Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Konečne som dokončila palacinky. Je ich akosi viac, než som pôvodne mala v pláne, ponúknite sa.
Synček sa činil, zo 3x som ratovala cesto, min. 3x chytala olej, 2x panvicu, pritom zjedol 2 palacinky, zo 10 cukríkov. Vylial džús na bazénik, neskôr som si všimla, že to neschytal len bazén, ale aj dlážka a skrinka.
Takéto je naše varenie. Len sa usmievam akého mám šikovného synčeka. Od dobroty nevie čo skôr.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mňa maminka chcela učiť variť, ale ja som sa nechcela učiť (vtedy som mala iné záujmy ). Keď už som mala rodinku, to bola žeravá telef. linka . A na nákupy do mäsiarne som chodila zásadne s ockom . Našťastie, manžel nebol nejaký prieberčivý, a keď už bol veľmi hladný, niečo si urobil aj sám, alebo sa išiel najesť k rodičom . Časom som sa všetko naučila.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

lenkak Pozri príspevok
vieš koľko mne razy preprogramoval práčku
Dlho mi trvalo, všímať si pračku kde a na akom programe je, aby som nemusela dať prať odznovu. Raz som nejaký čas prala na 60tke , hneď som prepla ako som si všimla. Najhoršie je, pred skončením prania, on už netrpezlivo pripravený v pozore pred pračkou, už by vyberal prádlo.
však toto, ale pri umývačke mi to nejde spustiť od posledného programu, nakoľko je elektronická a spúšťanie (aj resetovanie) sa deje cez jeden gombík, ktorý je mikrospínač... veľké lákadlo... na práčke je našťastie funkcia CL (detská poistka) - že nemôže preprogramovať, nech stláča gombíky aké chce (LG), ale dva razy sa mu aj cez CL úplne vypnúť práčku

S tým vyberaním, si si istá, že nie sú vzdialení príbuzní?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ani ja som sa moc nechcela učiť variť, ale nás rodičia pripravovali čo je to práca, už len tým, že sme im pomáhali či chovať zvieratká čo sme mali, alebo v záhrade. Každý z nás mal nejaké políčko. Moja maminka zbožňuje záhradu a robotu okolo nej, ja nie, pretože keď na mňa praží slnko, a ešte keď som vtedy zohnutá, mávam závraty, to spôsobuje môj nízky tlak. Takže neraz som volila:
"Maminka ja uvarím za Teba nedeľný obed, spravíš za mňa moje políčko?". A takto som sa ja naučila variť.
ale zase nieže by som ja hneď vyvárala neviem aké špeciality, ale také základné veci som vedela.
Niektoré jedlá som robila iba ja, keď rodičia mali na chuť, tak si počkali do víkendu, a ja som sa tešila, že im môžem urobiť to, čo im chutilo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
calawen Pozri príspevok
však toto, ale pri umývačke mi to nejde spustiť od posledného programu, nakoľko je elektronická a spúšťanie (aj resetovanie) sa deje cez jeden gombík, ktorý je mikrospínač... veľké lákadlo... na práčke je našťastie funkcia CL (detská poistka) - že nemôže preprogramovať, nech stláča gombíky aké chce (LG), ale dva razy sa mu aj cez CL úplne vypnúť práčku

S tým vyberaním, si si istá, že nie sú vzdialení príbuzní?
umývačku nemám, treba potom dávať pozor.
no neviem, asi nie, ale deti to baví.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Oliwa Pozri príspevok
Pre Calawen a podobné mamičky na MD:
Nebojte baby, aj sa si pamätám na časy, keď som raz začala robiť palacinky k obedu, a dokončila som ich o pol štvrtej - dcérka mala 5 a malý bol bábo... Život Vás naučí - postupne si zorganizovať čas i deň, resp. deľbu práce v domácnosti s manželom, ak je samozrejme na takýto účel použiteľný...
Môj síce nevaril, a palacinky robil z núdze len raz v živote /cesto som mu pripravila ja/, ale deti dodnes na ne spomínajú...
Tie, ktoré som im za celé roky robila ja, upadli oproti nim do zabudnutia... - lebo sú samozrejmosťou.
A po rokoch na všetko budete s úsmevom len spomínať - ako ja...
baby, zariadte si to ako ja - narobím cesto na 40 palaciniek a môj muž ich potom súčasne na 2 panviciach aj zo 2 hodiny smaží. Jeho to jednoducho baví a ja môžem zatial robiť čosi iné. Napr. "behať " okolo detí.
Ale nezávidte mi, to je to jediné, čo ukuchtí...á ešte praženicu bez cibule zvládne. Tú si deti priam vyžadujú od neho.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lenkak Pozri príspevok
umývačku nemám, treba potom dávať pozor.
no neviem, asi nie, ale deti to baví.
Ked o umávačku ide, neviem, nevlastním ju a veélmi by som chcela, len akm ju postaviť, aj tak už je nám byt malý ..., mne minule malý knoflíčky na plynovom sporáku skúšal otáčať - našťastie som tam bola, ale odvtedy zamykám kuchyňu, ak tam práve nie som, pre istotu. A klúčik dávam z dosahu. Deti sú mimoriadne vynaliezavé a skúšajú neplechu práve vtedy, ked to nečakáme. Práveže ich baví najviac to zakázané.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

podľa možnosti počas mojej neprítomnosti zatváram bráničku do kuchyne (tú detskú, dvere totiž v kuchyni nemáme...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
my sme museli niečo vymyslieť s kúpeľnou. Už dočiahne na umývadlo, a keď si niečo podloží pustí si vodu. Záchodovú dosku si vyloží a chce sa tam máčať vo vode, ruky pchá do záchoda, musíme dávať pozor. Tak sme to vyriešili, že kľučku dávame hore. Nedočiahne keď je kľučka hore, keby bola v strede tak ako má byť, tak by si smelo otvoril. Zamykať sa nám stále nechcelo, lebo sme pozabudli a on je šikovný, vždy tam je, kde nemusí.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Lenkak, po kom to díte je?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Marcelka, celý tato. Aj vzhľadovo, aj povahovo. Vieš koľko krát som povedala, že keby som ho v brušku nemala, tak neviem že je môj. A v pôrodnici ho ani vymeniť nemohli, predo mnou na obed porodila jedna žena dvojičky a večer len ja. Potom boli pôrody až na druhý deň.
Tak mám doma dvoch chlapov, anjelikov s rožkami, aký ocko, taký syn. .
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lenkak Pozri príspevok
Tak mám doma dvoch chlapov, anjelikov s rožkami, aký ocko, taký syn. .
Tak si počkaj ešte na tretieho a bude véééééselo! Tak ako u nás. A to som dúfala, že sa u nás chlapská prevaha vyrovná a konečne sa babské sily vyrovnajú tým chlapským, ale oni si na mňa toto vymysleli !!!
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

lenkak Pozri príspevok
my sme museli niečo vymyslieť s kúpeľnou. Už dočiahne na umývadlo, a keď si niečo podloží pustí si vodu. Záchodovú dosku si vyloží a chce sa tam máčať vo vode, ruky pchá do záchoda, musíme dávať pozor. Tak sme to vyriešili, že kľučku dávame hore. Nedočiahne keď je kľučka hore, keby bola v strede tak ako má byť, tak by si smelo otvoril. Zamykať sa nám stále nechcelo, lebo sme pozabudli a on je šikovný, vždy tam je, kde nemusí.
pokiaľ do misy (záchodovej) nepchal záchodovú kefú, ktorú následne strkal do vody, nie je to také zlé... Mne také robí, až mi z toho došlo ... (taký "telefonujúci" smajlík tu nie je?)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
calawen Pozri príspevok
pokiaľ do misy (záchodovej) nepchal záchodovú kefú, ktorú následne strkal do vody, nie je to také zlé... Mne také robí, až mi z toho došlo ... (taký "telefonujúci" smajlík tu nie je?)
ale pchal a nielen kefu. A všetko do neho chce hádzať, všetko čo má v ruke, alebo nájde okolo seba.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Betina2 Pozri príspevok
Tak si počkaj ešte na tretieho a bude véééééselo! Tak ako u nás. A to som dúfala, že sa u nás chlapská prevaha vyrovná a konečne sa babské sily vyrovnajú tým chlapským, ale oni si na mňa toto vymysleli !!!
veď uvidíme, ako to u nás dopadne.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Neteší ma, že tie párky, ktoré som mala včera na večeru a dnes aj na obed (aj manžel na večeru) majú taký efekt ako preháňadlo....

Najprv som nevedela, z čoho ma ženie na wc, tak som s tým urobila aj obed, a potom som sa dovtípila Takže zvyšok dnešného obedu a zásoba párkov (už iba 4 ks) skončia v kýbli...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

lenkak Pozri príspevok
ale pchal a nielen kefu. A všetko do neho chce hádzať, všetko čo má v ruke, alebo nájde okolo seba.
chcela som napísať, že následne tú kefu pchá sebe do úst...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
aký šikovný je.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

však to, a do smiechu mi práve z toho nie je...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stalo sa to aj nám, vtedy sme malého vyhrešili, a kefu dávame dosť ďaleko od neho, aby rýchlo nedočiahol, ináč kupeľnu aj wc má zakázané územie, preto sme prispôsobili kľučku tak, aby si nevedel sám otvoriť. Uvidíme keď dočiahne aj na naše dočasné riešenie, čo vymyslíme potom, ale snáď ho to dovtedy prejde.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať