Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Komentár je zbytočný ...

Prvé jihlavské dieťa roku 2011 - zvykajme si ... čítajte i komentár :


Primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal navštívil Nemocnicu Jihlava, kde blahoprial k prvému dieťaťu narodenému v roku 2011 v Jihlave.
Je ním Kristián Dreveňák, po pôrode vážil 2,8 kg a meral 48 cm.
Prajeme kľudný, spokojný život, mnoho ďalších zdravých súrodencov a doživotné sociálne dávky.

(Matka má 15!!! - otec 55 rokov a zároveň je vlastným otcom matky) !!!


Miesto sedenia vo väzení preberá ocenenie od zástupcu štátnej inštitúcie !!!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

arizona Pozri príspevok
Komentár je zbytočný ...

Prvé jihlavské dieťa roku 2011 - zvykajme si ... čítajte i komentár :


Primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal navštívil Nemocnicu Jihlava, kde blahoprial k prvému dieťaťu narodenému v roku 2011 v Jihlave.
Je ním Kristián Dreveňák, po pôrode vážil 2,8 kg a meral 48 cm.
Prajeme kľudný, spokojný život, mnoho ďalších zdravých súrodencov a doživotné sociálne dávky.

(Matka má 15!!! - otec 55 rokov a zároveň je vlastným otcom matky) !!!


Miesto sedenia vo väzení preberá ocenenie od zástupcu štátnej inštitúcie !!!
Já být administrátorem, tak bych to vymazal... Ať to neinspiruje další.
Nebo alespoň ať to nerozčiluje ti, kteŕí ty sociální dávky budou doživotně platit...
Dreveňák - nemohu si pomoci, mně to zní podezřele slovensky.
--------
Haló, no moment, nieže no comment! A to je aký sociálny rébus: to ten otec poberá zdvojené rodinné prídavky - aj na svoju ženu a zároveň 15 r.dieťa a aj na svojho syna - ich dieťa? Plus ona poberá samozrejme rodičovský príspevok... S takýmito situáciami asi českí senátori nerátali, keď schvaľovali zákon o "rodine" - lebo toto rodina ani nie je, takže keď sú to vzťahy mimo zákon, aj sociálne dávky by mali byť mimo zákon. A basta. Hneď by si rozmysleli, či bude incest, alebo nie... Však to je hotová Stodola - Komora...
Naposledy upravil Oliwa : 25.02.11 at 21:36
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mna rozculila stranka socialnej poistovne, zoznam dlznikov. Isla som sa tam pozriet, ci nahodou nemam dlzobu a co vidim....dlh 13,50 EUR. Neslo mi do hlavy kde som k tomu prisla, nehovorim ze uhradim vzdy do 8. v mesiaci (viem ze tak to treba) ale vzdy presnu sumu ako mam. Potom som pri kontrole vypisov zistila ze je to presne taka sumu ako som 8.6.2010 uhradila na zaklade listu zo SP, ze mam nedoplatok z r. 2003. Nechapem ako je mozne ze po 8 mesiacoch to nemaju sparovane. Cislo VS a uctu sedi. Maju tam dobry bordel.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
ČOHO JE SCHOPNÝ TVOJ MOBIL / o čom ani Ty nevieš/

1.
ČÍSLO 112 je platné na celom svete.

Možno ho volať, aj keď je telefon uzatvorený. Vyskúšaj!!


2.
Nechal si kľúče v aute a si ďaleko od bytu, v ktorom máš náhradné kľúče?

Riešenie: zavolaj do bytu, niekto nech podrží pri telefóne ovládač náhradného
kľúča.
Ty musíš držať mobil na cca 20 cm od dverí auta. Keď doma stlačia ovládač,
dvere auta sa otvoria. Funguje aj na batožinový priestor. Vyskúšaj!!

3.
Vypovedal akumulátor Tvojho mobilu?

Každý mobil má náhradné plnenie v akku, ktoré sa aktivuje pri stlačení
*3370 # , takto ponúkne 50%- né náhradné plnenie.


Keď znova dobíjaš mobil, aj tento sa automaticky nabije, tak aj nabudúce budeš mať rezervu.

4.
ČO robiť, keď Ti ukradnú mobil?

Túto informáciu predajcovia taja, aby zlodej ďalej využíval ich služby a aby si obeť krádeže kúpila nový mobil a tiež bude využívať ich služby.

Musíš sa dozvedieť poradové číslo Tvojho mobilu :
Vyťukaj číslo *#06#

- na displeji sa ihneď ukáže číslo Tvojho mobilu

Tento unikátny kód na celom svete je poradové číslo Tvojho aparátu.

Keď ukradnú mobil, zavolaj operátora a oznám mu tento kód. To umožní úplne zablokovať telefón, aj keby zlodej vymenil SIM kartu.
Pravdepodobne Ti mobil nevrátia, ale môžeš si byť istý, že ho zlodej nikdy nebude
môcť použiť.

Keby každý poznal tento trik, nemalo by zmysel kradnúť mobily!!

NEZABUDNI SI NAPÍSAŤ NA BEZPEČNÉ MIESTO PORADOVÉ
ČÍSLO SVOJHO MOBILU!
Pepsi, to č.2 je absolútna blbosť...- to nieje fyzicky možné, nakoľko to cez mobil nemože fungovať...- vyskúšaj - uvidíš...

To číslo 4 nieje žiadna tajnosť- je to obyčajné IMEI číslo a pochybujem, že by sa dal tak zablokovať mobil- nieje ako- zablokovať sa dá jedine Sim karta- samotný mobil na diaľku určite nie...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nika.sum Pozri príspevok
Mna rozculila stranka socialnej poistovne, zoznam dlznikov. Isla som sa tam pozriet, ci nahodou nemam dlzobu a co vidim....dlh 13,50 EUR. Neslo mi do hlavy kde som k tomu prisla, nehovorim ze uhradim vzdy do 8. v mesiaci (viem ze tak to treba) ale vzdy presnu sumu ako mam. Potom som pri kontrole vypisov zistila ze je to presne taka sumu ako som 8.6.2010 uhradila na zaklade listu zo SP, ze mam nedoplatok z r. 2003. Nechapem ako je mozne ze po 8 mesiacoch to nemaju sparovane. Cislo VS a uctu sedi. Maju tam dobry bordel.
Soc.poisťovňa je jeden bordel, zdravotné poisťovne majú iný, ale zase bordel. Overovala som si (telefonicky) v oboch mojich ZP, či tam nemám nejaké podlžnosti alebo nevykryté obdobia. V oboch ma uistili, že nie. Len neviem, či im môžem veriť, či nebudem o pár rokov nemilo prekvapená, keby mi došiel platobný výmer na poistné + penále. Je možné získať od poisťovne záväzné potvrdenie, že im nič nedlhujem?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Llívia Pozri príspevok
Soc.poisťovňa je jeden bordel, zdravotné poisťovne majú iný, ale zase bordel. Overovala som si (telefonicky) v oboch mojich ZP, či tam nemám nejaké podlžnosti alebo nevykryté obdobia. V oboch ma uistili, že nie. Len neviem, či im môžem veriť, či nebudem o pár rokov nemilo prekvapená, keby mi došiel platobný výmer na poistné + penále. Je možné získať od poisťovne záväzné potvrdenie, že im nič nedlhujem?
Tak to teda neviem. Zo zdravotnou poistovnou mam tiez svoje skusenosti. V r. 2010 mi vratili vacsi preplatok ako vysiel mne, nechapem, ale dufam, ze za par rokov si ten rozdiel nebudu zase pytat naspat. VsZP rozlisuje preplatok za platene preddavky zo zakona a za zaplatenu ciastku naviac. Viem ze v r. 2009 mi to co som mala zaplatene naviac vratili az ked som o to pisomne poziadala. Ja by som uvitala taky vypis kde by som mala napr. k 31.12. stav uctu - ci mam preplatok alebo nedoplatok na preddavkoch, ale oni ho maju dost komplikovany.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Komplikovaný by ani nevadil, keby bol so 100% zárukou, že nie sú v ňom žiadne chyby.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

calawen Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t161232-prosim-poradit.html Hmm, čo dodať, v profile samostatný účtovník a taká základná otázka?

P.S. Dúfam som sa nesekla niekde v odpovedi...
Na elektrinu je splátkový kalendár a splátky účtujem priamo do nákladov, vysporiadam na konci roka - nielen poskytujem preddavok, ale aj nejakú energiu spotrebovávam, teda mám presnejší prehľad o nákladoch.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Llívia Pozri príspevok
Soc.poisťovňa je jeden bordel, zdravotné poisťovne majú iný, ale zase bordel. Overovala som si (telefonicky) v oboch mojich ZP, či tam nemám nejaké podlžnosti alebo nevykryté obdobia. V oboch ma uistili, že nie. Len neviem, či im môžem veriť, či nebudem o pár rokov nemilo prekvapená, keby mi došiel platobný výmer na poistné + penále. Je možné získať od poisťovne záväzné potvrdenie, že im nič nedlhujem?
Poisťovňa (ZP, SP) na požiadanie vydá potvrdenie o nedoplatkoch. Napíš žiadosť ....žiadam o vydanie potvrdenia o nedoplatkoch na poistnom ku dňu....
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja tiež dlhujem do Soc.poisťovne asi 2 splátky,

a nenašiel som sa v zozname dlžníkov!

Ako je to možné ???
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mala som dosť veľké výčitky svedomia. Mamičku mám umiestnenú v domove seniorov a od minulej soboty za ňou nik nebol. Dostala som sa tam až včera o 14:30 a zistila som, že za pani od vedľa chodí... je zaplatená sociálna pracovníčka. A venovala sa aj mojej mame. Púšťala im televízor aj sa im rovnako venovala. Veľmi ma to potešilo. Pri mamičkinej diagnóze je nutné aby mala aj iné vnemy ako bežnú starostlivosť od personálu.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak ja som bola včera objednaná na vyšetrenie na lačno o 7.00 s trojročným synom na alergologii. Z domu sme išli niečo po šiestej. Doktorka dala synovi vypiť z pohára sladkú vodu a potom mal len vdychovať do prístroja. A tu nastal problém, syn odmietol vypiť tú vodu.Mal ju vypiť tak naraz , aby sa mu dostala do čriev. Zabávali sme ho hračkami, no on pil po takých troškách. Potom som to ešte skúšal na chodbe. Potom si nás zavolala a povedala, že vyšetrenie nemá význam. Lebo sa mu to nedostalo do čriev a po 15 minútach mal dýchať do prístroja. Takže nemám žiadne výsledky, nie sme o nič múdrejší. Taká som bola nahnevaná, ale potešilo ma aspoň to, že mi neúčtovala spomínaných 12 EUR. Ach tie dieti
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

arizona Pozri príspevok
Komentár je zbytočný ...

Prvé jihlavské dieťa roku 2011 - zvykajme si ... čítajte i komentár :
skrátila so a dávam do pozornosti link http://www.hoax.cz/hoax/prvni-jihlavske-dite-roku-2011/
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pepsi, to č.2 je absolútna blbosť...- to nieje fyzicky možné, nakoľko to cez mobil nemože fungovať...- vyskúšaj - uvidíš...

To číslo 4 nieje žiadna tajnosť- je to obyčajné IMEI číslo a pochybujem, že by sa dal tak zablokovať mobil- nieje ako- zablokovať sa dá jedine Sim karta- samotný mobil na diaľku určite nie...
..

...ale Stanuško..však ja som tie pravidlá nevymyslela...dala som to sem na čítanie, nie na testovanie...pôjdem nájsť toho, kto to vymyslel a zderiem ho, lebo nám podáva falšovné info..čo už!...ak si mal pocit, že ich treba vyskúšať- aspoň si sa zabavil a podal správne informácie...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

willma Pozri príspevok
skrátila so a dávam do pozornosti link http://www.hoax.cz/hoax/prvni-jihlavske-dite-roku-2011/
Čo myslíš ktorá informácia rýchlejšie beží svetom - netom? tá fámová alebo pravdivá?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Tá fámová.. ale net je tu už dlho... Treba vedieť selectovať. Si myslím. Evika
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Indeed Pozri príspevok
Ja tiež dlhujem do Soc.poisťovne asi 2 splátky,

a nenašiel som sa v zozname dlžníkov!

Ako je to možné ???
Tak tam asi dali moje meno, namiesto tvojho. Aby im sedel pocet dlznikov (suma nemusi)
0 0
rudo.kurka rudo.kurka

rudo.kurka je offline (nepripojený) rudo.kurka

Dnes ma potešila odpoveď od PORADA.sk na môj príspevok, "Ako ma ošklbal exekútor a KOOPERATIVA o 409,30 EUR. Všetko je tam v poriadku až na to, že mi všetko posielali na starú adresu kde už roky nebývam. Ďakujem Vám a prajem pekný deň. rudo.kurka
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A kde v prdeli bývaš, keď ťa nemohli nájsť?

Že by to osobné údaje, ale tým aj osobný dopad.

Nikto nesmie vedieť, ale vedia všetci. Nemali by! A prečo nie? Však je to ich majetok. V bytovom dome je zákonom troška zmenený názor, no nie názor o osobných údajov.

Ten hovorí, že každý vlastní má isté povinnosti starať sa o svoj majetok, v dome, ak nie, dopad znáša. Kto?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..len tak, ku káve..

http://www.cas.sk/clanok/192220/bude...radicovej.html

..moja babka hovorievala, že to bol ťažký život, keď dostávali potraviny na prídel...a teraz len bezvaječné cestoviny a múka...no ako z toho jedna mater nakŕmi deti?..zmieša múku z vodou a na kameni pred barakom upečie lokšu,či ako?...len uvažujem...

..ešteže moja babka kúrila v šporáku..
http://www.cas.sk/clanok/192207/ako-...o-usetrit.html
Nedá mi neprilepiť aj pohľad inej strany:

[hore]Simon: Ak by sme nerozdávali potraviny, využije ich EÚ



Zsolt Simon tvrdí, že keby múku a cestoviny nerozdali, na humanitárnu pomoc budú mať nárok iné krajiny EÚväčší obrázokAutor: TASR




15:04 | Dnes | TASR

Bratislava - Rozdávanie múky a cestovín sociálne odkázaným, deťom v detských domovoch, osamelým rodičom s nezaopatrenými deťmi či zdravotne postihnutým nie je riešením zdražovania cien potravín.
Ak by sme však túto možnosť nevyužili my, pripadla by iným krajinám EÚ, upozornil v dnešných Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu minister pôdohospodárstva Zsolt Simon (Most-Híd).
Ide totiž o dlhoročnú celoeurópsku iniciatívu, ktorej sa tento rok zúčastňuje 20 z 27 členských krajín EÚ, vrátane Luxemburska, Francúzska, Talianska alebo Írska.
"Keď to my nevyčerpáme, tento objem skončí v ktorejkoľvek inej krajine, ktorá o to požiada. My nebudeme môcť tento objem nikde inde využiť," upozornil Simon s tým, že o 45-tisíc ton obilia na humanitárne účely požiadalo Slovensko ešte počas predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD).
Zdroj: Aktualne.sk - doporučujem najprv si prečítať.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať