Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kamoska1 Pozri príspevok
Dnes ma totalne rozčúlila situacia,v akej som sa ocitla.To sa môže len na Slovensku stať.Musela som isť na kataster 25 km od domova.Pred tym som vedela,že potrebujem 8 EU. kolok.Tak som sa stavila po ceste na dvoch velkych poštach.Na jednej mali len velke kolky,na druhej v okresnom meste žiadne.Tak som išla na kataster čo potrebujem,že nemôžem zohnat kolky,ako sa to rieši.Žiadny problem,mi povedala pracovnička,ja Vam dam čislo účtu,na ktory pôjdete šekom zaplatiť na poštu sumu 8 EU.Bolo 16.30.hod.na katastri im končila pracovna doba.Takže,druhe pokračovanie bude v piatok,ak si zoberiem dovolenku.
Čo na to dodať:sme na Slovensku
Never.Na USA s týmto nemáme.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kazu Pozri príspevok
Úprimnú sústrasť, krstná mama sa však dožila pekného veku. A vieš ako to je s tými rodinnými stretnutiami. S rodinou sa najprv stretávame na svadbách a potom na pohreboch.
Ďakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Po dlhej dobe vybavujem niečo na Slovensku,po slovenských inštitúciách a úradoch.
katasrofa! hreším ako pohan!

Obieham úrady,donášam tlačivá, vystávam v radoch,chodím od dverí k dverám ,lebo každý si robí iba to svoje,ďaľší papierik robí zas kolegyňa v iných dverách,zase odstáť radu,zas vysvetľovať od znovu, zas doniesť ďaľšie tlačivá atd...
Nezabudnúť zistiť si stránkové dni,otváracie hodiny,nedajbože prísť niekde cez obed,lebo úrady asi chodia obedovať hromadne...samozrejme, zákon schválnosti,práve tá osoba na ktorú čakám ja ,príde z obedu posledná (obsypaná taškami z nákupov)...

Nakoľko mám rakúsku živnosť,vypytujú odo mňa potvrdenia z Rakúska. Ešte šťastie, že tam sú služby ozaj pre občanov a všetko sa robí tak, aby občana čo najviac odbremenili a zjednodušili.
Takže mi stačí pekne z domu napísať mail čo potrebujem, oni mi zväčša behom dňa mailom pošlú odpoveď a vyžiadané tlačivá.Originály mi ešte potom za 2-3 dni prídu pekne poštou na domácu adresu.
Jednoduché, vybavené, žiaden problém.Funguje to!...

Štve ma, že jediné, čomu sme sa dokázali priblížiť (či dokonca predbehnúť) Európe a svetu, to sú ceny.
Dožije sa naša generácia toho, že aj služby a rôzne inštitúcie budú slúžiť občanom?
Jednoducho, rýchlo, bez zbytočného buzerovania,vystávania v nekonečných radoch,preháňania,doprosovania sa.... ?
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no pri Kennedym som moc plakať nemohol- časovo to nevychádza, ale viem že som bol smutný keď zomrel černenko...
To aj moja dcéra.Prišla domov s obrovským plačom.Pozerali totižto priamy prenos z pohrebu v škôlke.Nepýtajte sa ako som nadávala.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.topky.sk/cl/11/833302/VID...tajomna-raketa
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
"Nemusela som Slovensko ako krajinu predstavovať, Spojené štáty sú náš dlhoročný partner a priateľ v lepších aj horších časoch. No prišla som predstaviť nové Slovensko na čele so zodpovednou vládou, ktorá chce zlepšovať podmienky na podnikanie, zvyšovať vymáhateľnosť práva a podporiť tvorbu nových pracovných miest," zdôraznila Radičová.

http://aktualne.centrum.sk/zahranici...tml?id=1219730


..nepísal tu niekto, že nás nepoznajú? a že o nás nič nevedia?..(idem to pohľadať, len ma to tak napadlo, pri čítaní článku...)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

arizona: vitaj na Slovensku!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
arizona Pozri príspevok
Po dlhej dobe vybavujem niečo na Slovensku,po slovenských inštitúciách a úradoch.
katasrofa! hreším ako pohan!

Obieham úrady,donášam tlačivá, vystávam v radoch,chodím od dverí k dverám ,lebo každý si robí iba to svoje,ďaľší papierik robí zas kolegyňa v iných dverách,zase odstáť radu,zas vysvetľovať od znovu, zas doniesť ďaľšie tlačivá atd...
Nezabudnúť zistiť si stránkové dni,otváracie hodiny,nedajbože prísť niekde cez obed,lebo úrady asi chodia obedovať hromadne...samozrejme, zákon schválnosti,práve tá osoba na ktorú čakám ja ,príde z obedu posledná (obsypaná taškami z nákupov)...

Nakoľko mám rakúsku živnosť,vypytujú odo mňa potvrdenia z Rakúska. Ešte šťastie, že tam sú služby ozaj pre občanov a všetko sa robí tak, aby občana čo najviac odbremenili a zjednodušili.
Takže mi stačí pekne z domu napísať mail čo potrebujem, oni mi zväčša behom dňa mailom pošlú odpoveď a vyžiadané tlačivá.Originály mi ešte potom za 2-3 dni prídu pekne poštou na domácu adresu.
Jednoduché, vybavené, žiaden problém.Funguje to!...

Štve ma, že jediné, čomu sme sa dokázali priblížiť (či dokonca predbehnúť) Európe a svetu, to sú ceny.
Dožije sa naša generácia toho, že aj služby a rôzne inštitúcie budú slúžiť občanom?
Jednoducho, rýchlo, bez zbytočného buzerovania,vystávania v nekonečných radoch,preháňania,doprosovania sa.... ?
Súhlasím s Tebou čo píšeš.

Ja som tento týždeň absolvovala tortúru ohľadom novorodenca .To by nebolo nič, prižmúrim oko ohľadom papierovačiek .
Ale čo ma najviac dorazilo je , že len čo príde na svet , tak musí platiť smetné .Nenachádzam na to slová .
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou čo píšeš.

Ale čo ma najviac dorazilo je , že len čo príde na svet , tak musí platiť smetné .Nenachádzam na to slová .
Zitka, čo nevieš, koľko plienok taký drobček minie? Plný smetiak je toho .... vidím to teraz pri našej malinkej
Veď treba za to zaplatiť, z čoho by žili naše obce a mestá?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou čo píšeš.

Ja som tento týždeň absolvovala tortúru ohľadom novorodenca .To by nebolo nič, prižmúrim oko ohľadom papierovačiek .
Ale čo ma najviac dorazilo je , že len čo príde na svet , tak musí platiť smetné .Nenachádzam na to slová .
No,v tomto sme zas my trochu lacnejší (ale zas nie ekologickejší)
V R. by si musela objednať ešte aj extra kuka nádobu na biolog.odpad.Tam sa nesmú plienky hádzať do bežných smetiakov,musia mať samostatný...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janaGT Pozri príspevok
Zitka, čo nevieš, koľko plienok taký drobček minie? Plný smetiak je toho .... vidím to teraz pri našej malinkej
Veď treba za to zaplatiť, z čoho by žili naše obce a mestá?
Viem koľko ich minie .Len mohli stanoviť nejakú vekovú hranicu a nie len čo zazrie svetlo sveta , tak už má na krku platobný výmer za smetie .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
arizona Pozri príspevok
No,v tomto sme zas my trochu lacnejší (ale zas nie ekologickejší)
V R. by si musela objednať ešte aj extra kuka nádobu na biolog.odpad.Tam sa nesmú plienky hádzať do bežných smetiakov,musia mať samostatný...
Ja som Janka aj za kuka nádobu na plienky . Nech je poriadok
Len ako pomoc matkám a rodinám by sa patrilo napr. oslobodiť toto dieťa od daného poplatku na určité obdobie napr. na 2 roky od narodenia .
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes ma potešilo, že pokiaľ som ja sedela u kaderníčky, tak sb musel niečo ukuchtiť a celkom dobre sa mu podarili zemiakové placky a držková z mrazáku.
No a nepotešilo ma, že si kaderníčka učtovala po 1 eure napr. umytie vlasov, za jedno streknutie regeneračného balzamu, tužidla na vlasy a za nalakovanie. Čiže celkom ma strihanie, fúkanie, ostatné aj s tringeltom vyšlo 10,5 eura. A to som bola akože v lacnom kaderníctve. No ale, čo som mala robiť, keď moja dobrá a lacná kaderníčka šla znovu na materskú.
0 1
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
adi11 Pozri príspevok
Dnes ma potešilo, že pokiaľ som ja sedela u kaderníčky, tak sb musel niečo ukuchtiť a celkom dobre sa mu podarili zemiakové placky a držková z mrazáku.
No a nepotešilo ma, že si kaderníčka učtovala po 1 eure napr. umytie vlasov, za jedno streknutie regeneračného balzamu, tužidla na vlasy a za nalakovanie. Čiže celkom ma strihanie, fúkanie, ostatné aj s tringeltom vyšlo 10,5 eura. A to som bola akože v lacnom kaderníctve. No ale, čo som mala robiť, keď moja dobrá a lacná kaderníčka šla znovu na materskú.
Ja mám možno len pätinu alebo šestinu vlasov ako máš ty, ale keď sa dám ostrihať, stojí ma to päť eur. Najlepšie sú na tom plešatí, preleštia hlavu prachovkou a majú to grátis. Ale už aj ja k tomu postupne spejem.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Llívia Pozri príspevok
Poteším ťa - dnes v rádiu hovorili, že Slovenská pošta bude mať kolky do konca mesiaca (teraz som na pochybách, ktorého sem dať, či tohoto , takéhoto , alebo takéhoto , či tento by bol lepší , a tento ešte lepšejší ?)
No,ešte v ten večer v spravach v telke hovorili o probleme s kolkami,ale že sa to da zaplatiť na mieste.Prd sa da zaplatiť,daju čislo učtu a každy pekne na poštu a potom znova stat s ustrižkom v rade a vybrat si to,čo potrebuje.Ja trebars potrebujem čo najskôr okolkovany list vlastnictva,tak nemôžem čakať do konca mesiaca.V spravach ešte hovorili,že to už trva dlhšie ten problem,ale nikto to doposial neriešil pre spokojnosť ľudí.Len každeho ,,štvať"
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Excise Duty Pozri príspevok
Ja mám možno len pätinu alebo šestinu vlasov ako máš ty, ale keď sa dám ostrihať, stojí ma to päť eur. Najlepšie sú na tom plešatí, preleštia hlavu prachovkou a majú to grátis. Ale už aj ja k tomu postupne spejem.
..tak 5 euro, aspoň viem, že koľko mám od môjho sb pýtať....síce mi aj prisľúbi a potom nato zabudne.....s plešatími súhlasím..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No ja to tiež neriešim - síce letisko na hlave ešte nemám (ešte tam čosi zostalo ), ale ušetrím si tých 5€ - nechávam to na prírodu (rastie ďalej a sem-tam pomôžu obyčajné nožnice). V konečnom dôsledku - ak by som si natiahol koženú kombinézu, sadol na Harley, tak by som zapadol medzi motorkárov - bradu i dlhú hrivu už mám, kombinézu zoženiem, len tú motorku ešte.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

misoft Pozri príspevok
No ja to tiež neriešim - síce letisko na hlave ešte nemám (ešte tam čosi zostalo ), ale ušetrím si tých 5€ - nechávam to na prírodu (rastie ďalej a sem-tam pomôžu obyčajné nožnice). V konečnom dôsledku - ak by som si natiahol koženú kombinézu, sadol na Harley, tak by som zapadol medzi motorkárov - bradu i dlhú hrivu už mám, kombinézu zoženiem, len tú motorku ešte.
No nie je problém, v paneláku mladý Jančo kúpil motorku za polovičnú cenu, v novembri vraj majú zľavu. Pani Janka by ti určite vybavila zľavu ešte väčšiu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1219762
Naozaj su vsetci rovnaki? Naozaj sa nikdy nic nezmeni?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
durisovad Pozri príspevok
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1219762
Naozaj su vsetci rovnaki? Naozaj sa nikdy nic nezmeni?
..

...mojuš a ty si mala nejaké nádeje?..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať