Zavrieť

Porady

Magio - skúsenosti

Chcem sa spýtať, či niekto z poraďákov nemá skúsenosti s digitálnou televíziou Magio od T-comu. Zaujíma ma hlavne, či sa dá na ten router napojiť viacero PC v domácnosti - konkrétne notebook (cez Wifi) a stolný PC.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Máme. My ho máme v poradí pod č. 76 a 77, kde nám to systém zaradil automaticky. Síce tomu nerozumiem, ale asi by Vám pomohol reštart systému.

P.S. Aby som nezabudol - musím magio pochváliť, je to dobré. Po dvoch týždňoch skúseností odporúčam. Vysielanie Trojky v HD kvalite je kus inde, ako bežné TV vysielanie.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Ďakujem za radu reštartovať systém, pomohlo to.U nás ide trojka na čísle 15.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Jozef Mihál Pozri príspevok
Vysielanie Trojky v HD kvalite je kus inde, ako bežné TV vysielanie.
No samozrejme, ked sa vysiela v 5x vyssom rozliseni ako klasicky SD, je to sakra ostry obraz, kvoli tomu sa oplati kupit aj LCD FULL HD
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Je to televízny pôžitok. Som zvedavý, či aj po olympiáde budú nejaké prenosy v HD.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mam pocit, ze asi nie
0 0
zami69 zami69

zami69 je offline (nepripojený) zami69

magio je naozaj super...hlavne co sa tyka nahravania a stopovanie programov ale ma to hacik ak dany program nejde presne v stanoveny cas nahravanie sa ukonci presne podla planu programu cize ak ma meskanie kusok nieje donahravany co je naozaj na nervy ale vacsinou len na nasich super staniciach vsetko meska ....inak je to pohode vazne..
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nemam magio, ale myslim si, ze to neni nic prevratne, klasicka multicastova IPTV zahlcujuca linky (dnes ked je uz natahane vela optiky, tak to az tak nevadi).
Ja sa pohybujem v DVB-S uz nejaky ten piatok a nahravanie na HDD, timeshift (zastavenie ziveho vysielania) je uz pre mna tiez klasika (i ked som to za 8 rokov vyuzil asi 2 krat)
DVB-S je sila, ale IPTV ma tiez nieco do seba, jedina nevyhoda je, ze je to kontrolovatelne co klient sleduje, teraz budu statistiky sledovanosti fakt presne .....
Nedal by som za nic svoje DVB-S karty a boxy
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Fero11 Pozri príspevok
No samozrejme, ked sa vysiela v 5x vyssom rozliseni ako klasicky SD, je to sakra ostry obraz, kvoli tomu sa oplati kupit aj LCD FULL HD
Mno,, zalezi pri akej uhlopriecke sa oplati FullHD,, lebo ludskemu oku je do uhlopriecky 100cm uplne jedno ci je Full alebo "len" Ready...

PS: SD (Pal) ma rozlisenie 768x576 a Full HD ma 1920 x 1080,,,, najvysiie rozlisenie zatial existuje 2560x1600 (WQXGA)monitory schopne pracovat z takym rozlisenim maju uhlopriecku od 30"...
Naposledy upravil mpca : 11.08.08 at 11:11
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Potreboval by som vedieť, do akej vzdialenosti od centra T-comu sa oplatí nainštalovať Magio, čítal som, že pri vzdialenosti nad 1,5 km je obraz už štvorčekový a kvalita je o ničom.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

informuj sa na t-come, zalezi to od poctu vlakien v optokabli, neviem ake dava t-com kable, optiku je mozne pouzit aj na stovky km samozrejme s opakovacmy
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Tam mi samozrejme v rámci natlačenia služby povedia, že budem mať super obraz, ja chcem zistiť nezávisle,aký bude obraz.
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

tak ja Mágio využívam hned od začiatku ako ho spustili, takže platím ešte velké sumy. Za 2 roky my už vymenili druhy box a tretí ruter. Každú chvílu mi to zamyká programy a občas aj zamrza. Už by som si to nikdy nedala.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

daja106 Pozri príspevok
tak ja Mágio využívam hned od začiatku ako ho spustili, takže platím ešte velké sumy. Za 2 roky my už vymenili druhy box a tretí ruter. Každú chvílu mi to zamyká programy a občas aj zamrza. Už by som si to nikdy nedala.
A kolko ste vzdialená od T-com centra?, a z akeho mesta ste?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Magio používam asi od februára. To čo píšem sú moje osobné skúsenosti.
1. Program na obrazovke nie je kompaktibilný s tým čo sa uvádza že beží na obrazovke "hlavne na začiatku a konci programov)
2. USB je nefunkčné
3. Nie je možné prepojiť MAGIO s DVD
4. Bezdrôtové prepojenie VIFI s PC je nestabilné (často vypadáva, pripojenie je z jednej izby do druhej), ak sa pripojí aj syn s notebokom obaja nemôžeme spolu pracovať na nete
5. Stáva sa prerušenie signálu (zastavenie obrazu, "skockatenie" obrazu)

Opakujem toto sú postrehy u mňa doma.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

otázky v texte :
erzet Pozri príspevok
Magio používam asi od februára. To čo píšem sú moje osobné skúsenosti.
1. Program na obrazovke nie je kompaktibilný s tým čo sa uvádza že beží na obrazovke "hlavne na začiatku a konci programov) - čo tým myslíš? reklamy Ti samozrejme nenazve reklamy...
2. USB je nefunkčné - je zámerne zablokované
3. Nie je možné prepojiť MAGIO s DVD - magio s dvd je nefunčné zámerne
4. Bezdrôtové prepojenie VIFI s PC je nestabilné (často vypadáva, pripojenie je z jednej izby do druhej), ak sa pripojí aj syn s notebokom obaja nemôžeme spolu pracovať na nete - vec antén-sily signálu
5. Stáva sa prerušenie signálu (zastavenie obrazu, "skockatenie" obrazu)
máš zapojený Tv cez HDMI ?
Opakujem toto sú postrehy u mňa doma.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Braňo Pozri príspevok
otázky v texte :
ad1 Napríklad ide film a dolu je už iný film, alebo ešte predchádzajúci. Šport napr. vidím na obrazovke plávanie a v texte je napísané cyklistika.
ad 2 Prečo? Veď je napísané že je možné nahrávať na DVD okrem filmov z ich požičovne.
ad 3 ako predchádzajúci bod. V manuáli to je.
ad 4 viem
ad 5 nie, klasicky
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

časť problémov s wifi by mohol vyriešiť upgrade firmware :
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1801
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bobino38 Pozri príspevok
To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?
Magio máme 3/4 roka a som vcelku spokojná.Hlavne v poslednom čase,keď sú búrky, ostatné telky nefungujú,ale Magio ide. S netom tiež bez problémov.A to často s NB pracujem v záhrade,dosah v pohode.
Keď porovnávam s tými,čo majú digi-tv,myslím ,že som spokojnejšia ako oni.
Akurát ma hnevá, že hlavne na "cudzích" staniciach nebýva často obsah filmu,ale iba názov?!.
Kvalita obrazu je dobrá.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bobino38 Pozri príspevok
To je hrozné, na Magio žiadne chvály...
Tak ja Magio pochválim. Mám ho síce len 3 týždne, takže sa možno po nejakých budúcich poruchách môj názor zmení ale zatiaľ spokojnosť. A spustenie STV3 s HD obrazom to len zdupľovalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať