Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03 Pozri príspevok
Mňa dnes potešilo, že sme konečne podali žiadosť o stavebné povolenie. A teraz už len peniažky zháňať.

Dúfam, že nebudem o dva mesiace písať, že ma zarmútilo, že ho ešte nemáme.
Držím palce a veľa trpezlivosti. Tiež to mám čerstvo za sebou
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Pred chvíľou som dokončila DP pre 4 FO. To ma veľmi potešilo
Asi sa z toho budem tešiť celý týždeň.......
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A čo myslíte - potešilo ma, keď mi pracovníčky nášho DÚ po miestnom zisťovaní povedali, že netreba robiť daňovú kontrolu, že máme všetko O.K.?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ešte pred Vianocami sme sa rozhodli objednať si MAGIO od Telecomu so sľubom, že prvý polrok budeme za túto službu platiť iba Sk 1,-. S Magiom sme vcelku spokojní, ale .... prišla mi po Vianociach prvá faktúra, kde mi účtovali plnú sumu ... reklamovala som telefonicky, písomne a ešte aj osobne na ich obchodnom mieste. Prišlo mi vyrozumenie, že chybu uznávajú, že nastala v systéme a bla, bla, bla. A že mám tú nesprávnu faktúru uhradiť a potom mi zvyšné peniaze vrátia, čo som, samozrejme odmietla. Dva dni na uznanie mojej reklamácie mi prišla faktúra za ďalšie obdobie ... čo myslíte, na správnu výšku? ... nie, nie, opäť na plnú sumu ... tak som tam znovu volala, že vraj mám ísť znovu na predajné miesto a podať reklamáciu . Tak to už bolo na mňa priveľa. Tak som sa na ich bezplatnej linke pekne vyrozprávala, a že nech počítajú s tým, že neuhradím ani korunu, pokiaľ mi riadne nevyfakturujú to, na čom sme sa dohodli, žiadne peniaze naviac im posielať nebudem. Tak milá pani zapísala do systému, že žiadam o vystavenie novej a správnej faktúry a odmietam uhradiť tie navýšené čiastky. Dnes mi prišla faktúra zasa za ďalšie obdobie, ktorú mám už síce mínusovú (t.j. vôbec sa neobťažovali vystaviť nové a správne faktúry), vyčíslili mi akože preplatok z tých faktúr, ktoré som doteraz neuhradila, a EŠTE SI K TOMU PRIPOČÍTALI Sk 50,- ZA UPOMIENKU !!! ... no uznajte, nie je to ale drzosť najhrubšieho zrna ??? Dodávateľ pochybí a miesto toho, aby sa staral o správne vyfakturovanie dodávanej služby, ešte Vás bude upomínať a sankcionovať za včas neuhradené faktúry, ktoré si z vlastnej vôle a bez Vášho súhlasu navýšil !!!
To si môžu dovoliť asi jedine v SLOVAK TELECOM

... uff, no aspoň som sa vyventilovala, ešte že tu máme túto lampárničku
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

petovsan Pozri príspevok
Dnes mi prišla faktúra zasa za ďalšie obdobie, ktorú mám už síce mínusovú (t.j. vôbec sa neobťažovali vystaviť nové a správne faktúry), vyčíslili mi akože preplatok z tých faktúr, ktoré som doteraz neuhradila, a EŠTE SI K TOMU PRIPOČÍTALI Sk 50,- ZA UPOMIENKU !!! ... no uznajte, nie je to ale drzosť najhrubšieho zrna ??? Dodávateľ pochybí a miesto toho, aby sa staral o správne vyfakturovanie dodávanej služby, ešte Vás bude upomínať a sankcionovať za včas neuhradené faktúry, ktoré si z vlastnej vôle a bez Vášho súhlasu navýšil !!!
To si môžu dovoliť asi jedine v SLOVAK TELECOM

... uff, no aspoň som sa vyventilovala, ešte že tu máme túto lampárničku
Stáva sa to aj v iných veľkých spoločnostiach, môžeš mi veriť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Klient mi ukázal zápisnicu SOI-ky. Jednalo sa o kontrolný bufetový nákup: Pečená klobása, 2x chlieb, horčica uhorky. Pri gramáži chleba, horčice aj uhoriek bolo všetko správne. Klobása bola nesprávne odvážená a z toho dôvodu aj nesprávne účtovaná. Rozdiel bol 0,002 Kg, čo predstavovalo predraženie 0,50 hal. na celú porciu ktorá bola v hodnote nejakých 70,-SKK. Pokuta = 7.000,- SKK. Stratil som reč.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Konečne mi prišiel výpis z OR o založeni s.r.o.
Konečne môžem ísť urobiť ohlasovacie povinnosti, založiť účet, dať urobiť pečiatku, etc. .........................

To ma dnes potešilo!
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ekopo Pozri príspevok
Klient mi ukázal zápisnicu SOI-ky. Jednalo sa o kontrolný bufetový nákup: Pečená klobása, 2x chlieb, horčica uhorky. Pri gramáži chleba, horčice aj uhoriek bolo všetko správne. Klobása bola nesprávne odvážená a z toho dôvodu aj nesprávne účtovaná. Rozdiel bol 0,002 Kg, čo predstavovalo predraženie 0,50 hal. na celú porciu ktorá bola v hodnote nejakých 70,-SKK. Pokuta = 7.000,- SKK. Stratil som reč.
a to sa nedá voči tomu odvolať? veď je total nepomer. A čo ked ich váha zle vážila?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Tanče Pozri príspevok
a to sa nedá voči tomu odvolať? veď je total nepomer. A čo ked ich váha zle vážila?
Odvolanie by som skúsila, ale napísať, že váha zle vážila nedoporučujem, lebo meradlo musí byť overené oprávnenou osobou, ale z druhej strany pri takej drobnej odchýlke tam možno nejaká tolerancia by mala byť.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tanče Pozri príspevok
a to sa nedá voči tomu odvolať? veď je total nepomer. A čo ked ich váha zle vážila?
... váha vážila dobre, len zabudli privážiť tú štavičku, čo zostala z klobásky na tácke (tanieri)...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!

... reku, že vyskúšam vyplniť súvahu a VZS pre rok 2007 na drsr.sk.
Ale vždy vedia milo prekvapiť - nový IE 7.0 hlási:

Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.






Certifikát zabezpečení předložený tímto webem nebyl vydán důvěryhodným certifikačním úřadem.

Problémy s certifikátem zabezpečení by mohly ukazovat na pokus podvést vás nebo zachytávat data, která odešlete na server.
Doporučujeme, abyste zavřeli tuto webovou stránku a nepokračovali na tento web.

[IMG]res://ieframe.dll/green_shield.png[/IMG]Tuto webovou stránku zavřete klepnutím sem.

[IMG]res://ieframe.dll/red_shield.png[/IMG]Pokračovat na tento web (nedoporučujeme)

[IMG]res://ieframe.dll/down.png[/IMG] Další informace



... takže neviem....
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ekopo Pozri príspevok
Klient mi ukázal zápisnicu SOI-ky. Jednalo sa o kontrolný bufetový nákup: Pečená klobása, 2x chlieb, horčica uhorky. Pri gramáži chleba, horčice aj uhoriek bolo všetko správne. Klobása bola nesprávne odvážená a z toho dôvodu aj nesprávne účtovaná. Rozdiel bol 0,002 Kg, čo predstavovalo predraženie 0,50 hal. na celú porciu ktorá bola v hodnote nejakých 70,-SKK. Pokuta = 7.000,- SKK. Stratil som reč.

Podľa mňa išli po ňom, veď taká odchýlka je zanedbateľná....
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

cactus Pozri príspevok
Konečne mi prišiel výpis z OR o založeni s.r.o.
Konečne môžem ísť urobiť ohlasovacie povinnosti, založiť účet, dať urobiť pečiatku, etc. .........................

To ma dnes potešilo!
Gratulujeme!!! Nech sa Ti dari vzdy takto s usmevom a radostou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dnes ma tak trochu rozčúlilo nasledovné: Moja známa (správkyňa na DÚ) volala, že v dnešnom HN bol uverejnený odborný článok o daňových výdavkoch v JÚ. A tam uviedli info, že k 31.12. szčo musí navýšiť svoje príjmy o nespotrebované skladové zásoby. Hneď volala či sa menilo niečo v daňovom zákone. Totiž HN zabudol tam uviesť informáciu, že tento postup platí pri ukončení podnikania, a podľa § 17 zákona o DP sa musí upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a pohľadávky, a znížiť o záväzky. Tieto údaje sa uvádzajú na riadkoch 40 a 41.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
smith Pozri príspevok
Dnes ma tak trochu rozčúlilo nasledovné: Moja známa (správkyňa na DÚ) volala, že v dnešnom HN bol uverejnený odborný článok o daňových výdavkoch v JÚ. A tam uviedli info, že k 31.12. szčo musí navýšiť svoje príjmy o nespotrebované skladové zásoby. Hneď volala či sa menilo niečo v daňovom zákone. Totiž HN zabudol tam uviesť informáciu, že tento postup platí pri ukončení podnikania, a podľa § 17 zákona o DP sa musí upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a pohľadávky, a znížiť o záväzky. Tieto údaje sa uvádzajú na riadkoch 40 a 41.
A potom klient príde, že on "čítal" v novinách to a to a ja ako účtovníčka mu dávam zlé info.......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďalšia vec, ktorá ma naštvala dnes. Klientka dostala výzvu z DÚ aby sa podalo opravné ročné hlásenie o zrazených preddavkoch za rok 2006, leo to nesedí s 1/4ročnými prehľadmi. Tak som tam volal, a išli sme po kvartáloch, lebo mne to sedelo. A podľa ich pc za 1. 1/4 rok som uvádzal same nuly (daňová povinnosť a aj DB). Čo samozrjeme nebola pravdla, a aj rozdiel povinnosti a DB vrátili na účet. Nakoniec vytiahla odovzdaný prehľad, a tam to bolo správne. Správkyňa nevedela vysvetliť ako je to možné, že sa to nascenovalo ešte v r. 2006, a napriek tomu tam boli samé nuly.

Jasne, že pred klientom som bol ten zlý zase len ja. Potom som patrične aj klientovi vysvetlil, že chyba bola na strane DÚ.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

smith, mrzí ma že máš dnes taký nevydarený deň.
neprídeš v sobotu na stretko do Prievidze popraviť náladičku??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tanče Pozri príspevok
smith, mrzí ma že máš dnes taký nevydarený deň.
neprídeš v sobotu na stretko do Prievidze popraviť náladičku??
Ďakujem za pozvanie, ale budem rád, ak sa dostanem zo svojho brlohu aspoň na čerstvý vzduch na dvor. Musím dph v predstihu pre 15 subjektov, pár DP v predstihu. Takže o zábavu mám postarané. A skoro som zabudol na 2 podklady k úveru.

Ale dnes ma aj potešila naša Bendžina - pesica, že statočne absolvovala operáciu a už je aj doma.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Dnes ma tak trochu rozčúlilo nasledovné: Moja známa (správkyňa na DÚ) volala, že v dnešnom HN bol uverejnený odborný článok o daňových výdavkoch v JÚ. A tam uviedli info, že k 31.12. szčo musí navýšiť svoje príjmy o nespotrebované skladové zásoby. Hneď volala či sa menilo niečo v daňovom zákone. Totiž HN zabudol tam uviesť informáciu, že tento postup platí pri ukončení podnikania, a podľa § 17 zákona o DP sa musí upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a pohľadávky, a znížiť o záväzky. Tieto údaje sa uvádzajú na riadkoch 40 a 41.
A keď tieto svoje vedomosti používajú aj vo svojej práci.... hrôza pomyslieť.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ZuzanaP Pozri príspevok
Podľa mňa išli po ňom, veď taká odchýlka je zanedbateľná....
ná veď klasika...bulharská konštanta....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať