Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hubatá Pozri príspevok
Jednoznačne treba starých ľudí zamestnať inak vám pôjdu na nervy. Jednoduchšie je to na dedine, kde sa môžu babrať v záhrade, alebo okolo hydiny motať.
Ono je fakt že matka s dcérou sa viac zhodnú, pretože majú rovnaké zvyky, pochádzajú z rovnakého "hniezda" Horšie je to medzi svokrou a nevestou.
Ale aj tak by som ju využila na varenie, spravili by sme si jedálny lístok na celý týždeň a doobeda keď je sama doma nech varí, vypeká - a unaví sa kým vy prídete z roboty, zalezie do svojej izby a je to.
Treba ju prihlásiť napr. do knižnice nech donesie časopisy, alebo jej dať niečo povybavovať po úradoch ak je ešte taká obratná, jednoducho ako vravím - treba ich zamestnať.
.

..kdežeee, mojuš...popobede, keď už by mala padať únavou, ešte vládze dookola prerozprávať, čo všetko a ako ona doobeda robila, názorne predviesť,odprezentovať všetky klady jej práce a vy všetci ma obdivujte, chválte a klaňajte sa mi za moju drinu pre vás...lebo keby náhodou nie, tak...!!!
...teda ja som od 19.roku samostatná jednotka vo všetkom, čo sa týkalo rodiny, domácnosti, varenia, zavárania, výchovy a nie som naučená ďakovať a oceňovať pomoc mojej mamy..no a teda jej komentár o tom, aká som, sem písať radšej nebudem... (neviem napr. čistiť zemiaky, lebo šupky musia byť tenké..ale nemám na čistenie krumplí pol dňa!)
6 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka


Také tenké šupky nevieš pepsi?
Aj mňa to teraz prekvapilo

Ale teraz vážne:
Moja mamenka keď príde z času na čas ku mne /má 80 rôčkov/, tak mi aspoň kvety popresúva po svojom .
Keď zas príde frajerka ku môjmu synovi na víkend, tak sa chytám za hlavu, ako môžu toto a ako hento...
Asi to tak má byť, my sa máme čudovať im a oni nám. Jo to stret generácií a to chce aby si obe strany z času na čas kusli do jazyka, alebo občas nevideli a nepočuli.
Ešteže som stále dcérou, nevestou a už aj víkendovou ,,svokrou", tak sa akosi učím a odúčam zároveň niektorým vrtochom.
Naposledy upravil danushka : 09.08.10 at 19:06
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Čítam a nechce sa mi veriť. Moja mamička s nami žila 15 rokov a pristala by som, keď by to bolo ešte stále. Dodnes chlapci spomínajú, ako bolo dobre.
Mali upratané, ale aj ich upratovať naučila,ona mala asi väčší rešpekt. Pokiaľ vládala, niečo uvarila. Potom jej už pomáhali synovia, hlavne starší, či už pri vaľkaní cesta alebo iných úkonoch. Radosť spomínať. Vždy sme sa nasmiali, vedela aj žartovať, aj žart prijať. Asi je každý človek iný, ale pokiaľ sú problémy, potom už asi iné nezostáva, len nevidieť a nepočuť.

Veľa však záleží na vzájomnej úcte, na vzájomnom porozumení. A potom človek naozaj rád spomína.
18 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Čítam a nechce sa mi veriť. Moja mamička s nami žila 15 rokov a pristala by som, keď by to bolo ešte stále. Dodnes chlapci spomínajú, ako bolo dobre.
Mali upratané, ale aj ich upratovať naučila,ona mala asi väčší rešpekt. Pokiaľ vládala, niečo uvarila. Potom jej už pomáhali synovia, hlavne starší, či už pri vaľkaní cesta alebo iných úkonoch. Radosť spomínať. Vždy sme sa nasmiali, vedela aj žartovať, aj žart prijať. Asi je každý človek iný, ale pokiaľ sú problémy, potom už asi iné nezostáva, len nevidieť a nepočuť.

Veľa však záleží na vzájomnej úcte, na vzájomnom porozumení. A potom človek naozaj rád spomína.
Tak to si vystihla .

Dievčatá ,ale som Vás nejako naštartovala s tým mojím príbehom.
Ale, aby ste si nemysleli o mne , že som nevďačnica , aj moja maminka mi strááášne pomáhala.

To bola moja podpora a pravá ruka v mojom podnikaní , v mojich starostiach a vo všetkom .Veľmi dobre si rozumela aj s manželom.
Moje deti si ju strašne vážili a ľúbkali .Bývala s nami dlhé roky až vlastne do jej smrti .Dala veľa lásky mojim deťom .Pomáhala nám taktiež s upratovaním, nákupmi,varením a venovaním sa mojim ešte v začiatkoch podnikania malým deťom a už keď im roky pribúdali , tak krajšie a väčšie tajomstvá boli medzi nimi ako babkou a vnúčatami.
Keď sedíme vonku a vidíme nejakú najviac svietiacu hviezdu , tak si vravíme ....to je naša hviezda , naša babka, náš ochranca a náš anjel strážny .
10 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

teraz som si spomenula na jeden zážitok, keď Terezka spomínala, ako im mamenka varievala.

Moja mamka má protézu, takú tú vyberaciu. A v čase keď je dávali novú, tak si na ňu veľmi ťažko zvykala a zakladala si ju len vtedy, keď prišla návšteva a keď šla von.

A ako bola u nás, rozhodla sa, že uvarí svoje báječné bryndzové pirohy.
Ako si chúďatko tie pirohy lepká, tak si ich lepká...a protéza vedľa valčeka odložená.
No ako toto zbadal môj syn, skoro zinfarktoval, že prečo to starká lepí s protézou ?

Jóój, si to viete predstaviť?
Starká na smrť urazená a synátor ostal vyhladovaný.
No a my menej citliví, my sme si tú jeho porciu rozdelili na dva razy a dodnes sa na tom celá rodina rehoceme, že ako starká s protézou pirohy lepila...
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Spomínate tu dnes starších ľudí...mna dnes pobavila moja susedka, staršia pani.
Prišla na návštevu a s bolestným výrazom na tvári hovorí " Janinka moja, prišla som sa ťa spýtať, či mi nevieš poradiť. Vieš, chcela som pozerať omšu a v TV povedali, že záujemcovia ju môžu pozerať onlájn ...nevieš, ktorý je to kanál? My taký onlájn nemáme ?"
No, zlatá!
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

For arizona
Nie je to síce omša onlájn, ale niečo pre teba


2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ďakujééééém :-)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danushka Pozri príspevok
teraz som si spomenula na jeden zážitok, keď Terezka spomínala, ako im mamenka varievala.

Moja mamka má protézu, takú tú vyberaciu. A v čase keď je dávali novú, tak si na ňu veľmi ťažko zvykala a zakladala si ju len vtedy, keď prišla návšteva a keď šla von.

A ako bola u nás, rozhodla sa, že uvarí svoje báječné bryndzové pirohy.
Ako si chúďatko tie pirohy lepká, tak si ich lepká...a protéza vedľa valčeka odložená.
No ako toto zbadal môj syn, skoro zinfarktoval, že prečo to starká lepí s protézou ?

Jóój, si to viete predstaviť?
Starká na smrť urazená a synátor ostal vyhladovaný.
No a my menej citliví, my sme si tú jeho porciu rozdelili na dva razy a dodnes sa na tom celá rodina rehoceme, že ako starká s protézou pirohy lepila...
Stalo sa to síce ešte pred pádom berlínskeho múru, ale spomenula som si na to dnes po prečítaní toho danushkinho príspevku.
Ako študentky sme boli na "brigáde" v NDR, kde sme si privyrábali v Berlíne v jednej nemocnici ako pomocné ošetrovateľky a potom sme si za východné marky v hodnote 5 Kčs nakúpili to, čo u nás bolo dostať iba ak v Tuzexe /to pre pamätníkov/.
Niektoré dievčatá sa dostali na oddelenie geriatrie - muži. Ako tak raz jedna umývala na izbe podlahu, spoza otvorených dverí zrazu spadla pred ňu protéza nohy. Pacient si ju tam zvykol odkladať. Vzápätí po protéze letela na zem od šoku ona...
Takže ako vidíte, boli to tvrdo vydreté marky, aj keď to nebola tvrdá mena.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Je mi ľúto, že nestíham sledovať nové témy, nové príspevky, väščinou len prebehnem sledované témy. Keby toho času bolo trošku viac ....
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
pridám tiež niečo pre Arizonu
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ďakujééém!!!
... pri registrovaní sa na Poradu som si ani neuvedomila, aký sympatický nick som si vybrala :-DDD
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nieže ma rozčúlilo ale vytočilo do krajnosti...


Tento človek už fakt stratil úplne súdnosť? čo si zasa vymyslí?Však tú rozprávku o tom, že na 2 sekundy stratil vedomie z dovodu bolesti chrbta mu neuverila ani nejaká 95 ročná babka z Hochštetna-že nemá v sebe kúsok hanby, fuuj...


http://tvnoviny.sk/spravy/domace/exm...iktu-sudu.html
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
Ďakujééém!!!
... pri registrovaní sa na Poradu som si ani neuvedomila, aký sympatický nick som si vybrala :-DDD
ja ked vidím tvoj nick, vždy si pomyslím na toto


http://www.cbssports.com/mlb/teams/p...a-diamondbacks
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Po dvoch týždňoch dovolenky ma vytočilo zvýšené cestovné.
Za 8 km úsek sa doteraz platilo 0,53 € a teraz to zvýšili na ,70 €, zvýšenie o 32 %.
Je to normálne?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ja ked vidím tvoj nick, vždy si pomyslím na toto


http://www.cbssports.com/mlb/teams/p...a-diamondbacks
Jááj, Stanko! Ja a šport?
Mňa skôr fascinuje tá nádherná príroda a kaktusíky
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
Jááj, Stanko! Ja a šport?
Mňa skôr fascinuje tá nádherná príroda a kaktusíky
to už sú teda poriadné kaktusiská...
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

práve som chcela zmenšiť tú veľkú foto, ale si ma predbehol :-)))
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem pekny den,

tuto temu navstevujem vzdy ako citatel, este som neprispievala, ale dnes mi to neda, vcera som navstivila istý nemenovaný veľký supermarket/ak so da tak nazvat/ so stavebným materiálom,zahradkárskym a vselijakým iným tovarom, rada ho navstevujem nakolko vzdy si tam nieco vyberiem, ale vcera som sa rozculila nad jednou vecou, triedili kvety, konkretne orchidee, znizovali ceny na odkvitnutých, niektore dokonca vyhadzovali do odpadu. Isla som okolo odpadkoveho kosa pri kvetinovej recepcii a zbadala som tam krasnu no odkvitnutu orchideu, pytam sa ci mi ju nemozu pdat, alebo predat s nejakou zlavou ked je vyhodena do odpadu, dostala som odpoved ze nie, ibaze by som si ju kupila za povodnu cenu 13,90€, a ze to oni inak nemozu, este som sa tam chvilku motala a zrazu prisla ina obsluhujuca kolegyna, ktora sa tiez pozrela co vyhadzuju, milu orchideu vytiahla z odpadu, zabalila si ju do sacku a kolegynke hovori, ze jej je skoda a, ze si ju berie.Tak to ma vytocilo, nielen to ze by mi ju chcela predat za povodnu cenu, ale ze kolegyna si ju mohla zobrat zadarmo a dobre kvety miesto toho, aby ich zlacneli a predali, vyhadzuju do odpadu, ved uprimne kolko z nas by si kupilo orchideu napr. za neviem tuto by som tak ohodnotila na 2,90€, aby aj obchod zarobil.Radsej to povyhadzuju.Takze z mojho inak oblibeneho centra som odisla nastvana ako cert.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekny den,

tuto temu navstevujem vzdy ako citatel, este som neprispievala, ale dnes mi to neda, vcera som navstivila istý nemenovaný veľký supermarket/ak so da tak nazvat/ so stavebným materiálom,zahradkárskym a vselijakým iným tovarom, rada ho navstevujem nakolko vzdy si tam nieco vyberiem, ale vcera som sa rozculila nad jednou vecou, triedili kvety, konkretne orchidee, znizovali ceny na odkvitnutých, niektore dokonca vyhadzovali do odpadu. Isla som okolo odpadkoveho kosa pri kvetinovej recepcii a zbadala som tam krasnu no odkvitnutu orchideu, pytam sa ci mi ju nemozu pdat, alebo predat s nejakou zlavou ked je vyhodena do odpadu, dostala som odpoved ze nie, ibaze by som si ju kupila za povodnu cenu 13,90€, a ze to oni inak nemozu, este som sa tam chvilku motala a zrazu prisla ina obsluhujuca kolegyna, ktora sa tiez pozrela co vyhadzuju, milu orchideu vytiahla z odpadu, zabalila si ju do sacku a kolegynke hovori, ze jej je skoda a, ze si ju berie.Tak to ma vytocilo, nielen to ze by mi ju chcela predat za povodnu cenu, ale ze kolegyna si ju mohla zobrat zadarmo a dobre kvety miesto toho, aby ich zlacneli a predali, vyhadzuju do odpadu, ved uprimne kolko z nas by si kupilo orchideu napr. za neviem tuto by som tak ohodnotila na 2,90€, aby aj obchod zarobil.Radsej to povyhadzuju.Takze z mojho inak oblibeneho centra som odisla nastvana ako cert.
....nerieš , nerozčuluj sa ....je to bežná prax vo VŠETKÝCH hypermarketoch...všetkých ...
Moja SB pravidelne schvaľuje odpisy ...

Ešte aj medzi sebou , personálom , sa však nájdu závistlivci ...lebo jednému sa ušlo X a druhému trt ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať