Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Keď som si dnes prečítala tému: "Asistent účtovníctva"... strašne ma to potešilo, že ja takí sú. Aj ja by som chcela asistenta.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pepa Pozri príspevok
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.

.... a čo to je za BLBA ? Nenachádzam slov
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pepa Pozri príspevok
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.

Viem si živo predstaviť, dúfam, že sa odvolá.....
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ALDA Pozri príspevok
Keď som si dnes prečítala tému: "Asistent účtovníctva"... strašne ma to potešilo, že ja takí sú. Aj ja by som chcela asistenta.

Aj ja chcéééééééém asistenta !!!!!!!!!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Manual Pozri príspevok

.... a čo to je za BLBA ? Nenachádzam slov
Janko, neviem - ale vyslovene išli po nej, lebo mal údaje o rozhodujúcom období - 3 dni bolo nové DNP /vieš o čom hovorím/. Nič iné ho nezaujímalo. Pochybujem, že by toto "normálneho" posudkového zaujímalo - posudkový posudzuje zdravotný stav nie či je niekto prešpekulovaný /alebo aj to je dg? /
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ZuzanaP Pozri príspevok
Viem si živo predstaviť, dúfam, že sa odvolá.....
Zuzka, to by som musela riešiť ja - nie ona, neviem ešte čo urobím, keď ma "nešľahne" niečo určite.
Vyšla odtiaľ z revom, chúďa /tehotná je/ bála sa, že bude musieť vrátiť peniaze.
Jednoduchý človek sa nedokáže brániť - v tom je to.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tak držíme palce, aby to dobre dopadlo,....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

To aby sme začali chodiť na takéto inštitúcie s nahrávačom
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja som sa stretla zase s tým, že lekári ani nevedia, že sa dá platiť DNP. Poradila som to mamine a keď si pýtala od obvodnej lekárky dve PN, tak len čumela.... Že s tým sa ešte nestretla.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina Pozri príspevok
To aby sme začali chodiť na takéto inštitúcie s nahrávačom
Keby som takéto niečo čo len tušila tak jej nabalím dva - pre istotu.
JA by som ho určite nepotrebovala, by som mu to veľmi rýchlo vysvetlila - ale čo takýto obyčajný človiečik.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja som sa stretla zase s tým, že lekári ani nevedia, že sa dá platiť DNP. Poradila som to mamine a keď si pýtala od obvodnej lekárky dve PN, tak len čumela.... Že s tým sa ešte nestretla.
Aj na mňa čumia pri OČR - mne vypisujú 3 - 4 zvykli si. Už sa pýtajú: koľko ich bude dneska?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mňa dnes ročúlila pracovníčka DÚ v HE. Priateľkyna sestra začiatkom roka mala pár dni živnosť, potom na ÚP. Jej príjmy nepresiahli 50% NČ, teda nevznikla povinnosť podávať DP. Tým pádom, že odchádza do ČR za prácou, chela mať za sebou papierovačky na DÚ. Navrhol som jej, že nech listom oznámy DÚ skutočnosť, že jej nevzniká povinnosť podávať DP. No ale jej správkyňa trvala na vypísaní DP.
Niekedy by som tie správkyne poslal na preškolenie, a vyskúšanie zákona, a keď nebudú mať 100% bodové ohodnotenie, by som ich poslal kade ľahšie....... Sorry za výlevy zlosti.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zoli, jak tak pozerám - máme dneska "super deň".
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pepa Pozri príspevok
Zoli, jak tak pozerám - máme dneska "super deň".
Tie správkyne bohu žiaľ nepoznajú zákon, česť výnimkám. Ale potom ja vyzerám ako blb, lebo som zvolil najjednoduchšie riešenie, ktoré dokonca je aj v súlade so zákonom. Konec koncov nemusela by ani oznamovať, ale som to navrhoval preto aby neskôr jej nechodili výzvy na podanie DP, keď už bude v ČR. A následné komplikácie.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pepa Pozri príspevok
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.

A presne v ktorom bode porušila zákon??? Myslím, že subjektívny pocit úradníčka by nemal vykladať znenie zákona...Ale verím, že je to na porazenie, keď niekto, kto asi neovláda znenie zákona, za zákon považuje prešpekulovanosť. Mimochodom, ktorý § hovorí o prešpekulovanosti?
Chce to pevné nervy...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

ekopo Pozri príspevok
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
Čo sa vraciame späť do doby štemplovej?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Bastian Pozri príspevok
Čo sa vraciame späť do doby štemplovej?
Bastian, možno aj ďalej a to už je horšie....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať