Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

jééžišmárja ..... musíme založiť LAMPÁREŇ č. 2, veď kde budem hubovať?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

vsimla som si ze je tu 2xvyriesene, a to ako co sa uz vyriesilo? Ved vzdy je nieco nove na ktore sa postazujeme, z coho sa potesime...to ked je vyriesene sa po case tema uzavrie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Večná téma, ešte jeden, ktorému zapne a vypne ju. Potom poprosíme Riška, či by nemohol, tému nám zožrala myška. Aspoň kvôli hubatej, až môže hubovať.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Obetujem sa a založím rodinnú tému:

TÉMA PRE HUBATÝCH A PAPUĽNATÝCH

0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Túto našu malú Lampáreň zopár vtipálkov uzatvorilo.

Tému som otvorila znovu

prosím vyjadrite sa
A -či ju nechať otvorenú
B -alebo ju ukončiť a pokračovať v druhej sérii "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo ll "
C -alebo ju ukončiť a pokračovať v novej napr. TU : http://www.porada.sk/t146452-pod-lampou.html
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Treba zachovať tradíciu. Tému nechať otvorenú a vtipálkov vyťahať za uší, aspoň. Ktorí sú to, nevieš?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
C
C

Ta to zmaž ...tému novú ...

Pôjdem do Olcnavy na lampáreň......
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tweety Pozri príspevok
Vláda Slovenskej republiky môže vyhlásiť štátny smútok aj vtedy, ak ide o citový
otras spoločnosti vyvolaný smrťou osoby s mimoriadnym vplyvom na verejný život a o vyko-
nanie pietnej spomienky na tragicky zahynuté osoby na území alebo mimo územia Slovenskej
republiky." - koniec citátu.

Tu by som sa nerýpala, vláda má na to právo, tak prečo o ňom špekulovať, neviem, ako by ste sa zachovali, ak by sa vás to osobne týkalo.( myslím tých zranených len tak pretože boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, a tej zastrelenej pani). Jrednoducho to treba rešpektovať a bodka.
Mňa osobne /a koľko je na Slovensku pozostalých po obetiach dopravných nehôd?!/ sa dotkla tragédia, keď pod kolesami auta zahynul môj otec - tiež bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, nikomu nič neurobil, len šiel na zastávku autobusu a v 96 km rýchlosti /v obci!/ jeho život ukončil mladý vodič. Nestlačil síce spúšť, "len" viac šliapol na plynový pedál... Výsledok je ten istý. Jednoducho ho zavraždil - autom... Lebo aj podľa súdneho znalca je pri takejto rýchlosti /i oveľa menšej/ osobné auto zbraňou, voči ktorej nemá nič netušiaci chodec žiadnu šancu...
A nech mi nik nehovorí, že je v tom veľký rozdiel - lebo tu chýbal úmysel.
Rozdiel je to pre toho, čo prežil, resp. pre jeho advokáta, ktorý sa chytá slovíčok a právnických kľučiek, aby ho za peniaze /prípadne ex offo/ vysekal zo vzniknutých problémov.
Ale pre rodinu pozostalých to na veci nič nemení. Smrť, či už spôsobená úmyselne alebo neúmyselne je vždy len smrť... Veď aký je rozdiel medzi neúmyselným ublížením na zdraví s následkom smrti a úkladnou vraždou, či vraždou v afekte, keď život človeka je nenávratne preč?
Paradoxom života bolo, ako neskôr vysvitlo, že títo dvaja sa poznali, lebo môj otec mu i jeho rodine pomohol, keď boli v ťažkej životnej situácii...
A nikto neriešil, ako aj pri ostatných dopravných nehodách, či pozostalí majú na pohreb... Viem, že je možnosť vymáhať si náklady s ním spojené v občiansko-právnom konaní, ale to je už o inom...
A nie každý sa zachová ako napr. Skrúcaný. Tým nechcem povedať, že by sme nejaké odškodné nebodaj očakávali či dokonca prijali...
No môjho otca a mojim deťom milovaného deduška už nikto nevráti. A hodnota jeho života je pre mňa nevyčísliteľná...

V čase, keď ležal ocko na ARE /najhoršie Vianoce môjho života/, priviezli chlapčeka, ktorý bol na prechádzke v kočíku s rodičmi, a na chodník, po ktorm šli, si to do nich napálilo auto a dieťatko náraz vymrštil o betónový múr... Plakali i lekári, zvyknutí na všeličo... Matka sa pre vážne zranenia panvy nemohla zúčastniť ani na pohrebe svojho jediného synčeka... Tiež boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste...A tak by sa dalo pokračovať ďalej...

Tak len toľko, Tweety...
Naposledy upravil Oliwa : 01.09.10 at 19:55
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona Pozri príspevok
Túto našu malú Lampáreň zopár vtipálkov uzatvorilo.

Tému som otvorila znovu

prosím vyjadrite sa
A -či ju nechať otvorenú
B -alebo ju ukončiť a pokračovať v druhej sérii "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo ll "
C -alebo ju ukončiť a pokračovať v novej napr. TU : http://www.porada.sk/t146452-pod-lampou.html
ďík za pomoc, takže téma beží ďalej
Našu "minianketu som zmazala, nech tu nešarapatí .
5 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Mením tému:

http://richardsulik.blog.sme.sk/c/24...anci-NRSR.html
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Že zostal zachovaný aspoň jeden klenot.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak to je sila. V prvom rade by som urcite znizila ich plat. Popri tom co zastavaju poziciu poslanca maju aj ine zamestnanie?
Podla mojho nazoru keby mal poslanec len 50% z terajsieho platu, aj tak je to naco kolko tam travia casu a co robia pre obyvatelov az-az, a to nehovorim o tom ze maju kopec inych nezmyselne vysokych nahrad. Urcite treba zrusit odstupne, nakolko volebne obdobie je na 4 roky, cize je to doba urcita. Ziaden zamestnanec kt. ma pracovny pomer na dobu urcitu nema narok na odstupne. Ak skonci v priebehu volebneho obdobia, je na to urcite zavazny dovod - nejaka afera - nemal by mat narok na odstupne, rodinne dovody - to predsa tiez v zamestnani nie je dovod na odstupne. A pochybujem, ze by sa rusili nejake miesta v parlamente.
Dalej by som nieco robila s tymi pausalnymi nahradami, tiez sa mi zdaju dost vysoke, takisto platy asistentov a kancelarie. No proste rezervy a dost vysoke su na kazdom jednom prispevku, nahrade a vsetkom co dostavaju.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nika.sum Pozri príspevok
Tak to je sila. V prvom rade by som urcite znizila ich plat. Popri tom co zastavaju poziciu poslanca maju aj ine zamestnanie?
Podla mojho nazoru keby mal poslanec len 50% z terajsieho platu, aj tak je to naco kolko tam travia casu a co robia pre obyvatelov az-az, a to nehovorim o tom ze maju kopec inych nezmyselne vysokych nahrad. Urcite treba zrusit odstupne, nakolko volebne obdobie je na 4 roky, cize je to doba urcita. Ziaden zamestnanec kt. ma pracovny pomer na dobu urcitu nema narok na odstupne. Ak skonci v priebehu volebneho obdobia, je na to urcite zavazny dovod - nejaka afera - nemal by mat narok na odstupne, rodinne dovody - to predsa tiez v zamestnani nie je dovod na odstupne. A pochybujem, ze by sa rusili nejake miesta v parlamente.
Dalej by som nieco robila s tymi pausalnymi nahradami, tiez sa mi zdaju dost vysoke, takisto platy asistentov a kancelarie. No proste rezervy a dost vysoke su na kazdom jednom prispevku, nahrade a vsetkom co dostavaju.
Ja by som im tie platy a všetky výhody nechala,pod podmiekou, že si rozdelia a zoberú jednotlivo pod patronát všetky tie neprispôsobivé rodiny, ktoré žijú celé roky zo soc. dávok.
Ked sa im podarí aspon polovicu z nich pretvoriť na ľudí, z ktorých má tento štát aj nejaký osoh, budú ich platy zaslúžené
5 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

arizona Pozri príspevok
Ja by som im tie platy a všetky výhody nechala,pod podmiekou, že si rozdelia a zoberú jednotlivo pod patronát všetky tie neprispôsobivé rodiny, ktoré žijú celé roky zo soc. dávok.
Ked sa im podarí aspon polovicu z nich pretvoriť na ľudí, z ktorých má tento štát aj nejaký osoh, budú ich platy zaslúžené
Tak myslim, ze asi by sa radsej vzdali tej polovice platu a vsetkych vyhod.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

A najlepšie by bolo,keby odovzdali celé platy a zobrali si k sebe neprisposobivých.Veď vďaka ICH polotike si na svoje prídu zas iba ICH firmy,hladom nepomrú. Na nyje?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito Pozri príspevok
Že zostal zachovaný aspoň jeden klenot.
......
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Neteší ma dnešný program - Markíza Talentmánia a JOJ Kapor na torte... tak to vidím na nejaké DVD alebo knižku...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Alebo na Poradu...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nie prvýkrát takto ukazujú vzťah k "tejto krajine"
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Jasnačka, zostaňme tu a spravíme si zábavu samy: každý niečo donesie a potom len povysávame klávesnice.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať