Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Možno by nebolo od veci založiť "dcérsku poradu" - akože radia študenti - berte nás s rezervou...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
willma Pozri príspevok
Musím sa nováčika zastať, čítala som zopár jeho príspevkov a naozaj boli k veci. A tým v zátvorke chcel povedať, že ako študent práva ešte nemá všetko riadne naštudované a môže sa vo svojej odpovedi mýliť.
Ked bude mat vsetko nastudovane, bude mat na jeden problem niekolko pravnych nazorov....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Oliwa Pozri príspevok
Možno by nebolo od veci založiť "dcérsku poradu" - akože radia študenti - berte nás s rezervou...
Radšej radu od študenta, ako od niektorých "odborníkov"
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra Nová Pozri príspevok
Ale veď je to v poriadku, že si ma upozornil. Ale určite mi neuveríš, že ráno som vstávala s tým, že ja som ten tryskáč, (triskáč) pokašľala. Ani ja nemám rada hrúbky a vidíš, žiadnu imunitu proti ním nemám ( a keby len ním).
Čo si z toho robíš, však ešte včera si v minipríspevku napísala správne tryskáč, takže priznaj sa, že ty len tak na nás, aby sme sa nenudili, aby sme tomu gramatikovi občas dali po bokovi.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka Pozri príspevok
Čo si z toho robíš, však ešte včera si v minipríspevku napísala správne tryskáč, takže priznaj sa, že ty len tak na nás, aby sme sa nenudili, aby sme tomu gramatikovi občas dali po bokovi.
Nuž, nerobím si z toho až tak veľa, lebo som aj chybujúci človek, nie stroj. A neteší ma ani to, že aj tí, čo opravujú, dokážu vyrobiť hrubicu. Aspoň bolo v téme trochu vzrušenia.
Opravujem Ťa v tom, že aj v minipríspevku bol poctivý mäkký triskáč, takže neskúšam. Lebo ja keď začnem tvrdiť AAAA, tak to tým AAAA aj dokončím. Minipríspevky majú tú výhodu, že text môžeš kedykoľvek zmeniť a tú zmenu vidia len moderátori. Asi začnem písať len v minipríspevkoch, teda mimo témy.

A kľudne v poraďáckom slovníku sa môže ako mierka "tvrdosti" používať veličina jeden, dva, tri .... triskáče.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a nevolá sa to náhodou "dvaskáč"?...však ťahá za sebou iba dve biele koľajnice!...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....jednu ...dve ...tri ...alebo aj štyri ...



....oné ...."biele koľajnice "....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mňa dnes šokovala na skype správa, ktorú si pri svojom mene zverejnil pre všetkých priateľov arabský delegát, ktorého sme mali v Tunise počas našej dovolenky. Citujem, "Uz jsem unaveni ze vseho, tak pijte na mne, pijte na mu zdravi, protoze ja zit dal nebudu".
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Zdenka 0705 Pozri príspevok
V našom meste najviac klame obchodný reťazec červeno-žltý, bol tu ako prvý, svoje obdobie vrcholu už má za sebou, keď prídem nakúpiť raz za mesiac /a to poväčšine iba Slatinský chlieb, ktorý nikde inde neviem nájsť/, tak je tam prázdno. Cenovky na tovare chýbajú, pri každom nákupe mám rozdiel v cene, jasné že v môj neprospech. Pred týždňom som kupovala ozaj už len ten chlieb, cenovka 1,15, ako doposiaľ. Pri pokladni 1,30.
Tak ja vravím takému mladému chlapcovi, v duchu ho volám "Pavjel", lebo ako keby z oka vypadol tomu z TV, že prečo je cena na regáloch 1,15 a v kase má on inú. Povedal síce, že ceny sa menili, ale on to na starosť nemá. Zodpovedné pracovníčky sa mu volať nechcelo, jednoducho a proste otvoril kasu, a tých 15 centíkov mi dal, aj keď to on mal zrejme dobre.
...asi to mal všetko "na háku", lebo tak sa pri tom aj tváril
Nie si náhodou zo SNV?
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ľudia, ľudia, toľko vecí vás trápi, teší, rozčuľuje!!! Nebola som tu týždeň, a teraz to nemôžem dočítať, 25 strán dobrého čítania, lepšie ako kniha,leták a noviny dokopy. Človek sa tu dozvie nielen čo bolo v správach, ale aj kde je aká akcia v marketoch. Super.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja som sa nas*rala hneď ráno, pri obchode bol veľký kus zamrznutého ľadu, na ktorom som sa šmykla a len silou vôle som nepristála tvárou na zábradlí..pýtam sa vedúceho, či to nemôže posypať-ale že nie, to nie je jeho priestor!..tak sa pýtam, čo sa stane, ak si tam niekto zlomí nohu..a že to jeho nezaujíma...priestor vraj patrí obecnému úradu......obecný úrad tvrdí, že oni predsa nebudú mapovať všetky neposypané a zamrznuté priestory..nuž tak..krásny deň mám...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
bikam Pozri príspevok
Ľudia, ľudia, toľko vecí vás trápi, teší, rozčuľuje!!! Nebola som tu týždeň, a teraz to nemôžem dočítať, 25 strán dobrého čítania, lepšie ako kniha,leták a noviny dokopy. Človek sa tu dozvie nielen čo bolo v správach, ale aj kde je aká akcia v marketoch. Super.
..

...súhlasím...ale hlavne, že žijeme..lebo sťažovať sa inde poväčšine nemá význam...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Najhlavnejsie je, ze tu nie je vojna ani zemetrasenie, inde to maju nepomerne horsie.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://www.poistovne.sk/25932-sk/lud...v-od-statu.php


...čo je to "zreálniť?...a ako?..
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Betina2 Pozri príspevok
To ste na tom aj tak dobre. Môj manžel sa už začína pravidelne pri písaní pýtať nášho 8 ročného syna, či napísať i alebo y. Kedysi sa pýtal mňa Tak sa teraz cítim trošku ukrivdená.
Vo vode sa objavil vír. Preletel nad ním výr. Zrazu obidva ví(ý)ry zmizli. Aké tam bude i, y?
Naposledy upravil gypsynka : 31.01.11 at 09:00
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mňa dnes potešilo ako som kukla na moje body, tak posledných 15 bolo iba za odborné, žiadne gratulácie a pod.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gypsynka Pozri príspevok
Vo vode sa objavil vír. Preletel nad ním výr. Zrazu obidva ví(ý)ry zmizli. Aké tak bude i, y?
Táto otázka trápila mojich spolužiakov už pred XY rokmi. Odpoveď moje slovenčinárky zo SŠ bola v zmysle: "Z gramatického hľadiska je to neprípustné." (cháp neprípustné = neprípustné napísať)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

gypsynka Pozri príspevok
Vo vode sa objavil vír. Preletel nad ním výr. Zrazu obidva ví(ý)ry zmizli. Aké tak bude i, y?
Aj ja si to pamätám zo školy. Lenže to sa tak nemôže napísať, sú tam dve rôzne písmenká, znamenajú dve rôzne slová, na ktoré sa nemôže vzťahovať číslovka obidva. Môžeš povedať obidva javy zmizli, obidve veci zmizli, obidva vtáky zmizli, takže použitie číslovky obidva na vodný úkaz a na vtáka bude asi naozaj neprípustné. Ale inak, ako hádanka, a zábavka, dobré.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gypsynka Pozri príspevok
Vo vode sa objavil vír. Preletel nad ním výr. Zrazu obidva ví(ý)ry zmizli. Aké tam bude i, y?
Na stole bolo jablko a koláč. Prišli deti a zrazu jablko/koláč zmizli.
Ako to má byť napísané jedným slovom?

Niekde vraj majú na číslovky rôzne tvary. Inak sa povie dva stromy, inak dva kone a pod.

Mám dve jablká a tri hrušky. Koľko je to dohromady?
To iba matematici nevedia, o čom hovoria.
Naposledy upravil marjankaj : 31.01.11 at 09:23
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

marjankaj Pozri príspevok
Na stole bolo jablko a koláč. Prišli deti a zrazu jablko/koláč zmizli.
Ako to má byť napísané jedným slovom?

Niekde vraj majú na číslovky rôzne tvary. Inak sa povie dva stromy, inak dva kone a pod.

Mám dve jablká a tri hrušky. Koľko je to dohromady?
To iba matematici nevedia, o čom hovoria.
Na to prvé je odpoveď, obidve jedlá zmizli, na to druhé - mám 5 kusov ovocia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať