Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
včera jedna moja firma, kde už zo dva roky posielam výkazy do sociálky elektronicky, dostala liebesbrief zo sociálky, že kedže majú viac ako osem zamestnancov, tak majú povinnosť sa zaregistrovať na elektronické zasielanie...ten zbytočný doporučený list stál 25 korún...pri počte subjektov, ktoré patria pod bratislavu-mesto si ani nechcem predstaviť výšku poštovného za takéto hlúposti...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
brm Pozri príspevok
včera jedna moja firma, kde už zo dva roky posielam výkazy do sociálky elektronicky, dostala liebesbrief zo sociálky, že kedže majú viac ako osem zamestnancov, tak majú povinnosť sa zaregistrovať na elektronické zasielanie...ten zbytočný doporučený list stál 25 korún...pri počte subjektov, ktoré patria pod bratislavu-mesto si ani nechcem predstaviť výšku poštovného za takéto hlúposti...
no SP asi nevie čo s peniazmi,lebo tie listy dostali všetci moji klienti,ktorí zamestnávajú čo i len jedného zamestnanca. Tiež som bola ,lebo všetci mi následne volali,že čo to vlastne od nich chcú. Takže aj tf spoločnosti si mädlia rúčky ,míňa sa viac aj na telefonovaní...........no kdo umí ten umí.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Jozef Mihál Pozri príspevok
Mňa dnes nerozčúlilo nič ale to som asi mimo témy.
Jožko ani sa nečudujem. V jednej zdr.poisť. /Dôvera/ ma informovali, že boli na školení u Dr.Mihála. A fakt pracovníčka bola ústretová a radila tým nešťastníkom, ktorí ani nevedeli čo je to RZZP. Som, alebo nie som mimo témy asi nie som, potešilo ma to.
Musela som to poopraviť, uf to teplo
Naposledy upravil ALDA : 02.07.07 at 12:54
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ALDA Pozri príspevok
Jožko ani sa nečudujem. V jednej zdr.poisť. /Dôvera/ ma informovali, že boli na školení u Dr.Mihála. A fakt pracovníčka bola ústretová a radila tým nešťastníkom, čo ani nevedeli čo je to RZZP. Som, alebo nie som mimo témy asi som, potešilo ma to.
ZP Dôvera si myslím "frčí" dobre. Ja som v nej od začiatku a napr. mi poslali na RZZP priamo tlačivo, ktoré mám vyplniť aj s CD s poučením a tlačivami... čo z tej, ktorá by možno mala byť jediná, nemám až taký pocit...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

evina Pozri príspevok
ZP Dôvera si myslím "frčí" dobre. Ja som v nej od začiatku a napr. mi poslali na RZZP priamo tlačivo, ktoré mám vyplniť aj s CD s poučením a tlačivami... čo z tej, ktorá by možno mala byť jediná, nemám až taký pocit...
Vidíš, Evina, čo jedného potešilo, druhého (mňa) rozčúlilo. Ja som podala svoje RZ ZP už začiatkom júna a po dvoch týždňoch mi poslali CD aj s návodom na vyplnenie. Takisto keď spočítam náklady na poštovné a na CD, myslím, že tie peniaze sa mohli investovať inak
http://www.porada.sk/showpost.php?p=480024&postcount=71
napríklad za jeden múdry list mohli kúpiť pacientovi jednu plienku. Ale RZ ZP je asi iná priorita ako nemobilný pacient.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abel Pozri príspevok
Vidíš, Evina, čo jedného potešilo, druhého (mňa) rozčúlilo. Ja som podala svoje RZ ZP už začiatkom júna a po dvoch týždňoch mi poslali CD aj s návodom na vyplnenie. Takisto keď spočítam náklady na poštovné a na CD, myslím, že tie peniaze sa mohli investovať inak
http://www.porada.sk/showpost.php?p=480024&postcount=71
napríklad za jeden múdry list mohli kúpiť pacientovi jednu plienku. Ale RZ ZP je asi iná priorita ako nemobilný pacient.
So ZP Dôvera mám zatiaľ skúsenosti, že prepláca a stará sa o veci, ktoré napr. iné ZP nie. Nemobilný pacient a a viac ako katastrofálny stav zdravotníctva má korene na inom mieste...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčatá a chlapci toto ma nerozčúlilo, ani nepotešilo.mám iba neopisateľný pocit a strašne veľa otáznikov v beznádejnom pohľade ,softvér VšZP nedisponuje X-kom a preto všetci musia "X" prepracovať na "S". No ja som to odmietla. Som rebel, na popravisko so mnou. Nemám smajla,ktorý by vyjadril môj pocit. Som zhnusená.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Melnick Pozri príspevok
Dievčatá a chlapci toto ma nerozčúlilo, ani nepotešilo.mám iba neopisateľný pocit a strašne veľa otáznikov v beznádejnom pohľade ,softvér VšZP nedisponuje X-kom a preto všetci musia "X" prepracovať na "S". No ja som to odmietla. Som rebel, na popravisko so mnou. Nemám smajla,ktorý by vyjadril môj pocit. Som zhnusená.
To akože vážne? Dvakrát som pozrela na názov témy, či to nemá byť vtip...
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Anja111 Pozri príspevok
To akože vážne? Dvakrát som pozrela na názov témy, či to nemá byť vtip...
Vážne. U nás na VŠZP jednoducho X-kové tlačivá nepoznajú. Ja som sa tiež vytočila, nechala som tlačivo tam a povedala dotyčnej nech sa mi ozve keď to prekonzultuje s niekým kompetentným. Ale trvala som na tom, že to tlačivo má byť X-kové a že ho nemienim prerábať. Na druhý deň mi volali a ospravedlňovali sa, že je to v poriadku a potvrdenie, že mi pošlú poštou.
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Ja som mala po nálade hneď ráno, keď som prišla do roboty a zbadala som kolegyňu - prenesmierne sebeckú, ukecanú, vyžadujúcu si pozornosť, proste príšernú...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Simonab Pozri príspevok
Vážne. U nás na VŠZP jednoducho X-kové tlačivá nepoznajú. Ja som sa tiež vytočila, nechala som tlačivo tam a povedala dotyčnej nech sa mi ozve keď to prekonzultuje s niekým kompetentným. Ale trvala som na tom, že to tlačivo má byť X-kové a že ho nemienim prerábať. Na druhý deň mi volali a ospravedlňovali sa, že je to v poriadku a potvrdenie, že mi pošlú poštou.

Mne ho zobrali na VŠZP PB normálne, len si poznačila moje tel. č. v prípade nejakých otázok.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Simonab Pozri príspevok
Vážne. U nás na VŠZP jednoducho X-kové tlačivá nepoznajú. Ja som sa tiež vytočila, nechala som tlačivo tam a povedala dotyčnej nech sa mi ozve keď to prekonzultuje s niekým kompetentným. Ale trvala som na tom, že to tlačivo má byť X-kové a že ho nemienim prerábať. Na druhý deň mi volali a ospravedlňovali sa, že je to v poriadku a potvrdenie, že mi pošlú poštou.
Ešteže aspom tak... Ja som, náhodou, X-ká posielala poštou a tak som sa naľakala, že nám ich pošlú späť, aby sme ich prerobili. Aj keď, u nás je možné všetko.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Simonka ja som si potvrdenie vyžiadala hneď v piatok - vtedy sa mi to stalo, bez potvrdenia som sa nechcela pohnúť. Dnes som mala znovu "X"
vzali mi ho- poznajú ma a aj môj názor. . Dievčatá na pobočke sú ináč veľmi milé a za tento prešľap hádam ani nemôžu. Ale štve ma,že mi si platíme školenia aby sme to vedeli spracovávať a ich nevedia vyškoliť za naše peniaze tak, aby bolo čo najmenej zmätkov a čo najmenej znechutených účtovníčok.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

evina Pozri príspevok
ZP Dôvera si myslím "frčí" dobre. Ja som v nej od začiatku a napr. mi poslali na RZZP priamo tlačivo, ktoré mám vyplniť aj s CD s poučením a tlačivami... čo z tej, ktorá by možno mala byť jediná, nemám až taký pocit...
Ja z toho frčania až taký dobrý pocit nemám. Mal som jedného neporiadnika, nezamestnaný, nič neplatil, potom pracoval, potom SZČO. Chcel som si to odkonzultovať cca 15.6.07 či to mám správne vyplnené a kompetentná pani /nie za prepážkou/ mi povedala že sprevádzkovaný program na kontrolu RZZP budú mať až 15.7.07. Nepochodil som. Takže som to dal na podateľňu a verím že to je dobre. Naproti tomu Apolo a VsZP kontrolovali na počkanie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Manual Pozri príspevok
Naproti tomu Apolo a VsZP kontrolovali na počkanie.
Niekedy to bolo na škodu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Jana Motyčková Pozri príspevok
Niekedy to bolo na škodu.
A v čom... ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V čom asi - že posielali domov ľudí s dobre vyplnenými tlačivami. Je tu na to množstvo otázok a ďalšie množstvo som riešila po telefóne.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Jana Motyčková Pozri príspevok
V čom asi - že posielali domov ľudí s dobre vyplnenými tlačivami. Je tu na to množstvo otázok a ďalšie množstvo som riešila po telefóne.
Tak asi som mal šťastie, mňa neposlali a aj preto že mám dobrý SW od SOMI
Janka išlo mi ale o princíp, že sa tam nikto so mnou o skontrolovaní RZZP nechcel baviť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Včera podvečer som mala zlý deň. Prišla na mňa taká bolesť hlavy, že sa to až nedalo vydržať. Spojený s nízkym tlakom (asi) som si musela vziať dve tabletky na utíšenie. Keď som v noci konečne zaspala, moji drahí spoluobčania vo veku asi 13-15 rokov sa nie práve najtichšie a najtriezvejšie presúvali zrejme (alebo skôr dúfam) domov (asi si domyslíte odkiaľ). Zarmútilo ma, že mladí ľudia potrebujú sa takto realizovať a nehľadia na potreby iných ľudí.

Doplnenie: teraz som si spomenula. Keď na nich začal kričať sused, nech sú ticho, jeden z nich sa začal vyhrážať, že každého postriela.
Naposledy upravil Gabi03 : 04.07.07 at 10:45
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Asi nie si sama, čo má podobné skúsenosti. Poznám niekoľko ľudí, čo majú podobné problémy. Puberta je puberta... Vždy len tajne dúfam, že moje dieťa o tých desať rokov také nebude... Ale asi naivne, že?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať