Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Oliwa Pozri príspevok
Tak to bolo teda "pamätné" kura ... A pamätáš si aj to, ako si ho pripravila?
Pečené, plnené, na smotane.... až sa mi slinky zbiehajú...
Nepamätám, určite som piekla v trúbe, boli ešte doma deti, mali to radi pečené s ryžou, ja som pekávala s jablkami a cesnakom. Teraz nepečiem, dusím, s bylinkami, zeleninkou.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No a je to tu, som zase zabudla obedovať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mlyn16 Pozri príspevok
Rovno som vybrala bloček zo včerajšieho nákupu v Tescu Martin, na bločku je 3,96 €.
Asi záleží na personále, či si prizná chybu.
prosim ta, kupovala si 4-pack? Ak ano, mohla by si mi oscanovat nejak ten lístok? Manžel by sa milerád išiel porozprávať s pani vedúcou
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka Pozri príspevok
Možné to asi aj je. Prečo? Približný výpočet: Niekto získa napr. za 30 rokov POMB 0,7, dôchodok bude 30x0,7xADH= 21xADH. Ak je niekto bezdomovec, nikde nič neplatí už 20 rokov, mohol mať dobrý príjem počas pracovného života, napr. za 10 rokov má POMB 2,6, dôchodok bude mať tiež, ale vyšší, 10x2,6xADH=26xADH. Jeden platil a robil 30 rokov, má menej, druhý 10 rokov, má viac. Keby tých 20 rokov platil z minima, tak mu ten jeho priemer vyjde úplne iný, nižší. Ide totiž o to, že celé kalendárne roky, za ktoré sa poistenie neplatí, sú z výpočtu vylúčené, teda nekazia priemer, alebo je to inak?
a velmi dobre znižujú budúci dôchodok napríklad aj rôzne polovičné úväzky...
prípadne dobrovolné platenie si z minima...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kvaka Pozri príspevok
Možné to asi aj je. Prečo? Približný výpočet: Niekto získa napr. za 30 rokov POMB 0,7, dôchodok bude 30x0,7xADH= 21xADH. Ak je niekto bezdomovec, nikde nič neplatí už 20 rokov, mohol mať dobrý príjem počas pracovného života, napr. za 10 rokov má POMB 2,6, dôchodok bude mať tiež, ale vyšší, 10x2,6xADH=26xADH. Jeden platil a robil 30 rokov, má menej, druhý 10 rokov, má viac. Keby tých 20 rokov platil z minima, tak mu ten jeho priemer vyjde úplne iný, nižší. Ide totiž o to, že celé kalendárne roky, za ktoré na poistenie neplatí, sú z výpočtu vylúčené, teda nekazia priemer, alebo je to inak?
... však samozrejme, že je to možné ... vi´d aj predchádzajúce príspevky o tomto
.. len tuta napísala, že pri priemernom zárobku OMB = 3 a pri minimálnom = 1 .. toto veru nie je možné !
Veľmi dobre to majú spočítané naši spoluobčania - treba si brať príklad z nich http://www.porada.sk/1508154-post15440.html
... a práve že ja som sa poučila na vlastnej chybe ... teraz to už tak nemám samozrejme Ale vždy je lepšie poučiť sa na cudzích chybách ..
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Čítala som príspevky k dôchodkom, tie POMB, čo písala tuta bol určite nejaký škriatok, len pri priemernej mzde je jeho hodnota = 1. Ja som síce reagovala na tvoj príspevok, ale až teraz vidím, že nevhodne, prepáč, lebo myšlienkami som bola pri tom, ako sa oplatí niekomu roky neprispievať a práve tie roky mu nepokazia priemer OMB, aj keď má celkový počet započítaných rokov menej, je na tom lepšie, ale je tam určite viac možností.
Naposledy upravil Kvaka : 17.09.10 at 16:36
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Buchač, nebudem sa s Tebou ťahať za slovíčka, lebo to nemá význam...
Zrejme netušíš:
- aká je výška pokuty napr. za chýbajúcu čelenku predavačky za obslužným pultom, ktorá krája syry alebo mäsové výrobky a kto ju štátnemu kontrolnému orgánu zaplatí...
- že manká a škody môžu byť zavinené i nezavinené a podľa toho sa posudzujú...
- koľko je súdnych rozhodnutí a nedoriešených sporov a aká je výška splátky napr. pri 250 tis. manku... kiežby bolo všetko také jednoduché, ako sa Tebe zdá...
Naposledy upravil Oliwa : 17.09.10 at 21:12
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Llívia Pozri príspevok
Toaleťák je na kusy, nie na metre.
Ešte tak keby tie jednotkové ceny vždy boli. Ja ich sledujem väčšinou pri drogérii (pri potravinách (okrem čokolád a cereálií) nie, lebo to sledujem podľa "chutí-nechutí" ). Pri drogérii sa mi už viackrát stalo, že akciové balenie bolo drahšie ako neakciové (napr. tabletky do umývačky).
Llívinka, ja viem, že Ti to pripadá smiešne, ale to len preto, že...
zrejme si nemala dôvod zaoberať sa Generálnym zákonom o eure a vykonávacími predpismi k nemu... ani zavedením duálnych cien, ich kontrolou a jednotkovými cenami... Pretože inak by si vedela, že jednotková cena nie je to isté čo predajná cena, že merná jednotka je m a nie kus... A že záleží od konkrétneho výrobcu, čo na balení výrobku uvedie a to potom spotrebiteľ vidí na cenovke. A že existujú aj výnimky z tohto zákona... Preto napr. jeden druh toaletného papiera má na obale uvedený počet útržkov, iný metrov... A tak nie je kus ako kus, aj keď cena je tá istá... Lebo je rozdiel, či za 0,30 € kúpiš 40 m kotúč, alebo trebárs 65 m... Určite si si to nikdy nevšimla...
Myslím, že Ty riešiš úplne iné veci... ale napr. kupovať ho pre päťčlennú rodinu na celý mesiac /čo samozrejme hneď vyskočí aj na pokladničnom bloku.../ - nemusí byť pre každého až taká sranda...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Buchač, nebudem sa s Tebou ťahať za slovíčka, lebo to nemá význam...
Zrejme netušíš:
- aká je výška pokuty napr. za chýbajúcu čelenku predavačky za obslužným pultom, ktorá krája syry alebo mäsové výrobky a kto ju štátnemu kontrolnému orgánu zaplatí...
- že manká môžu byť zavinené i nezavinené a podľa toho sa o nich rozhoduje...
- koľko je súdnych rozhodnutí a nedoriešených sporov a aká je výška splátky napr. pri 250 tis. manku... nie je všetko také jednoduché, ako sa Tebe zdá...
Nie netuším ....ale VIEM...a to je podstatný rozdiel ...

Keby si všetky moje príspevky čítala , tak by si v obraze bola ...

Moja manželka totiž momentálne pracuje ako managerka oddelenia v jednom hypersupermarkete ...pomaly 10 rokov ...
Od 15 rokov je v obore ...prešla všetkými rôznymi vedúcimi funkciami ...aj pedagogické minimum má , majsterku odborného výcviku robila zo 10 rokov ...
Takže VIEM , veľa viem ...aj o riadení hypermarketu , aj o vyučovacom procese , aj .................................................. .................

Tie okolnosti , ktoré spomínaš ...o.k. beriem , ale až do takých podrobností som nemienil ísť ...

Stačí Ti takáto odpoveď ????
Naposledy upravil buchač : 17.09.10 at 21:09
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nečítam všetky Tvoje príspevky, ale raz som náhodou natrafila na jeden, kde si spomínal svoju manželku pracujúcu v hypermarkete ... lenže nemienila som ju sem zaťahovať - ale keď si to spravil za mňa...
Práve preto som sa pozastavila nad Tvojimi niektorými jednoznačnými tvrdeniami a reagovala... lebo nie všetko je tak, ako by sa na prvý pohľad zdalo, alebo ako Ti to povie doma Tvoja žena...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...ale to je jasné ...predsa len , viem čo viem ...
O zvyšku sa nebudeme obaja baviť , nemá význam ...na dlhú debatu by bolo ...či ???
V podstate obaja máme pravdu , zvyšok je o inom ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

No ľudia, to ma teda podržte! Buchač pripustil, že "v podstate obaja máme pravdu..." - niežeby ma to neviem ako potešilo, ale prekvapilo určite, lebo na také niečo som tu od neho zatiaľ ani náhodou nenatrafila...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Michael Jackson mrtvy, Lady Diana mrtva- a ja sa tiež momentálne necítim najlepšie...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Llívinka, ja viem, že Ti to pripadá smiešne Toto je príspevok, na ktorý si reagovala:
Llívia Pozri príspevok
Toaleťák je na kusy, nie na metre.
Ešte tak keby tie jednotkové ceny vždy boli. Ja ich sledujem väčšinou pri drogérii (pri potravinách (okrem čokolád a cereálií) nie, lebo to sledujem podľa "chutí-nechutí" ). Pri drogérii sa mi už viackrát stalo, že akciové balenie bolo drahšie ako neakciové (napr. tabletky do umývačky).
Oliwka, ak myslíš, že mi pripadá smiešne porovnávať jednotkové ceny, tak ťa uisťujem, že nie - sama to občas robím. A nepripadá mi smiešne ani to, že ešte stále nie vždy sú tie jednotkové ceny uvedené na cenovkách.
ale to len preto, že...
zrejme si nemala dôvod zaoberať sa Generálnym zákonom o eure a vykonávacími predpismi k nemu... ani zavedením duálnych cien, ich kontrolou a jednotkovými cenami... Pretože inak by si vedela, že jednotková cena nie je to isté čo predajná cena K tomuto si ako dospela? Jasné, že viem, čo je predajná cena a jednotková cena, veď som písala, že to sama občas porovnávam. A tiež viem, že tú jednotkovú cenu občas ani lupou nenájdeš, príp. bez lupy ani nevidíš., že merná jednotka je m a nie kus... Merná jednotka pri jednotkovej cene nemusí byť meter, keďže nie každý výrobca udáva dĺžku toaleťáka v metroch. Niektorí udávajú len počet ústrižkov a niektorí možno ani to nie. A že záleží od konkrétneho výrobcu, čo na balení výrobku uvedie a to potom spotrebiteľ vidí na cenovke. A že existujú aj výnimky z tohto zákona... Preto napr. jeden druh toaletného papiera má na obale uvedený počet útržkov, iný metrov... A tak nie je kus ako kus, aj keď cena je tá istá... Lebo je rozdiel, či za 0,30 € kúpiš 40 m kotúč, alebo trebárs 65 m... Určite si si to nikdy nevšimla...Nemám dôvod si to všímať, lebo kupujeme (cháp - mama kupuje) jednu a tú istú značku a ten istý výrobok.
Myslím, že Ty riešiš úplne iné veci...Neviem, aké iné veci máš na mysli. Bavili sme sa o jednotkových cenách a akciách, písala som o mojich skúsenostiach s týmito vecami. ale napr. kupovať ho pre päťčlennú rodinu na celý mesiac /čo samozrejme hneď vyskočí aj na pokladničnom bloku.../ - nemusí byť pre každého až taká sranda...Ja ho nekupujem, len ho "účtujem" (a míňam) a jeho cenu vidím pri nahadzovaní blokov. A čo ak sa u nás nakupuje pre viac než 5 ľudí?!
Aha, vec na h...o a aká debata
Ešte poznámka: čo je lacné, nemusí byť aj dobré. Pri lacnom toaleťáku je to dobre vidieť: buď hrozí, že si z neho človek zadrie triesku, alebo sa trhá.
Naposledy upravil Llívia : 17.09.10 at 23:08
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Llívinka, vieš, v prípade tej doručovateľky by nešlo o "veledôležitosť" jej vedúcej, ale o veľmi dôležitú vec... Tú odtrhnutú doručenku podpísanú prijímateľom totiž pošta vracia odosielateľovi ako dôkaz o tom, že si zásielku osobne prevzala...
Obsahom zásielky môže byť totiž napr. posledná upomienka - oznámenie o odpojení od elektriny, plynu, vody, súdne predvolanie, rozhodnutie, exekučný príkaz, výpoveď daná zamestnávateľom - a z toho všetkého plynúce odvolacie lehoty...
A v prípade vzniknutých problémov by pošta, resp. doručovateľka musela preukázať práve tou doručenkou, že si to prevzala... Takže preto bola tak "strašne rada" , lebo nemohla tušiť, čo v tej obálke je...
Ja len toľko...
Vieš, Oliwka, ja, ty, my všetci robíme chyby. Nikto nie je neomylný. Ale riešiť to tak, že vedúci/a naziape na podriadeného a častokrát aj pred ostatnými zamestnancami alebo dokonca zákazníkmi, aby ukázal, aký je veledôležitý/á... Pritom tej doručovateľke sa to za cca 3 roky stalo raz a aj to som jej návrtaku vrátila. A na čo slúži návratka (doručenka), viem. Tiež občas takto posielam poštu. A keby sa mi návratka nevrátila do určitej doby (dátum odoslania + počet dní, po ktoré má byť zásielka uložená na pošte (čo nemusí byť vždy 18 dní) + 1 alebo 2 dni podľa toho, či zásielka išla 1. alebo 2. triedou), tak si idem na poštu overiť doručenie. Pošta má podpísaný aj iný papier - nejakú vlastnú súpisku doporučených listov (po doporučenom liste sa dalo kedysi "pátrať" 6 mesiacov, neviem, či to stále platí, ale doručenie zásielky sa dá overiť aj týmto spôsobom).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Čo ma naštvalo okolo polnoci? Že mi zase zdrhol škrečok z izby, a že som ho musela loviť spod kuchynskej linky.
Čo ma potešilo okolo polnoci? Že som toho škrečka nezastúpila, keď som sa išla do kuchyne napiť. A bolo to fakt o chlp - cítila som, že som sa niečoho dotkla, rýchlo som zasvietila a zbadala som nezbedníka. Teraz je zase v klietke a má už asi 25. doživotné zaracha (toto predsavzatie mi zase vydrží asi tak do 20.00 hod. večer ).
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

to poznám ,takého nezbedníka sme mali aj my,lenže náš aj cez šachtu sa k susedom dostal a susedu skoro ráno na WC vystrelo
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nam raz tak zdrhli dvaja, jeden nahovoril toho druheho, niekolko hodin som na nich striehla v kuchyni. Dnes by mali asi smolu, mame kocura
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

...škrečkovia sú sviňuchy(ale podarené)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Môj muž raz kvôli škrečkovi rozložil celú kuchynskú linku, lebo ako búchal tak škrečok sa viac a viac pchal ďalej. Keď už bol unavený, išiel si dať jedno točené a keď sa vrátil čo nevidí - škrečok si kľudne sedí naprostred kuchyne a umýva sa. Vyzeral ako krtko - celý čierny len ručičky mal ružové.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať