Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Lydka R Pozri príspevok
Neboj sa, ja som bola so synom keď bol ešte malý a teraz (keď je veľký) mu malinkú jazvičku vidno len keď sa poriadne zadívam.
Ja sa nebojím, čo klamem bojím, kto by sa nebál, ale už keď sa to znamienko zmenilo nič sa nedá robiť a myslím si, že radšej skôr ako neskôr. Lenže ja to znamienko mám na tvári presne na tom mieste, ako mala moja babka a jej sa to zvrtlo na zhubné, mala rakovinu kože.Vieš, keď sa to vyskytlo v rodine, preto tá rýchlosť s tým zákrokom.

Ešte mám dokončiť 5 DP,mám ich už prakticky nahodené ao vypočítané,len ešte posledné kontroly, aj teraz už jedno chystám na odovzdanie.Dúfam, že budem schopná uvažovať, než prídu výsledky z hystologie.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Mysli pozitívne.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

VladoaKatka Pozri príspevok
Ja sa nebojím, čo klamem bojím, kto by sa nebál, ale už keď sa to znamienko zmenilo nič sa nedá robiť a myslím si, že radšej skôr ako neskôr. Lenže ja to znamienko mám na tvári presne na tom mieste, ako mala moja babka a jej sa to zvrtlo na zhubné, mala rakovinu kože.Vieš, keď sa to vyskytlo v rodine, preto tá rýchlosť s tým zákrokom.

Ešte mám dokončiť 5 DP,mám ich už prakticky nahodené ao vypočítané,len ešte posledné kontroly, aj teraz už jedno chystám na odovzdanie.Dúfam, že budem schopná uvažovať, než prídu výsledky z hystologie.
Aj ja Ti držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

To, čo sa mne dnes stalo, sa určite v živote málokedy stáva. Pred koncom zmeny prišiel šéf s kvetmi a ja som sa nevinne spýtala, na čo sú mu. Povedal že na zajtra, lebo majú akciu. Keďže bola schôdza a mňa z mojej terajšej "tiež kancelárie - zasadačky" vyhodili, išla som do druhej kancelárie a tam jedna kolegiňa mala kyticu kvetov a všetky sa balili, že sa idú do Bojníc kúpať a oslavovať so šéfom MDŽ a tie kvety že im tam šéf rozdá. To, že som vo výpovednej dobe a robím do konca apríla je pravda, ale myslím si, že môj "veľký šef" ( o hlavu menší ako ja), by mal mať vyššie IQ ako je IQ húpacieho koníka a takéto h....... by si mal nechať pre deti na ulici. Usúdila som, že ani vysoká škola nezabráni tomu, aby sa z niekoho stal blbec. Neviem to inak nazvať. A to ešte nestačilo, nasadli do dvoch áut, kde ešte mali voľné dve miesta a hoci išli tým istým smerom, kde ja bývam, tak ma nezobrali. Asi ich štvalo, že by som ušetrila 22 Sk za cestovné na autobus - toľko ma stojí jedna cesta. Tvrdím, že pomsta je sladká, posledného apríla im vypadnú oči z jamiek, keď uvidia list, že trvám na ďalšom zamestnávaní, lebo výpoveď je neplatná.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, ja by som v takom zamestnani zostala asi velmi tazko. Poobzerala by som sa co najskor po niecom inom. Ale sprav si ako Ti laska bozia donasa.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
durisovad Pozri príspevok
No, ja by som v takom zamestnani zostala asi velmi tazko. Poobzerala by som sa co najskor po niecom inom. Ale sprav si ako Ti laska bozia donasa.
Fakt je, že tam kde by mi tak dali najavo "že ma nemusia" by som trvanie na pokračovaní pracovného pomeru zrejme tiež nemusela... ale ak som si správne všimla je v hre výpoveď zo strany zamestnávateľa. A tam už môže ísť o veľké guľové... ak sa skutočne strafil vedľa. Je to nielen otázka cti ale aj finančný dopad......too by som už zvažovala či byť hrdá alebo si vystáť satisfakciu... takže wagner držím palce (je to neľahký boj, ale ten pocit zadostiučinenia je k nezaplateniu)......
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vieš tú radosť im nespravím, aby som odišla skôr. Ešte 30 apríla šéfovi osobne doručím list, že trvám na ďalšom zamestnávaní a že výpoveď je neplatná. Potom uvidíme, u nás sa hovorí, že na konci bič plieska. Aj bude
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ibaka Pozri príspevok
Tak ja tiež čakám na vnúčatko hoci tí moji (syn 30, dcéra 26) tvrdia že majú ešte čas. Bože ako ich presvedčím že je najvyšší čas!!! Všetci moji rovesníci sú už dedovia a ja nič.! Už som sa aj vyhrážal že si bábätko zabezpečím sám, nepomáha. Ale keď obaja nadobudli plnoletosť, vtedy boli múdri, tiež tvrdili že si budú robiť čo chcú. Ja som ich tiež vyviedol z omylu a tvrdil som im : plnoletí budeš za nasledovných podmienok:
1. Podľa kalendára si dospelý- to je jediné čo spĺňaš
2. fyzicky si už dúfam tiež vyvinutý:
Ešte musíš:
1) dozrieť psychycky -získať rozum
2) dozrieť ekonomicky - keď si budeś na seba zarábať

Potom si môžes povedať že si dospelý.
Doteraz sa na tom smejeme
Aj moji synovia sa smejú pri spomienke, ako som ich plnoletosť uviedla na pravú mieru. Keď sa chválili, že už majú 18 a môžu si robiť čo chcú, moja odpoveď bola: "Môžete si robiť čo chcete, ale iba ak vám to ja dovolím".
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
wagner Pozri príspevok
Vieš tú radosť im nespravím, aby som odišla skôr. Ešte 30 apríla šéfovi osobne doručím list, že trvám na ďalšom zamestnávaní a že výpoveď je neplatná. Potom uvidíme, u nás sa hovorí, že na koci bič plieska. Aj bude
Len nezabúdaj že o neplatnosti výpovede rozhoduje súd na základe (v tomto prípade Tvojho) podania... súčasnú lehotu zo zákona neviem - treba si ju pozrieť... ale v praxi v pohode môžeš 1.mája "manifestovať" s nohami na stole...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

No tak mňa dnes prekvapil jeden mobilný operátor T.......
Išla som okolo pobočky, tak reku zastavím sa a zaplatím faktúru. Vždy to bolo bez poplatku. Dnes ma slečna pri okienku upozornila, že od 1.3.2008 je poplatok 25 Sk. Vraj preto, aby ich ľudia týmto neobťažovali. Zostala som v nemom úžase a dala som si spiatočku. Náš zákazník, náš pán si tu vysvetlujú úplne, ale úplne zle. Tak nech sa im v tomto duchu aj darí.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Olice Pozri príspevok
No tak mňa dnes prekvapil jeden mobilný operátor T.......
Išla som okolo pobočky, tak reku zastavím sa a zaplatím faktúru. Vždy to bolo bez poplatku. Dnes ma slečna pri okienku upozornila, že od 1.3.2008 je poplatok 25 Sk. Vraj preto, aby ich ľudia týmto neobťažovali. Zostala som v nemom úžase a dala som si spiatočku. Náš zákazník, náš pán si tu vysvetlujú úplne, ale úplne zle. Tak nech sa im v tomto duchu aj darí.
...odkukali od nemenovaného O.... operátora, ktorý toto praktizoval v pohode už minulý rok... fakt je, že ani banka, či pošta Ti túto transakciu bez poplatku neurobí......
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Môžem povedať že som si kúpila najnovšie vydanie ZP s komentárom aj z NS SR a ČR, tak už to mám preskúmané. Jasné že návrh na súd musím podať ja do dvoch mesiacov, od kedy sa mal pracovný pomer skončiť. Manifestovať budem s úsmevom, že už tých blbcov nebudem vidieť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

wagner Pozri príspevok
Vieš tú radosť im nespravím, aby som odišla skôr. Ešte 30 apríla šéfovi osobne doručím list, že trvám na ďalšom zamestnávaní a že výpoveď je neplatná. Potom uvidíme, u nás sa hovorí, že na konci bič plieska. Aj bude
V tomto Tvojom prípade Ajuška má pravdu, ak je to neprávom tak bojuj, ale zase má pravdu aj durisovad, že v takom zamestnaní by si nemala ostávať. Dosť je, že tlačia na nás termíny, nové zákony a nie ešte aj byť nevítaná v kolektíve, to nie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Kazu Pozri príspevok
Aj moji synovia sa smejú pri spomienke, ako som ich plnoletosť uviedla na pravú mieru. Keď sa chválili, že už majú 18 a môžu si robiť čo chcú, moja odpoveď bola: "Môžete si robiť čo chcete, ale iba ak vám to ja dovolím".
U nás občas im bolo povedané: ale kľúče vylož a môžeš ísť...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ajuška Pozri príspevok
...odkukali od nemenovaného O.... operátora, ktorý toto praktizoval v pohode už minulý rok... fakt je, že ani banka, či pošta Ti túto transakciu bez poplatku neurobí......
To je síce možné, no mňa skôr položil ten dovetok slečny
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
wagner Pozri príspevok
Môžem povedať že som si kúpila najnovšie vydanie ZP s komentárom aj z NS SR a ČR, tak už to mám preskúmané. Jasné že návrh na súd musím podať ja do dvoch mesiacov, od kedy sa mal pracovný pomer skončiť. Manifestovať budem s úsmevom, že už tých blbcov nebudem vidieť.
Na mne to kedysi skúšal jeden "tiež" podnikateľ - napriek tomu, že som mala za sebou aj 10 rokov tvrdej personalistiky v špičkovej firme... aaale poradila mu to blondínka, ktorej sa pozdával môj flek... na prvom pojednávaní dostal radu, že nech sa so mnou dohodne po dobrom, lebo bude cvakať a plakať... neveril...... pred ďalším pojednávaním ma "pozval" na kávu, kde sa mi snažil vysvetliť, že teraz toľko nemá - ale že mi do mesiaca zvyšok doplatí. Stiahla som podanie... hoci som ho po termíne musela postrašiť... že som podanie obnovila... doplazil sa... dodnes sa nezmieril s faktom že "podnikateľa" (bývalý pinkel ktorý sa včas zorientoval na našom trhu) si dovolila na súde žalovať obyčajná ekonómka...... znepríjemnoval mi život ešte ďalších 5 rokov v domácom teritóriu... aaale v konečnom dôsledku som mu vďačná, že ma donútil orientovať sa v inom meste... taakže wagner hoor sa do boja... ale rátaj, že ten úsmev bude chvíľu boľavý...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

wagner Pozri príspevok
To, čo sa mne dnes stalo, sa určite v živote málokedy stáva. Pred koncom zmeny prišiel šéf s kvetmi a ja som sa nevinne spýtala, na čo sú mu. Povedal že na zajtra, lebo majú akciu. Keďže bola schôdza a mňa z mojej terajšej "tiež kancelárie - zasadačky" vyhodili, išla som do druhej kancelárie a tam jedna kolegiňa mala kyticu kvetov a všetky sa balili, že sa idú do Bojníc kúpať a oslavovať so šéfom MDŽ a tie kvety že im tam šéf rozdá. To, že som vo výpovednej dobe a robím do konca apríla je pravda, ale myslím si, že môj "veľký šef" ( o hlavu menší ako ja), by mal mať vyššie IQ ako je IQ húpacieho koníka a takéto h....... by si mal nechať pre deti na ulici. Usúdila som, že ani vysoká škola nezabráni tomu, aby sa z niekoho stal blbec. Neviem to inak nazvať. A to ešte nestačilo, nasadli do dvoch áut, kde ešte mali voľné dve miesta a hoci išli tým istým smerom, kde ja bývam, tak ma nezobrali. Asi ich štvalo, že by som ušetrila 22 Sk za cestovné na autobus - toľko ma stojí jedna cesta. Tvrdím, že pomsta je sladká, posledného apríla im vypadnú oči z jamiek, keď uvidia list, že trvám na ďalšom zamestnávaní, lebo výpoveď je neplatná.
Dúfam, že si sa nad týmto ich chovaním povzniesla. Presne takto sa chovajú ľudia bez chrbtovej kosti, chamtivci a neviem ešte ako by som ich nazvala.To všetko svedčí len o ich charaktere. Ja verím, že raz sa im to škaredo vráti.
Poznám tieto situácie z vlastnej skúsenosti, ale človek sa musí naučiť s tým žiť Ja si vždy poviem - príde na psa mráz
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vieš mňa už žiadne termíny netlačia. Dal mi len základný plat a žiadne prémie ani nič podobné. Tak že pre mňa platí, ako sa mi chce, tak robím. Nič ma nenaháňa - nebola som na takýto systém roboty zvyknutá ale hovorím, aká pláca - taká práca. V podstate mi ani veľa roboty nedáva a to čo mi dá, to si šetrím. On nevie ani rozkázať robotu, lebo keby som sa ho opýtala ako sa to robí, tak by sa strápnil, lebo sa nerozumie.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
VladoaKatka Pozri príspevok
V tomto Tvojom prípade Ajuška má pravdu, ak je to neprávom tak bojuj, ale zase má pravdu aj durisovad, že v takom zamestnaní by si nemala ostávať. Dosť je, že tlačia na nás termíny, nové zákony a nie ešte aj byť nevítaná v kolektíve, to nie.
...svätá pravda... ale v tomto prípade oznámenie že na pracovnom pomere trvá je viac-menej formálna záležitosť... neznamená to, že ich xichty musí denne trpieť naďalej... na šťastie......
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

VladoaKatka Pozri príspevok
Čo ma dnes potešilo ... zastavili sa za mladými svatovci a naša nevesta len na túto príležitosť čakala v tej najlepšej debate nám podstrčila materskú knižku a fotky zo sonografie no nie je to nádhera budú mať druhé bábätko a my nové vnúčatko.
Blahoželám Katka. A heď sa pochválim aj ja. Opäť som sa stala babkou-čakateľkou . A to sú len 3 roky dozadu, keď som jedno sobotné ráno kričala na synov: "Vstávajte chalani a choďte sa už konečne ženiť" No a tento rok už budem kupovať na Vianoce darčeky pre 4 vnúčatká! Tomu sa povie fofr
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať