Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No z čoho asi.Ušetria na tom,čo nedajú nám a Vám.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Veď práve o to ide. A teraz majú motiváciu odobrenú zákonom nedávať vám, lekárom, a nám (poistencom).
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jáájha,moje milované vybavovačky na úradoch a inštitúciách!

Niekdy si myslím, že by všetkým úradníkom mali zrušiť mailové adresy...Ešte nikdy sa mi nestalo, aby vybavili niečo mailom,či telefonicky. Vždy musí človek prísť aj tak osobne.Asi im robia radosť tie dlhé šóry, čo im vystávajú pred okienkami

Pred niekoľkými dňami som sa mailom informovala na úplne jednoduchú vec" či môžem oznámenie o odklad lehoty na DP poslať oskenovanú v prílohe,alebo ju musím priniesť osobne".
Po 3 dňoch mi došla odpoveď-link na predpísaný formulár,aby mi mohli odpovedať.
Tak som ho vypísala a odoslala. Po daľších 3 dňoch mi došla odpoveď : "Váš dopyt, ktorý ste podali na daňovú správu prostredníctvom portálu eTax, bol zaradený na jeho vypracovanie poverenými pracovníkmi"...

Nechápem, prečo sa nedá taká jednoduchá vec vybaviť za pár sekúnd a napísať "áno",alebo "nie"...ale treba sa s tým naťahovať takmer dva týždne...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Llívia Pozri príspevok
Stále dookola počúvam, ako je na tom zdravotníctvo zle, stále chýbajú peniaze na lieky, liečbu, vybavenie, lepšie vybavenie, nie je z čoho zvýšiť platy zdravotníckym pracovníkom, stále sa niečo ruší, stále sa prepúšťajú ľudia, lebo nie sú peniaze. Ako je potom možné, že zdravotné poisťovne dokážu vytvoriť zisk, ktorý môžu ďalej použiť mimo zdravotníctva? Z čoho ho vytvoria? A teraz, keď už to majú aj legálne dovolené, budú mať tak akurát snahu vytvárať zisk, ktorý si medzi sebou rozdelia ich "papaláši", a nie snahu o zlepšenie zdravotnej starostlivosti.
s tým delením zisku je to asi takto :
niekto sa rozhodne založiť ZP vloží jednorázovo hodnotu x
lobisticky zabezpečí prijatie zákona poistenci musia vložiť Y
výsledok delenia: (x + Y) * 0,04= ZISK určený pre akcionára ktorý vložil hodnotu x ,
správny fond: Y * 0,04 režijné náklady určený pre zamestnacov
zostatok: Y -((x+Y)*0,04) - ( Y*0,04) = potreby zdravotníctva určený pre poistencov ktorí vložili každoročne vklad Y.
O tom je celá pointa v podnikaní v zdravotníctve.
To Y je n- násobne vyššie ako vklad x
1 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

arizona Pozri príspevok
Jáájha,moje milované vybavovačky na úradoch a inštitúciách!

Niekdy si myslím, že by všetkým úradníkom mali zrušiť mailové adresy...Ešte nikdy sa mi nestalo, aby vybavili niečo mailom,či telefonicky. Vždy musí človek prísť aj tak osobne.Asi im robia radosť tie dlhé šóry, čo im vystávajú pred okienkami

Pred niekoľkými dňami som sa mailom informovala na úplne jednoduchú vec" či môžem oznámenie o odklad lehoty na DP poslať oskenovanú v prílohe,alebo ju musím priniesť osobne".
Po 3 dňoch mi došla odpoveď-link na predpísaný formulár,aby mi mohli odpovedať.
Tak som ho vypísala a odoslala. Po daľších 3 dňoch mi došla odpoveď : "Váš dopyt, ktorý ste podali na daňovú správu prostredníctvom portálu eTax, bol zaradený na jeho vypracovanie poverenými pracovníkmi"...

Nechápem, prečo sa nedá taká jednoduchá vec vybaviť za pár sekúnd a napísať "áno",alebo "nie"...ale treba sa s tým naťahovať takmer dva týždne...
.... a co by tak asi robili zvysny cas ved takto sa aspon mozu rozculovat nad tym kolko tam maju ludi .......
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54 Pozri príspevok
s tým delením zisku je to asi takto :
niekto sa rozhodne založiť ZP vloží jednorázovo hodnotu x
lobisticky zabezpečí prijatie zákona poistenci musia vložiť Y
výsledok delenia: (x + Y) * 0,04= ZISK určený pre akcionára ktorý vložil hodnotu x ,
správny fond: Y * 0,04 režijné náklady určený pre zamestnacov
zostatok: Y -((x+Y)*0,04) - ( Y*0,04) = potreby zdravotníctva určený pre poistencov ktorí vložili každoročne vklad Y.
O tom je celá pointa v podnikaní v zdravotníctve.
To Y je n- násobne vyššie ako vklad x
V dnešnej dobe sú už pomerne tvrdé podmienky na vstup do zdravotníctva.No a čo sa týka jednania poisťovní,je to jednoduché,predsa najväčšia poisťovňa s najväčšími finančnými tokmi je štátna.Tak prečo si štátna inštitucia rozdeľuje zisk,prečo štátna inštitucia platí hrozné peniaze na dozornú radu,prečo tieňová ministerka soc.vecí Zvolenská si vyplatila 12 tisícovú prémiu a odišla so zlatým padákom....to sú predsa veci tohoto štátu.Ficovi nebolo treba protiustavného zákona,stačilo urobiť poriadok v štátnej poisťovni.Lenže to by asi nebolo také účinné na voličov,že ano.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
V dnešnej dobe sú už pomerne tvrdé podmienky na vstup do zdravotníctva.No a čo sa týka jednania poisťovní,je to jednoduché,predsa najväčšia poisťovňa s najväčšími finančnými tokmi je štátna.Tak prečo si štátna inštitucia rozdeľuje zisk,prečo štátna inštitucia platí hrozné peniaze na dozornú radu,prečo tieňová ministerka soc.vecí Zvolenská si vyplatila 12 tisícovú prémiu a odišla so zlatým padákom....to sú predsa veci tohoto štátu.Ficovi nebolo treba protiustavného zákona,stačilo urobiť poriadok v štátnej poisťovni.Lenže to by asi nebolo také účinné na voličov,že ano.
S tým urobením poriadku súhlasím, ale všetci majú niečo za nechtami a niečo na hlave, a každý kto mohol a môže, sa snaží si aj dnes niečo prilepšiť veď ešte nevymysleli hrable ktoré hrabú od seba
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Kvaka Pozri príspevok
Sme to trochu riešili v téme zdravie, môže byť aj z krčnej chrbtice, k lekárovi choď. A zatiaľ si to drž v teple.
Tak bola som včera u lekárky, diagnóza: zápal zvukovodu...hned sa ma pýtala či nechcem PN-ku, lebo nemala by som chodiť po vonku. tak som ju zrušila, že nehrozí, lebo máme toho dopec v robote a pod....k tomu som začala chodiť cvičiť-skákať- zumbu, tak ako mám prejsť ten kúsok do telocvične? ved musím ísť po vonku....dávam si stále čapicu, tak neviem odkiaľ to mám, že vraj ma niekde muselo ofúknuť...tak som na ATB, snáď to prejde....pekný den...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..jeden na dnes:...

Chlapík jde do důchodu a za> ušetřené peníze si chce koupit něco, po čem vždycky toužil - sportovní auto. Udělá to, a hned vyrazí na> dálnici.Když se za ním náhle objeví policejní auto...
Chlápek si pomysli: "Mám Ferrari, ujedu mu jako nic!"...>160,180,220.
Pak si pomyslí: "Přece se nezabiju" a zastaví.
Policajt k němu dojede a říká: "Už jsem dnes slyšel když mi řeknete
něco,co ještě nikdo nezkoušel, nechám vás jet."" Chlápek povídá:
jsou to dva dny, co mi manželka utekla s policajtem a já myslel, že mi ji
vezete zpátky."
"JEĎTE!!!!"
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Venku mrzne čím dál tim víc, a ta moje ženská nedělá nic jinýho,
# # > než že čumí přes okno.
# # > Jestli to tak půjde dál, budu ji asi muset pustit dovnitř...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova Pozri príspevok
Venku mrzne čím dál tim víc, a ta moje ženská nedělá nic jinýho,
# # > než že čumí přes okno.
# # > Jestli to tak půjde dál, budu ji asi muset pustit dovnitř...
To ťa rozčúlilo, potešilo, alebo sa ti to nebodaj dnes stalo?
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

katarina.j Pozri príspevok
Tak bola som včera u lekárky, diagnóza: zápal zvukovodu...hned sa ma pýtala či nechcem PN-ku, lebo nemala by som chodiť po vonku. tak som ju zrušila, že nehrozí, lebo máme toho dopec v robote a pod....k tomu som začala chodiť cvičiť-skákať- zumbu, tak ako mám prejsť ten kúsok do telocvične? ved musím ísť po vonku....dávam si stále čapicu, tak neviem odkiaľ to mám, že vraj ma niekde muselo ofúknuť...tak som na ATB, snáď to prejde....pekný den...
Tak mi je to jasné! Ofúklo ťa cestou domov zo zumby! Spotená, mokré vlasy, vonku január....
Lieč sa, zumba počká...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
pavol54 Pozri príspevok
To ťa rozčúlilo, potešilo, alebo sa ti to nebodaj dnes stalo?
..

..kdeže!..nič z toho..to je na zasmiatie...zima je k tomu vtipu akurátna...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova Pozri príspevok
..

..kdeže!..nič z toho..to je na zasmiatie...zima je k tomu vtipu akurátna...
pochopil, akurát mi to pripadalo o to vtipnejšie, že si to nedala do srandičiek. Tak som"hľadal dôvod"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

katarina.j Pozri príspevok
Tak bola som včera u lekárky, diagnóza: zápal zvukovodu...hned sa ma pýtala či nechcem PN-ku, lebo nemala by som chodiť po vonku. tak som ju zrušila, že nehrozí, lebo máme toho dopec v robote a pod....k tomu som začala chodiť cvičiť-skákať- zumbu, tak ako mám prejsť ten kúsok do telocvične? ved musím ísť po vonku....dávam si stále čapicu, tak neviem odkiaľ to mám, že vraj ma niekde muselo ofúknuť...tak som na ATB, snáď to prejde....pekný den...
zápal zvukovodu?no tak to je pekná bolesť, nechcem ti do toho kecať, ale ja som chorá s prestávkami od začiatku decembra vždy to boli nejaké kvapky na kašel+vínový čaj, alebo varené víno a stále šup šup do roboty.medzi sviatkami ma to skolilo nádcha ako sviňa kašel že mi išlo hlavu rozpučiť, vyfasovala som ATB a zase šup šup do práce. minulý týždeň som v utorok večer dostala zimnicu/predtým som si bola ešte hopsnúť Tae-bo/teplota mi vybehla nad 38st, čo ja teplotu nemávam skôr som podchladená vyfasovala som 1 ATB, dnes som doma druhý týždeň doma a mám 2 ATB.
takže vôbec som tým že som nešla skôr na PN nevyriešila.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lujza.j Pozri príspevok
zápal zvukovodu?no tak to je pekná bolesť, nechcem ti do toho kecať, ale ja som chorá s prestávkami od začiatku decembra vždy to boli nejaké kvapky na kašel+vínový čaj, alebo varené víno a stále šup šup do roboty.medzi sviatkami ma to skolilo nádcha ako sviňa kašel že mi išlo hlavu rozpučiť, vyfasovala som ATB a zase šup šup do práce. minulý týždeň som v utorok večer dostala zimnicu/predtým som si bola ešte hopsnúť Tae-bo/teplota mi vybehla nad 38st, čo ja teplotu nemávam skôr som podchladená vyfasovala som 1 ATB, dnes som doma druhý týždeň doma a mám 2 ATB.
takže vôbec som tým že som nešla skôr na PN nevyriešila.
Čo robíš v robote ?

Len sedíš na disp.,prip. v úrade

alebo aj hliadkuješ po meste ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Indeed Pozri príspevok
Čo robíš v robote ?

Len sedíš na disp.,prip. v úrade

alebo aj hliadkuješ po meste ?
už bolo aj to aj to a aj všeličo iné
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mňa dnes potešilo to, že na preventívnej prehliadke mi povedali, že som zdravá ako buk, len krvný tlak mám ako modelka miery, 95/65. A to sa kávou nalievam od rána do večera.
0 0
endzi1 endzi1

endzi1 je offline (nepripojený) endzi1

mna dnes dost zarmutilo, ze ludia, si stale myslia, ze aku mame super pracu: nic nerobime, sedime v teplej kancelarii, tukame si len tak do pocitaca, on vlastne robi celu pracu za nas... a este mame za to nenormalne more prachov... Boze.. a to pocuvam z kazdej strany uz treti den.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja už mám vysvečko - teda nie moje ale dcérine a klasická nuda, zasa samé...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať