Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lenkak Pozri príspevok
Ja sa teším zo synčeka.
Minulú noc síce bol u neho biedny spánok, to ma nepotešilo (od 23.30 - 02.30 nespal vôbec, a chcel sa so mnou hrať ) ale jeho objatie, vrhy do náručia, či pusinka mi vždy dodajú energiu.
Dnes pre istotu pokazil šuplík, vždy robí to čo zrovna nemusí, to sa opraví, nuž výrobca asi nemyslel, že 13,5 kg dieťa dokáže zlikvidovať šuplík. Síce Martinko zlikviduje čokoľvek čo mu príde pod ruky.
Náš pokladík, likvidátor.
To je milé, mi to pripomenulo môjho najmladšieho vnúčika, ešte nemá dva roky, ale už najmenej pol roka ho voláme náš demolatór. S prízvukom, ako som napísala, nie je to preklep. Mne sa všetky vnúčence vydarili, ale tento je mix mojich všetkých detí, takže každú chvíľku, keď som s ním, si pripomínam moju materskú, a podľa toho, ako sa vnúčik prejavuje, tak vždy som v inom roku. To je šťastie a ešte raz šťastie a radosť. Už nie ale zodpovednosť. Len trochu.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vnucata so bozou odmenou za to, ze sme vychovali deti.
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak mi malého od 8 mes. ako začal štvornožkovať. Všetky skrinky by vyprázdňoval, či hrnce, misky, ale najradšej má skriňu s oblečením. Ona má dva šuplíky, ktoré má k dispozícii, /teda už len jeden. Ale už si vie otvoriť skrinku aj nad šuplíkmi, a to je jediná skriňa kde nechcem dať zámok. Takže keď 5 min. je ticho a nepočujem ho, zaručene je skriňa otvorená a nejaké prádlo z nej je mimo nej.

Na kuch. linke máme háčiky, ostatné majú zámok, už vie si aj odomknúť, nedajbože nechať niekde kľúčik mimo, kde by dočiahol.
Naposledy upravil lenkak : 14.10.10 at 14:55
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Ja sa teším zo synčeka.
Minulú noc síce bol u neho biedny spánok, to ma nepotešilo (od 23.30 - 02.30 nespal vôbec, a chcel sa so mnou hrať ) ale jeho objatie, vrhy do náručia, či pusinka mi vždy dodajú energiu.
Dnes pre istotu pokazil šuplík, vždy robí to čo zrovna nemusí, to sa opraví, nuž výrobca asi nemyslel, že 13,5 kg dieťa dokáže zlikvidovať šuplík. Síce Martinko zlikviduje čokoľvek čo mu príde pod ruky.
Náš pokladík, likvidátor.
To buď rada,že je ešte "len "demolátor"-poznám rodinku,kde 7 ročný syn podpálil byt...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
.... ja som rada, že je, že ho máme.
je aký je, stále prísavníčkom, stále hravý, stále nezbedný, ale je náš.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru, Lenka, tie nase deti su vzdy najlepsie, najkrajsie, najmilsie, najsikovnejsie. Tak to ma byt. Treba im aj sem-tam prepacit nejaku nezbednost. Ak by sme ich za vsetko karali, vyrastli by z nich neurotici.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lenkak Pozri príspevok
Tak mi malého od 8 mes. ako začal štvornožkovať. Všetky skrinky by vyprázdňoval, či hrnce, misky, ale najradšej má skriňu s oblečením. Ona má dva šuplíky, ktoré má k dispozícii, /teda už len jeden, a tie má k dispozícii. Ale už si vie otvoriť skrinku aj nad šuplíkmi, a to je jediná skriňa kde nechcem dať zámok. Takže keď 5 min. je ticho a nepočujem ho, zaručene je skriňa otvorená a nejaké prádlo z nej je mimo nej.

Na kuch. linke máme háčiky, ostatné majú zámok, už vie si aj odomknúť, nedajbože nechať niekde kľúčik mimo, kde by dočiahol.
Tak to ešte nie je demolatór.. To ešte len príde. Zatiaľ len skúma, čo kde je uložené. Daj si pozor, aby ťa nevidel hádzať veci do koša. Náš už pár kúskov povyhadzoval a keď rozbil hrnček, prišiel k mamine a pozeral skúmavo na ňu. Dcéra sa pýta: ty si niečo urobil? Áno. Tak mi poď ukázať. No išli a našli jeden kúsok skielka z pohára. A kde si to dal? Dcéra zvýšila hlas, lebo sa bála, aby sa neporezal. A on sa rozplakal, lebo si myslel, že ho vyhrešila. No a črepiny našla v koši. Kedy to stihol, nik nevie.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No už má 2,5 roka, takže postíhal dosť. Aj kôš dokonale pozná, aj smeti, aj záchod, rád tam loví svojimi ručičkami ryby, len zatiaľ žiadnu neulovil.
Rád má aj doklady, keď je moja skriňa s dokladmi otvorená, hneď má oči na stopkách, a už sa prediera, aby sa tam dostal.
Doklady rád triedi, teda rozhádže tie potriedené, ešte rád rukami ošklbe zacviknuté stránky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Nas Matko (4r.) tiez rad pomaha "uctovat". Od malicka som mu opakovala pri dokladoch : to nesmies to je dolezite! A potom aj pri svojich veciach hovoril, ze je to dolezite. Teraz su pre neho dolezite auticka, ma ich "tisic" aj po starsom. Dokaze ich rozlozit po celom gauci, staci si ho chvilu nevsimat a potom beda ak mu niektorym pohneme. A vobec mu nevadi, ze si nemame ani kde sadnut.
Sem-tam sa mu podari ked ide na zachod si nacikat do nohavic (pindo mu vybehne ked sedi .-) ). Raz som pocula, ze ide na zachod (nieco som robila pri PC), potom splachol, ruky si isiel umyt a ticho, idem sa pozriet a on sa cely prezliekol, lebo sa ocikal.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lenkak Pozri príspevok
No už má 2,5 roka, takže postíhal dosť. Aj kôš dokonale pozná, aj smeti, aj záchod, rád tam loví svojimi ručičkami ryby, len zatiaľ žiadnu neulovil.
Rád má aj doklady, keď je moja skriňa s dokladmi otvorená, hneď má oči na stopkách, a už sa prediera, aby sa tam dostal.
Doklady rád triedi, teda rozhádže tie potriedené, ešte rád rukami ošklbe zacviknuté stránky.
No tak tvoj je teda starší, prepáč, nevedela som, beriem teda dobrú radu od teba, dávať pozor aj na doklady. Môj vnúčik minule napodobňoval psov, kľakol si a pil z misky vodu, potom pozrel na mňa, skôr než som stihla niečo povedať, ale ten jeho pohľad ma zastavil. On keď niečo také vyvedie, ten jeho výraz v tvári v spojení s radostným úsmevom je neopísateľný. Približne v preklade: dobre som urobil? môžem ešte?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
je síce starší, ale ja som to tak nebrala.
U nás platí aj opačne, vie že spravil nezbedu, príde ku mne, políška sa, a hodí očkom: môžem ešte ?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

erzet Pozri príspevok
Som smutný, že mi skrachovali Alexandrovci.
Nestraš mamina má lístky a ja idem s ňou
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

nika.sum Pozri príspevok
Nas Matko (4r.) tiez rad pomaha "uctovat". Od malicka som mu opakovala pri dokladoch : to nesmies to je dolezite! A potom aj pri svojich veciach hovoril, ze je to dolezite. Teraz su pre neho dolezite auticka, ma ich "tisic" aj po starsom. Dokaze ich rozlozit po celom gauci, staci si ho chvilu nevsimat a potom beda ak mu niektorym pohneme. A vobec mu nevadi, ze si nemame ani kde sadnut.
Sem-tam sa mu podari ked ide na zachod si nacikat do nohavic (pindo mu vybehne ked sedi .-) ). Raz som pocula, ze ide na zachod (nieco som robila pri PC), potom splachol, ruky si isiel umyt a ticho, idem sa pozriet a on sa cely prezliekol, lebo sa ocikal.
No nie je zlatučký? Úplne sebestačný. Ešte ho nauč, aby sa dobre "zabezpečil pri sedení", keď ciká.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes som sa nasmiala. Sestrine vnučky v sobotu oslavujú svoje narodeniny. A dva mesiace už rozprávajú o tom aká má byť torta. Pôvodne mala byť len jedna a tá staršia, výrečnejšia, už mala predstavu ako by mala vyzerať. Mala byť na nej veľká Kitty a mašličky. Potom tá mladšia odúvala pusinku, že ona nechce Kitty a zjednávala si so mnou, aby som jej upiekla vlastnú tortičku. A teraz, keď prípravy vrcholia, svojej babke znovu básnili o tých svojich tortičkách. Sestra vraví: Lenže mne to darmo hovoríte, torty vám bude zdobiť teta Zuzka, to si musíte u nej objednať. Malé, odchované v kancelárii, dobehli s papierom a perom za babkou aby im pre mňa napísala objednávku. Sestra písala a vnučky diktovali čo všetko má na tých tortách byť. Nakoniec sestra hovorí: A teraz musíte objednávku podpísať. Staršia bude mať 5 rokov ale písmená už pozná všetky a tlačenými dokáže aj napísať. Tak sa pekne podpísala PEŤKA a dopísala aj ADELKA. Adelka, budúca 4-ročka hučala, že ona písať nevie. Sestra jej hovorí: No kto nepozná písmenká, tak si k menu urobí krížik. Staršia ukazovala prstom kde je jej meno a mladšia urobila taký krížisko ako letisko. To aby som videla Teraz mám na stole oficiálnu objednávku a dnes už na Porade asi nebudem, idem robiť torty. Kým urobím všetky tie kvetinky, mašličky, Kitty a napichám sviečky bude polnoc.
A ešte to musím aj vyfaktúrovať Za každú tortu dostanem jednu pusinku. Taký kšeft sa veru neodmieta. Idem pracovať.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..mojuš..vidím, že točíš biznis ešte aj vo vlastnej rodine...ale máš pravdu- taká objednávka sa veru neodmieta...si predstav tie penále, čo by ti naúčtovali tie malé potvorky...tak len pekne peč a zdob..oslava nech sa vydarí...a daj každej po jednej sladkej pusinke k narodkám aj za mňa...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja som sa dnes vytešila s mojím malým šarkankom..to je vnúčik Terezky...robí na mňa strašidlo, ja sa strašne bojím, lebo on môže byť aj veľký čert,alebo lev, no, fantáziu má a ja ho strašne milujem..a hlavne, naberám pri ňom energiu...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kazu Pozri príspevok
Dnes som sa nasmiala. Sestrine vnučky v sobotu oslavujú svoje narodeniny. A dva mesiace už rozprávajú o tom aká má byť torta. Pôvodne mala byť len jedna a tá staršia, výrečnejšia, už mala predstavu ako by mala vyzerať. Mala byť na nej veľká Kitty a mašličky. Potom tá mladšia odúvala pusinku, že ona nechce Kitty a zjednávala si so mnou, aby som jej upiekla vlastnú tortičku. A teraz, keď prípravy vrcholia, svojej babke znovu básnili o tých svojich tortičkách. Sestra vraví: Lenže mne to darmo hovoríte, torty vám bude zdobiť teta Zuzka, to si musíte u nej objednať. Malé, odchované v kancelárii, dobehli s papierom a perom za babkou aby im pre mňa napísala objednávku. Sestra písala a vnučky diktovali čo všetko má na tých tortách byť. Nakoniec sestra hovorí: A teraz musíte objednávku podpísať. Staršia bude mať 5 rokov ale písmená už pozná všetky a tlačenými dokáže aj napísať. Tak sa pekne podpísala PEŤKA a dopísala aj ADELKA. Adelka, budúca 4-ročka hučala, že ona písať nevie. Sestra jej hovorí: No kto nepozná písmenká, tak si k menu urobí krížik. Staršia ukazovala prstom kde je jej meno a mladšia urobila taký krížisko ako letisko. To aby som videla Teraz mám na stole oficiálnu objednávku a dnes už na Porade asi nebudem, idem robiť torty. Kým urobím všetky tie kvetinky, mašličky, Kitty a napichám sviečky bude polnoc.
A ešte to musím aj vyfaktúrovať Za každú tortu dostanem jednu pusinku. Taký kšeft sa veru neodmieta. Idem pracovať.
Zuzi, dávaj pozor, aby si objednávku vybavila k spokojnosti, lebo môže z toho byť aj "súd"...... samozrejme obchodný......
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
mysimis Pozri príspevok
Zuzi, dávaj pozor, aby si objednávku vybavila k spokojnosti, lebo môže z toho byť aj "súd"...... samozrejme

obchodný......
Ja by som povedala, ze skor by to spadalo do prava rodinneho. Ale myslim, ze ziadna zaloba hrozit nebude, torty budu pekne a dobre.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
durisovad Pozri príspevok
Ja by som povedala, ze skor by to spadalo do prava rodinneho. Ale myslim, ze ziadna zaloba hrozit nebude, torty budu pekne a dobre.
Dáška, neboj, Zuzka nám určite á vedieť, že ako to dopadlo.....
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
pepsikova Dnes, 07:52 PM
..ja som sa dnes vytešila s mojím malým šarkankom..to je vnúčik Terezky...robí na mňa strašidlo, ja sa strašne bojím, lebo on môže byť aj veľký čert,alebo lev, no, fantáziu má a ja ho strašne milujem..a hlavne, naberám pri ňom energiu...


No tak to by ste videli, na čo všetko sa zmení pepsi v priebehu pol hodinky. Zvieratká, vláčik, ježibaba, na čo si len malý pomyslí. Stačí, keď on povie - teta Veonika a ukáže, na čo by sa mala zmeniť. Hneď sa bláznia, ale celkom doslova.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať