Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Jarmilka máš pravdu, ten zákon je niekde mimo. Dnes som potvrdzovala piatim nezamestnaným, nemali ani meno vypísané. Jasné, že som na tom trvala, aby si to meno vypísali a preukázali sa obč.preukazom.Možno som na to nemala právo, pýtať obč.preukaz, ale dvaja to chceli pre úplne iného človeka........Má to vôbec význam, takýto neskutočne blbý zákon? Namiesto toho, aby ÚPSV a R pozýval nezamestnaných zaoberajúcich sa čiernou prácou v strede týždňa na kontakt, tak vymyslia takéto debilné zákony, aby nezamestnaní chodili po zamestnávateľoch si pýtať podpisy, lebo oni si samozrejme hľadali prácu.
Poznám Tvoju situáciu, Teba sa to netýka, veľmi Ti prajem, aby si si našla rýchlo prácu a nemusela si podstupovať takéto ceremónie.
Však úrad to veľmi dobre vie, že ako získavajú pečiatky .Skutočne by to mali zo zákona vypustiť .
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

terezamaria Pozri príspevok
Jarmilka máš pravdu, ten zákon je niekde mimo. Dnes som potvrdzovala piatim nezamestnaným, nemali ani meno vypísané. Jasné, že som na tom trvala, aby si to meno vypísali a preukázali sa obč.preukazom.Možno som na to nemala právo, pýtať obč.preukaz, ale dvaja to chceli pre úplne iného človeka........Má to vôbec význam, takýto neskutočne blbý zákon? Namiesto toho, aby ÚPSV a R pozýval nezamestnaných zaoberajúcich sa čiernou prácou v strede týždňa na kontakt, tak vymyslia takéto debilné zákony, aby nezamestnaní chodili po zamestnávateľoch si pýtať podpisy, lebo oni si samozrejme hľadali prácu.
Poznám Tvoju situáciu, Teba sa to netýka, veľmi Ti prajem, aby si si našla rýchlo prácu a nemusela si podstupovať takéto ceremónie.
Uz by mali tie Urady prace zrusit, pretoze si neplnia povinnosti. Oni by mali nezamestnanym hladat a ponukat pracovne miesta a nie ludi prehanat po podnikoch aby zhanali peciatky. Ja som chvalabohu nezazila to ponizovanie pred namyslenymi slecinkami na UP, ale dcera po VS a syn boli isty cas tiez nezamestnani, no povedali, ze radsej by sa v r.ti videli, ako sa mali spovedat tym krasotinkam. Esteze to dlho netrvalo a nasli si sami robotu, lebo ja som mala z toho tiez mindraky.
4 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Moji synovia si tiež hladaju momentalne pracu,su zbehlí,lebo jazdili v EU,tak sa vedia obracat a najhoršie je,keď im do telefonu povedia že na hodinu 3,50 eu,
keď pridu na pohovor kolko krat aj 70 km od bydliska,tak tam povedia 2,30eu,a na urade ich to vôbec nezaujima.Hlavne,že je ,,pečiatka"
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Začínam mať pocit, že nám chce pán minister stoj čo stoj dokázať, že najvýhodnejšie je byť nezamestnaným, lebo byť zamestnaným za 400€ bez gastráčov, to je fakt na opustenie tejto republiky, to sa nemýli.
To je dobre alebo zle,že chce zrušiť gastráče?
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Stanislav 1975 Pozri príspevok
To je dobre alebo zle,že chce zrušiť gastráče?
no moc by to nevyhovovalo viacerým keby sa zrušili gastráče, hlavne tým čo na gastráče nakupujú všetko len nie to, na čo by slúžilo na teplé jedlo, ale potom by bolo nutné fakt zabezpečiť aby si všetci aj ten teplý obed mohli dopriať a zakúpiť, lebo vždy sa to nedá.
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

reagovala som na príspevok sem ale až teraz som si všimla že mimo témy, mimo temy
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zita5 Pozri príspevok
Myslím že Pavol určite nemal na mysli nezamestnaných , ktorí skutočne vážne hľadajú prácu ako Ty.Máš pravdu a súhlasím s Tebou .A len doplním, nedajú sa všetci nezamestnaní hádzať do jedného vreca .Česť výnimkám .

Ale, ak príde špekulant s potvrdením, tak z jeho očí mu vyžaruje ....len mi bachni pečiatku a dovidenia .Takže sú aj takí .
Česť výnimkám (t.j. tým, ktorý si hľadajú prácu)? Ja by som povedala, že hanba výnimkám (t.j. tým, čo o prácu nemajú záujem).
To si vážne myslíš, že väčšina ľudí bez práce o jej hľadanie nemá záujem?

terezamaria Pozri príspevok
Jarmilka máš pravdu, ten zákon je niekde mimo. Dnes som potvrdzovala piatim nezamestnaným, nemali ani meno vypísané. Jasné, že som na tom trvala, aby si to meno vypísali a preukázali sa obč.preukazom.Možno som na to nemala právo, pýtať obč.preukaz, ale dvaja to chceli pre úplne iného človeka........Má to vôbec význam, takýto neskutočne blbý zákon? Namiesto toho, aby ÚPSV a R pozýval nezamestnaných zaoberajúcich sa čiernou prácou v strede týždňa na kontakt, tak vymyslia takéto debilné zákony, aby nezamestnaní chodili po zamestnávateľoch si pýtať podpisy, lebo oni si samozrejme hľadali prácu.
Poznám Tvoju situáciu, Teba sa to netýka, veľmi Ti prajem, aby si si našla rýchlo prácu a nemusela si podstupovať takéto ceremónie.
Keď som bola dávnejšie nezamestnaná, zobrala som si do ruky telefónny zoznam a poslala som žiadosť o prijatie do prac. pomeru všetkým účtovným kanceláriám na okolí + ešte nejaké firmy. Bolo to cez 30 žiadostí. 3x hádajte, koľko firiem bolo vôbec ochotných odpovedať. Áno, správne, nebola to ani polovica.
Dnes by som s takýmto hľadaním práce neuspela, lebo za "dôkaz" o hľadaní práce sa nepovažuje iniciatíva z mojej strany formou listu, ale musí to byť reakcia na nejaký inzerát + ten inzerát musíte aj doložiť (ak nejdeš osobne). Odpoveď prikladať nemusíte (ani teraz sa to nezmenilo - veľa zamestnávateľov žiadnu odpoveď nepošle.) Ak posielate žiadosť e-mailom: žiadosť, vytlačiť e-mail, inzerát. Niekedy ani pracovníčky na úrade práce nevedia poriadne vysvetliť, čo potrebujete predložiť, ak posielate žiadosť e-mailom. Pečiatky sú nezmysel, nič neriešia, dajú sa ľahko zohnať.
(Moja osobná skúsenosť: prišla som na úrad práce v stanovený termín. Mala som so sebou asi 10 žiadostí, ktoré som posielala. Dala som ich pracovníčke a ona mi skoro s hrôzou v hlase hovorí: "Na budúce stačí jedna." Pracovníčku skrátka zaujímalo len to, či som si splnila povinnosť jednej "pečiatky", nie, či som mala vážny záujem hľadať si prácu. )
Naposledy upravil Llívia : 13.08.10 at 06:53
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lívia je ich veru dosť .

http://www.porada.sk/1478937-post13909.html
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

adi11 Pozri príspevok
Uz by mali tie Urady prace zrusit, pretoze si neplnia povinnosti. Oni by mali nezamestnanym hladat a ponukat pracovne miesta a nie ludi prehanat po podnikoch aby zhanali peciatky. Ja som chvalabohu nezazila to ponizovanie pred namyslenymi slecinkami na UP, ale dcera po VS a syn boli isty cas tiez nezamestnani, no povedali, ze radsej by sa v r.ti videli, ako sa mali spovedat tym krasotinkam. Esteze to dlho netrvalo a nasli si sami robotu, lebo ja som mala z toho tiez mindraky.
To by najskôr o pracovných miestach museli vedieť. Lenže teraz už zamestnávatelia nemajú povinnosť nahlasovať voľné pracovné miesta. A aj keď ju mali, tak to nerobili a nič sa im nestalo (aspoň vo firme, kde som pracovala, nás ÚP upozornil, že voľné pracovné miesta neboli nahlásené, tak sa to robilo dodatočne a bez pokuty).
Ešte mi prišla na um jedna skúsenosť: firma zháňala elektrikára. Tak kolegyňa zavolala na ÚP, nahlásila, koho zháňame, začali chodiť ľudia a my sme len panenky prevracali, že koho to k nám poslali, keď niektorí z nich ani neboli elektrikári (a niektorí vyzerali tak, ako vyzerali).
Tvoje deti mali smolu na pracovníčku ÚP. Tá moja bola úplne super, žiadna namyslená, dalo sa s ňou normálne baviť. Ale nedivím sa ani im za niektoré správanie, veď som na vlastné oči zažila, ako prišiel chlap (dedo) špinavý, smradľavý, opitý - a tá dotyčná mala takýchto viac za deň, lebo mala na starosti dlhodobo nezamestnaných.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zita5 Pozri príspevok
Fakt si presvedčená o tom, že je viac tých, čo nehľadajú, ako tých, čo hľadajú?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač Pozri príspevok
Francúzska polícia zlikvidovala 40 rómskych táborov
...hm , potešilo ma alebo rozčúlilo , kto uhádne ???

http://www.sme.sk/c/5504060/francuzs...h-taborov.html
Rozčúlilo,lebo teraz sa vrátia domov a EU nám bude vysvetľovať,ako si s nimi máme poradiť.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

terezamaria Pozri príspevok
Jarmilka máš pravdu, ten zákon je niekde mimo. Dnes som potvrdzovala piatim nezamestnaným, nemali ani meno vypísané. Jasné, že som na tom trvala, aby si to meno vypísali a preukázali sa obč.preukazom.Možno som na to nemala právo, pýtať obč.preukaz, ale dvaja to chceli pre úplne iného človeka........Má to vôbec význam, takýto neskutočne blbý zákon? Namiesto toho, aby ÚPSV a R pozýval nezamestnaných zaoberajúcich sa čiernou prácou v strede týždňa na kontakt, tak vymyslia takéto debilné zákony, aby nezamestnaní chodili po zamestnávateľoch si pýtať podpisy, lebo oni si samozrejme hľadali prácu.
Poznám Tvoju situáciu, Teba sa to netýka, veľmi Ti prajem, aby si si našla rýchlo prácu a nemusela si podstupovať takéto ceremónie.
Absolutne bežná situácia,nezamestnaný sa u mna ako súkromného lekára registruje a ked sa dohovárame na kontrole,tak v piatok a najlepšie okolo 18,00 hod.Ani nemusí vysvetľovať prečo.Nikdy ich tak neobjednám,už zo zásady.No a samozrejme tiež preto,že v tom čase neordinujem za žiadne peniaze.Ale to je iná téma.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
To je dobre alebo zle,že chce zrušiť gastráče?
Ak p. Mihál má skutočne takú neskutočnú potrebu niečo zrušiť, tak nech sú to stravenky. Ako zamestnankyňa sa radšej zmierim s tým, že budem bez straveniek, ako s tým, že budem bez nemocenského poistenia, podpory v nezamestnanosti, minimálnej mzdy + ďalších "vecí", čo sú na ňu naviazané - v tomto prípade by to bolo dobre.
Dobre by to bolo aj v prípade, keby zamestnávatelia na základe zrušenej povinnosti prispievať na stravu prijali viac zamestnancov.
(Aj tak nemôžem ani teraz využívať stravenky na stravu formou teplého obedu.)
Naposledy upravil Llívia : 13.08.10 at 08:05
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Llívia Pozri príspevok
Fakt si presvedčená o tom, že je viac tých, čo nehľadajú, ako tých, čo hľadajú?
Pozri Lívia , ja To píšem z mojej niekoľko ročnej praxe podnikateľa, že ani v jednom prípade nebol záujem vážny záujem o prácu . Možno zrovna sa na nás obracali takí nezamestnaní .
Už som zažila aj to , že uchádzačka sa vyslovene rozplakala, že ona nechce robiť v tom a tom obore, len nech jej napíšu , že nemajú vhodné pracovné miesto .To bolo ešte cca v roku 2001.

Ja viem , že sú ľudia a rodiny na pokraji zúfalstva, ktorí by skutočne prácu chceli mať , veľa ich bolo takých, čo nevedeli kudy kam a vzali si až život, že nedokážu svoju rodinu uživiť ,čo bolo veľmi smutné východisko zo situácie nezamestnaného.

Ale ja tu nechcem nikoho presviedčať , píšem to čo v skutočnosti vidím konkrétne v našej firme a neviem to odhadnúť % koľko ľudí je takých všeobecne na celom Slovensku.Len viem povedať , že ja čo som tu mala tzv.uchádzačov im išlo len o potvrdenie ...nemáme záujem , nemáme voľné pracovné miesto .
Naposledy upravil Zita5 : 13.08.10 at 08:11
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami Pozri príspevok
Absolutne bežná situácia,nezamestnaný sa u mna ako súkromného lekára registruje a ked sa dohovárame na kontrole,tak v piatok a najlepšie okolo 18,00 hod.Ani nemusí vysvetľovať prečo.Nikdy ich tak neobjednám,už zo zásady.No a samozrejme tiež preto,že v tom čase neordinujem za žiadne peniaze.Ale to je iná téma.
"Čierna práca" je veľký problém a som zvedavá, ako si s ním vláda poradí. Aj s tým, že niektorí síce majú oficiálne dohody o vykonaní práce za ten max. strop, aby ich nevyhodili z úradu práce, čo je nejakých 136,xx EUR, ale pritom zarábajú niekoľkonásobne viac.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mne sa moc nepáči,že tu "pobehuje" reklama na Profi credit, dosť je tu príspevkov, čo s ľuďmi narobili nebankovky a preto sa mi to zdá také čudné, že Proficredit tu má reklamu...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Rozčúlilo,lebo teraz sa vrátia domov a EU nám bude vysvetľovať,ako si s nimi máme poradiť.
Júúúúúúj , šak čítam lepšie .....

Okolo 700 ľudí odviezli z ilegálnych kempov preč a teraz ich čaká cesta späť do ich vlasti, konkrétne do Rumunska a Bulharska, prostredníctvom špeciálnych chartrových letov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zita5 Pozri príspevok
Pozri Lívia , ja To píšem z mojej niekoľko ročnej praxe podnikateľa, že ani v jednom prípade nebol záujem vážny záujem o prácu . Možno zrovna sa na nás obracali takí nezamestnaní .
Už som zažila aj to , že uchádzačka sa vyslovene rozplakala, že ona nechce robiť v tom a tom obore, len nech jej napíšu , že nemajú vhodné pracovné miesto .To bolo ešte cca v roku 2001.

Ja viem , že sú ľudia a rodiny na pokraji zúfalstva, ktorí by skutočne prácu chceli mať , veľa ich bolo takých, čo nevedeli kudy kam a vzali si až život, že nedokážu svoju rodinu uživiť ,čo bolo veľmi smutné východisko zo situácie nezamestnaného.

Ale ja tu nechcem nikoho presviedčať , píšem to čo v skutočnosti vidím konkrétne v našej firme a neviem to odhadnúť % koľko ľudí je takých všeobecne na celom Slovensku.Len viem povedať , že ja čo som tu mala tzv.uchádzačov im išlo len o potvrdenie ...nemáme záujem , nemáme voľné pracovné miesto .
Medzi nami dievčatami, ja tiež len takých.
To % neviem určiť ani ja. Len ma trochu štve, že kvôli neznámemu % sú všetci najskôr hádzaní do jedného vreca, až potom sa pripustí aj neznáme % výnimiek (t.j. tých, ktorí skutočne chcú pracovať)a nie naopak.
Bola som viackrát nezamestnaná a vždy som si hľadala prácu a vždy som si ju našla sama. Úrad práce mi v ničom nepomohol, možno tak poslať ma do firmy, ktorá im už mesiac predtým hlásila, že pracovné miesto je obsadené.
A ešte tak prešustrovať kopu peňazí na nezmyselných kurzoch – po škole som sa jedného zúčastnila, bol úplne od veci, napr. základy práce s PC, kde väčšina z účastníkov vedela ďaleko viac než len to. A toto sa deje aj teraz – nezmyselné kurzy, ktoré majú pomôcť dlhodobo nezamestnaným pri hľadaní práce – učia ich, ako vystupovať na pohovoroch, napísať životopis + základy práce s PC. Je to pre nich „skutočne užitočné“, keď väčšina z nich sú alkoholici a ľudia bez vzdelania, ktorých by za PC nikto neposadil a aj pohovor je vedený inak s niekým, kto má záujem o pomocné práce než s tým, kto sa hlási napr. na pozíciu manažéra. Sú to peniaze vyhodené do luftu, namiesto toho, aby dali nejaké poriadne rekvalifikačné kurzy, po absolvovaní ktorých je aj perspektíva, že si nezamestnaný nájde prácu v tomto obore.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Medzi nami dievčatami, ja tiež len takých.
To % neviem určiť ani ja. Len ma trochu štve, že kvôli neznámemu % sú všetci najskôr hádzaní do jedného vreca, až potom sa pripustí aj neznáme % výnimiek (t.j. tých, ktorí skutočne chcú pracovať)a nie naopak.
Bola som viackrát nezamestnaná a vždy som si hľadala prácu a vždy som si ju našla sama. Úrad práce mi v ničom nepomohol, možno tak poslať ma do firmy, ktorá im už mesiac predtým hlásila, že pracovné miesto je obsadené.
A ešte tak prešustrovať kopu peňazí na nezmyselných kurzoch – po škole som sa jedného zúčastnila, bol úplne od veci, napr. základy práce s PC, kde väčšina z účastníkov vedela ďaleko viac než len to. A toto sa deje aj teraz – nezmyselné kurzy, ktoré majú pomôcť dlhodobo nezamestnaným pri hľadaní práce – učia ich, ako vystupovať na pohovoroch, napísať životopis + základy práce s PC. Je to pre nich „skutočne užitočné“, keď väčšina z nich sú alkoholici a ľudia bez vzdelania, ktorých by za PC nikto neposadil a aj pohovor je vedený inak s niekým, kto má záujem o pomocné práce než s tým, kto sa hlási napr. na pozíciu manažéra. Sú to peniaze vyhodené do luftu, namiesto toho, aby dali nejaké poriadne rekvalifikačné kurzy, po absolvovaní ktorých je aj perspektíva, že si nezamestnaný nájde prácu v tomto obore.
Ja som bol v živote evidovaný na úrade práce 1 deň, niekedy v roku 1994, v pondelok som sa tam prihlásil a hned v utorok odhlásil...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tak ti gratulujem, že si nemusel byť dlhšie.
Držím palce (všetky 4), aby si ani nemusel byť nikdy v budúcnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať