Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pôvodca textu príspevku: hanelie
dnes ma potešil smith, keď napísal v jednom príspevku, že som sa "zamyslela"
AK som dobre pochopil, tak si chlap?

áááááááále figu, baba som, ale som si spomenula, čo mi hovorí dcérka, keď jej poviem: vieš čo tak som sa nad tým zamyslela - a ona mi na to " a bolelo... ? "
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

smith Pozri príspevok
AK som dobre pochopil, tak si chlap?

smith! a týmto chcel povedať akože ČČOOO.??

0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...netajím......dnes ma rozčúlilo, keď som zistila akú šikovnú "tiež" účtovníčku má dodávateľ......oznámenie o zmene podnikateľského subjektu z FO na PO prijala po svojom......neunúvala sa do databázy nahrať nového odberateľa, IBA prepísala názov firmy... Nevadí, že IČO a DIČ ponechala FO.....a ja som jej to zožrala aj s navijákom... taakže duufam že si rýchlo nájde čas na doručenie opravených faktúr za minulý rok (kým sa mi nahlási kontrola DÚ)......predsa len by som mala ísť na ten dvojtýždňový rýchlokurz geniality asi aj ja...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Rozčúlilo...ani neviem
Včera ráno o 6,30 som išla na zdrav. stredisko zobrať časenku k rehab.lekárke pre svokru, o siedmej sestrička vyšla s číslami - mala som 9, tak som vyrátala na 11,00 stačí keď prídeme. o 12,00 sme vypadli z ordinácie a chcela som ešte stíhnuť jej obvodnú lekárku pre lieky a zároveň ju informovať o úraze z decembra a o priebehu rehabilitácie.
...už to, že sestrička sedí v kancelárii na jednej strane chodby a lekárka ordinuje na druhom konci a kartotéku si nosia pacienti medzi ními no dobre predýchala som...
Vošla som spolu so svokrou (nepočuje dobre, nevidí dobre) k lekárke - dotaz:spolu?, hej. Odovzdala som lekárske nálezy, kde boli popísané doporučené vyšetrenia a p. doktorka - chytila ich,ani neprečítala a založila do kartotéky a spýtala sa: Čo potrebujete p. ...., došli Vám lieky na tlak? no viac mi nebolo treba. Tak som ju požiadala o tie nálezy späť, že ešte sme neskončili s kontrolami u odborných lekárov a že prosím o všetky vyšetrenia, ktoré sú tam doporučené.
/denzinometria , vyšetrenie na diabetes/ stratila ten blažený úsmev a dodala, "však sa treba pýtať".
Už babky ju informovali, že svokra mala úraz, ale čo to bolo a že to treba aj zadokumentovať, to asi nie,.... ešte sa trápiť aj s kompletným vyšetrením .... aspoň po 7-ich rokoch, toľko jej nerobila ani odber krvi,RTG,.. nič. - však "ja ich mám len na dožitie, veď už má 80-ku na krku"
Takto mi to celé pripadalo.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Bohužiaľ, Katka, toto je typické pre celé naše zdravotníctvo. Ako keby starší človek už nebol človek, ale len niečo na zošrotovanie. A to si myslím, že ešte obvodní lekári sa k starým ľuďom správajú najlepšie. Jasne to vidno, keď taký starý človek potrebuje nemocnicu, to je len otras.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja som včera začala robiť účtovníctvo známym. Skoro ma vystrelo, keď som zistila, že na podnikateľskom účte jedného z nich sú príjmy obidvoch a ešte aj z s.r.o. Teda neviem či sa dá z toho vykorčuľovať. Kebyže to nie sú kamaráti, tak to zbalím a vrátim späť. Spracujem to, ale pripravím ich na to, že budú mať pri kontrole riadne problémy.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Mňa dnes potešilo, že som dorobila jedno ťažké DP pre PO. Pracovala som do 4.30 ráno, potom som si 4 hod. zdriemla, teraz som im to odovzdala a idem spať! Tak dobrú noc
P.S. Keď vstanem, tak bude po radosti, hor sa na DPH, ktorú som pre toto odložila bokom Len som všetkým dopočítala ako im to vychádza, aby neboli 24.2. v šoku a teraz môžem makať
Ako spieva L. Bílá v jednej piesni ...Jinak to nebude, jinak to nevidím...
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

cloe Pozri príspevok
Mňa dnes potešilo, že som dorobila jedno ťažké DP pre PO. Pracovala som do 4.30 ráno, potom som si 4 hod. zdriemla, teraz som im to odovzdala a idem spať! Tak dobrú noc
P.S. Keď vstanem, tak bude po radosti, hor sa na DPH, ktorú som pre toto odložila bokom Len som všetkým dopočítala ako im to vychádza, aby neboli 24.2. v šoku a teraz môžem makať
Ako spieva L. Bílá v jednej piesni ...Jinak to nebude, jinak to nevidím...
Tak teda dobrú noc a pekné sníčky - len nie o účtovníctve a daniach.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dnes som kúpila batérie AA do fotoaparátu. Vložím dve batérie, foťák zapne a po 30 sekundách "batery empty". Vložím druhé dve a to isté.
Nové batérie a už "prázdne" A také pekné fotky mohli byť
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

mirpo Pozri príspevok
Dnes som kúpila batérie AA do fotoaparátu. Vložím dve batérie, foťák zapne a po 30 sekundách "batery empty". Vložím druhé dve a to isté.
Nové batérie a už "prázdne" A také pekné fotky mohli byť
kúp si dobíjateľné a maj vždy poruke v zálohe dve baterky
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
michelle84 Pozri príspevok
kúp si dobíjateľné a maj vždy poruke v zálohe dve baterky
Práveže mám. Akoby naschvál vo foťáku vybité a náhradné tiež. Zabudla som ich nabiť Preto som skúšala tie obyčajné...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Rozčúlilo? Asi nie, ale opäť raz rozčarovalo.

Včera som triedila vyše troch hodín jedno účto SZČO. Doniesol mi to v "krabici". Niektoré bločky budem asi žehliť, niektoré trošku lepiť, lebo sú na rozpadnutie. Kopu som ich vyhodila, lebo by ani nahrievanie nepomohlo, boli obliate niečím voňavým, asi autovoňavkou.....

Ruky som mala ako kominár....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
mirpo Pozri príspevok
Práveže mám. Akoby naschvál vo foťáku vybité a náhradné tiež. Zabudla som ich nabiť Preto som skúšala tie obyčajné...
Kúp si foťák bez bateriek- osvedčilo sa mi to. Mali sme jeden a ten "žral " baterky ako upír
Keď ho trebalo, tak som pochodila ako ty .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ZuzanaP Pozri príspevok
Rozčúlilo? Asi nie, ale opäť raz rozčarovalo.

Včera som triedila vyše troch hodín jedno účto SZČO. Doniesol mi to v "krabici". Niektoré bločky budem asi žehliť, niektoré trošku lepiť, lebo sú na rozpadnutie. Kopu som ich vyhodila, lebo by ani nahrievanie nepomohlo, boli obliate niečím voňavým, asi autovoňavkou.....

Ruky som mala ako kominár....
A takéto je za koľko v cenníku?.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Danila Pozri príspevok
A takéto je za koľko v cenníku?.

Na nezaplatenie.....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

och ja penim!!!

prave som dostala do ruk dodatok k ukonceniu zmluvy, kt. som dala jednemu klientovi a fakt neviem co si o tom mysliet!!!

V mojej zmluve bolo vedenie ucta plus mzdy ocenene poctom HPP a dohody... avsak ja som mzdy a vsetko okolo nerobila ale robila mi to asistentka majitela... ta najskor povedala ze za 5tis a ked si vsimla kolko to robi na fakture cez osobovu cenu tak si zapytala 7tis... vravim si ok, aj tak nemam inu moznost, pretoze by som to nestihala a ona je vedla a o mzdach som netusila absolutne nic... takze to bolo skvele...

tento dodatok vsak zahrna ze od januara sa vypusta zo zmluvy prave to vykonavanie miezd a teda aj suma za ne, co je ale v konecnom dosledku viac ako tych 7tis!!!!! Takze dotycna to bude uz priamo fakturovat firme... ja som z toho doooost mimo... nie som ale povinna taketo nieco podpisat, to viem... ale nekoniec dostavala 7tis v cistom a este ma tu drzost dat mi takuto dohodu, kde ja pridem o viac penazi!!!

Co si o tom myslite?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ajuška Pozri príspevok
...netajím......dnes ma rozčúlilo, keď som zistila akú šikovnú "tiež" účtovníčku má dodávateľ......oznámenie o zmene podnikateľského subjektu z FO na PO prijala po svojom......neunúvala sa do databázy nahrať nového odberateľa, IBA prepísala názov firmy... Nevadí, že IČO a DIČ ponechala FO.....a ja som jej to zožrala aj s navijákom... taakže duufam že si rýchlo nájde čas na doručenie opravených faktúr za minulý rok (kým sa mi nahlási kontrola DÚ)......predsa len by som mala ísť na ten dvojtýždňový rýchlokurz geniality asi aj ja...
Presne toto sa nám stalo pred pár rokmi na Sociálnej poisťovni pri prechode z fyzickej osoby na s.r.o. A dotyčná pracovníčka si vôbec nechcela dať vysvetliť, že sa jedná o dva rozličné subjekty.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
tuta Pozri príspevok
Presne toto sa nám stalo pred pár rokmi na Sociálnej poisťovni pri prechode z fyzickej osoby na s.r.o. A dotyčná pracovníčka si vôbec nechcela dať vysvetliť, že sa jedná o dva rozličné subjekty.
Tetku na ulici chápem... že netuší že sa jedná o dva samostatné subjekty... aaale účtovníčku a na sociálke......ešteže majú dobré fleky......
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Mňa dnes potešilo, že som sa naučil sťahovať videá z youtube a teraz sťahujem ostošesť...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Bastian Pozri príspevok
Mňa dnes potešilo, že som sa naučil sťahovať videá z youtube a teraz sťahujem ostošesť...
aj mna nauč, prosím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať