Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Petra Nová Pozri príspevok
Veď do čoho by si sa ty nezastarel! Ten príspevok od Terezky je pre tých,
čo Šeherezádu pozerajú. A keď ti ten seriál prekáža, ľahká rada. Prepni na iný kanál a tu príspevky o nej nečítaj. Nebude ťa nič vytáčať.
Je to moj názor,tak čo?
Si myslíš,je to tu len pre teba?
Ja si názor napíšem kedy a kde ja chcem.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Llívia Pozri príspevok
Nepísal si niekde, že nemáš televízor? Ako potom vieš, o čom je Šeherezáda?

O vymetaní mozgov beží XY seriálov (vlastne všetky ).
Si zober len takého Dr. House(a) - pri pohľade na naše zdravotníctvo je tento seriál čisté sci-fi , ktoré vymetá mozgy už aj tak dosť zmagoreným a dezinformovaným ľuďom.

Alebo také C.S.I. (jedno z akého mesta) - takisto na slovenské pomery čisté sci-fi Si zober, že po zhliadnutí seriálu tohto typu dokonca niektorí ľudia, ktorým vykradli prevádzku, požadovali od policajtov, aby na mieste činu zobrali otlačky prstov!!!
Nikde som nepísal,že nemám tv.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marleau Pozri príspevok
Nikde som nepísal,že nemám tv.
Ona si ťa pomýlila asi s Ferkom Mikloškom..., ale aj on si tuším už kúpil tv, ako sa oženil s tou mladuchou...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dnes som počul na TA3 veľmi dobrý vtip-

Sme strana bez štb-ákov a sme všetcí slušní ľudia...( R. Sulík )

Dal by som inak , ale keďže je to na zaplakanie,tak to radšej nedám...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
V Dubnici máme mliekomat. Na nový rok sa na ňom objavil nápis: z dôvodu zvýšenia DPH upravujeme cenu 1 l. mlieka na 0,60 €. Podotýkam, že pred tým bola cena 0,50 €/1 l. Matematikov sa pýtam. Koľko je to percent?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

erzet Pozri príspevok
V Dubnici máme mliekomat. Na nový rok sa na ňom objavil nápis: z dôvodu zvýšenia DPH upravujeme cenu 1 l. mlieka na 0,60 €. Podotýkam, že pred tým bola cena 0,50 €/1 l. Matematikov sa pýtam. Koľko je to percent?
U nas je za 0,70...- ale mliečko je to dobréééé
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

marleau Pozri príspevok

Je to moj názor,tak čo?
Je to tvoj názor a ja ti ho neberiem. Faktom však je, že sa ťa nikto naň nepýtal.

Si myslíš,je to tu len pre teba?
Nie, nemyslím, že to tu je len pre mňa. Porada je pre každého, kto chce normálne komunikovať s ostatnými.

a si názor napíšem kedy a kde ja chcem.
Svoj názor si píš, kde chceš a kedy chceš, ale neurážaj ním tých, čo majú názor iný.
Zmagorený, dezinformovaný a s vymytým mozgom!!! Kto to asi je???
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ná šak Vy ste Blava. Vy musíte mat furt šecko onakvejšé... aj mléko, aj keby bolo od tej istej kravy...

Raz v lete, keď sme boli v Prešporku, boli po meste porozostavované tie farebné kravky - jedna sa volala Verešová, druhá Dvorský /tá mala aj kravatlu /... Detváky sa s nimi fotili, turisti ich potlapkávali...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Petra Nová Pozri príspevok
Zmagorený, dezinformovaný a s vymytým mozgom!!! Kto to asi je???
Koho som urazil???
Na porade je bežné napísať názor aj keď sa ťa priamo nepýtajú,nemyslíš??
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dnes som počul na TA3 veľmi dobrý vtip-

Sme strana bez štb-ákov a sme všetcí slušní ľudia...( R. Sulík )

Dal by som inak , ale keďže je to na zaplakanie,tak to radšej nedám...
..celkom fajn estrada dnes na TA3...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Marleau, už aj ty začínaš s bubobodmi? Ja ich viem dať tiež.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

erzet Pozri príspevok
V Dubnici máme mliekomat. Na nový rok sa na ňom objavil nápis: z dôvodu zvýšenia DPH upravujeme cenu 1 l. mlieka na 0,60 €. Podotýkam, že pred tým bola cena 0,50 €/1 l. Matematikov sa pýtam. Koľko je to percent?
No predsa 20%, nie? 20 ako 20, však pre nich je to jedno. DPH sa zdvihla na 20% no a možno im nikto nepovedal, že zdvihnúť DPH na 20% nie je to isté, ako zdvihnúť cenu o 20%.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
erzet Pozri príspevok
V Dubnici máme mliekomat. Na nový rok sa na ňom objavil nápis: z dôvodu zvýšenia DPH upravujeme cenu 1 l. mlieka na 0,60 €. Podotýkam, že pred tým bola cena 0,50 €/1 l. Matematikov sa pýtam. Koľko je to percent?

Robert, ale veď tam bolo napísané, že nakoľko bola zrušená 6% DPH na výrobky z dvora (čo bolo aj mlieko z uvedeného mliekomatu) musia upraviť cenu už s DPH 20%, preto je cena mlieka upravená z 0,50 Eur na 0,60 Eur.
Tak, keď budem počítať, že základ dane pri 6% DPH je 0,47 Eur, tak potom s 20% DPH bude suma 0,57 Eur. A už vidím, tých starých ľudí, ktorí si chodia mlieko kupovať hádam aj každý deň, ako tam tie "drobné" centy pchajú. Takže to zaokrúhlili na 0,60 Eur, čo si aj tak myslím, že nie je zlá cena.
Naposledy upravil rodina1 : 10.02.11 at 16:36
1 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Čo sa mi dnes stalo?
Dnes mi klientka oznámila, že od nového roku si už bude viesť účtovníctvo sama, že končíme spoluprácu a následne , len tak medzi rečou, mi povedala, že keď niečo nebude vedieť, tak mi zavolá. Že si ide kúpiť Alfu a aby som ju zaučila a ukázala jej ako v nej účtovať. Celý deň ma z toho bolí hlava.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Veď ju zaúčaj, a nezabudni si vypýtať "záučné" Ukáž ako sa otvorí program, ako sa zavrie a ostatné nech sa učí sama.Ona si myslí, že program urobí všetko za ňu, že účtovníctvu vôbec nemusí rozumieť A potom tu koľkokrát čítame nepochopiteľné otázky
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A prečo má bolieť hlava teba? Ty vieš, ona nevie, nech si zaplatí kurz. S tebou skončila.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

adi11 Pozri príspevok
..celkom fajn estrada dnes na TA3...
Sákriš, u nás TA3 vypadlo z obecného satelitu a na SkyLinku som ho zatiaľ nenašla. Prišla som o zábavu (alebo "zábavu" ?).
Naposledy upravil Llívia : 10.02.11 at 16:51
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

rodina1 Pozri príspevok
Veď ju zaúčaj, a nezabudni si vypýtať "záučné" Ukáž ako sa otvorí program, ako sa zavrie a ostatné nech sa učí sama.Ona si myslí, že program urobí všetko za ňu, že účtovníctvu vôbec nemusí rozumieť A potom tu koľkokrát čítame nepochopiteľné otázky
Počuj, a nepriznáme to už? A všetky ostatné baby, dievčatá, dievčence, sedemnástky, čo robia účto a mzdy? Nepriznáme verejne, že mi fakt nič nerobíme, to stačí len doklad zobrať, otrčiť ho pred monitor a compík sám vie, ako ho má zaúčtovať? Tak som pred niekoľkými dňami strčila pred monitor faktúru za škodu, ktorú spôsobila firma odberateľovi a už som len kukala, ako si pekne compík sám hľadal na nete radu, ako má sám faktúru zaúčtovať. Sám sa pýtal až na DRSR. A keď došla odpoveď, sám otvoril účto, sám faktúru zaúčtoval, ešte ju aj do šanóna pekne zanieslo. Samozrejme, predtým ju nezabudol predierkovať a napísať na ňu poradové číslo. Ja som si počas toho sedela pekne na zadku, nohy na stole, popíjala som čajíček a čakala, až compík túto činnosť ukončí, aby som mu mohla ukázať ďalší doklad na zaúčtovanie.
Prizná ešte niekto, aké je ľahké účto a mzdy?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ona si ťa pomýlila asi s Ferkom Mikloškom..., ale aj on si tuším už kúpil tv, ako sa oženil s tou mladuchou...
Neviem, či máš výpadok pamäte, ale nevolám sa ONA
(A asi som si ho fakt pomýlila. Ferko Mikloško neviem kto je, ani tú jeho mladuchu nepoznám, ale to nie s nimi som si ho pomýlila )
Naposledy upravil Llívia : 11.02.11 at 07:17 Dôvod: Nejako som toho Mikloška premenovala na Mikloša. Opravené.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
rodina1 Pozri príspevok
Robert, ale veď tam bolo napísané, že nakoľko bola zrušená 6% DPH na výrobky z dvora (čo bolo aj mlieko z uvedeného mliekomatu) musia upraviť cenu už s DPH 20%, preto je cena mlieka upravená z 0,50 Eur na 0,60 Eur.
Tak, keď budem počítať, že základ dane pri 6% DPH je 0,47 Eur, tak potom s 20% DPH bude suma 0,57 Eur. A už vidím, tých starých ľudí, ktorí si chodia mlieko kupovať hádam aj každý deň, ako tam tie "drobné" centy pchajú. Takže to zaokrúhlili na 0,60 Eur, čo si aj tak myslím, že nie je zlá cena.
..

...mliekomat u nás už nedáva liter za 0.50€, ale len 9 deci...tiež riešenie...keď dáva..niekedy len zoberie drobné..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať