Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Akurát je tu rozdiel, že výr, vír je rovnako znejúce slovo, nie ako jablko a hruška.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kvaka Pozri príspevok
Na to prvé je odpoveď, obidve jedlá zmizli, na to druhé - mám 5 kusov ovocia.

Aj na tvoju otázku je podobná odpoveď.
Obidva objekty zmizli.
Je tam teda tvrdé "Y"
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gypsynka Pozri príspevok
Akurát je tu rozdiel, že výr, vír je rovnako znejúce slovo, nie ako jablko a hruška.
Tak prosím preložiť napríklad do angličtiny.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
Aj na tvoju otázku je podobná odpoveď.
Obidva objekty zmizli.
Je tam teda tvrdé "Y"
Výr nie je objekt, ale sova.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

pepsikova Pozri príspevok
http://www.poistovne.sk/25932-sk/lud...v-od-statu.php


...čo je to "zreálniť?...a ako?..
Zreálniť? Jedna tretina z toho, čo očakávaš. A ako? Dnes tí, ktorým sa podarilo vrátiť z pol cesty vravia, že videli svetlo. Nám sa bude zdať, že na konci vidíme dôchodkový výmer.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marjankaj Pozri príspevok
Mám dve jablká a tri hrušky. Koľko je to dohromady?
5
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

zk24 Pozri príspevok
5
Pjet oných. Je to univerzálny výraz, dá sa ním nahradiť každý vetný člen a nechápem, prečo ešte stále nie je zaradený do spisovnej slovenčiny
1 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Tak prosím preložiť napríklad do angličtiny.
Nerozumiem, bavíme sa tu o slovenskej gramatike.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
Výr nie je objekt, ale sova.
Tak že by subjekt?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gypsynka Pozri príspevok
Nerozumiem, bavíme sa tu o slovenskej gramatike.
Tak potom ti iste neuniklo, že výr a vír sú dva rozdielne pojmy. A spočítavať dohromady ich môže iba analfabet.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gypsynka Pozri príspevok
Akurát je tu rozdiel, že výr, vír je rovnako znejúce slovo, nie ako jablko a hruška.
No to by si asi nebola nadšená, ak by si na výplatu dostala pětadvacet. Nie tisíc ale na na zadok. Výplata ako výplata. A to sa dokonca rovnako aj píše.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
No to by si asi nebola nadšená, ak by si na výplatu dostala pětadvacet. Nie tisíc ale na na zadok. Výplata ako výplata. A to sa dokonca rovnako aj píše.
A čo máš proti naturáliam? veď aj to je výplata.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

...asi trochu od veci,ale predsa mi to napadlo.Nedavno za mnou prisla dcera a ze mami - preloz mi tuto vetu do anglictiny " Ľaľa ho papľuha,ogrcal mi krpce. "
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes ma na...... vyúčtovanie za elektriku. Ak je preplatok aj 5 Eur, tak hneď znížia zálohové platby a teraz mi prišiel nedoplatok 36 Eur. Už som tam volala aby by zvýšili zálohové platby, tak som zvedavá o koľko mi zvýšia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

magno Pozri príspevok
...asi trochu od veci,ale predsa mi to napadlo.Nedavno za mnou prisla dcera a ze mami - preloz mi tuto vetu do anglictiny " Ľaľa ho papľuha,ogrcal mi krpce. "
A podarilo sa?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

verkaz Pozri príspevok
Dnes ma na...... vyúčtovanie za elektriku. Ak je preplatok aj 5 Eur, tak hneď znížia zálohové platby a teraz mi prišiel nedoplatok 36 Eur. Už som tam volala aby by zvýšili zálohové platby, tak som zvedavá o koľko mi zvýšia.
O 36, tu sa nedá svietiť, keď svietiš, tak aj plať, chi.chi.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Kolegovia si davaju robit RZ DzP zamestnavatelovi a vyplnaju tlacivko, kde o to ziadaju - vyplnaju tam ci maju naroky na odpocitatelne polozky a tak... a len pocujem z kazdeho rohu:

"Do p....eeeeeeeeeeeeeeeeeee, v tejte vete je 4x slovo "ktory" a sloveso "uplatnujem" je az 2 od koncaaaaa, k....aaaaaaaaaaaaa. Kto vymyslel toto tlacivooooooo".

Druhy:
"jak mam vediet ci si uplatnujem paragraf 43?"

Len jeden bol schopny a uz na konci, vyplna "V..... dňa..... " tymto sposobom "V office, dna 31.1.2011".



Az ma boli brucho, idem na obed.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Tweety Pozri príspevok
A podarilo sa?
.....ani velmi nie pouzivali sme tam zvraty ako country shoes a pod.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

zk24 Pozri príspevok
Kolegovia si davaju robit RZ DzP zamestnavatelovi a vyplnaju tlacivko, kde o to ziadaju - vyplnaju tam ci maju naroky na odpocitatelne polozky a tak... a len pocujem z kazdeho rohu:

"Do p....eeeeeeeeeeeeeeeeeee, v tejte vete je 4x slovo "ktory" a sloveso "uplatnujem" je az 2 od koncaaaaa, k....aaaaaaaaaaaaa. Kto vymyslel toto tlacivooooooo".

Druhy:
"jak mam vediet ci si uplatnujem paragraf 43?"

Len jeden bol schopny a uz na konci, vyplna "V..... dňa..... " tymto sposobom "V office, dna 31.1.2011".



Az ma boli brucho, idem na obed.
dobru chut...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Kolegovia si davaju robit RZ DzP zamestnavatelovi a vyplnaju tlacivko, kde o to ziadaju - vyplnaju tam ci maju naroky na odpocitatelne polozky a tak... a len pocujem z kazdeho rohu:

"Do p....eeeeeeeeeeeeeeeeeee, v tejte vete je 4x slovo "ktory" a sloveso "uplatnujem" je az 2 od koncaaaaa, k....aaaaaaaaaaaaa. Kto vymyslel toto tlacivooooooo".

Druhy:
"jak mam vediet ci si uplatnujem paragraf 43?"

Len jeden bol schopny a uz na konci, vyplna "V..... dňa..... " tymto sposobom "V office, dna 31.1.2011".



Az ma boli brucho, idem na obed.
Na bolenie brucha je dobré niečo iné, nie obed. PS,keby si si ich zobral po jednom, a vypísala, možno by to ani nebolelo.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať