Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
úprimne? Ja by som sa určite netrepal do obchodu priznať to kura, určite nie...
Urcite nie si sam. Aj keby to bolo naopak, ze to bolo v nas neprospech, tak by sme uz z domu asi nesli a asi by to nemalo ani vyznam, lebo rozdiely zistene mimo pokladne sa neuznavaju. Ale ked to clovek zisti este pri pokladni je to ine. Ja som raz v MC Donald´s mala objednavku, nejaku mensiu, ale podavali mi dost velky balicek. Ked som povedala, ze to nie je moje, lebo je tam toho nejako vela, tak na mna pozerali ako by som bola z inej planety.
Naposledy upravil nika.sum : 17.09.10 at 10:11
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ale sedela, neboj sa, že sedela...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Poznate niekoho kto zbiera odznaky? Moja mamina niekedy este za socializmu pracovala v nejakom podniku kde ich malovali, tusim to robili rucne. Su to vacsinou tie napichovacie. Priniesla mi ich kopu, neviem co s tym. Ak by ste mali niekoho komu by to spravilo radost, tak darujem.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Kvaka Pozri príspevok
Nám sa tiež niečo také stalo, ale dávnejšie. Môj manžel nakupoval potraviny na víkend, bolo treba veľa, ešte všetky deti s nami bývali, takže si nič pri pokladni nevšimol. Prišiel domov a keďže ja naozaj vždy všetko kontrolujem,, zistila som, že mu nenablokovali kura, bolo dosť veľké a stálo cca 90 Sk, to si pamätám (aspoň vidím, že ceny kuriat sa moc nezmenili). Už bol piatok večer, obchod bol zavretý, tak tam išiel ráno, doplatiť. Na svoje veľké prekvapenie namiesto ďakujem ho vedúca začala vyšetrovať, kto mu to blokoval, rozčúlená na predavačku, poriadne ju sfúkla, manžel nebol dôležitý, len stál a čumel a potom povedal, že keby bol vedel, ako tú chuderu zvozia za chybu, bol by sa na to vykašľal.
Nuž na druhý deň do supermarketu vracať nezablokované peniaze??? Neviem neviem. Scenár je predsa jasný. Našli si obetného baránka na každé manko. Tam je kopec brigádnikov. Ľudia sa tam striedajú. A čakať nejakú vďačnosť? Od koho? /Od tej pokladníčky alebo od vedúcej????/ Sorry som dnes nejaká protivná. Ešteže je je piatok
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

nika.sum Pozri príspevok
Inak, tak je to. Viem, ze aj v Carrefoure alebo v Tesco, ked spravi predavacka nejaku chybu, ze omylom nablokuje menej alebo viac, tak to ma potom v zazname a nejaky postih za to maju.
Záleží od obchodného reťazca a jeho interných predpisov...
Niektoré majú tzv. stratové položky, kde sa chýbajúci rozdiel, zistený pri odovzdávaní tržby v pokladni uhradí z balíka na to určeného a pokladník to nepocíti /všimli ste si hlavne cez dovolenkovú sezónu v pokladniach hypermarketov brigádnikov, ktorí neraz vyzerali na 16? Majú vydať sumu, ktorú vidia na obrazovke, lenže pomýliť sa môžu pri práci s mincami... Keby mali takémuto brigádnikovi na dohodu strhnúť všetko, čo domrví, nezarobí si ani na slanú vodu a obchod môže robiť nábor, koľko chce...
V iných reťazcoch zasa podpisujú vedúci či pokladníci osobnú hmotnú zodpovednosť, a každý takýto prešľap /a aj iné - napr. pokuty a manká/ sú im strhnuté z výplaty - po starom "zosobnené"...
Naposledy upravil Oliwa : 17.09.10 at 11:26
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nika.sum Pozri príspevok
Mne sa pred niekolkymi rokmi stalo, ze som platila v Sk 1000-kou a spravne mi aj vydavali, ale ja som si myslela, ze som platila len 500-kou a ked som predavacke povedala, ze mi vydava vela, tak ma sama upozornila, ze nie. Keby bola mrcha tak mohla mat vdaka mojej roztrzitosti peniaze vo vrecku.
Toto sa stáva mne teraz, keď sú tie mince rovnaké (1 a 2 EUR a 0,20 a 0,50 EUR) - stále sa mi to mýli - aj v môj prospech, aj v môj neprospech. Našťastie, aj keby som sa sekla v môj neprospech, je to menej ako tvoj rozdiel 500 SKK. (Papierové si nemýlim - také väčšinou nemám, veď mám kartu )
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Ty brďo, to čo malo byť za napolitánku za 2,30 € za kus - aj keby to bola neviem koľkokrát XXXL, aj tak...
Ešte tak veľká čokoláda Milka v akcii - to by sedelo... ale malá Mila...

Llívia, poučenie : pri platení nevykecávať s ani najsammilejšími a najochotnejšími pokladníčkami /predavačkami/ - aby sa predchádzalo takýmto situáciám - či neúmyselným, alebo nebodaj úmyselným...
A to učím aj moje deti - aby ma pri pokladni nerušili, lebo spravidla vtedy mi syn chce zvestovať najdôležitejšie udalosti dňa - aká známka, nebodaj poznámka, čo vidí, čo chce jesť, čo chce robiť...
Pri tej napolitánke asi osoba, ktorá ju dávala do systému, posunula desatinnú čiarku.
Veľká čokoláda Milka je v akcii, ak stojí 1,99 EUR , inak je to pre mňa bežná cena
Čo sa týka detí a obchodu: tiež u vás na pokladniach pre rodičov s deťmi - bez sladkostí, aby deti neotravovali, sú sladkosti nahradené prezervatívmi?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Nám sa tiež niečo také stalo, ale dávnejšie. Môj manžel nakupoval potraviny na víkend, bolo treba veľa, ešte všetky deti s nami bývali, takže si nič pri pokladni nevšimol. Prišiel domov a keďže ja naozaj vždy všetko kontrolujem,, zistila som, že mu nenablokovali kura, bolo dosť veľké a stálo cca 90 Sk, to si pamätám (aspoň vidím, že ceny kuriat sa moc nezmenili). Už bol piatok večer, obchod bol zavretý, tak tam išiel ráno, doplatiť. Na svoje veľké prekvapenie namiesto ďakujem ho vedúca začala vyšetrovať, kto mu to blokoval, rozčúlená na predavačku, poriadne ju sfúkla, manžel nebol dôležitý, len stál a čumel a potom povedal, že keby bol vedel, ako tú chuderu zvozia za chybu, bol by sa na to vykašľal.
Vedúca sa hrala na dôležitú. Ak už chcela predavačku zvoziť, tak to nemala robiť pred zákazníkmi.
Mne sa niečo podobné stalo v lekárni: dve pokladne, pri jednej mladý chalan, pri druhej pán (hádam mu cez 50). Obaja mali zákazníkov. Stála som v rade k staršiemu pánovi. Predo mnou asi manželia chceli niečo na masírovanie bruška pre dieťa. Pán hľadal, ale nemohol nájsť to, čo chceli. Tak odbehol k mladému, že keď doblokuje, nech za ním príde. Mladý doblokoval, ale mal ďalšieho zákazníka, tak najskôr obslúžil toho. Toho staršieho to asi riadne nas....rdilo, pretože prišiel k nemu a povedal mu riadne nahlas, aby všetci počuli (a videli, aký je on dôležitý), niečo v zmysle: "Volal som Vás, mali ste najskôr prísť za mnou." Tak mladý nechal rozblokované, našiel inú mastičku a pán (zase riadne nahlas, aby všetci videli a počuli, aký je nesmierne dôležitý) povedal: "Tých mastičiek (myslel tie, ktoré nemali, a ktoré chcel ten (asi) manželský pár) tu bude sto." Keď to takto napíšem, nevyzerá to hrozne, ale mne ako zákazníčke, bolo riadne nepríjemné, že si tieto veci riešil ten pán predo mnou a pred ostatnými zákazníkmi. Mali si to riešiť v súkromí. (Už do tej lekárne radšej nepôjdem. Nie som zvedavá na takéto výstupy.)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Máš pravdu, to je pod ľudskú dôstojnosť ale myslím že bežná prax aj keď v maličkostiach sa to možno líši. Mohli by o tom rozprávať nielen predavači, ale aj úradníčky, robotníci pri pásoch v automobilkách, murári .......... prvoradý je zisk a až potom pracovník. Veď za jedného čaká na prácu ďalších 100 !!!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Žiaľ, máš pravdu, stáva sa to často.
(Raz si doručovateľka neodtrhla doručenku z listu. Mne sa nechcelo s doručenkou ísť na poštu, tak som ju poštárke dala na druhý deň. Strašne bola rada, lebo by z toho mala problémy - asi mala tiež takú veledôležitú vedúcu. Takže nakoniec vďaka mojej lenivosti som niekomu aj prospela.)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misoft Pozri príspevok
Ja zásadne rôznym akciám typu pack - megapack a pod. neverím. Stačí si len pozrieť niekedy tzv. jednotkovú cenu (sú to veľmi, veľmi maličké čísielka) a zistíte, že napr. za 4 ks. niečoho zaplatíte v prepočte na kus vias, ako keby sa kupovalo po jednom.
Preto ak chcete ušetriť, sledujte jednotkové ceny!!!
To sú, ako píše Misoft, tie najmenšie, často priam nečitateľné údaje, ktoré majú byť na každej cenovke /v regáli, vitríne alebo obslužnom pulte/ a povedia Vám, čo zaplatíte za 1 liter piva, oleja či aviváže, 1m toaletného papiera či alobalu, 1 kg prášku na pranie, kávy alebo kečupu...
Kto máte na to samozrejme čas , oči a hlavne nervy ...
Ale je fakt, že len tak sa dá zistiť, či sa Vám nákup /hlavne akciového tovaru/ oplatil...
Pri malom nákupe sa to dá, ale keď robíte veľký mesačný za plný vozík... Ale rovnako je tiež fakt, že práve pri takomto nákupe sa dá ušetriť najviac...
Tak si vyberte...
Lebo ak máte aspoň plat, či príjem prezentovaný rôznymi štatistikami ako "priemerný", resp. plnú peňaženku či kreditku so slušným stavom na účte -tak toto ste vôbec nemuseli čítať - lebo sa Vás to netýka...
Naposledy upravil Oliwa : 17.09.10 at 12:30
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Záleží od obchodného reťazca a jeho interných predpisov...
Niektoré
Všetky majú....ale záleží na tom , o čo sa jedná ...
majú tzv. stratové položky, kde sa chýbajúci rozdiel, zistený pri odovzdávaní tržby v pokladni uhradí z balíka na to určeného a pokladník to nepocíti
Vždy to pocíti ...pri najbližšej výplate ...okamžite ...a len on sám , nik iný ...
/všimli ste si hlavne cez dovolenkovú sezónu v pokladniach hypermarketov brigádnikov, ktorí neraz vyzerali na 16? Majú vydať sumu, ktorú vidia na obrazovke, lenže pomýliť sa môžu pri práci s mincami... Keby mali takémuto brigádnikovi na dohodu strhnúť všetko, čo domrví, nezarobí si ani na slanú vodu a obchod môže robiť nábor, koľko chce...
V iných reťazcoch zasa podpisujú vedúci či pokladníci osobnú hmotnú zodpovednosť,
Aj osobnú ...ale aj kolektívnu ...to je už ale iné kafé ...jedná sa v zásade o tovar , ktorý chýba pri inventúre ...
Sú to odpisy ...podľa oddelení ...je to rôzne ...ale spadajú sem aj krádeže a iné neovplyvniteľné okolnosti ...

a každý takýto prešľap /a aj iné - napr. pokuty a manká/ sú im strhnuté z výplaty - po starom "zosobnené"...
Nie vždy ...a nie za všetko je vedúci zodpovedný ...
Pokuta - povedzme , že za hygienu ...
Manko ??? - predsa manko vo výške 250.000 Sk je proste jedným človekom nezaplatiteľné ...proste sa to odpíše ...
Na nezodpovedanú otázku odpoviem ...ÁNO , aj také existuje ...
v texte...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Llívinka, vieš, v prípade tej doručovateľky by nešlo o "veledôležitosť" jej vedúcej, ale o veľmi dôležitú vec... Tú odtrhnutú doručenku podpísanú prijímateľom totiž pošta vracia odosielateľovi ako dôkaz o tom, že si zásielku osobne prevzala...
Obsahom zásielky môže byť totiž napr. posledná upomienka - oznámenie o odpojení od elektriny, plynu, vody, súdne predvolanie, rozhodnutie, exekučný príkaz, výpoveď daná zamestnávateľom - a z toho všetkého plynúce odvolacie lehoty...
A v prípade vzniknutých problémov by pošta, resp. doručovateľka musela preukázať práve tou doručenkou, že si to prevzala... Takže preto bola tak "strašne rada" , lebo nemohla tušiť, čo v tej obálke je...
Ja len toľko...
Naposledy upravil Oliwa : 17.09.10 at 18:49
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

2009 Pozri príspevok
Nuž na druhý deň do supermarketu vracať nezablokované peniaze??? Neviem neviem. Scenár je predsa jasný. Našli si obetného baránka na každé manko. Tam je kopec brigádnikov. Ľudia sa tam striedajú. A čakať nejakú vďačnosť? Od koho? /Od tej pokladníčky alebo od vedúcej????/ Sorry som dnes nejaká protivná. Ešteže je je piatok
To bolo dávno, tak 15 rokov? možno viac, možno menej, ale bolo to v našom malom sídliskovom obchode (už neexistuje) a boli tam tri pokladne, kde sa poznal môj manžel s každou pokladníčkou, on je taký ukecaný typ. V supermarketoch to riešime hneď pri pokladni, ja som tam za tú, čo číta a kontroluje blok, ale nakupuje zväčša manžel a doma občas nadávam, že niečo je po záruke, ide to vrátiť, zatiaľ sme v náš neprospech moc toho neriešili, ale ak je to náhodou v náš prospech a zistené mimo pokladnice, tak už nám ponúkli tovar zadarmo, nejakú sladkosť, alebo tak. Neriešim to, len to kura mi utkvelo v pamäti za ten pucung predavačky.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tuta Pozri príspevok
Práve minule som sa rozprávala s jednou pani z dôchodkového presne o takom istom prípade.
Dotyčný bol totiž posudzovaný ako poistenec štátu a dosiahol OMB 3, pričom ak si niekto platí dôchodkové z minima má OMB okolo 1.
Čo k tomu viacej dodať???????
... tak toto určite nemôže byť .. to si "málinko" prehnala

.. Ak si niekto platí z minima .. tak OMB je asi 0,4..
Ja som si veru takto poškodila .. kedže nemôžem zobrať prácu na plný úväzok, riešila som to skráteným ... a ešte aj nižššie ohodnotenie Vtedy som si myslela, že dobre, len nech mám zaplatené "na dôchodok" ...
.. ale možno sa zbytočne trápim ... (či dožijeme)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Oliwa Pozri príspevok
Preto ak chcete ušetriť, sledujte jednotkové ceny!!!
Kto máte na to samozrejme čas , oči a hlavne nervy ...
Ale je fakt, že len tak sa dá zistiť, či sa Vám nákup /hlavne akciového tovaru/ oplatil...
Pri malom nákupe sa to dá, ale keď robíte veľký mesačný za plný vozík... Ale rovnako je tiež fakt, že práve pri takomto nákupe sa dá ušetriť najviac...
Tak si vyberte...
Lebo ak máte aspoň plat, či príjem prezentovaný rôznymi štatistikami ako "priemerný", resp. plnú peňaženku či kreditku so slušným stavom na účte -tak toto ste vôbec nemuseli čítať - lebo sa Vás to netýka...
Prečo si to myslíš, že sa to týka len príjmovo podpriemerných?? My s manželom máme príjmy nadpriemer, ale peniažky nemíňam len tak ľahko. Bola som zvyknutá pri troch deťoch dobre obracať korunky a to mi ostalo. Kupujem tiež veľa vecí v akcii, aj do zásoby, akurát sa pozerám na to, či je to aj zdravé a či to budem v blízkej dobe naozaj aj potrebovať. Ak je v akcii niečo mastné, údené alebo plne sýtená voda, no neberiem. Ak je v akcii chudé mäso, syry, zelenina, no nezober to. Niečo mám svoje, vypestované, ale dosť aj kupujem. Snažím sa dávať do košíka len potraviny, o ktorých si myslím, že nám uškodia najmenej. Keby som tak mohla kupovať niektoré potraviny s kvalitou spred 30 až 40 rokov, nesťažovala by som sa.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kvaka Pozri príspevok
To bolo dávno, tak 15 rokov? možno viac, možno menej, ale bolo to v našom malom sídliskovom obchode (už neexistuje) a boli tam tri pokladne, kde sa poznal môj manžel s každou pokladníčkou, on je taký ukecaný typ. V supermarketoch to riešime hneď pri pokladni, ja som tam za tú, čo číta a kontroluje blok, ale nakupuje zväčša manžel a doma občas nadávam, že niečo je po záruke, ide to vrátiť, zatiaľ sme v náš neprospech moc toho neriešili, ale ak je to náhodou v náš prospech a zistené mimo pokladnice, tak už nám ponúkli tovar zadarmo, nejakú sladkosť, alebo tak. Neriešim to, len to kura mi utkvelo v pamäti za ten pucung predavačky.
Tak to bolo teda "pamätné" kura ... A pamätáš si aj to, ako si ho pripravila?
Pečené, plnené, na smotane.... až sa mi slinky zbiehajú...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Preto ak chcete ušetriť, sledujte jednotkové ceny!!!
To sú, ako píše Misoft, tie najmenšie, často priam nečitateľné údaje, ktoré majú byť na každej cenovke /v regáli, vitríne alebo obslužnom pulte/ a povedia Vám, čo zaplatíte za 1 liter piva, oleja či aviváže, 1m toaletného papiera či alobalu, 1 kg prášku na pranie alebo kávy alebo kečupu...
Kto máte na to samozrejme čas , oči a hlavne nervy ...
Ale je fakt, že len tak sa dá zistiť, či sa Vám nákup /hlavne akciového tovaru/ oplatil...
Pri malom nákupe sa to dá, ale keď robíte veľký mesačný za plný vozík... Ale rovnako je tiež fakt, že práve pri takomto nákupe sa dá ušetriť najviac...
Tak si vyberte...
Lebo ak máte aspoň plat, či príjem prezentovaný rôznymi štatistikami ako "priemerný", resp. plnú peňaženku či kreditku so slušným stavom na účte -tak toto ste vôbec nemuseli čítať - lebo sa Vás to netýka...
Toaleťák je na kusy, nie na metre.
Ešte tak keby tie jednotkové ceny vždy boli. Ja ich sledujem väčšinou pri drogérii (pri potravinách (okrem čokolád a cereálií) nie, lebo to sledujem podľa "chutí-nechutí" ). Pri drogérii sa mi už viackrát stalo, že akciové balenie bolo drahšie ako neakciové (napr. tabletky do umývačky).
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Oliwa Pozri príspevok
Tak to bolo teda "pamätné" kura ... A pamätáš si aj to, ako si ho pripravila?
Pečené, plnené, na smotane.... až sa mi slinky zbiehajú...
...no myslím, že keby ho tá chudera predavačka chytila do ruky, bolo by kura tak akurát na "franforce"
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katy a R Pozri príspevok
... tak toto určite nemôže byť .. to si "málinko" prehnala

.. Ak si niekto platí z minima .. tak OMB je asi 0,4..
Ja som si veru takto poškodila .. kedže nemôžem zobrať prácu na plný úväzok, riešila som to skráteným ... a ešte aj nižššie ohodnotenie Vtedy som si myslela, že dobre, len nech mám zaplatené "na dôchodok" ...
.. ale možno sa zbytočne trápim ... (či dožijeme)
Možné to asi aj je. Prečo? Približný výpočet: Niekto získa napr. za 30 rokov POMB 0,7, dôchodok bude 30x0,7xADH= 21xADH. Ak je niekto bezdomovec, nikde nič neplatí už 20 rokov, mohol mať dobrý príjem počas pracovného života, napr. za 10 rokov má POMB 2,6, dôchodok bude mať tiež, ale vyšší, 10x2,6xADH=26xADH. Jeden platil a robil 30 rokov, má menej, druhý 10 rokov, má viac. Keby tých 20 rokov platil z minima, tak mu ten jeho priemer vyjde úplne iný, nižší. Ide totiž o to, že celé kalendárne roky, za ktoré sa poistenie neplatí, sú z výpočtu vylúčené, teda nekazia priemer, alebo je to inak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať