Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Zdenka175 Pozri príspevok
Rozhodla som sa zmeniť svojho zubára a telefonický som sa informovala u jednej zubárky -robí o dedinu nižšie, či by nezobrala do evidencie. A povedala mi, nemáte trvalý pobyt v obci tak nie. No skúsim ísť osobne a zobrať nejaké všimné. Potom vám napíšem , ako som dopadla.A dnes je vraj demokracia, nepáči sa ti lekár , choď k inému, prídeš k inému - nepatríte k nám.
no mna odmietla koli tomu, ze som poistena v Dovere..blbe
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SPOMIENKY....schválne citujem celý článok ...

Zpolročných vysvedčení, ktoré na Slovensku od tohto roku zrušili, sa už školáci nestresejú. Navyše, obavy zo známok by im mohli rozptýliť i mnohí slávni Slováci. Príkladom je aj Marika Gombitová, ktorá na strednej škole prešla peklom. Prehovorila o tom jej učiteľka Irena Šottová.

Reparát z maturity:

Mariku Gombitovú učila dnes už sedemdesiatsedemročná pani ruštinu. Okrem toho bola aj speváčkinou triednou. „Povedala by som, že z humanitných predmetov bola priemerná. Horšie to bolo z odborných predmetov,“ spomína učiteľka takmer po štyridsiatich rokoch a prehrabáva sa v starom notese. „Ako vidíte, z ruštiny mala väčšinou štvorku. Nerada na to spomínam vzhľadom na to, ako krásne spieva,“ prekvapuje učiteľka, podľa ktorej budúca hviezda skončila na strojníckej priemyslovke v Košiciach akoby omylom. „Je pravda, že nebola vzorná žiačka, možno sa sem-tam aj uliala, ale hodiny mala ospravedlnené. Občas som jej vyčítala, prečo sa nenaučila, ale žiadne problémy som s ňou takto nemala,“ doplnila pani triedna, ktorá si raz sadla s Gombitovej mamou, aby sa s ňou vážne pozhovárala. Tú školské trampoty dcéry dosť trápili. „Mama bola veľmi proti tomu, že spieva. Chcela, aby viac času venovala učeniu ako spevu. Neviem prečo, ale nepáčilo sa jej to. Vyslovene ma žiadala, aby som na ňu vplývala, aby ten spev nechala. Aby sa venovala učeniu. No keď som videla, že Marika má spev rada, neodhovárala som ju od toho.“
Ešte viac svetla do katastrofálneho štúdia Mariky Gombitovej nám vniesli jej spolužiaci, podľa ktorých sa v tom čase v širokom-ďalekom okolí nenašla náročnejšia škola. „V prvom ročníku veľa ľudí odišlo. Jednotkári zo základnej školy padli zrazu na trojky. So strojárskymi predmetmi malo každé dievča veľké ťažkosti. Ale aj chlapci,“ poodhalil rúško tajomstva jeden z Marikiných spolužiakov. Nebolo preto nič výnimočné, keď Gombitová robila z maturitnej skúšky reparát. Maturovala zo slovenčiny, z ruštiny, zo stavby a z prevádzky strojov a zo strojárskej technológie. „Záverečné skúšky boli v máji, ale z jedného odborného predmetu neprešla,“ potvrdila nám učiteľka a dodala: „Marika si vybrala priemyselnú školu strojnícku. Myslím, že by bolo lepšie, keby študovala na gymnáziu.“

A Marika?:

Neskôr speváčka, keď sa jej novinári pýtali na maturitu, preukázateľne nehovorila celú pravdu. „Keď zazvonilo, sedela som rovnako ako ostatných dvadsaťpäť študentov v lavici a uprene sa dívala na dvere triedy...“ rozprávala raz, ako ráno priletela do Košíc z prvého verejného koncertu Modusu, utekala sa domov prezliecť a odtiaľ bez raňajok na maturitnú písomku. „Napätie bolo strašné. Naraz však začalo zvoľna opadávať... Čoho sa bojíš, čoho sa to bojíš? Veď ty už máš vlastne tú svoju maturitu za sebou! Prvý koncert s profesionálnou skupinou, prvý angažmán... Uľavilo sa mi. A vari preto písomky i ústne skúšky dopadli celkom dobre,“ povedala v roku 1982 pre časopis Pionýr. I napriek tomu, že v skutočnosti prepadla a maturitné vysvedčenie si prevzala až 15. septembra 1976.
Na matematiku a odborné predmety sa však vždy sťažovala. „Tvrdý oriešok - a nielen pre mňa - bol predmet zvaný stroje. Snažila som sa ho pochopiť, ale márne. Lenže pán profesor ma vídaval s gitarou, a tak sa domnieval, že sa jednoducho jeho predmet učiť nechcem. A keď sa potom dopočul, že spievam so skupinou Profily, vyvolával ma ostošesť. Moja žiacka knižka sa hemžila nepeknými známkami, ale ja som bola proti tomu bezbranná,“ priznala speváčka, keď už bola slávna, a jej spolužiak s ňou súhlasí. „Hovorila o profesorovi Sobotovi, ktorý bol najväčším postrachom školy. Každý sa ho veľmi bál. Marika bola navyše citlivejšia než ostatní. Všeobecne na škole panoval tvrdý, prísny režim, nikto si nemohol robiť, čo chcel.“

Milšia než iné:

Budúcu speváčku si spolužiaci, hoci netušili, že raz sa z nej stane hviezda, obľúbili. „Bola príjemnejšia než mnohé iné dievčatá. Mala v sebe život, radosť, bola veselá,“ prezradili bývalí študenti, ktorým spievala na oslavách MDŽ či na konci školského roka. Triedna učiteľka na dôchodku sa s Gombitovej spolužiakmi z času na čas stretne na ulici. Alebo každých päť rokov na pomaturitnom stretnutí. Na tom sa však Marika nikdy nezúčastnila.
http://www.plus7dni.sk/plus7dni/zauj...predtucha.html
...zlaté časy boli ...zlaté ...


P.S.:
...k Marike sa nevyjadrujem ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lulu55 Pozri príspevok
dakujem Livia za podporu....mam spisany navrh na zacatie konania o priestupku proti obcianskemu spolunazivaniu......zajtra rano idem za dotycnou s otazkou, preco to robi a potom na obecnu policiu s navrhom.....doteraz som nikdy ziadne spory nemala, neviem sa uz par dni najest, nemozem to ignorovat a necinne sa prizerat....
neviem síce o čo konkrétne sa jedná, ale pozor v § 49-priestupok proti obč. spolunažívaniu v odst. 1, písm. c, a d, si vyžaduje úmyselné konanie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Rozhodla som sa zmeniť svojho zubára a telefonický som sa informovala u jednej zubárky -robí o dedinu nižšie, či by nezobrala do evidencie. A povedala mi, nemáte trvalý pobyt v obci tak nie. No skúsim ísť osobne a zobrať nejaké všimné. Potom vám napíšem , ako som dopadla.A dnes je vraj demokracia, nepáči sa ti lekár , choď k inému, prídeš k inému - nepatríte k nám.
ja keď som bola naposledy na preventívke u zubárky, tak som chcela, či by nezobrala do starostlivosti moju dcéru a ona nato, že aké má zuby či pokazené, že keď má také ako ja/bez kazu/ tak áno, a ja že má nejaké kazy a ona že nie že má veľa pacošov
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
ja keď som bola naposledy na preventívke u zubárky, tak som chcela, či by nezobrala do starostlivosti moju dcéru a ona nato, že aké má zuby či pokazené, že keď má také ako ja/bez kazu/ tak áno, a ja že má nejaké kazy a ona že nie že má veľa pacošov
Pacoš, od slova packy namiesto chrupu? Nepekná prezývka klientov. Evokuje mi hraboša.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tak sa mi vidi, ze zubari hrabu nad unosnu mieru.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa Pozri príspevok
Ak Lívia dovolí, trošku ju poopravím a doplním:
Toto už siaha veľmi vysoko Ďakujem, že si poopravila a doplnila , ja až tak vysoko nemyslím (ja len po mamu, keď koľkokrát hovorí, čo ľudia dokážu postvárať, a veď viete, mama je mama, nech je hocaká, nikto na ňu ani krivým okom pozrieť nemôže )- až do vlády... A to myslím vážne. Pretože podmienky zahraničných reťazcov na našom trhu sú diametrálne odlišné od jediného domáceho obchodného reťazca, akým COOP Jednota Slovensko /zastrešujúca regionálne Jednoty po celom Slovensku, ktoré majú pôvod vzniku v 50-rokoch v spotrebnom družstevníctve /Samuel Jurkovič atď./ a viac než 2 300 predajní. Lidl, Kaufland, Billa, Hypernova... tým je jedno, kde vrámci EÚ novú plechovú búdu postavia, alebo ak nebude rentabilná - zrušia. Oni si tie straty ľahko vykryjú inde - tam, kde im dá štát také podmienky, daňové prázdniny a výhody, o akých sa nám ani nesníva.

Zákazník /ich/ mestských hypermarketov je iný ako zákazník ktorejkoľvej Jednoty na SK, ktorá má síce najrozsiahlejšiu, ale aj najzraniteľnejšiu sieť malých predajní /s výnimkou tých, ktoré sa tiež v snahe priblížiť sa zahr. konkurencii pretransformovali na super a hypermarkety/. Len si spomeňte, kde celé desaťročia nakupujú Vaše mamy, babky, alebo i Vy, ak nebývate práve v meste? Plastová fľaša a Jednota sa dostane všade Áno, je pravda, že Jednota je aj v tých úplne malých, zastrčených dedinách. Aj tu na okolí mám niekoľko príkladov. A boli časy, keď jediným riadne veľkým obchodom široko-ďaleko bolo Metro v Rakúsku...

A určite si v tomto kontexte niektorí z Vás spomenú na nášho pána predsedu vlády /prepytujem/ Fica, ktorí prirovnal obchod s potravinami k obchodu s bielym mäsom... - a podľa toho aj naši páni poslanci dvihli ruky za zákony, ktorých sankcie sú pre domácich obchodníkov /nebodaj malých živnostníkov likvidačné, ak nechcem použiť výraz smrteľné /. Takže ja len toľko... Treba si niekedy uvedomiť aj súvislosti. A nie vidieť vždy chybu v tej konkrétnej predavačke - ona chudera netvorí ani zákony Častokrát hlúpe zákony, prečo napr. musia byť zvlášť poodeľované napr. maslá (pravé, t.j. s tým príslušným % tuku a z kravského mlieka) a pomazánkové maslá? Čo si to ľudia nevedia prečítať? Mne to príde tak, ako keby štát presúval zodpovednosť z ľudí na niekoho úplne iného, ktorý na to dopláca. V tomto prípade zo zákazníka (keď niečo kupuje, je jeho "povinnosťou" pozrieť sa, čo kupuje) na obchody (musia zákazníka upozorňovať na to, čo kupuje tým, že to oddelia). , ani sankcie, ani nerokuje s dodávateľmi, ani nestanovuje maržu... Ona tam možno len za minimálnu mzdu krája tú salámu.
A kto chce, kľudne si to s ňou môže vymeniť. Myslím, že potom by zmenil aj svoj uhol pohľadu. A v rámci skúšobnej doby by možno zutekal od mrzutých, prieberčivých, namyslených či snobských zákazníkov.. Ako príklad zákazníkov môžem uviesť:
- obchod je povinný mať rukavice, vrecká alebo kliešte na naberanie pečiva. V "maminom" obchode mali rukavice, vrecká a kliešte. Rukavice nie sú (firma - zamestnávateľ - nedodal), kliešte zmizli, vrecká sú, ale nie všetci ich používajú. (Mimochodom, koľkokrát ste videli, že si niekto v obchode odtrhol aj zo 10 vreciek, veď sú zadarmo; keď sa začali používať rukavice, tak ľudia trhali a brali aj tie - používali ich pri farbení vlasov ),
- ovocie a zelenina: zákazník príde, pomačká, hodí späť,
- "Ale v Tescu to majú lacnejšie". "Pôjdem si to kúpiť do Lidla." Pritom rozdiel v cene je menej, než dotyčný/á precestuje (od nás je to cestovné minimálne 1,50 EUR, keď ide dopravou, ale koľko toho dokáže odvliecť v rukách? A koľko musí nakúpiť, aby to 1,50 EUR ušetrila? To nehovorím o strate času, lebo to nie je "výlet" na jednu hodinu.) Toto je vec, ktorá lezie mame strašne na nervy. Ona vie, aké sú kde akciové ceny, veď tie letáky chodia aj k nám domov, ale načo jej to ľudia rozprávajú? A najlepšie je, keď rozprávajú na plnú hubu pred ďalšími zákazníkmi,
- roztrhnutý alebo inak poškodený tovar, ku ktorému sa nikto neprizná,
- omacávanie chleba bez tých vyššie uvedených rukavíc alebo vreciek,
- vynadanie za vysokú cenu napolitánky, ktorá mala stať do 0,30 EUR a na páske je cena cez 2 EUR, pritom túto cenu nastavila firma centrálne, čiže to niekto iný pos..l, ale odse.ie si to predavačka, lebo je po ruke,
- vynadanie za chýbajúci akciový tovar, pritom objednávka zaslaná z obchodu firme bola napr. na 500 kg múky, ale firma (zamestnávateľ) dodal len 100 kg,
- ...

A ak teraz chce niekto namietať, že tak nech tam teda nestojí a nájde si inú prácu Po 40, aj keď s odrastenými deťmi? Po 50 - to je pre zamestnávateľov už "mŕtva". Zákaz diskriminácie podľa veku je zdrap papiera, s ktorým si väčšina zamestnávateľov tak akurát vytiera análny otvor (rovnako ako zákaz diskriminácie kvôli rodinnému stavu - deťom)- možno príde raz aj k tomu, že saláma bude len vákuoovo balená.
Lebo tak ako nemáme kvalifikovaných murárov, stolárov, klampiarov... nemáme ani vyučené predavačky, resp. generácia tých, ktoré boli, pomaly ale isto vymiera... Toto máš veľkú pravdu. Mama je vyučená predavačka, takže vie aj o starostlivosti o tovar; vie, že pravá šunka je len z tej jednej časti toho jedného zvieraťa (tuším je to horné stehno z prasaťa, ako vegetariánka vie, čo je to prasa, ale netuším, čo je to horné stehno, alebo vôbec, čo je to šunka ); vie darčekovo zabaliť tovar a vie spraviť darčekové koše (učili sa to). Ale hlavne má záujem aj na tom, aby predajňa nejako vyzerala, aby bol tovar nejakým systematickým spôsobom usporiadaný, podoťahovať ho dopredu, aby to nejako vyzeralo, vie, čo sa predáva a čo treba objednať, vie natenko nakrájať syr (raz sa mi sťažoval kamarát, že ho krájala jej kolegyňa a nakrájala ho nahrubo ), nemá problém zobrať do ruky handru a poutierať regále od prachu, nevykecáva sa (neviem, či aj toto ich učili v škole). Jej kolegyňa nie je "originál" predavačka, jej záujem končí tým, že niečo vyloží (a niekedy doslova nad.be) do regála (viem, o čom hovorím, videla som to), kľudne aj do zašpineného regála, vykecáva sa zo zákazníkmi, aj keď stojí rada na pokladni, lebo druhá predavačka nemôže naraz byť aj pri nárezaku, aj v pokladni, aj vykladať tovar, objednávky sú také, že im chýba tovar, ktorý sa predáva, lebo napr. o 2 týždne ide do akcie, tak ho teraz neobjedná a pritom sú to veci, ktoré sa predajú, či budú o 3 centy lacnejšie alebo nie. A darčekovo zabaliť kôš od nej určite nikto nechcel.

Možno je tu niekde na to založená aj téma a ospravedlňujem sa, že som sa tak rozpísala, kto nechce, nech to preskočí , ale keď už to Lívia načala, tie salámy... Ozaj, nechcete niekto začiatok /alebo koniec/...
Prepáč, ja nie, ja nemôžem ani začiatok, ani koniec.
Pardon, že som sa tak rozpísala, ale mama je mama
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

korduľa Pozri príspevok
no mna odmietla koli tomu, ze som poistena v Dovere..blbe
Veď máme slobodnú voľbu lekára, slobodne ťa môžu lekári poslať do ritkároviec, keď s nimi poisťovňa nemá uzatvorenú zmluvu A tomu sa hovorí SLOBODNÁ VOĽBA. Prečo si za moje peniaze, ktoré platím na zdravotné poistenie, nemôžem vybrať lekára, ktorého chcem ja, ale mi ho nanucuje niekto od "stola"?!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tweety Pozri príspevok
Pacoš, od slova packy namiesto chrupu? Nepekná prezývka klientov. Evokuje mi hraboša.
Veľmi nepekná , pretože u nás sa tak označujú ľudia, ktorým chcete naznačiť, že nemajú všetkých 5 pokope.
Mimochodom, aspoň u tých zubárov, nie sme skôr klienti ako pacienti? Veď tam cvakáme nemalé peniaze "na drevo".
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchač Pozri príspevok
SPOMIENKY....schválne citujem celý článok ...


http://www.plus7dni.sk/plus7dni/zauj...predtucha.html
...zlaté časy boli ...zlaté ...


P.S.:
...k Marike sa nevyjadrujem ...

tak prečo si tu pricapil ten článok?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes ma zatiaľ rozčúlilo len sama ja, lebo namiesto toho, aby som už aspoň hodinu sladko spala, sa tu na porade vykecávam a to vstávam o 5.15. A chúďatká moji škrečkovia ani čerstvú vodu dnes nedostanú, lebo idem spať. A dúfam, že majú niekde zásoby papania, lebo ani to im nedám.

Všetkým, ktorí ešte svietite, prajem dobrú noc!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To Llívia:
Častokrát hlúpe zákony, prečo napr. musia byť zvlášť poodeľované napr. maslá (pravé, t.j. s tým príslušným % tuku a z kravského mlieka) a pomazánkové maslá? Čo si to ľudia nevedia prečítať? Mne to príde tak, ako keby štát presúval zodpovednosť z ľudí na niekoho úplne iného, ktorý na to dopláca. V tomto prípade zo zákazníka (keď niečo kupuje, je jeho "povinnosťou" pozrieť sa, čo kupuje) na obchody (musia zákazníka upozorňovať na to, čo kupuje tým, že to oddelia).
- obchod je povinný mať rukavice, vrecká alebo kliešte na naberanie pečiva.

Za toto vďačíme Bruselu... A to sú len dva konkrétne príklady. To uloženie masla ani tie rukavice si nevymyslela ani predavačka, ani jej zamestnávateľ /jemu vznikajú len náklady a hrozba sankcií, ak nedodrží zákon/. Vstupom do EÚ sme sa totiž zaviazali postupne prispôsobiť našu legislatívu európskej a tak naši poslanci dvíhajú ruky za zákony, o ktorých dopade často nemajú ani páru, resp. chýbajú k nim vykonávacie predpisy.

A tak je na svete novela zákona o potravinách, o predaji liehu či tabakových výrobkov, o ochrane spotrebiteľa... A obchodník, staraj sa, ako vieš...
Skôr, ako obchodník neraz stihne nájsť spôsob, ako urobiť zadosť litere zákona, sú samozrejme schválené sankcie za jeho nedodržanie. A len čo nadobudne platnosť, vyštartujú do terénu zamestnanci štátnej správy - inšpektori, kontrolóri z Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy, zo Slovenskej obchodnej inšpekcie, z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva - a keď chcú, vždy sa nájde niečo vhodné na vyrúbenie sankcie. Veď štátnu kasu treba naplniť. A o tom to je...
Kto myslí na takéto niečo, keď ide/nejde voliť, že volí poslancov, ktorí rozhodnú o tom, či bude v obchode chlieb len balený, alebo krájaný, alebo aké údaje budú na cenovke, alebo aké rozmery bude mať rajčina či uhorka, ktorú si bude celé volebné obdobie kupovať? Zdá sa to smiešne ? Je to realita...


Toto máš veľkú pravdu. Mama je vyučená predavačka, takže vie aj o starostlivosti o tovar; vie, že pravá šunka je len z tej jednej časti toho jedného zvieraťa (tuším je to horné stehno z prasaťa, ako vegetariánka vie, čo je to prasa, ale netuším, čo je to horné stehno, alebo vôbec, čo je to šunka ); vie darčekovo zabaliť tovar a vie spraviť darčekové koše (učili sa to). Ale hlavne má záujem aj na tom, aby predajňa nejako vyzerala, aby bol tovar nejakým systematickým spôsobom usporiadaný, podoťahovať ho dopredu, aby to nejako vyzeralo, vie, čo sa predáva a čo treba objednať, vie natenko nakrájať syr (raz sa mi sťažoval kamarát, že ho krájala jej kolegyňa a nakrájala ho nahrubo ), nemá problém zobrať do ruky handru a poutierať regále od prachu, nevykecáva sa (neviem, či aj toto ich učili v škole). Jej kolegyňa nie je "originál" predavačka, jej záujem končí tým, že niečo vyloží (a niekedy doslova nad.be) do regála (viem, o čom hovorím, videla som to), kľudne aj do zašpineného regála, vykecáva sa zo zákazníkmi, aj keď stojí rada na pokladni, lebo druhá predavačka nemôže naraz byť aj pri nárezaku, aj v pokladni, aj vykladať tovar, objednávky sú také, že im chýba tovar, ktorý sa predáva, lebo napr. o 2 týždne ide do akcie, tak ho teraz neobjedná a pritom sú to veci, ktoré sa predajú, či budú o 3 centy lacnejšie alebo nie. A darčekovo zabaliť kôš od nej určite nikto nechcel.

Práca v obchode /lebo je to práca s ľuďmi/ patrí k tým, ktoré sú nedocenené /pozrite si priemerné platy v porovnaní s inými profesiami/, ťažké /doslovne i do písmena - viete, koľko ton tovaru ručne vyloží do regálu predavačka, pracujúca v obchode napr. 20 r./? Okrem toho práca cez víkendy, štátne sviatky /až na tých pár výnimiek v roku/, na smeny /vo veľkých prevádzkach/ - veď každý má žalúdok a každý je hladný...
A "nová generácia" - tá sa do obchodu nehrnie... Iba ak v rámci študentskej brigády, na dohodu, na dokladanie tovaru... A tak to potom aj vyzerá. Za tie peniaze by väčšina mladých ani nevstala. A keď príde tovar /napr. palety s mliečnymi výrobkami, ktoré treba uložiť do chladu, aby sa neskazili, nemajú problém to zabaliť, lebo im "padla"... Chýba vzťah k práci /to, čo má Líviina mama a jej podobné tety predavačky /, k zákazníkovi a ocenenie tejto práce. Takže asi tak.
PS. Nie som predavačka, ale nedalo mi...
Naposledy upravil Oliwa : 14.01.11 at 00:34
4 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač Pozri príspevok
SPOMIENKY....schválne citujem celý článok ...
Mama bola veľmi proti tomu, že spieva. Chcela, aby viac času venovala učeniu ako spevu.
Možno keby spievala po rusky ulahodila by ruštinarke, dostala by jednotku a mama by tiež bola rada, že sa tak dobre učí.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

potešilo ma, že ujo Darwin sa nemýlil
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JankaO Pozri príspevok
potešilo ma, že ujo Darwin sa nemýlil
Toto som dokázal, keď som mal 13 rokov...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Naše mesto Bratislava...


0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Toto som dokázal, keď som mal 13 rokov...
Čo? Postaviť sa a vzpažiť ruky?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Čo? Postaviť sa a vzpažiť ruky?
vzpažiť ruky?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Dnes ma zatiaľ rozčúlilo len sama ja, lebo namiesto toho, aby som už aspoň hodinu sladko spala, sa tu na porade vykecávam a to vstávam o 5.15. A chúďatká moji škrečkovia ani čerstvú vodu dnes nedostanú, lebo idem spať. A dúfam, že majú niekde zásoby papania, lebo ani to im nedám.

Všetkým, ktorí ešte svietite, prajem dobrú noc!
taký škrečok vydrží bez vody aj mesiac...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
taký škrečok vydrží bez vody aj mesiac...
No dúfam, že toto nikto skúšať nebude.

Moji škrečkovia sú živí a nie plyšoví a vodu pijú aj vtedy, keď dostanú "zelené" (ovocie, zeleninu, rastliny).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať