Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Toto som nepočula, že má byť ročné zúčtovanie na všetky odvody. A koľko asi tak nachystá SP typov ročných zúčtovaní: DÚ má 3 (A,B - daňové priznania + ročné zúčtovanie, ktoré robí zamestnávateľ), zdravotné poisťovne asi 4 (???), tak SP napr. 8?!
(Ekonomika sa pohne dopredu - zvýši sa predaj mzdových programov )
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, má to byť jedno zúčtovanie - dane,clá a odvody. Že to bude vyžadovať kompletnú prestavbu účtovných SW - nepochybujem. Ale neverím, že to bude platiť už v roku 2011.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Len aby nás všetkých napokon nezožral ten "drak na mzdy"...
Všetko malé je milé - aj dráčik, ale keď vyrastie a vystrčí pazúry -
zachráň sa, kto môžeš...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Neviem ako Vás, no táto reklama ma mierne vytáča...
Kým som napísala minipríspevok, predbehlo ma zrazu nejakých 22 ľudí, a ešte 8 sa chystá... To si nikto nedovolil ani v čase čakania na kubánske pomaranče, vložky, prah Spee, či škodovky a žiguláky...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

A kým som dopísala tento druhý príspevok, tak sa tí ľudia asi zľakli a "postavili sa" zasa za mňa, resp. podomnňa - furt sa tu presúvajú... to nemajú čo robiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Oliwa, nechcem tu robiť reklamu na DRAKa, ty ho predplatený nemáš a nevieš o čom je. Len účtovníčka, ktorá predtým musela zaplatiť tisíce (ešte SK) za školenia v mzdovej oblasti, to vie oceniť. Naopak - za DRAKA vyslovujem p. Mihálovi aj p. Motyčkovej jedno veľké ĎAKUJEM (najmä za každoročne komplet spracované informácie k DP, RZD a RZZP).
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

A sú aj účtovníčky, ktorým sa zamestnávateľ ..... na školenia, ktorým nekúpi ani odbornú literatúru, ani DRAKA im nezaplatí A poraď si (na PORARDE ) ako vieš.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
Lívia, má to byť jedno zúčtovanie - dane,clá a odvody. Že to bude vyžadovať kompletnú prestavbu účtovných SW - nepochybujem. Ale neverím, že to bude platiť už v roku 2011.
Kompletná prestavba SW - dobre zaplatená.
+ ako som spomínala, aj nákup nových SW pre tých, čo sa bez nich doteraz zaobišli.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, mala som takého posledného zamestnávatela. Všetku literatúru aj školenia som si platila sama a chodila som na ne na úkor dovolenky ...
Teraz ma vie vytočiť, keď "tiežúčtovníčka" príde za mnou po školení a pýta odomňa písomné materiály, lebo ja si dám vložné za školenie do nákladov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jedno aj druhé vie dobre nas.ať.
Ale ak budú zmeny také, ako tu čítam, tak sa bez školení nezaobídeme
(možno niektorí a niektoré aj áno, a potom zase budú všetky mzdárky bez rozdielu ... ... alebo ... )
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Potešilo a pobavilo ma,že som už zase,cca po mesiaci zdedila 59 700 000 britských libier.Pred mesiacom to bola tiež taká nejaká suma v Benine,kde môj príduzný zomrel a následne všetky 3 jeho deti pri autonehode,tak som dedič ja,dnes zase ma objavili ako dediča fondu po zosnulom z 11.9.2001 z dvojičiek.Takže už len nejakých pár tisíc euráčikov všade pošlem a všetkých Vás zadotujem.No,nie je to radosť?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

veronikasad Pozri príspevok
Oliwa, nechcem tu robiť reklamu na DRAKa, ty ho predplatený nemáš a nevieš o čom je. Len účtovníčka, ktorá predtým musela zaplatiť tisíce (ešte SK) za školenia v mzdovej oblasti, to vie oceniť. Naopak - za DRAKA vyslovujem p. Mihálovi aj p. Motyčkovej jedno veľké ĎAKUJEM (najmä za každoročne komplet spracované informácie k DP, RZD a RZZP).
Veronikasad, neviem, na základe čoho si prišla k záveru, že neviem, o čom je Drak... To že ho nemám predplateného, neznamená, že ho nemá niekto v mojej blízkosti, že neviem, o čom je, kto je jeho autorom, ako vznikla porada, kto ju založil a komu a prečo sú vďační tuprítomní účtovníci...
Môj minipríspevok bol reakciou na Líviin minipríspevok:
(Ekonomika sa pohne dopredu - zvýši sa predaj mzdových programov ).Nič viac. A na xy príspevkov pred ním, kde mnohí z bývalých žiakov teraz nevedia prísť svojmu "učiteľovi" na meno...
Zaujímavé, že Líviine príspevky Ťa nepobúrili - lebo je účtovníčka?
Veď dopredu tu niektorí nariekate nad tým, čo Vás čaká po profesionálnej stránke, a ešte sa v podstate nič nedeje... Ešte neuplynulo ani 100 dní tejto vlády, sami ešte nevedia, kde je sever, ešte sa len zorientovávajú, prípadne sú na dovolenkách - a keby aj, kým prejdú "návrhy zákonov" legislatívnym konaním a podpíše ich prezident, prípadne ich nepodpíše a vráti parlamentu - uplynie ešte veľa vody... Myslím, že mnohí tu vyvodzujú predčasné závery. Jedno príslovie hovorí "Dočkaj času, jak husa klasu..." Bez urážky, zatiaľ mi to pripadá ako búrka v pohári vody...
Osobne som tiež kedysi v nejakom príspevku mimovoľne vyjadrila poďakovanie zakladateľovi tejto stránky za jej existenciu, aj keď to nebolo kvôli účtovníctvu... Takže neviem, prečo by si sa mala cítiť dotknutá a robiť advokáta p. Mihálovi - ten to naozaj nepotrebuje...
Naposledy upravil Oliwa : 17.08.10 at 12:28
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Mne tiež minule svokra vravela, že jej susedka vyhrala plavbu po Níle pre dve osoby a že sa strašne teší. Keď som jej povedala, že tú istú plavbu som vyhrala aj ja a so mnou ešte stovky iných, nechápala.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

BXLmiami Pozri príspevok
Potešilo a pobavilo ma,že som už zase,cca po mesiaci zdedila 59 700 000 britských libier.Pred mesiacom to bola tiež taká nejaká suma v Benine,kde môj príduzný zomrel a následne všetky 3 jeho deti pri autonehode,tak som dedič ja,dnes zase ma objavili ako dediča fondu po zosnulom z 11.9.2001 z dvojičiek.Takže už len nejakých pár tisíc euráčikov všade pošlem a všetkých Vás zadotujem.No,nie je to radosť?
Ty máš šťastie, normálne ti závidím. Mňa také šťastie doteraz nepostretlo, len firme stále chodia hyper super ponuky, ako jej chce niekto dať ťažké milióny A ako sa dobre tie e-maily čítajú - preklad od slova do slova z originálu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
...Zaujímavé, že Líviine príspevky Ťa nepobúrili - lebo je účtovníčka?...
Teba niektoré moje výroky pobúrili?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Oliwa Pozri príspevok
Veronikasad, neviem, na základe čoho si prišla k záveru, že neviem, o čom je Drak... To že ho nemám predplateného, neznamená, že ho nemá niekto v mojej blízkosti, že neviem, o čom je, kto je jeho autorom, ako vznikla porada, kto ju založil a komu a prečo sú vďační tuprítomní účtovníci...
Môj minipríspevok bol reakciou na Líviin minipríspevok:
(Ekonomika sa pohne dopredu - zvýši sa predaj mzdových programov ).Nič viac. A na xy príspevkov pred ním, kde mnohí z bývalých žiakov teraz nevedia prísť svojmu "učiteľovi" na meno...
Zaujímavé, že Líviine príspevky Ťa nepobúrili - lebo je účtovníčka?
Veď dopredu tu niektorí nariekate nad tým, čo Vás čaká po profesionálnej stránke, a ešte sa v podstate nič nedeje... Ešte neuplynulo ani 100 dní tejto vlády, sami ešte nevedia, kde je sever, ešte sa len zorientovávajú, prípadne sú na dovolenkách - a keby aj, kým prejdú "návrhy zákonov" legislatívnym konaním a podpíše ich prezident, prípadne ich nepodpíše a vráti parlamentu - uplynie ešte veľa vody... Myslím, že mnohí tu vyvodzujú predčasné závery. Jedno príslovie hovorí "Dočkaj času, jak husa klasu..." Bez urážky, zatiaľ mi to pripadá ako búrka v pohári vody...
Osobne som tiež kedysi v nejakom príspevku mimovoľne vyjadrila poďakovanie zakladateľovi tejto stránky za jej existenciu, aj keď to nebolo kvôli účtovníctvu... Takže neviem, prečo by si sa mala cítiť dotknutá a robiť advokáta p. Mihálovi - ten to naozaj nepotrebuje...
Oliwa, ja nefňukám. Napriek kríze mám práce dosť a problémy so svojimi klientami neriešim v tejto ani žiadnej inej téme na porade.

K pripravovaným zmenám zákonov sa budem vyjadrovať keď bude o čom diskutovať. Ak ti vadí citácia tvojho príspevku, zmažem ju.
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Na známosť sa všetkým dáva
táto krátka, milá správa.
Poraďáčka "dogička"
je druhý krát mamička.
Prajem jej a malej Ninke,
veľa lásky v jej rodinke.
16 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...že gratulujem a posielam malej cmuka na pupíka a maminke kopu radosti...
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Zo srdca gratulujem, želám veľa šťastia, veľa mliečka, veľa cikania a kakania a aby sa mamina rýchlo zotavila.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ja tiež blahoželám, nech rastie malé ku svetu mamke a všetkým veľa radosti a spokojnosti...a pusu na holý zadoček.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať