Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
magno Pozri príspevok
aj by som ho zobrala,ale ta farba..............hm , prave tento odtien sa mi nepaci
...hm , ten odtieň by sa ešte aj dal premaľovať ....ale tá "architektúra" asi ťažko ...

Holt...proti gustu ....
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

pepsikova Pozri príspevok
...božemôj, však to je ako amfiteater, kto by tam upratoval?..môj ufon by sa mohol aj zodrať..o oknách ani nehovorím...brrrr´´ŕrr...
No tak za tu cenu k tomu snad dostanem aj uklidovu cetu............ci?
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

buchač Pozri príspevok
...hm , ten odtieň by sa ešte aj dal premaľovať ....ale tá "architektúra" asi ťažko ...

Holt...proti gustu ....
Ja straaaaaaasne rada prerabam domy a tu je dost priestoru na vysantenie sa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

magno Pozri príspevok
No tak za tu cenu k tomu snad dostanem aj uklidovu cetu............ci?
Môj skromný názor, ak mám na takýto dom dosť jurášikof, s takými prízemnými vecami, ako je upratovanie, si hlavu nelámem, ešte by ma mohla bolieť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Mňa dnes pobavil môj známy:
Tu vidím skor POINTU tohto listu, ako zábavné hľadisko.

Aj to je obraz toho v akom štáte žijeme.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tweety Pozri príspevok
Môj skromný názor, ak mám na takýto dom dosť jurášikof, s takými prízemnými vecami, ako je upratovanie, si hlavu nelámem, ešte by ma mohla bolieť.
No, dotyčný asi nemal dosť jurášikof, pozrela som tam pripnutý list vlastníctva, kúpil to v 2008, a nesplácal, VUB si uplatnila záložné právo, ktovie, ako a prečo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvaka Pozri príspevok
No, dotyčný asi nemal dosť jurášikof, pozrela som tam pripnutý list vlastníctva, kúpil to v 2008, a nesplácal, VUB si uplatnila záložné právo, ktovie, ako a prečo.
To, že nesplácal, ešte neznamená, že ani nemal z čoho. Možno sa mu v konečnom vyhotovení až natoľko nepáčil, tak ako poniektorým nám, a povedal si , no čo, jeden vezmú, bude iný.
Naposledy upravil Tweety : 21.01.11 at 11:34
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1224580

...včera to tuším hlásili...vraj od iných dodávateľov, ako SPP, má byť plyn lacnejší...len nejak cenu som prepočula...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova Pozri príspevok
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1224580

...včera to tuším hlásili...vraj od iných dodávateľov, ako SPP, má byť plyn lacnejší...len nejak cenu som prepočula...
Neboj sa žiadna výhra to nebude, moju firmu otravovali donekonečna, keď som im ukázal dohodu s SPP, že napriek tomu že vyúčtovaciu faktúru mám cca 5000€, platím mesačné zálohy len 50€, vycúvali a stratili záujem o dodávky plynu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova Pozri príspevok
...mrzí ma, že BMXMIAMI nie je spokojná s vyjadreniami v jej téme...je to smutné, že máme negatívne názory na lekárov, ale je to tak..konkrétne riešenie - neviem, kto by poskytol, možno ani zdravotné poisťovne nemajú jasno v tejto veci..prieči sa to aj Hypokratovej prísahe,lekár musí poskytnúť pomoc a nemal by rozmýšlať, či za to dostane peniaze, alebo nie..je to dvojsečná zbraň,bohužiaľ, seká len jedným smerom...
..na nás sa, mojuš, nehnevaj...
Viem, o ktorej téme hovoríš.
V tomto som na strane BXLMiami - prečo by ZADARMO mala poskytovať svoje služby? Veď aj ona musí z niečoho žiť a nie je jej povinnosťou niekoho dotovať. Že lekári dosť zarobia? Keby len tí. Aby neplatičov zdravotného poistenia ošetrovala na vlastné náklady je to isté, ako chcieť od ľudí, čo dobre zarábajú, aby sa tiež "dobrovoľne" (donútení zákonom ) podieľali na "dobročinnosti".
Dám iný príklad. Neplatiča v našej bytovke odpojili od plynu - nemá na čom variť, nemá teplú vodu a hlavne nemá teplo. V tejto situácii je už niekoľko mesiacov. V decembri boli mrazy aj pod -15 C, ale nikto nekričal, aby mu SPP dal plyn zadarmo, veď je to monopol so sakra dobrým ziskom. Toho istého odpojili aj od elektriky - tiež nikto nekričí, aby mu elektrárne dali elektriku zadarmo, veď elektrárne majú dobrý biznis a dobre zarobia. Takže si teraz žije v studenom byte, bez tepla, bez svetla, bez teplej vody, bez možnosti pripraviť si teplú stravu. A nikto nekričí.
Nech si problémy neplatičov riešia samotné poisťovne a nech prestanú vlastnú zodpovednosť (či skôr nezodpovednosť, keďže si nevedia vymôcť poistné) prenášať na plecia niekoho iného.
Nespokojnosť s lekármi, keď napr. robia len základné vyšetrenia, je niečo iné, než BXLMiami chcela v téme rozoberať.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

V tej téme, ktorú BXLMiami uzatvorila, sa pýtala na právnu stránku pri ošetrení neplatiča. Konkrétne sa pýtala, čo je štandardná zdravotná starostlivosť, na ktorú bude mať pacient nárok pri neplatení poistného, či je to niekde definované a ako sa lekár môže brániť situácii, ak sa o tom, že ošetril neplatiča, dozvie až neskôr, teda že na vyšetrenie neplatič nemal nárok a poisťovňa to lekárovi nezaplatí, či je to v súlade so zákonom?
Prečítala som si o tom niečo na internete, a nie je to celkom tak, zrejme novinári neinformujú rovnako. Podľa toho, čo som našla ja, bude vytvorená nejaká databáza neplatičov, kde si každý lekár overí, či pacient je alebo nie je neplatič. Potom poskytne neplatičovi len neodkladnú starostlivosť, nie štandardnú, a toto niekde definované bude. Ak poskytne aj inú, štandardnú starostlivosť, tak len ak jej to neplatič na mieste uhradí, je to na jej osobnom rozhodnutí. Ak niekto prikazuje lekárovi poskytnúť neodkladnú starostlivosť pre neplatiča, predpokladám, že takúto starostlivosť poisťovňa uhradí. Inak súhlasím s Llíviou, kto neplatí, nemá, taký je obchod. Ale je tu aj Hippokratova prísaha, jedna veta z nej Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím.
Možno išlo o nedorozumenie resp. o zámenu slov neodkladná a štandardná starostlivosť, škoda, že téma je uzatvorená.
Tak ako sa odpojený neplatič trasie zimou, tak bude ubolený neplatič trpieť, kým sa nenájde niekto, kto ho dobročinne ošetrí, napr. mu vytrhne zub.
Neodkladná starostlivosť je definovaná a jej preplatenie je riešené tu: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=218

Citujem: Neodkladná zdravotná starostlivosť je zdravotná starostlivosť poskytovaná osobe pri náhlej zmene jej zdravotného stavu, ktorá bezprostredne ohrozuje jej život. Bez rýchleho poskytnutia zdravotnej starostlivosti môže taký zdravotný stav osoby vážne ohroziť jej zdravie, spôsobiť náhlu a neznesiteľnú bolesť alebo náhle zmeny jej správania a konania, pod vplyvom ktorých bezprostredne ohrozuje seba alebo svoje okolie. Neodkladná zdravotná starostlivosť je aj zdravotná starostlivosť poskytovaná pri pôrode.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Llívia Pozri príspevok
Viem, o ktorej téme hovoríš.
V tomto som na strane BXLMiami - prečo by ZADARMO mala poskytovať svoje služby? Veď aj ona musí z niečoho žiť a nie je jej povinnosťou niekoho dotovať. Že lekári dosť zarobia? Keby len tí. Aby neplatičov zdravotného poistenia ošetrovala na vlastné náklady je to isté, ako chcieť od ľudí, čo dobre zarábajú, aby sa tiež "dobrovoľne" (donútení zákonom ) podieľali na "dobročinnosti".
Dám iný príklad. Neplatiča v našej bytovke odpojili od plynu - nemá na čom variť, nemá teplú vodu a hlavne nemá teplo. V tejto situácii je už niekoľko mesiacov. V decembri boli mrazy aj pod -15 C, ale nikto nekričal, aby mu SPP dal plyn zadarmo, veď je to monopol so sakra dobrým ziskom. Toho istého odpojili aj od elektriky - tiež nikto nekričí, aby mu elektrárne dali elektriku zadarmo, veď elektrárne majú dobrý biznis a dobre zarobia. Takže si teraz žije v studenom byte, bez tepla, bez svetla, bez teplej vody, bez možnosti pripraviť si teplú stravu. A nikto nekričí.
Nech si problémy neplatičov riešia samotné poisťovne a nech prestanú vlastnú zodpovednosť (či skôr nezodpovednosť, keďže si nevedia vymôcť poistné) prenášať na plecia niekoho iného.
Nespokojnosť s lekármi, keď napr. robia len základné vyšetrenia, je niečo iné, než BXLMiami chcela v téme rozoberať.
..

...Llívia, máš ty pocit, že ja som nesvojprávna?..a nie som schopná reálneho uvažovania?..alebo že by mi bolo treba nejako osobitne vysvetlovať tento problém,..
..ak chceš niekomu vyjadriť účasť, prosím teba, adresuj priamo, nie cezo mňa...teda, ak dokážeš rešpektovať samostatné príspevky...a nevŕtať sa v nich,lebo chápem, že ako patolog si bezkonkurenčná, len mňa nabudúce obíď...
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

pepsikova Pozri príspevok
..

...Llívia, máš ty pocit, že ja som nesvojprávna?..a nie som schopná reálneho uvažovania?..alebo že by mi bolo treba nejako osobitne vysvetlovať tento problém,..
..ak chceš niekomu vyjadriť účasť, prosím teba, adresuj priamo, nie cezo mňa...teda, ak dokážeš rešpektovať samostatné príspevky...a nevŕtať sa v nich,lebo chápem, že ako patolog si bezkonkurenčná, len mňa nabudúce obíď...
Llívia je PROVOKATÉR .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dievčatá - nehádajte sa! Lebo vytiahnem trstenicu!!

A každej naložím na holú!!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To by sa Ti páčilo, čo?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Potvora jedna - odhalila ma!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A už druhykrát.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
....softík!.....si frajer!...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ale zas, taká dobrá trstenička môže sem-tam aj dobre padnúť!...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety: no veď - na teba mám smolu - Sherlock Holmes je proti tebe amatér.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať