armor1 Pozri príspevok
Moj dnešný príbeh. Ku 30.6.2010 som skončil pracovný pomer dohodou s tým že mi bude vyplatené 2 mesačné odstupné. K výplatnej páske za jún som sa dostal až včera a ako vždy "problém". Odrazu na výplatnej páske namiesto odstupného, ktoré sa len zdaňuje položka mimoriadna odmena, z ktorej sa odvádzajú aj odvody a potom sa ešte zdaní. Rozdiel "cca 200 Eur", ktoré dostane štát a nie ja. Je to na zaplakanie.
Ak v tej dohode nie je ukonćenie PP z dôvodu rušenia pracovného miesta a pod., tak ti nemôžu dať odstupné. Ak ste sa na nejakej náhrade dohodli, nemali to nazvať odstupné a aj keď to tak nazvali asi by im SP neuznala, keby z toho nezaplatili poistné.
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak v tej dohode nie je ukonćenie PP z dôvodu rušenia pracovného miesta a pod., tak ti nemôžu dať odstupné. Ak ste sa na nejakej náhrade dohodli, nemali to nazvať odstupné a aj keď to tak nazvali asi by im SP neuznala, keby z toho nezaplatili poistné.
No problem je to že to nie je v dohode, lebo na to ťa nikto neupozornil. To som si zistil tu na porade a mohol som si na tom nástojiť aby to do dohody dali, že kvôli rušeniu miesta a nárok na odstupné v pravom zmysle slova by som mal. To je tak ak si ľudia nerobia svoje povinnosti, myslím v tomto prípade zamestnávateľ. Ale platí staré známe "neznalosť zákona neospravedlňuje.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Prikladám fotky našej malej Dianky. Priložené obrázky

ĎAKUJEM všetkým za Vaše gratulácie, tak ma to hreje pri srdci - už už sa rozslzím. A preto všetci si teraz pripite na jej zdravie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

armor1 Pozri príspevok
No problem je to že to nie je v dohode, lebo na to ťa nikto neupozornil. To som si zistil tu na porade a mohol som si na tom nástojiť aby to do dohody dali, že kvôli rušeniu miesta a nárok na odstupné v pravom zmysle slova by som mal. To je tak ak si ľudia nerobia svoje povinnosti, myslím v tomto prípade zamestnávateľ. Ale platí staré známe "neznalosť zákona neospravedlňuje.
Týmto "poškodil" zamestnávateľ aj sám seba, lebo musel z mimoriadnej odmeny zaplatiť poistné aj ako zamestnávateľ. A porušil Zákonník práce, lebo:

§ 60 Dohoda o skončení pracovného pomeru
(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

Takže nie, že ty si mal na tom nástojiť, ale zamestnávateľ mal do dohody uviesť, že pracovný pomer končí z dôvodu nadbytočnosti - § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce. Skús to "reklamovať" dodatočne, aby ste ten § do dohody doplnili, veď tým získa aj zamestnávateľ
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vlastas Pozri príspevok
ĎAKUJEM všetkým za Vaše gratulácie, tak ma to hreje pri srdci - už už sa rozslzím. A preto všetci si teraz pripite na jej zdravie.
Tak teda pripíjam na jej zdravie!
(Dúfam, že nevadí, keď je to len čajom - zeleným a žihľavovým - tie sú zdravé.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať