Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Dnes som ma porade po dlhšom čase, preto si prezerám posledné príspevky. Nemôžem povedať, že ma niečo potešilo, ani ma nič nerozčúlilo, len prekvapilo.
Téma "Dôchodcovia nebudú robiť?" je vraj vyriešená. Ako? Veď ešte parlament nerozhodol a vláda zákony neprijíma, alebo už áno? Aj včera som počula komentátora, že vláda schválila zákony. Je to už naozaj ako v Kocúrkove. Vláda ešte stále podľa mňa pripravuje návrhy vládnych zákonov a predkladá ich na schválenie NR SR. Nuž čo. Bude (je) ako nebolo. Dúfam, že ma dnes už nič vážnejšie neprekvapí.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Žeby účtovník ???

0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Lubaba Pozri príspevok
ja to nechápem načo je komu viac nickov???
Sám so sebou si človek veľmi nepokecá. A takto sa môže sám so sebou aj pohádať, v prípade súhlasného názoru si zase môže prideliť aj bodík
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď cudzia firma odvedie daň zo závyslej činnosti na vaše DIČ je normálne,že ja musim zaplatiť s mojho účtu uvedenú daň tej druhej firme a daň čo cudzia firma zaplatila vyžiadať od daňového úradu aby mi ju vrátil späť?Tak toto ma nepotešilo. Povedali mi ,že na daňovopm úrade majú veľa roboty a takouto formou sa to robí.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dav Pozri príspevok
No keď je niekto vylúčený z Porady pre porušovanie Etikety pod jedným nickom, vráti sa pod iným.... a už sa to asi zopár ľudí naučilo od toho, kto s tým začal.
Možno by bolo dobre zrušiť "autokraciu" jedneho človeka zodpovedného za Poradu.

A zaviesť pravidlo aby o vylúčení dotyčného Poraďaka, hoci aj dočasnom rozhodlo akési "konzílium", nie jeden človek sám.

Hlavne v prípade ak sa dotyčný nevie vyrovnať so svojimi "dojmami", lebo relevantný dokaz osobných útokov na iných poraďakov, akosi neexistuje.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

evika Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď cudzia firma odvedie daň zo závyslej činnosti na vaše DIČ je normálne,že ja musim zaplatiť s mojho účtu uvedenú daň tej druhej firme a daň čo cudzia firma zaplatila vyžiadať od daňového úradu aby mi ju vrátil späť?Tak toto ma nepotešilo. Povedali mi ,že na daňovopm úrade majú veľa roboty a takouto formou sa to robí.
neviem ci spravne rozumiem: Cudzia Firma A sa pomylila a odviedla dan pod DIC Firmy B. Firma B ma vratit zo svojho uctu peniaze firme A a nasledne si ma (firma B) ziadat od DU peniaze. To je na hlavu postavene, ak firma A zistila, ze spravila chybu, mala by poziadat DU o preuctovanie. Ved ma dokaz o tom ze to platila zo svojho uctu. Ako k tomu pride firma B, kt nemusi mat predsa prostriedky na svojom ucte na takuto vynutenu transakciu. A navyse preco ma mat starosti firma B lebo niekto s kym nema nic spolocne urobil chybu. To by som chcela vidiet akym paragrafom by ma k tomu prinutili.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

evika Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď cudzia firma odvedie daň zo závyslej činnosti na vaše DIČ je normálne,že ja musim zaplatiť s mojho účtu uvedenú daň tej druhej firme a daň čo cudzia firma zaplatila vyžiadať od daňového úradu aby mi ju vrátil späť?Tak toto ma nepotešilo. Povedali mi ,že na daňovopm úrade majú veľa roboty a takouto formou sa to robí.

No mne sa tiež podarilo zaplatiť na iné DIČ platbu. Na DÚ mi poradili, že tá firma, ktorej DIČ som uviedla musí podať žiadosť na preúčtovanie z jej DIČ na to správne. Našťastie sa jednalo o firmy, ktorým robím účtovníctvo, tak som to napísala a stačilo to.
Neviem si predstaviť, kebyže sa jedná o cudziu firmu a náhodou by neboli ochotný to preúčtovať
Na DÚ mi vysvetlili, že to je ako v banke. Keď pošlem peniaze na nesprávny cudzí účet, musí mi ich ten dotyčný vrátiť, ak nechce mám smolu
Takže asi by bolo jednoduchšie, aby ste daňovému úradu napísali žiadosť o prevedenie tej sumy na správne DIČ a máte menej roboty
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

nika.sum Pozri príspevok
neviem ci spravne rozumiem: Cudzia Firma A sa pomylila a odviedla dan pod DIC Firmy B. Firma B ma vratit zo svojho uctu peniaze firme A a nasledne si ma (firma B) ziadat od DU peniaze. To je na hlavu postavene, ak firma A zistila, ze spravila chybu, mala by poziadat DU o preuctovanie. Ved ma dokaz o tom ze to platila zo svojho uctu. Ako k tomu pride firma B, kt nemusi mat predsa prostriedky na svojom ucte na takuto vynutenu transakciu. A navyse preco ma mat starosti firma B lebo niekto s kym nema nic spolocne urobil chybu. To by som chcela vidiet akym paragrafom by ma k tomu prinutili.
Peniaze zaslané na DIČ sú vlastne uložené na účte toho človeka. A DÚ nemá právo s tými peniazmi nakladať, len so súhlasom vlastníka DIČ. Preto to tak žiadajú
Myslím, že donútiť sa nedá. Chybujúci by musel túto sumu potom žiadať súdnou cestou. Pre neho by nebolo problém dokázať, že tie peniaze sú jeho a nie toho druhého, ale načo platiť súdne poplatky, keď sa dá dohodnúť. Možno by som tej druhej strane za ochotu kúpila aspoň kávu :-)
Naposledy upravil JAJA11 : 20.09.10 at 12:34 Dôvod: doplnenie
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nika.sum Pozri príspevok
neviem ci spravne rozumiem: Cudzia Firma A sa pomylila a odviedla dan pod DIC Firmy B. Firma B ma vratit zo svojho uctu peniaze firme A a nasledne si ma (firma B) ziadat od DU peniaze. To je na hlavu postavene, ak firma A zistila, ze spravila chybu, mala by poziadat DU o preuctovanie. Ved ma dokaz o tom ze to platila zo svojho uctu. Ako k tomu pride firma B, kt nemusi mat predsa prostriedky na svojom ucte na takuto vynutenu transakciu. A navyse preco ma mat starosti firma B lebo niekto s kym nema nic spolocne urobil chybu. To by som chcela vidiet akym paragrafom by ma k tomu prinutili.
Nie je v zákone o správe daní niečo takéto: "Daň zaplatená za iného daňovníka sa nevracia."? Potom by si firma, ktorá omylom poslala platbu pod iným DIČ, skutočne nemohla nárokovať na vrátenie tejto mylnej platby.

Edit: JASPI už ide a našla som toto:
§ 58
(6) Správca dane je povinný prijať každú platbu na daň, i keď nie je vykonaná daňovým subjektom, a zaobchádzať s ňou rovnakým spôsobom, akoby ju zaplatil daňový subjekt. Vrátenie platby tomu, kto ju za daňový subjekt zaplatil, nie je prípustné.


Len by ma zaujímalo, či to funguje aj naopak - ak by mi daňový úrad omylom poslal nejaké peniaze, že by som ich tiež nemusela vrátiť
Naposledy upravil Llívia : 20.09.10 at 12:55
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ano, pochopim ak sa to spravi preuctovanim, na zaklade listu, bolo mi divne, ze DU pozaduje aby niekto vrátil tomu druhemu a potom ziadal naspat peniaze od DU. Aj u mna sa stalo, ze sa pomylili, tak sme spravili preuctovanie. Ked uz, mal by byt postup taky, ze ten kto sa pomylil poziada tu druhu firmu, aby poziadala o vratenie a ked peniaze z DU pridu, tak ich treba poslat na ucet firme ktora sa povodne pomylila. (A samozrejme tu bonbonieru by mali dostat).
Ono totiz moze ist o nemale sumy a akoby by prisla k tomu nejaka drobna firma ktorej by, hoci len 1-2 tyzdne, viseli niekde peniaze. (neviem ake ma DU lehoty na taketo vratenie).

Aby ste si nemysleli, ze tu islo o to nevratit peniaze, ale len o ten postup ako opisovala autorka prispevku.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

No mňa včera nepotešilo, ako sa k celému referendu postavili pán prezident /dávam to sem, keďže obe referendové témy "sa už uzavreli".../. Cez deň bolo počuť v médiách, že sa ho nezúčastní... A ráno bolo zasa počuť, že ajhľa - 10 minút pred uzatvorením volebných miestností pán prezident odvolil. Nech ten jeho Trubač trúbi do sveta, čo chce... Aj sám prezident sa odrazu nechal počuť, že prečo by sa referenda nezúčastnil, keď ho sám podpísal a vyhlásil... A voliť "pod rúškom noci" sa vraj rozhodol preto, aby nebudil rozruch - ako súkromná osoba... A ešte povedal, že za tých 7 mil. €, ktoré stálo, sa vraj mohli postaviť školy...
Pri všetkej úcte k hlave štátu /bez ohľadu na to, ktorej politickej strane vďačí za svoje kreslo/ sa nemôžem zbaviť pocitu, že k tej urne ho "dohnali" celodenné informácie z médií o jeho neúčasti...
A mal by si uvedomiť, že pokiaľ je v aktívnom prezidentskom úrade, je v prvom rade štátnikom a až potom občanom... A reči o tom, že sa mohlo ušetriť a čo sa dalo za tie peniaze postaviť...
Nech si spomenie na všetky svoje zahraničné cesty, účasti na olympijských hrách, či automobilových pretekoch v doprovode s celou svojou "družinou", vrátane manželky, jej sprievodom a ochrankou... A nech mi nikto nehovorí, že na všetkých tých podujatiach bola jeho účasť nevyhnutná...

Myslela som, že už ma nič neprekvapí, že všetko tu už bolo.. Ale ako vidno, rezervy sú stále... Takúto detinskú výhovorku, resp. zdôvodnenie by som od chlapa v jeho rokoch, v jeho štátnej funkcii - kresle úradujúceho prezidenta naozaj nečakala...
Veď ak mám názor a stojím si za ním, tak ho nemám problém ako verejná osoba verejne prezentovať - a nie zakrádať sa pod rúškom noci, lebo čo by na to povedali ostatní - koaliční, opoziční či čojaviemakí partneri... a verejnosť - teda my všetci, ktorí sa mu každý mesiac skladáme na gážu, či sa nám to páči alebo nie...
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
A MŇA OD RÁNA ROZČUĽUJE VYSKAKOVACIA REKLAMA NA PORADE...... (
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
...a mňa už tiež, už som rozmýšľala, že po nej niečím tresnem....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je jak škriatok, votrie sa do výstrihu raz dva. Neskutočne vyskakuje, až naháňa strach.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Teda tá vyskakovacia reklama je desná. Nemôžem si ani prečítať odpoveď a už na mňa vykúka. A ak sa náhodou prekliknem na novú stránku, alebo rozbalím tému, je tu zas.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Oliwa Pozri príspevok
No mňa včera nepotešilo, ako sa k celému referendu postavili pán prezident /dávam to sem, keďže obe referendové témy "sa už uzavreli".../. Cez deň bolo počuť v médiách, že sa ho nezúčastní... A ráno bolo zasa počuť, že ajhľa - 10 minút pred uzatvorením volebných miestností pán prezident odvolil. Nech ten jeho Trubač trúbi do sveta, čo chce... Aj sám prezident sa odrazu nechal počuť, že prečo by sa referenda nezúčastnil, keď ho sám podpísal a vyhlásil... A voliť "pod rúškom noci" sa vraj rozhodol preto, aby nebudil rozruch - ako súkromná osoba... A ešte povedal, že za tých 7 mil. €, ktoré stálo, sa vraj mohli postaviť školy...
Pri všetkej úcte k hlave štátu /bez ohľadu na to, ktorej politickej strane vďačí za svoje kreslo/ sa nemôžem zbaviť pocitu, že k tej urne ho "dohnali" celodenné informácie z médií o jeho neúčasti...
A mal by si uvedomiť, že pokiaľ je v aktívnom prezidentskom úrade, je v prvom rade štátnikom a až potom občanom... A reči o tom, že sa mohlo ušetriť a čo sa dalo za tie peniaze postaviť...
Nech si spomenie na všetky svoje zahraničné cesty, účasti na olympijských hrách, či automobilových pretekoch v doprovode s celou svojou "družinou", vrátane manželky, jej sprievodom a ochrankou... A nech mi nikto nehovorí, že na všetkých tých podujatiach bola jeho účasť nevyhnutná...

Myslela som, že už ma nič neprekvapí, že všetko tu už bolo.. Ale ako vidno, rezervy sú stále... Takúto detinskú výhovorku, resp. zdôvodnenie by som od chlapa v jeho rokoch, v jeho štátnej funkcii - kresle úradujúceho prezidenta naozaj nečakala...
Veď ak mám názor a stojím si za ním, tak ho nemám problém ako verejná osoba verejne prezentovať - a nie zakrádať sa pod rúškom noci, lebo čo by na to povedali ostatní - koaliční, opoziční či čojaviemakí partneri... a verejnosť - teda my všetci, ktorí sa mu každý mesiac skladáme na gážu, či sa nám to páči alebo nie...
Nepochybujem o tom, že máš názor na život okolo, a nepochybuj, že nejaký názor má aj každý z nás. Len nerozumiem tomu, že sa musíš podeliť s každým, a najmä s tými, ktoré sú základom pre kontroverznú diskusiu. A tú sa snažili ukončiť aj tí, ktorí prišli na to, že nevedie k ničomu. To je zas môj názor.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

účtovník 007 Pozri príspevok
Teda tá vyskakovacia reklama je desná. Nemôžem si ani prečítať odpoveď a už na mňa vykúka. A ak sa náhodou prekliknem na novú stránku, alebo rozbalím tému, je tu zas.
Hlavne je, na ňu neškočiť!!! Po nej, aj podupať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ta vyskakovacia reklama je asi dan za to, ze mame na Poradu pristup zadarmo.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

účtovník 007 Pozri príspevok
Teda tá vyskakovacia reklama je desná. Nemôžem si ani prečítať odpoveď a už na mňa vykúka. A ak sa náhodou prekliknem na novú stránku, alebo rozbalím tému, je tu zas.
Študujem každý centimeter obrazovky a nič a nič. Booožinku, ja musím byť hrozne škaredá keď na mňa ani reklama nechce vyskočiť.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kazu Pozri príspevok
Študujem každý centimeter obrazovky a nič a nič. Booožinku, ja musím byť hrozne škaredá keď na mňa ani reklama nechce vyskočiť.
.. nuž moja, pred tebou majú rešpekt ak vyskakovacie telefóny .... a tuším už máme pokoj ... ďakujeme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať