Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

áno, veľmi často sa predavačky mýlia, chúdence .... ale vždy v ich prospech - ako keby to priam mali od niekoho prikázané. A keď sa na to príde a zákazník sa rozčuľuje, no tak toho jedného, dvoch denne nejako odškodnia. Veď už ďalší stoja v rade a na tých sa to vyrovná.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Takže je to pravda o výpočte dôchodku. Pred časom chodil mail, ako je výhodné byť stále na úrade práce a dosiahneš dôchodok väčší, ako by si pracoval za minimálnu mzdu. Myslela som, že je to blbosť a zmazala. Hrôza, to by mal pán Mihál napraviť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mlyn16 Pozri príspevok
Takže je to pravda o výpočte dôchodku. Pred časom chodil mail, ako je výhodné byť stále na úrade práce a dosiahneš dôchodok väčší, ako by si pracoval za minimálnu mzdu. Myslela som, že je to blbosť a zmazala. Hrôza, to by mal pán Mihál napraviť.
Pán Mihál, rašej nech nič nerobí, lebo to sa všetko po jeho 4 rokoch ministrovania a opráv bude naprávať 20 rokov...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hubatá, moja mama je tiež predavačka a tiež sa občas pomýli (a občas aj kvôli tomu, že niekto centrálne nahodí ceny a centrálne ich nahodí na h...o - ako napr. teraz naposledy mali napolitánku (tuším) Milu za 2,30 EUR/ks. Aj mama si ju kúpila za takúto cenu a až po niekoľkých dňoch prišla na to, že cena je totálna haluz. Keby na to prišli zákazníci, jasné, že vynadajú jej a ona by bola tá, ktorá sa ich snaží obrať o peniaze, pritom to pos..l niekto úplne iný.) A určite sa nemýli naschvál. Inak, čo by z toho mali predavačky? Keď to ide cez kasu, musia pri záverečnej odovzdať každý cent podľa uzávierky.
To skôr je problém pri vydávaní - platila som tričko za 370 SKK tisíckou. Kecali sme s predavačkou (milá pani). Pri kecaní mi vydala asi o 200 SKK menej. Keď som ju na zlé vydanie upozornila, dala mi aj zvyšok. Druhýkrát sa mi to u nej stalo znovu. Náhoda?
1 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pán Mihál, rašej nech nič nerobí, lebo to sa všetko po jeho 4 rokoch ministrovania a opráv bude naprávať 20 rokov...
Stanko, to myslíš vážne?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Llívia Pozri príspevok
To skôr je problém pri vydávaní - platila som tričko za 370 SKK tisíckou. Kecali sme s predavačkou (milá pani). Pri kecaní mi vydala asi o 200 SKK menej. Keď som ju na zlé vydanie upozornila, dala mi aj zvyšok. Druhýkrát sa mi to u nej stalo znovu. Náhoda?
Toto je žial dosť častá prax. preto sa netreba pri pokladni baviť, ani telefonovať a pod. Niektorí to vedia zneužiť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No mne raz v Tescu nablokovali namiesti 1 flaše minerálky rovno 11. Brala som vtedy velký nákup a za mnou stálo v rade kopec ludí. Našťastie som hned pri pokladni prebehla očami blok a zbadala som chybu. Pokladníčka zavolala na informácie, že prídem a tak našťastie som nemusela celý nákup vykladať a preukazovať, že skutočne bola len 1 flaša. Pri takých drobnostiach jogurty alebo akciové pečivo sa to stáva bežne. Väčšina mojich známych nad pár centmi mávne rukou a nerieši to, lebo na info sú často rady, ale.....práve takto ich podporujeme v okrádaní zákazníkov. A dnes cent nie je ako halier
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mlyn16 Pozri príspevok
Stanko, to myslíš vážne?
samozrejme, ale to sa ukáže až neskor...,ale ukáže...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Betina2, súhlasím. Môj jogurt stál tiež len nejakých 30-40 centov, ale ja tiež predavačke vrátim peniaze, keď mi vydá naviac.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Potešil ma prístup vedúceho v Lidli u nás. Na mrazenej zelenine z 1,61 bolo 1,16. Je to dobrá zelenina, tak som kúpila hneď 3.
Pri kase mi pani nablokovala cenu 1,61, tak som sa ohradila.
Prišiel vedúci, zobral bločik, popozeral a.... uznal svoju chybu, /staré účtovníčky, čo ma kedysi zaúčali do ručného účtovníctva, tomu hovorili "amerika" - keď si čísla prehodili poradie, to ste mohli hľadať a hľadať chybu a nie a nie nájsť...na to musel prísť niekto iný, .. ale to je mimo témy /
Pointa môjho potešenia je, že aj keď cena bola predsa len 1,61, mne ju pán vedúci pre svoju " ameriku" stanovil na 1,16 a peniažky mi vrátil. Nebolo to z kasy, tam sa to nedalo, možno na to majú nejaký fond ... a možno jednal rýchlo, lebo vtedy tam pobehovalo po predajni nejako moc mladých mužov a žien v oblekoch...a neboli to kupujúci...ktovie ako to bolo, ale ja som zostala milo prekvapená
Aj mne sa stalo, ze som v Nay kupovala DVD nosice, bola na vacsom baleni super cena, ale ja som neznala cien, lebo to kupuje vacsinou len manzel, som vzala jedno balenie. Pri pokladni zistili, ze tam maju nalepenu cenu z polovicneho balenia, prisiel veduci, mne ho dali za tu chybnu cenu a samozrejme si to isli opravit. Vo hypermarketoch sa to stava casto, ale nie vsetky reaguju takto, ale v Tesco s tym nikdy problem nebol.
Isty cas som predavala vo svojej prevadzke a tiez som sa niekedy pomylila, ale vacsinou som na to prisla hned, ked som to prepocitavala zakaznikovi a u mna to bolo takmer vzdy v moj neprospech. Ale stalo sa mi to, ze som dala vydavok zakaznikovi a on si ho zobral a v tom mi docvaklo, ze som vydala viac, tak som ho hned stopla - mal to este v ruke - a bolo vidiet, ze na to prisiel hned a keby som sa neozvala tak sa neprizna. Ludia sme vselijaki.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Prekvapila a nepotešila ma táto správa http://www.aktuality.sk/clanok/17247...al-samovrazdu/
...čo sa to už len deje na tomto svete...nechápem...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nika.sum Pozri príspevok
Aj mne sa stalo, ze som v Nay kupovala DVD nosice, bola na vacsom baleni super cena, ale ja som neznala cien, lebo to kupuje vacsinou len manzel, som vzala jedno balenie. Pri pokladni zistili, ze tam maju nalepenu cenu z polovicneho balenia, prisiel veduci, mne ho dali za tu chybnu cenu a samozrejme si to isli opravit. Vo hypermarketoch sa to stava casto, ale nie vsetky reaguju takto, ale v Tesco s tym nikdy problem nebol.
Isty cas som predavala vo svojej prevadzke a tiez som sa niekedy pomylila, ale vacsinou som na to prisla hned, ked som to prepocitavala zakaznikovi a u mna to bolo takmer vzdy v moj neprospech. Ale stalo sa mi to, ze som dala vydavok zakaznikovi a on si ho zobral a v tom mi docvaklo, ze som vydala viac, tak som ho hned stopla - mal to este v ruke - a bolo vidiet, ze na to prisiel hned a keby som sa neozvala tak sa neprizna:). Ludia sme vselijaki.
V nejakej českej TV urobili taký pokus - do predajne dali skrytú kameru a predavačka úmyselne vydávala ľuďom viac. Vonku si ich potom odchytil reportér, povedal im o výdavku naviac a čakal, čo ľudia urobia. Vtedy sme my, Slováci, dopadli biedne, lebo jeden chalan (Slovák) len mykol plecami, že čo, keď mu vydala naviac a pokračoval ďalej v ceste. Vôbec tie peniaze naviac nevrátil. Zato Česi ich vrátili.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Llívia Pozri príspevok
V nejakej českej TV urobili taký pokus - do predajne dali skrytú kameru a predavačka úmyselne vydávala ľuďom viac. Vonku si ich potom odchytil reportér, povedal im o výdavku naviac a čakal, čo ľudia urobia. Vtedy sme my, Slováci, dopadli biedne, lebo jeden chalan (Slovák) len mykol plecami, že čo, keď mu vydala naviac a pokračoval ďalej v ceste. Vôbec tie peniaze naviac nevrátil. Zato Česi ich vrátili.
Mne sa pred niekolkymi rokmi stalo, ze som platila v Sk 1000-kou a spravne mi aj vydavali, ale ja som si myslela, ze som platila len 500-kou a ked som predavacke povedala, ze mi vydava vela, tak ma sama upozornila, ze nie. Keby bola mrcha tak mohla mat vdaka mojej roztrzitosti peniaze vo vrecku.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nám sa tiež niečo také stalo, ale dávnejšie. Môj manžel nakupoval potraviny na víkend, bolo treba veľa, ešte všetky deti s nami bývali, takže si nič pri pokladni nevšimol. Prišiel domov a keďže ja naozaj vždy všetko kontrolujem,, zistila som, že mu nenablokovali kura, bolo dosť veľké a stálo cca 90 Sk, to si pamätám (aspoň vidím, že ceny kuriat sa moc nezmenili). Už bol piatok večer, obchod bol zavretý, tak tam išiel ráno, doplatiť. Na svoje veľké prekvapenie namiesto ďakujem ho vedúca začala vyšetrovať, kto mu to blokoval, rozčúlená na predavačku, poriadne ju sfúkla, manžel nebol dôležitý, len stál a čumel a potom povedal, že keby bol vedel, ako tú chuderu zvozia za chybu, bol by sa na to vykašľal.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Nám sa tiež niečo také stalo, ale dávnejšie. Môj manžel nakupoval potraviny na víkend, bolo treba veľa, ešte všetky deti s nami bývali, takže si nič pri pokladni nevšimol. Prišiel domov a keďže ja naozaj vždy všetko kontrolujem,, zistila som, že mu nenablokovali kura, bolo dosť veľké a stálo cca 90 Sk, to si pamätám (aspoň vidím, že ceny kuriat sa moc nezmenili). Už bol piatok večer, obchod bol zavretý, tak tam išiel ráno, doplatiť. Na svoje veľké prekvapenie namiesto ďakujem ho vedúca začala vyšetrovať, kto mu to blokoval, rozčúlená na predavačku, poriadne ju sfúkla, manžel nebol dôležitý, len stál a čumel a potom povedal, že keby bol vedel, ako tú chuderu zvozia za chybu, bol by sa na to vykašľal.
úprimne? Ja by som sa určite netrepal do obchodu priznať to kura, určite nie...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
úprimne? Ja by som sa určite netrepal do obchodu priznať to kura, určite nie...
Úprimne, už viackrát som vrátila, čo mi dali navyše, ale zároveň si vždy pýtam tvrdo, čo mi patrí, ak mi dajú menej. Ja by som nemohla spať, keby som mala pocit, že som vzala, čo mi nepatrí.
5 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kvaka Pozri príspevok
Nám sa tiež niečo také stalo, ale dávnejšie. Môj manžel nakupoval potraviny na víkend, bolo treba veľa, ešte všetky deti s nami bývali, takže si nič pri pokladni nevšimol. Prišiel domov a keďže ja naozaj vždy všetko kontrolujem,, zistila som, že mu nenablokovali kura, bolo dosť veľké a stálo cca 90 Sk, to si pamätám (aspoň vidím, že ceny kuriat sa moc nezmenili). Už bol piatok večer, obchod bol zavretý, tak tam išiel ráno, doplatiť. Na svoje veľké prekvapenie namiesto ďakujem ho vedúca začala vyšetrovať, kto mu to blokoval, rozčúlená na predavačku, poriadne ju sfúkla, manžel nebol dôležitý, len stál a čumel a potom povedal, že keby bol vedel, ako tú chuderu zvozia za chybu, bol by sa na to vykašľal.
Inak, tak je to. Viem, ze aj v Carrefoure alebo v Tesco, ked spravi predavacka nejaku chybu, ze omylom nablokuje menej alebo viac, tak to ma potom v zazname a nejaky postih za to maju.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Llívia Pozri príspevok
Hubatá, moja mama je tiež predavačka a tiež sa občas pomýli (a občas aj kvôli tomu, že niekto centrálne nahodí ceny a centrálne ich nahodí na h...o - ako napr. teraz naposledy mali napolitánku (tuším) Milu za 2,30 EUR/ks. Aj mama si ju kúpila za takúto cenu a až po niekoľkých dňoch prišla na to, že cena je totálna haluz. Keby na to prišli zákazníci, jasné, že vynadajú jej a ona by bola tá, ktorá sa ich snaží obrať o peniaze, pritom to pos..l niekto úplne iný.) A určite sa nemýli naschvál. Inak, čo by z toho mali predavačky? Keď to ide cez kasu, musia pri záverečnej odovzdať každý cent podľa uzávierky.
To skôr je problém pri vydávaní - platila som tričko za 370 SKK tisíckou. Kecali sme s predavačkou (milá pani). Pri kecaní mi vydala asi o 200 SKK menej. Keď som ju na zlé vydanie upozornila, dala mi aj zvyšok. Druhýkrát sa mi to u nej stalo znovu. Náhoda?
Ty brďo, to čo malo byť za napolitánku za 2,30 € za kus - aj keby to bola neviem koľkokrát XXXL, aj tak...
Ešte tak veľká čokoláda Milka v akcii - to by sedelo... ale malá Mila - to je sila...

Llívia, poučenie : pri platení nevykecávať s ani najsammilejšími a najochotnejšími pokladníčkami /predavačkami/ - aby sa predchádzalo takýmto situáciám - či neúmyselným, alebo nebodaj úmyselným...
A to učím aj moje deti - aby ma pri pokladni nerušili, lebo spravidla vtedy mi syn chce zvestovať najdôležitejšie udalosti dňa - aká známka, nebodaj poznámka, čo vidí, čo chce jesť, čo chce robiť...
Naposledy upravil Oliwa : 17.09.10 at 11:12
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Úprimne, už viackrát som vrátila, čo mi dali navyše, ale zároveň si vždy pýtam tvrdo, čo mi patrí, ak mi dajú menej. Ja by som nemohla spať, keby som mala pocit, že som vzala, čo mi nepatrí.
Ako odmenu máš užitočné...

Ja zasa naopak, pár krát keď ma opinkali,tak som kašlal na to, ale zasa sa mi to vrátilo aj opačne, takže je to 1-1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ak vydala viac asi to doplácala potom zo svojho nie? Proste jej nesedela kasa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať