Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

willma Pozri príspevok
ǎno je, ten cigánsky. Dovtedy bude hulákať a vyhrážať sa zamestnankyni na sociálke, kým tá pre vlastné bezpečie nespraví tak, aby mala pokoj. Prídem na sociálku ja, slušne požiadam o pomoc a musím behať od čerta k diablovi a doniesť také potvrdenie onaké potvrdenie a keď ich dodám, svete div se to nie sú tie správne, ale treba iné. Prídem tam vyzbrojená vedomosťami naštudovanými v zákonoch a paragrafoch a milá teta udivená ako puk sa mi snaží dokázať, že nemám nárok na nič. Mám odmakaný celý december bez piatich dní(pracovala som vtedy na smeny a nakoľko dve s partie vypadli museli sme potiahnuť aj za ne) nad výplatou som si len povzdychla. Idem na poštu pouhrádzať šeky a predomnou cigáň vyberajúci si mesačnú štátnu apanáž podstatne vyššiu ako moja výplata. Pokračovať v písaní už nebudem, tých príkladov by sa našlo neúrekom.
Aké je číslo cigánskeho zákona? Už som ho tu pýtala XYZ-krát a vy všetci ho poznáte, len mne nechcete to číslo dať, aby som si ho sama prečítala.
Zamestnankyňa na sociálke má konať v medziach zákona. Ak prizná niekomu dávku neoprávnene, je to JEJ chyba a nie, že je to nejaká špeciálna dávka pre Rómov. Ak pre dávky je potrebné priniesť také, onaké, alebo hentaké tlačivo, tak ho tam musíš priniesť ty, biely, žltý, Rómovia, Marťania, aby si ty a ostatní menovaní dávku dostali.
"Mesačná štátna apanáž" podstatne vyššia ako tvoja výplata boli dávky pre celú rodinu, nie pre jedného. Zaujímavé, že ti nevadí a nekričíš, že tieto dávky poberajú aj biely.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Flinstone Pozri príspevok
možno cigáni platia najväčšie dane... veď alkohol, cigarety, hracie automaty patria k najviac daňovo zaťaženým komoditám...
Ak niekto poberá sociálne dávky (bez ohľadu na to, či je biely, zelený, oranžový...), tak dostáva moje peniaze (t.j. peniaze, ktoré som si zarobila a zaplatila z nich dane - nemyslím tým len daň z príjmu), nie peniaze, ktoré mi dal štát). Keď si kúpi alkohol, cigarety, ..., tak štátu vracia zase len moje peniaze. Nikdy to nie sú jeho peniaze.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

takže podľa teba som si mala nechať narobiť rákoš detí a štát sa o mňa postará, Lívka otvor konečne oči, asi si v živote nemala do činenia s cigánmi, skús sa popýtať tých chudákov, čo žijú v ich "milom" susedstve, či im zostane niečo na záhradke keď si posadia? a ešte sa ti budú rehotať do ksichtu. Myslíš si , že teta na sociálke si nechá držku rozbiť??? Jazdím služobne kadetade, v cigánskych osadách mimoriadne opatrne hlboko pod povolenú rýchlosť, aby som stihla zabrzdiť keby dačo. Ale ak by som aj nie vlastnou vinou nejaké cigánča zabila, tak zošliapnem plynový pedál na podlahu a nehodu ohlásim osobne a najlepšie až v krajskom meste, len aby som nebola zlynčovaná.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

willma Pozri príspevok
takže podľa teba som si mala nechať narobiť rákoš detí a štát sa o mňa postará, Lívka otvor konečne oči, asi si v živote nemala do činenia s cigánmi, skús sa popýtať tých chudákov, čo žijú v ich "milom" susedstve, či im zostane niečo na záhradke keď si posadia? a ešte sa ti budú rehotať do ksichtu. Myslíš si , že teta na sociálke si nechá držku rozbiť??? Jazdím služobne kadetade, v cigánskych osadách mimoriadne opatrne hlboko pod povolenú rýchlosť, aby som stihla zabrzdiť keby dačo. Ale ak by som aj nie vlastnou vinou nejaké cigánča zabila, tak zošliapnem plynový pedál na podlahu a nehodu ohlásim osobne a najlepšie až v krajskom meste, len aby som nebola zlynčovaná.
Mala som s nimi do činenia a nie raz. Mala som ich za spolužiakov na základe aj na strednej. Na výške nie, lebo oni šli a ja nie. Mám s nimi do činenia skoro každý deň.Willma, otvor konečne oči a pozri sa, či sú všetci takí, ako ich tu prezentujete. Chudákom, čo žijú v ich milom susedstve, zostane na záhradke presne to, čo si posadia. Nič im z nej neodbudne. Prečo by malo, keď majú vlastnú záhradu? No mne sa žiadny do ksichtu nerehocú. Teta na sociálke má konať podľa zákona. Keď podľa neho nekoná, je to jej chyba. Presne tak isto sa jej tam vyhrážajú aj biely. To je v poriadku?
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Llívia Pozri príspevok
Mala som s nimi do činenia a nie raz. Mala som ich za spolužiakov na základe aj na strednej. Na výške nie, lebo oni šli a ja nie. Mám s nimi do činenia skoro každý deň.Willma, otvor konečne oči a pozri sa, či sú všetci takí, ako ich tu prezentujete. Chudákom, čo žijú v ich milom susedstve, zostane na záhradke presne to, čo si posadia. Nič im z nej neodbudne. Prečo by malo, keď majú vlastnú záhradu? No mne sa žiadny do ksichtu nerehocú. Teta na sociálke má konať podľa zákona. Keď podľa neho nekoná, je to jej chyba. Presne tak isto sa jej tam vyhrážajú aj biely. To je v poriadku?
zato že si stretla 5 bezproblémových cigánov, neznamená to že takí sú všetci... Drvivá väčšina predstavuje problém, a tí v osadách nielen populačnú, ale aj časovanú bombu... A naši pohlavári sa stále tvária že problém neexistuje.
8 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Llívia Pozri príspevok
Mala som s nimi do činenia a nie raz. Mala som ich za spolužiakov na základe aj na strednej. Na výške nie, lebo oni šli a ja nie. Mám s nimi do činenia skoro každý deň.Willma, otvor konečne oči a pozri sa, či sú všetci takí, ako ich tu prezentujete. Chudákom, čo žijú v ich milom susedstve, zostane na záhradke presne to, čo si posadia. Nič im z nej neodbudne. Prečo by malo, keď majú vlastnú záhradu? No mne sa žiadny do ksichtu nerehocú. Teta na sociálke má konať podľa zákona. Keď podľa neho nekoná, je to jej chyba. Presne tak isto sa jej tam vyhrážajú aj biely. To je v poriadku?
No som z toho všetkého akýsi zmätený. O čom sa to tu točí?
Môžeš trochu polopatisticky? Všetko je O.K.? Akosi mi tu chýba súvislá myšlienka. Alebo je to o tom, iba si podebatovať o ničom?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nedá mi to, pripojím sa, lebo by som nezaspala. To je o tom, že tak, ako medzi rómami sa nájdu aj tí dobrí, tak aj medzi živnostníkmi je dosť tých poctivých, však Llívia? Ty tomu rozumieš. Prečo za každú cenu neoponovať?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Aké je číslo cigánskeho zákona? Už som ho tu pýtala XYZ-krát a vy všetci ho poznáte, len mne nechcete to číslo dať, aby som si ho sama prečítala.
Zamestnankyňa na sociálke má konať v medziach zákona. Ak prizná niekomu dávku neoprávnene, je to JEJ chyba a nie, že je to nejaká špeciálna dávka pre Rómov. Ak pre dávky je potrebné priniesť také, onaké, alebo hentaké tlačivo, tak ho tam musíš priniesť ty, biely, žltý, Rómovia, Marťania, aby si ty a ostatní menovaní dávku dostali.
"Mesačná štátna apanáž" podstatne vyššia ako tvoja výplata boli dávky pre celú rodinu, nie pre jedného. Zaujímavé, že ti nevadí a nekričíš, že tieto dávky poberajú aj biely.
Súhlasím S líviou- netreba všetkých hádzat do jedného vreca...
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Jááj ako len prší, aká zima je u nás - škoda že už je po lete a už aj po babom.

Ej, keby som tak bola černoškou...... mala by som jeden banánový list vpredu, jeden vzadu a bolo by mi teplúúúčkooo !
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale nemala by si pristup na PORADU. Neboj sa, zima prejde a zasa budeme kapat od tepla.
2 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Llívia Pozri príspevok
Mala som s nimi do činenia a nie raz. Mala som ich za spolužiakov na základe aj na strednej. Na výške nie, lebo oni šli a ja nie. Mám s nimi do činenia skoro každý deň.Willma, otvor konečne oči a pozri sa, či sú všetci takí, ako ich tu prezentujete. Chudákom, čo žijú v ich milom susedstve, zostane na záhradke presne to, čo si posadia. Nič im z nej neodbudne. Prečo by malo, keď majú vlastnú záhradu? No mne sa žiadny do ksichtu nerehocú. Teta na sociálke má konať podľa zákona. Keď podľa neho nekoná, je to jej chyba. Presne tak isto sa jej tam vyhrážajú aj biely. To je v poriadku?
To si určite v živote nebola v osade, kde žijú degenerovaní rómovia (otec žije s dcérou, majú deti, atď.), a ver mi, hlad je silnejší ako strach pred zákonom(políciou)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hubatá Pozri príspevok
Jááj ako len prší, aká zima je u nás - škoda že už je po lete a už aj po babom.
Leto odišlo, no baby zostali, tak sa tešme, neboj, ešte príde začiatkom októbra.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Llívia Pozri príspevok
Na to je špeciálny zákon, podľa ktorého na sociálne byty majú nárok len Rómovia? Sem s jeho číslom, nech si ho pozriem.
Urcite je, lebo tym chudakom, ktori prisli o domy vdaka povodniam, poskytli len unimobunky...
Naposledy upravil nika.sum : 26.09.10 at 16:13
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

nika.sum - ale myslím, že drvivá väčšina z týchto nešťastníkov sa z tých unimobuniek bude chcieť dostať a postaviť si zasa buď dom alebo kúpiť byt. A čo myslíš za čo? No predsa vezmú si ak len čo troška budú môcť - úver, ktorý budú splácať ešte aj ich deti.

A to od neprispôsobivých nikdy nečakaj !
Neprispôsobiví ti ešte zdevastujú aj tú unimobunku, kdežto tento nešťastník čo živelnou pohromou došiel o strechu nad hlavou ju ešte aj bude udržiavať (natierať, zateplí si ju, poopravuje, upraví si záhradku okolo aby si niečo dopestoval).

A zrejme to chcel pôvodca tejto témy povedať.......aby sme si boli rovní nielen v povinnostiach ale aj v právach.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

hubatá Pozri príspevok
nika.sum - ale myslím, že drvivá väčšina z týchto nešťastníkov sa z tých unimobuniek bude chcieť dostať a postaviť si zasa buď dom alebo kúpiť byt. A čo myslíš za čo? No predsa vezmú si ak len čo troška budú môcť - úver, ktorý budú splácať ešte aj ich deti.

A to od neprispôsobivých nikdy nečakaj !
Neprispôsobiví ti ešte zdevastujú aj tú unimobunku, kdežto tento nešťastník čo živelnou pohromou došiel o strechu nad hlavou ju ešte aj bude udržiavať (natierať, zateplí si ju, poopravuje, upraví si záhradku okolo aby si niečo dopestoval).

A zrejme to chcel pôvodca tejto témy povedať.......aby sme si boli rovní nielen v povinnostiach ale aj v právach.
Ved to bolo myslene, tak ze ti chudaci byt nedostanu, ale poniektori kt. znicili co im nepatri a byvaju tam bez riadnej zmluvy (a je mi jedno ci tam byvali bieli alebo cierni - na Luniku, aby ma zase niekto neobvinil ze som rasista), nahradne byvanie v bytoch dostanu a velmi som zvedava kolko bude trvat kym to nahradne byvanie bude tak isto zdevastovane.
Naposledy upravil nika.sum : 26.09.10 at 16:14
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja len tak, mimotémy,k týmto príspevkom dodám:..najviac sa mi páči, keď sa taká rómska matka dostane pred kameru, vykrikuje,že nemajú elektrinu, vodu, ani plyn...ale že nemajú zaplatené, to sa už nezmestí...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

.... máš pravdu: ako im nikto nedá, nepostaví dom, nezariadi, ako sú oni diskriminovaní, perfektne ovládajú všetky sociálne výhody na ktoré majú nárok, len nie povinnosti.......

alebo keď sa rómskemu dieťaťu niečo stane .... to nariekanie matky, spínanie rúk, srdcervúce volanie, hotové divadlo - všetci sú vinní len nie rodičia. Kde boli rodičia keď decko spadne do potoka a utopí sa ?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

len som nepochopil... Myslíte si, že keď začnete cigánov nazývať Rómami, že sa polepšia? Po prvé, je to nespisovné, po druhé, tí, čo ich tak začali volať, sa vyhýbali o tomto probléme čo i len hovoriť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá
Poraďák
Členom od: 23-05-10
Príspevky: 509
Súhlasil: 617x
Získal 447 súhlasov
v 161 príspevkoch Re: Najvačšie a najdrzejšie reklamné oblbovačky ľudí...
A ty sa nebojíš o úrodu?
Mne to príde tak, že budeš len robiť, investovať do semien, vody, postrekov, ale keď príde čas zberať úrodu pozberajú ju za teba počerní ???

Ak to tak nebude povedz - veľmi rada sa stanem tvojou susedou na takejto záhrade.
...vedz , že mojou by si chcela byť ...

Na chalupu som raz prišiel ...vystúpivši z auta , bunda náročky dole ... na opasku puzdro ...a v puzdre kus železa ...
Pred obchodom odpočinok mali pracovníci VPP...o týždeň na to sa mi do uší dostalo , že som ten oný ...hlavu mám aj vykosenú ...

Pokoj mám svätý ...tak ma zdravia , len tak hučí ...
No a ja , samozrejme , odzdravím ...šak slušne vychovaný som ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

akurát ma "vyfackala" avizovaná vyššia cena za med minulý rok klasika 100.-sk teda 3,30e za kg, dnes 5e ale čo už hlavne, že je priamo od včelára a to mi známy nezabudol povedať, že medu fakt veľmi málo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať