Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Je to o ľuďoch. Našťastie dobrú skúsenosť mám z martinskeho ..axu, kde cenu doteraz vždy "urobili" na základe kritického pohľadu na rastlinu. Domaca starostlivosť sa oplatila a rastlinky sa väčšinou vschopili.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekny den,

tuto temu navstevujem vzdy ako citatel, este som neprispievala, ale dnes mi to neda, vcera som navstivila istý nemenovaný veľký supermarket/ak so da tak nazvat/ so stavebným materiálom,zahradkárskym a vselijakým iným tovarom, rada ho navstevujem nakolko vzdy si tam nieco vyberiem, ale vcera som sa rozculila nad jednou vecou, triedili kvety, konkretne orchidee, znizovali ceny na odkvitnutých, niektore dokonca vyhadzovali do odpadu. Isla som okolo odpadkoveho kosa pri kvetinovej recepcii a zbadala som tam krasnu no odkvitnutu orchideu, pytam sa ci mi ju nemozu pdat, alebo predat s nejakou zlavou ked je vyhodena do odpadu, dostala som odpoved ze nie, ibaze by som si ju kupila za povodnu cenu 13,90€, a ze to oni inak nemozu, este som sa tam chvilku motala a zrazu prisla ina obsluhujuca kolegyna, ktora sa tiez pozrela co vyhadzuju, milu orchideu vytiahla z odpadu, zabalila si ju do sacku a kolegynke hovori, ze jej je skoda a, ze si ju berie.Tak to ma vytocilo, nielen to ze by mi ju chcela predat za povodnu cenu, ale ze kolegyna si ju mohla zobrat zadarmo a dobre kvety miesto toho, aby ich zlacneli a predali, vyhadzuju do odpadu, ved uprimne kolko z nas by si kupilo orchideu napr. za neviem tuto by som tak ohodnotila na 2,90€, aby aj obchod zarobil.Radsej to povyhadzuju.Takze z mojho inak oblibeneho centra som odisla nastvana ako cert.
Vierka, vysvetlím Ti to na podobnom prípade.
Pracovala som u jednej známej medzinárodnej firmy s potravinami.
Nielen tovar, ktorý bol po záruke, ale aj tovar, kde bol iba poškodený obal sa nemohol dostať do obchodu. Musel sa doslova zlikvidovať, nielen odhodiť do smetiaka( aby sa nedal neskôr vybrať a použiť).
Bol to hrozný pohľad, vidieť, koľko potravín sa takto likviduje! Niekedy plné palety.
Tak sa zamestnanci spýtali "najvyššieho šéfa", či by si nemohli niektoré tovary odkúpiť so zľavou.
Odpoved bola "zásadne NIE", lebo majú s tým zlé skúsenosti a dokonca bola firma na tom stratová.
Zamestnanci totiž náročky poškodzovali obaly, alebo mierne znehodnocovali výrobky ...a takto si vždy chystali zásoby, čo si potom odkupovali za zbytkové ceny.

Tak sme navrhli, ked sa boja zneužitia zo strany zamestnancov, nech tie potraviny dajú aspon do detského domova, ktorý bol neďaleko.
Tiež zamietavé NIE, lebo aj to už robili, ale potraviny si rozobrali zamestnanci, deti z toho aj tak dostali minimum.
Žiaľ, biznis je biznis. Milióny detí na svete hladujú, ale tony potravín sa radšej likvidujú, aby to neuškodilo obchodu

Myslím, že aj ten supermarket má takéto veci ošetrené nejakým predpisom a predavačka možno aj nevedomky vec ukradla...
Naposledy upravil arizona : 10.08.10 at 13:17
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

arizona Pozri príspevok
Vierka, vysvetlím Ti to na podobnom prípade.
Pracovala som u jednej známej medzinárodnej firmy s potravinami.
Nielen tovar, ktorý bol po záruke, ale aj tovar, kde bol iba poškodený tovar sa nemohol dostať do obchodu. Musel sa doslova zlikvidovať, nielen odhodiť do smetiaka( aby sa nedal neskôr vybrať a použiť).
Bol to hrozný pohľad, vidieť, koľko potravín sa takto likviduje! Niekedy plné palety.
Tak sa zamestnanci spýtali "najvyššieho šéfa", či by si nemohli niektoré tovary odkúpiť so zľavou.
Odpoved bola "zásadne NIE", lebo majú s tým zlé skúsenosti a dokonca bola firma na tom stratová.
Zamestnanci totiž náročky poškodzovali obaly, alebo mierne znehodnocovali výrobky ...a takto si vždy chystali zásoby, čo si potom odkupovali za zbytkové ceny.

Tak sme navrhli, ked sa boja zneužitia zo strany zamestnancov, nech tie potraviny dajú aspon do detského domova, ktorý bol neďaleko.
Tiež zamietavé NIE, lebo aj to už robili, ale potraviny si rozobrali zamestnanci, deti z toho aj tak dostali minimum.
Žiaľ, biznis je biznis. Milióny detí na svete hladujú, ale tony potravín sa radšej likvidujú, aby to neuškodilo obchodu

Myslím, že aj ten supermarket má takéto veci ošetrené nejakým predpisom a predavačka možno aj nevedomky vec ukradla...
Neviem arizonka, ale je to asi ako kde, lebo napr.( síce bolo to dosť dávno), ale kamarátov otec robil v pečivárňach sered a kamoš nosil celé igelitky polámaných káveniek a kakaových rezov do školy...
Síce možno to neodkúpil ale požičal si navždy,,,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem arizonka, ale je to asi ako kde, lebo napr.( síce bolo to dosť dávno), ale kamarátov otec robil v pečivárňach sered a kamoš nosil celé igelitky polámaných káveniek a kakaových rezov do školy...
Síce možno to neodkúpil ale požičal si navždy,,,
véééééééééééééééééééééééé ééééééééééééééééľmi dááááááááááááááávno ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem arizonka, ale je to asi ako kde, lebo napr.( síce bolo to dosť dávno), ale kamarátov otec robil v pečivárňach sered a kamoš nosil celé igelitky polámaných káveniek a kakaových rezov do školy...
Síce možno to neodkúpil ale požičal si navždy,,,
Kedysi dááávno tam mali aj predajňu, kde sa dali také poškodené sladkosti, alebo zbytky kúpiť.
Ale neviem, či to fuguje ešte aj dnes.

Tie otvorené hranice nám priniesli aj tvrdé kapitalistické móresy...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem arizonka, ale je to asi ako kde, lebo napr.( síce bolo to dosť dávno), ale kamarátov otec robil v pečivárňach sered a kamoš nosil celé igelitky polámaných káveniek a kakaových rezov do školy...
Síce možno to neodkúpil ale požičal si navždy,,,
Ide o to, či tie kávenky mali už obal alebo nie... Lebo je rozdiel výroba a obchod. Čo si pamätám zo študentských čias v pekárňach a pečivárňach, tak zamestnanci mali možnosť si takéto nezabalené nepodarky z výroby brať /odrezky, nepodarky a pod./, ale zabalené výrobky - to už bolo iné kafe.
Napr. keď sme praxovali v Novofructe Nové Zámky, kde sa okrem iného vyrábala aj detská výživa, tam sme ju mohli jesť aj z 5 litrových pohárov, ale vyniesť fľašku výživy s etiketou cez vrátnicu - to by už bol problém! Tak sme sa teda "vyživovali" všetkými príchuťami detskej výživy tak, že nám pomaly liezla ušami a po 2 týždňoch sme ju už nemohli ani cítiť...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

arizona Pozri príspevok
Vierka, vysvetlím Ti to na podobnom prípade.
Pracovala som u jednej známej medzinárodnej firmy s potravinami.
Nielen tovar, ktorý bol po záruke, ale aj tovar, kde bol iba poškodený tovar sa nemohol dostať do obchodu. Musel sa doslova zlikvidovať, nielen odhodiť do smetiaka( aby sa nedal neskôr vybrať a použiť).
Bol to hrozný pohľad, vidieť, koľko potravín sa takto likviduje! Niekedy plné palety.
Tak sa zamestnanci spýtali "najvyššieho šéfa", či by si nemohli niektoré tovary odkúpiť so zľavou.
Odpoved bola "zásadne NIE", lebo majú s tým zlé skúsenosti a dokonca bola firma na tom stratová.
Zamestnanci totiž náročky poškodzovali obaly, alebo mierne znehodnocovali výrobky ...a takto si vždy chystali zásoby, čo si potom odkupovali za zbytkové ceny.

Tak sme navrhli, ked sa boja zneužitia zo strany zamestnancov, nech tie potraviny dajú aspon do detského domova, ktorý bol neďaleko.
Tiež zamietavé NIE, lebo aj to už robili, ale potraviny si rozobrali zamestnanci, deti z toho aj tak dostali minimum.
Žiaľ, biznis je biznis. Milióny detí na svete hladujú, ale tony potravín sa radšej likvidujú, aby to neuškodilo obchodu

Myslím, že aj ten supermarket má takéto veci ošetrené nejakým predpisom a predavačka možno aj nevedomky vec ukradla...
Takéto likvidovanie potravín mi pripomenulo učiteľku zo ZŠ, ktorá nás učila zemepis a raz sa strašne rozčuľovala nad pomarančami (nad ich cenou), že niekde v Grécku ich sypú do údolí namiesto toho, aby ich dali lacnejšie. A to isté som počula aj o pšenici, že keď jej bol nadbytok, tak ju sypali do mora.
Proste, biznis nadovšetko!
(Ten detský domov - raz sme tam poslali oblečenie po zamestnankyni, ktorá býva v rovnakej obci. No trikrát hádajte, na kom sme potom niektoré kúsky videli )
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja som dnes taká rozčertená, že keby dostanem do ruky toho ministra, páni, to by bola reč!!!..na UPSVaR, jedno tlačivo,3x cesta..lebo raz to musí podpísať vedúci, potom nadvedúci, potom vám to vydajú...smola najväčšia, ak sa vedúci s nadvedúcim v jeden deň v práci nevyskytujú (čo je bežné), tak ty debo obyčajný príď zajtra..to už kde sme v tomto štáte?..(a to nehovorím, že s tým papierom musíte ešte tam, hentam,máte síce kópie zo zdravotného záznamu, ale sú vám na hovno, lebo treba ešte vyjadrenie pána doktora, čo je zase cesta navyše...fuj, aj takýto bordel...a keď už budem maximálne hulvát, tak vám poviem, že málokedy vraciam, ale z tohto byrokratického systému by ma prevracalo denne...
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
... takisto plné vrece tyčiniek zo Zvolena. Ale nezabalených, iba vrece bolo uviazané...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To boli aké - slané, sladké?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
jedno vrece slaných, druhé sézamové.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To sú DRU tyčinky?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vrece - veď to je na otravu
Inak super, iné ako DRU slané tyčinky ani nekupujeme (len nie v originálnom obale, ale balené pre Jednotu), ale doteraz som si nikdy nevšimla, kde firma sídli.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v takom vreci, kde sa dáva šrot, alebo zrno pre sliepky, prasce...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Koľko vám také vrece vydržalo?
(V predchádzajúcom príspevku som myslela vrece ako množstvo (= veľa, veľa tyčiniek, ktoré keď človek zje, tak mu môže byť z nich zle, aspoň mne bolo, ale to som ich kombinovala s colou).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka

to doniesli k nám do firmy, takže každý si zobral, ale bolo toho dosť. Je tomu 11 rokov, ani neviem ako dlho sme ich mali. V tom čase nás doma bolo 5.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mňa dnes pobavila táto správa

http://www.topky.sk/cl/10/778661/Mat...d-Belousovovej
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Nerobil by som z toho vedu, Matovič žije,dýcha a ktovie ako to naozaj bolo,a nebola to ani prvá facka, ja sa aj čudujem,že to vyniesol na svetlo sveta... inak však Anka je troška divoká ale každý sme nejaký...
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nerobil by som z toho vedu, Matovič žije,dýcha a ktovie ako to naozaj bolo,a nebola to ani prvá facka, ja sa aj čudujem,že to vyniesol na svetlo sveta... inak však Anka je troška divoká ale každý sme nejaký...
No konečne dostal čo si zaslúžil. Anka u mňa zabodovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať