Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

adi11 Pozri príspevok
..ale ved s chlapmi sa lepsie pracuje......ti nie su taki klebetni a neohovaraju ako zeny...
Máš pravdu, že sa s nimi lepšie pracuje, ale nesúhlasím s tým, že nie sú takí klebetní. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som nestretla takú klebetnú ženu, ako klebetných chlapov. Možno som mala a mám na takých šťastie. Tiež mám jedného takého klebetného suseda - nemusím ani z domu odísť a za päť minút viem od neho všetky klebety z dediny. Stačí sa ukázať pred bránou a keď ma zbadá, už aj s radosťou prijde podávať ďalej informačné obecné noviny.

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dnes jednoznačne najlepší a najpravdivejší príspevok na porade...
Stanko, pomastila Ti s ním bruško?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dnes jednoznačne najlepší a najpravdivejší príspevok na porade...
Keby len dnes, možno v celej histórii Porady, však Stanko?
Len sa čudujem, že to ešte Buchač neocenil, resp. neokomentoval. Hmmm...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pepsikova Pozri príspevok
..

...mám Makléra a Advokáta chudobných...ale prečítala som od neho už skoro všetky...mám ho rada...podobne píše aj Stephen Frey - doporučujem " Vo veľkom štýle" a " Milionová pasca"...dobré čítanie..
Sorry Pepsi, ale aby som bola aspoň trošku v obraze:
to ten maklér skrachoval na burze a stal sa chudobným alebo sa z chudobného vypracoval na makléra? Akože Slováci v Amerike alebo Americko na Slovensku???
Tej druhej dvojici kníh by som akože porozumela:
to by mohlo byť o tom, ako naši poslanci-milionári na nás nastražili vo veľkom štýle pasce /zakúpené z eurofondov za pár miliónov/. Veď keď jeden koberec na ministerstve dopravy bol taký drahý, lebo je na veľkú plochu, ani pasce nebudú lacný špás, keď nás voličov /skoro som napísala volov - za ktorých nás poniektorí majú/ je tak veľa...
Naposledy upravil Oliwa : 10.09.10 at 17:28
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Keby len dnes, možno v celej histórii Porady, však Stanko?
Len sa čudujem, že to ešte Buchač neocenil, resp. neokomentoval. Hmmm...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Žeby Old Shatterhand /Oldo Šetrný/?
Já Ti ani nevím, Karle - pardon, Llívia ... Asi to bude tým, že som nemala ďaleko do knižnice - cca 500m. Najskôr som tam zablúdila so sestrou, potom už sama... Vždy som si zobrala maximálny povolený počet kníh /tuším 5/ a kým som prišla domov, jednu som už mala skoro prečítanú...
Keby mi to naši mali všetko kupovať, tak by sa zbláznili. A kam by sme to vlastne boli dávali? Aj keď vtedy knihy asi neboli nejako veľmi drahé /neviem, nekupovala som ich, len čítala .../ - ale napr. si pamätám, že taký miláčik stál 1,50 Sk. Tééééda, to bolo fakt dáááávnoo, ešte v minulom tisícročí... ...
To si mala tááááááák ďaleko do knižnice?! No ja som to mala asi 50 m (aspoň kým sme sa nepresťahovali - to bolo aj 250 m, a keď presťahovali knižnicu, tak to bolo možno aj tých 500 m). A maximálny povolený počet kníh bol 10, čo som občas aj zobrala, ale aspoň polovica z toho bola pre tatka (ten ma občas do knižnice aj "vyháňal", lebo nemal čo čítať ).
Knihy stáli málo - môžem pozrieť, mali sme ich dosť (pre mňa najlepší darček k hocičomu ), čo si pamätám, tak boli aj také za okolo 10 Kčs.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Keby len dnes, možno v celej histórii Porady, však Stanko?
Len sa čudujem, že to ešte Buchač neocenil, resp. neokomentoval. Hmmm...
Ty bŕďo, že by som ho fakt zastrelila?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Keby len dnes, možno v celej histórii Porady, však Stanko?
Len sa čudujem, že to ešte Buchač neocenil, resp. neokomentoval. Hmmm...
To že som neokomentoval , ešte neznamená , že som nie v obraze ....
Len , hm , akosi nestíham ...

To vieš , dôchodca ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ty bŕďo, že by som ho fakt zastrelila?
Radšej sa prásknem sám ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pre pani Sekerkovú
http://www.porada.sk/t146564-vlozeni...u-zmluvou.html

Som sa aspoň zabavila v úvode témy.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

O jednu nulu menej - hnedá 10 korunáčka bola s 2 dievčatkami
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja len poopravím: numizmatik ovláda mince, papierovými bankovkami sa zaoberá notafilista
8 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ja si zastanem wagner- ked ti niekto napr.10 rokov robí zo života peklo,tak nevieš ako by si z nervami na konci nakoniec zareagovala-nikdy nehovor nikdy...
Stanko ani som Ti nepoďakovala, že si sa ma zastal. A k Tvojmu stanovisku prikladám aj názor odborníka - stotožňuje sa s Tebou.

BRATISLAVA/PRAHA - Každý človek môže v nejakom období svojho života zažiť stav, kedy by najradšej "všetkých zabil," píše český týždenník Reflex, ktorý sa vracia k bratislavskému masakru z pohľadu psychológa Daniela Štrobla. Reaguje pritom na názory, podľa ktorých veľkú časť zodpovednosti za správanie sa masových vrahov majú často úrady, ktoré sú hluché a slepé k ich často oprávneným sťažnostiam.

Problém je v tom, že medzi fantáziou a uskutočnením leží dlhá cesta. Pripomína prípad muža, ktorému psychopat znásilnil a brutálne zavraždil jeho jedinú dcéru a za tento čin strávil desať rokov za mrežami. „Tento muž po celý čas vrahovho uväznenia plánoval, že akonáhle tohto človeka prepustia, tak ho zastrelí aj s vedomím všetkých následkov, ktoré pre neho budú znamenať. Nakoniec to neurobil. Prečo? Zjednodušene povedané preto, že nebol vrah. Každý človek môže zabiť. Z afektu alebo z nedbanlivosti. Naplánovať a uskutočniť úkladnú vraždu je však úplne iný prípad a dopustí sa ho len ten, kto je k takémuto činu nejako osobnostne predisponovaný,“ konštatuje psychológ.

V súvislosti s bratislavským vrahom pripomína dve otázky: Čo stálo za tak obrovskou mierou zloby a deštruktívnosti a ďalej, či sa tomuto činu dalo zabrániť. Prvú otázku sa snaží vo všeobecnej rovine riešiť kriminológia. Profilovanie páchateľov pritom zďaleka nevyzerá tak, ako to občas predkladajú niektoré televízne relácie, pripomína autor. „Masoví vrahovia, tak ako ich poznáme napríklad z USA, však majú určité črty vo zvýšenej miere spoločné. Sú to ľudia spravidla nenápadní, zakríknutí a nezriedka sa dostávajú do úloh obetí, napríklad šikanovania. Dalo by sa opäť zjednodušene povedať, že títo ľudia nevedia kultivovaným spôsobom dať najavo svoju agresiu, moderne povedané asertivitu a presadiť to, čo chcú. Namiesto toho sa uchyľujú do ríše snov a fantázií o tom, ako sa raz všetkým za svoju frustráciu a ústrky pomstia. Ich čin sa pripravuje mesiace, mnohokrát roky a okolie si ničoho nevšimne. Naopak, po čine sa často čudujú, ako ten či onen tichý pán alebo dobrý chlapec mohol vykonať niečo tak hrozné.“ Pripomína aj prípad z českého Kolína z roku 1989, kedy syn známeho lekára so svojím kamarátom vyvraždil celú rodinu - oboch rodičov, babičku a sestru, ktorú navyše ešte mučili. Nevýrazný študent gymnázia, ktorý len - podobne ako snáď v tej dobe všetci jeho rovesníci - obdivoval akčné filmy.

Otázka, či je možné takýmto činom zabrániť, je vopred zodpovedaná – nedá, píše psychológ. „Môžeme len sledovať a študovať vplyvy, ktoré budúcim vrahom umožňujú prejaviť svoju agresiu viac či menej brutálne,“ konštatuje. V tejto súvislosti spomína dva faktory - voľný predaj strelných zbraní a mediálne vytváraný pocit neustáleho ohrozenia a strachu, keď nás televízia „dennodenne zahlcuje senzáciami plnými krvi a násilia, v nás mimovoľne buduje pocit, že svet, v ktorom žijeme, je zlý a nebezpečný.“

Môžeme pri káve dlho intelektuálne debatovať o zlej a zložitej dobe, v ktorej žijeme. „Nič z toho však nezmení fakt, že vonkajšie okolnosti môžu síce spustiť našu agresívnu reakciu, ale to ako zlí, násilní a deštruktívni v takej chvíli budeme, vždy záleží len a len na nás a žiadna sila - a tým menej úrad - nás nemôže prinútiť, aby sme sa stali masovými vrahmi,“ konštatuje psychológ v týždenníku Reflex.


Zdroj: en, Reflex, Foto: SITA, </DIV>
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..potešilo ma, že zas- ako vždy- nie je nič zaujímavé v telke a tak nemusím riešiť, čo kuknem...a môžem si dať leháro...
...aj vám prajem pohodu a oddych...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
calawen Pozri príspevok
Ozaj, baby - páni,

mám malý problém... Robila som párky a keďže som sa pozabudla pri malom, párky sa rozvarili a otvorili a to môj drahý manžel už nechcel, takže mi zostalo 5 párkov (spišské, ale ostré)... Neviete mi niekto poradiť čo s nimi? Rozmýšľam, že ich dám do jedla zajtra na obed, ale akosi ma nenapadá do akého, aby to bolo chutné...
Nechcel ????

Tak to by moja milovaná o hlade potom bola ....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
adi11 Pozri príspevok
..ale ved s chlapmi sa lepsie pracuje......ti nie su taki klebetni a neohovaraju ako zeny...
...nie vždy pravdou to jesto ...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dnes jednoznačne najlepší a najpravdivejší príspevok na porade...
...ešte že tak ...že len DNES / včera /...
adi11 Pozri príspevok
..o vdaka Stanko, ale vyplyva to z dlhorocnej mojej 42 rocnej skusenosti..z toho prvu polovicu som robila s muzmi a mam na tie roky len same krasne spomienky..s babami boli len same neplechy, zavist a klebety..
...neboj , aj chlapi sú hovädá...z vlastnej skúsenosti tiež vravím ...podrazy jak sviňa vedia urobiť ...
Oliwa Pozri príspevok
Keby len dnes, možno v celej histórii Porady, však Stanko?
Len sa čudujem, že to ešte Buchač neocenil, resp. neokomentoval. Hmmm...
...viď nižšie ...
Llívia Pozri príspevok
Ty bŕďo, že by som ho fakt zastrelila?
...na to nemáš ...
buchač Pozri príspevok
To že som neokomentoval , ešte neznamená , že som nie v obraze ....
Len , hm , akosi nestíham ...
To vieš , dôchodca ...
...fakt som nejak ...
...no čo už ...ale vraj pekný ....
buchač Pozri príspevok
Radšej sa prásknem sám ...
...a kua ...netrafil som sa ...asi som fakt bol unavený ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zita5 Pozri príspevok
Pre pani Sekerkovú
http://www.porada.sk/t146564-vlozeni...u-zmluvou.html

Som sa aspoň zabavila v úvode témy.
Aku pani Sekerkovu myslel autor prispevku? Nasla som tu jednu, ale ta je bez prispevku.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pepsikova Pozri príspevok
..potešilo ma, že zas- ako vždy- nie je nič zaujímavé v telke a tak nemusím riešiť, čo kuknem...a môžem si dať leháro...
...aj vám prajem pohodu a oddych...

... teraz momentálne seriál (podľa mňa úžasný - mám aj na CD) na ČT 2 ... stojí za pozeranie
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
nika.sum Pozri príspevok
Aku pani Sekerkovu myslel autor prispevku? Nasla som tu jednu, ale ta je bez prispevku.
nika.sum ,podľa mňa to bol list p. Sekerkovej, ktorý autor pricapil aj sem a zabudol vymazať oslovenie.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

buchač Pozri príspevok
Nechcel ????

Tak to by moja milovaná o hlade potom bola ....
A čítal si ďalej jak to potom dopadlo? Tie párky boli dajaké divné (zložením) - poslúžili ako preháňadlo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ani nie , nečítal ...
Ale šak nič ...ja muzikant ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať