Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

detičky šikovné po mamičke...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..notybrďo!...ja aj keby si dám všetko dokopy, neprídem na nič...ale rada sa nechám poučiť...a prisahám, že už o policajtoch písať nebudem vážne, nieto ešte zo srandy...tomu fact nerozumiem..vážne...
...o.k.

Na doplnenie ...
...na dlho by to bolo ...takže len v krátkosti ...

Jedná sa o nekvalitné zbrane policajtov .....proste nemajú dostatočný zastavovací účinok ...väčšina je ozbrojená Pi vz. 82 ráže 9mm s oceľovým jadrom . Škorpión je samopal schopný strieľať aj dávkou , no je len ráže 7,65 mm , ktorá je na zastavenie útočníka slabá , pokiaľ nezasiahne dôležitý orgán , ča je v prípade streľby dávkou dosť problematické ...

Ozbrojený páchateľ , trebárs aj nožom , dostane strelu , ktorá ho nezastaví , ešte mu stúpne aj adrenalín v tele a tým pádom je ešte agresívnejší a poháňaný vpred do útoku ....
Preto sú teraz útočnými puškami vz. 58 ráže 7,62 mm ozbrojený poliši ...tam je to už o niečom inom , vyššia prieraznosť , väčší zastavovací účinok ...

V minulosti boli prípady , že policajt musel strelit psa , ktorý útočil ...viem o prípadoch , že musel strelit aj 5 x z pištole , pokial exol ten pitbul ..

Stačí len takto ?
Zvyšok by bol už o iných výrazoch , špecifikáciách ...

Pištol - poloautomatická zbraň , strieľajúca jednotlivými ranami , po každom výstrele sa automaticky natiahne , vždy však je potrebné stlačiť spúšť.
Samopal - automatická zbraň ,strieľajúca jednotlivo alebo dávkou , používajúca pištoľové náboje .
Útočná puška - automatická zbraň , strieľajúca náboje jednotlivo alebo dávkou , používajúca náboje s vyššou prachovou náplňou , vysoká počiatočná rýchlosť strely , vzdialenosť dostrelu ...väčšia variácia používania streliva ...
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Buchač, nie si v tom žiadny uchač. Vysvetlíš, ak nepochopí, vystrelíš!? Načo by Ti potom bola 9. Číslo pre šťastie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No kukaj na juraja- som nevedel, že si hlavný odborník NATO a INTERPOLU ,na prezbrojovanie silových zložiek...

Stále tvrdím,že pri dnešnej mentálnej dispozícii naších policajtov by som im určite nenechal v ruke samopal- však to vidíš, strielajú kade tade po uliciach( humenné, bratislava)- neviem, ale aj tí poliši boli volakedy kvalitnejší...
áno
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Rozalka Pozri príspevok
Práve nám zhorel adventný veniec - našťastie sme to hneď zbadali. Bude mi za ním ľúto, bol veľmi pekný.
Tento nie je až taký pekný, rozhodne však vydrží:
2010_11_28_03_05_291917.jpg  
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked nam zariadili reverzny chod plynu, urcite vydrzi. Len obcas otvor okno, aby plamen nespotreboval vsetok kyslik.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Poraďáci len pre Vás : http://goo.gl/Dqssi
8 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

"Kleopatra z Turca" to čo bude nová nočná morav hlavnom vysielacom čase na joj-ke na štedrý deň
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ja som ako tá riaditeľova sekretárka. Rátala som, rátala a som sa prerátala. Vianoce nie sú zajtra ale až pozajtra Konečne raz, čo mi jeden deň zvyšuje a nie chýba A keď už som tu tak vám všetkým želám prekrásne Vianoce, lebo zajtra sa tu nedostanem. Varujem našu malinkatú a tá už zistila, že nožičky má na chodenie, tak ma popreháňa, že babka sa nedá dokopy ani za tri dni
7 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Aj ja som sa prerátala Rátala som s dovolenkou (ešte za rok 2009) a pohodovými Vianocami, a namiesto toho treba pripravovať podklady k novému lízingu. Do pondelka musia byť hotové..
P.S: šťastné a veselé
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som sa ani preratúvať nemusela. Kým dph porobím, a nové doklady aspoň pozriem bude aj po Vianociach....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mne sa tiež tento rok zadarilo, mám zajtrajší deň k dobru + (musím sa pochváliť) všetky moje firmy a firmičky - som dotiahla "do ažurity".
4 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mňa teraz potešilo,
(že okrem skontrolovania jedného dph)
som dokončila prekvapenie pre môjho manžela.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kazu Pozri príspevok
Ja som ako tá riaditeľova sekretárka. Rátala som, rátala a som sa prerátala. Vianoce nie sú zajtra ale až pozajtra Konečne raz, čo mi jeden deň zvyšuje a nie chýba A keď už som tu tak vám všetkým želám prekrásne Vianoce, lebo zajtra sa tu nedostanem. Varujem našu malinkatú a tá už zistila, že nožičky má na chodenie, tak ma popreháňa, že babka sa nedá dokopy ani za tri dni
..

..vieš čo, mojuško?..šak mi požičaj to malinkaté, milerada vymením varovanie za hrnce, pekáče, šuhajdy a šalát a čojaviemčoešte!...a ako mi bude dooobre!...
..prajem vám obidvom zajtra kopu radosti z bežkania, okrem toho kopu sladkých pusiniek a ešte napozajtra štedrého jožiška...
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dievčatá, najradšej by som Vám vybral všetky baterky z kalkulačiek, aby ste sa konečne raz prestali štvať. Kedy sa tak dali tie baterky vybrať aj daňovákom (parlamentu netreba - ten sa šiel na 5 týždňov dobíjať ).
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a mňa dnes pobavila táto vianočná výzdoba

0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ja tiez dnes lietam ako odtrhnuty vagon-od pocitaca kde musim dorobit papiere na pondelok do kuchyne kde som prave zamiesila na vianocku a makovnik a kde mi uz chladnu zemiaky na salat a vari sa kapustnica.Este ma cakaju parizske rozteky,suhajdy a vecer ozdobit nas novy biely stromcek - uz sa vidim ako upachtene vecer odpadnem na gauc ............... ale ma to svoje caro-inak by sa mi asi neratalo
Naposledy upravil magno : 23.12.10 at 09:24
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Štedrý večer sa už blíži,
chaos vládne v každej chyži.
Deti tie sa naháňajú,
na darčeky už čakajú.
Kapor pláva vo vani,
stromček svieti v plameni,
gazdinej až horia líca -
snáď prihára kapustnica?!

Tak Vám teda želám milí,
v predvianočnej tejto chvíli,
vyhnite sa radšej stresu,
pripravte sa na noblesu.
Nech aj sneh sa trbliece,
veď sú predsa Vianoce!
Tam, kde zmizol a je blato,
v srdciach nech je samé zlato.
Nech je krásna táto chvíľa,
to Vám želám ja - Oliwa
7 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Kazu Pozri príspevok
Vianoce nie sú zajtra ale až pozajtra Konečne raz, čo mi jeden deň zvyšuje a nie chýba
Presne toto som vyslovila dnes ráno, iba o deň posunuté. Hurááá!
Všetkým želám prekrásne Vianoce!
4 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Heni Pozri príspevok
a mňa dnes pobavila táto vianočná výzdoba

Vzor podla USA! gýč a snobizmus v jednom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať